Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

vevericka80
7. apr 2010

sonulienkas, je mi to velmi luto ☹

sonulienkas
7. apr 2010

vdaka dievčatá

pimma
7. apr 2010

sonulienkas... to je skoda ☹

baby.. dnes mi dorazila mrska, po 41 dnoch 🙂 piatok by som sla do splnu, dufam, ze dr. tam bude 😉

katy2
7. apr 2010

soni, je mi to luto 😔 dufam, ale, ze to nevzdas.... drzim palce 😉
pimma, gratulujem k ms... a drzim palce na KET.... 😵
pozdravujem vsetky.... 🙂
inak v tieto dni sa narodili dalsie splnacke dvojky 😵 dievcatka.... takze hlavu hore 😵 dari sa aj ked my to nevidime.... 😵

rebeka33
7. apr 2010

jajica ja mám číslo len na Dr. Hulíkovú 055/ 78 98 451, alebo skús tému vyšetrenia ,ktore pomôžu pri IVF a ket- alebo tak nejak okolo 4-5 strany je tam viac.
Marcelka ešte nič? Stále nakukávam.
Zajačik krásne tt. 😵 😵 😵
Kde sú všetky? Prajem vám všetko najlepšie a znovu nakuknem. 🙂

jajica
8. apr 2010

Dobré ráno Splniečka, rebeka dakujeeeem 😉 🙂

lenuliatko
8. apr 2010

Ahojte kočky, veru dlho som sa neozvala, ale nakuknem sem-tam, čo tu nové 🙂 Akýsi útlm tu je, ani vy babule často nepíšete 😉 Ale stále sledujem, či nepribudla nejaká nová tehuľka, už by sa zišlo...
Sonulienka, je mi ľúto, že to nevyšlo, čítala som v inej téme, že si aj našla na teste ducha 😒 Drž sa a skúšajte ďalej.
Marcelka, ty sa zas až tak neponáhľaj, ešte času dosť 😉
Rebeka, držím palce v Brne, videla som, že aj Cavik to skúša tam, tak snáď sa tam dopracujete k splneniu vašich snov...
Veverička, Pimma, aké máte ďalšie plány?
Zajačik a vy sa ako máte? Výbavičku nakupuješ? Bruško rastie? Malý zajko poslúcha?
Katy, pekné čítať, že sa v SPLNe občas darí, ako sa máte s Hanulkou?
My sa máme dobre, až je to paradox, lebo kým bolo bruško menšie, stále boli nejaké problémy, zle sa mi chodilo, všetko tlačilo... a teraz pohodička, akoby som ani tehu nebola 🙂 Samozrejme, keď sa treba zohnúť, ostrihať nechty na nohách, obliecť ponožky, tak to veru cítim 😀 Trochu mám opuchnuté nohy, ale inak ok. Do konca týždňa by nám mal prísť kočík, tak sa neviem dočkať, hlavne sa bojím, že sa mi nebude páčiť, lebo naživo som ho nemala šancu vidieť. Inak mám výbavičku skoro kompletnú, už aj veci do pôrodnice kúpené, lieky,... a mám z toho dobrý pocit.
Boli sme tu v MI na 4D, no a to bolo sklamanie. Čakala som podobný zážitok ako v KE, ale doki bol doslova amatér 😠 S prístrojom robil asi 2.x v živote, všetko mu sestrička ukazovala, a keď už sondou brázdil po brušku, mala som pocit, že ani nevie, na čo pozerá. A ešte si za to vypýtali 55€ 😝 Výsledok je pár fotiek na CD, ktoré sú úplne neidentifikovateľné a pár videí, kde šťastnou náhodou občas niečo rozoznať... Chcela som ešte potvrdiť pohlavie, ale to bolo bez šance.
Momentálne riešim pôrodnicu a to je taká dilema... Michalovce nepripadajú v úvahu, už len kôli malým. Mám možnosť si vybaviť Dr. Adama v Prešove, ale zas nečítala som najlepšie veci na pôrodnicu a netuším v akom stave je novorodenecké a je to dosť ďaleko. V KE je najlepšia nemocnica pre deti nová, ale inak nič moc referencie. Ženy chodia radšej do starej, alebo do Šace a zas zatiaľ neviem nič o lekároch, čo tam sú. Tak, ak máte nejaké nápady alebo info, budem rada ak sa podelíte. Takže asi toľko máme nového, hlavne, že sa držíme, to je hlavné, zajtra mám poradňu, dúfam, že dopadne ok, 13.4 glukózový test a ešte mám ísť po ňom na interné, to som nechápala prečo 😕
Tak sa majte krásne, myslím na vás všetky, nech sa všetkým darí 🙂

lenuliatko
8. apr 2010

Ešte som zabudla, Matulka, vidím, že si rozbehla vyšetrenia, tak nech nájdu niečo, čo sa dá bez problémov napraviť a budeš tehuľka, lebo ako som za tie roky zistila, radšej mať nejaký problém, ktorý sa dá riešiť, ako byť zdravá a neplodná 🙂

marcelka82
8. apr 2010

Ahojte.

Rebeka ešte nič. Je to už iba na malej a ona nenáhli ako sa predpokladalo. 😵

Leni, no neviem kto ponáhľa. 😀 Ja mám kočík doma asi 2 týždne. 🙂 Tašku do pôrodnice