Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

kukulik30
29. dec 2009

ahojte, posuvam nas z tretej strany 🙂 dufam, ze ste prijemne posviatkovali 😵 my ano...rychlo to zbehlo, teraz mam dovolenku, od januara idem na polovicny uvazok, takze som si zacala platit aj DNP, ak by som nahodou potom otehotnela 😉 nech to pekne stihnem
a neviete mi niekto napisat- zajacik ty si to tusim platis, ze ako si dobre pamatam... neviem, ci som dobre pochopila, ale pri OCR nemusim splnit tych 270 dni platenia a mozem poberat vacsie nemocenske, ci ako? lebo na blogu p. Mihala som to vycitala a preo neviem, kedze samko je casto chory...vlastne kvoli nemu som presla z celeho na pol uvazku...

zajacik...
29. dec 2009

Kukulik hej pri OCR nemusi byt splnena podmienka 270 dni, ale potom ti OCR myslim vypocitaju len z minimalneho VZ, ale to som si nie ista... Ja som sa pri DNP skor sustredovala na PN a matersku, takze co sa tyka OCR som toho vela nenastudovala 😅

zajacik...
29. dec 2009

Inak my sme dnes boli na skriningu, vsetko je OK, drobcek uz meria 6,71cm, NT 1,68mm 😵 To bol taky krasny zazitok, ako sa tam mrvil 😀 Moj vysnivany milacik 😵 😵 😵

steva
29. dec 2009

Ahojte Splniecka.
Marcelka si krasna tehulka,velmi 😵
Zajacik som rada ze je vsetko ok,teraz si uz mozes tehotenstvo uzivat 😉

vevericka80
29. dec 2009

ahojte splniecka 🙂 hlasim sa po dlhsom case
petronelka gratulujem a prajem vsetko najlepsie
marcelka ako pekne rastiete 😵 😵

mima263
29. dec 2009

petronelka blahozelam 😵
zajacik to muselo byt krasne, chcelo by to fotečku do albumu.
Ako ste na tom baby? Kedy planujete dalsi pokus?

vevericka80
29. dec 2009

ahoj mima...ako sa mas?
ja sa na dalsi pokus chystam, ked dojde schvalena ziadost

pimma
29. dec 2009

ahojte. chcem sa trochu podrobnejsie opytat na to dobrovolne nemocenske poistenie. kedy ste sa davali poistit, kolko pred IVF? kolko sa plati mesacne a kolko potom budem dostavat,ked budem na MD? Ako sa to pocita?

marcelka82
29. dec 2009

Ahojte. Ďakujem vám. Snažíme sa. Už mám konečne svoju váhu. Uvidíme čo bude na najbližšej poradni. Či som to cez sviatky neprehnala. 😀 Ale maličká už tak rastie, že ma všetko bolí.

petronelka77 blahoželám. Prajem veľa, veľa zdravíčka a šťastných dní.

zajacik...
29. dec 2009

Pimma aby si mohla dostavat PN pripadne matersku z DNP, musis byt DNP poistena minimalne 270 dni za posledne 2 roky, do toho sa pocita aj ine uz ukoncene nemocenske poistenie. Vyska materskej je 55% z vymeriavacieho zakladu ktory si sama urcis, poistne je mesacne 4,4% z toho VZ, ktory si si urcila. Minimalny VZ aj maximalny mozny VZ je na stranke socialnej poistovne, od januara je to myslim okolo 319 € minimum a 1084 € maximum, ale tie sumy su orientacne, nechce sa mi to teraz presne hladat... No ked nemas ziadne ine ukoncene nemocenske poistenie, tak sa musis prihlasit na DNP este pred otehotnenim, teda take 2-3 tyzdne pred IVF. Aj to vyjde len tak-tak, radsej sa treba prihlasit co najskor, lebo babatko sa moze narodit aj predcasne a potom by si si zbytocne to DNP platila.... Ja som sa prihlasila na DNP asi 4 mesiace pred 1.IVF, takze teraz to DNP vyuzivam pri PN 🙂

mima263
29. dec 2009

marcelka ahoooj, videla som fotku, si krasna tehulka 😉

vevericka mne ten KET vychádza na február, teda ak mi nezblbne cyklus. Veľmi by som chcela veriť ...

pimma s tým Ti neporadím, ale niekde tu na MK som o tom čítala, skús to hodiť do vyhľadávača. Našťastie to dobrovoľné nemocenské nezrušili. Myslím, že ho čoskoro využijem

bonsai
29. dec 2009

zajačik..krásne bábo..my sme boli ešte v 12 tt..malé malo 11 tt+3..a tiež bolo všetko o.k...boli sme obaja s manželom..a naozaj..je to neopísateľný pocit..počuť tlkot srdiečka..viedieť ho celého a hlavne počuť z úst lekára, že všetko je tak ako má byť.. 🙂

kukulik30
29. dec 2009

zajko, dakujem, tak si to budem musiet prezistit...
mima, ja cakam na mrsku , niekedy v januari by mala prist cca o 3 tyzdne a idem na nas posledny Ket 😵
marcelka , blahozelam k Alex, velmi pekne meno pre dievcatko a veruze tehulkovanie ti veeeeeelmi pristane 😵

pimma
29. dec 2009

dakujem zajacik 🙂 ako dlho to potom mozes vyuzivat, pocas celej MD?

marcelka82
29. dec 2009

Ďakujem. To sme práve prišli od lekárky a tak som aj troška strapatá. 😀

zajacik...
29. dec 2009

Pimma materske je nemocenska davka vyplacana z nemocenskeho poistenia, a teda vyplaca sa pocas celen materskej dovolenky, to je od 6tyzdnov pred porodom cca 6 mesiacov (to tiez neviem presne 😅 ) a potom sa pobera uz len rodicovsky prispevok do konca rodicovskej dovolenky. Ale ak si budes platit DNP z maximalneho VZ tak ta materska je naozaj krasna. Pri tej vyske VZ zavisi aj to ci si zamestnana, potom ak chces dostavat max. matersku, tak si urcis vysku VZ z DNP ako rozdiel medzi max. VZ a VZ zo zamestnania (hruba mzda), samozrejme ten vysledny VZ nesmie byt nizsi ako stanoveny minimalny VZ. Dufam ze to nepisem zlozito a ze chapes 🙂

zajacik...
29. dec 2009

Marcelka strapata-nestrapata, ale ako tehulka si naozaj velmi pekna, to brusko je krasnucke 😵

zajacik...
29. dec 2009

Bonsai daj si aj ty fotku do albumceku 🙂

katy2
29. dec 2009

Ahojte 🙂
marcelka, pristane ti to 😵
zajko, bonsai, gratulujem k dobrym vysledkom 😵 😵
pozdravujem vsetky, vidim, ze sa to tu zasa bude vo velkom ketovat a stimulovat.... ja sa pridam hned po aprilovej ms - teda chcela by som zacat chystat perinku pre surodenca(ov) niekedy koncom aprila.... 😉 😵

zajacik...
29. dec 2009

Katy dakujem a uz nech je tu april, ze? 😵

kukulik30
29. dec 2009

zajko a tebe blahozelam k vysledocku NT, takze babo sa predviedlo v plnej krase 🙂

zajacik...
29. dec 2009

Kukulik dakujem 🙂 Hej babatko sa predvadzalo, stale sa vrtelo, zlatucke to bolo, az sa mi to nechce verit ze ho mam naozaj v brusku 🙂 Cisty sen 😵

kukulik30
29. dec 2009

...najkrajsi sen, co sa stane skutocnostou 😵 😵 😵

katy2
30. dec 2009

Pekny den vsetkym 😵

katy2
30. dec 2009

To tu dnes nikto nie je? 😕

vevericka80
30. dec 2009

ahojte 😉
katy hanicka je krasna, posielam jej boztek cmuuuk 😵 😵
mima aj ja dufam, ze sa mi cyklus nezblbne

katy2
30. dec 2009

vevericka, dakujem 😵
dnes to tu riadne zamrzlo 😖

gisel22
30. dec 2009

Ahojte splniecka, veeelmi dlho som tu nebola, pravdupovediac, som mala strasnu zlost na cely svet po neuspesnom ivf, ale musime ist dalej, pretoze stale mame sancu, mam este 5mrazacikov, takze KET bude, myslela som, ze v januari, ale asi to nestihnem, pretoze sa musim trosku preliecit.
Len letmo som si vas precitala, ale mam z vas radost,
zajacik, velmi sa tesim, ze babulko sa pekne hybe a vychutnavaj si tehulkovanie naplno 😉
lenuliatko, aj s tebou sa velmi tesim a davaj pozor na drobcov, kraaaasne 😉 😉
rebeka, ja KETko v januari nestiham, ale silno verim tomu, ze tentokrat to bude uspesne 😉 😉 😉
jespera, gratulujem k malej Karinke 🙂
petronelka, aj tebe srdecne blahozelam k syncekovi
lyndus, drzim ti palceky 🙂
marcelka, krasne brusko 🙂
katy, Hanicka, je zlatunka 🙂
kukulik, velmi silno ti drzim prsty pri poslednom KETiku, velmi ti prajem babo 🙂

...samozrejme kazdej snazilke prajem konecne vysnivane //, tehulkam krasne tehulkovanie do uspesneho konca a mamickam, prijemne mamickovanie sa ... verim, ze vsetky z nas budeme raz drzat v naruci vysnivane zdravucke babatko

steva
31. dec 2009

Ahojte Splniecka 😵
Prajem vsetkym krasneho silvestra.my budeme s Kubkom oslavovat spolu,lebo kubko v poslednom case vstane o polnoci a je 2 hodiny hore.robi si tap tap tapusky a rozprava ako na nejakom zasadani. 😀
Katy Hanicka je krasna a tiez uz poriadne velka. 😵

marcelka82
31. dec 2009

Tak ako dnes starý rok padá,
nech do Vášho srdiečka štastie sadá,
zabudnite na bolesť a starosti
a prežite ďaľší rok v láske a radosti.

Prajem všetkým, aby v Novom roku dosiahli všetko čo chcú: Maminkám zdravé a skoro poslušné detičky (aby ste vedeli že ich máte), tehuľkám krásny pocit z pôrodu a zdravé detičky, no a samozrejme snažilkám, aby im rok 2010 priniesol ten najkrajší dar, po ktorom tak túžia //.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre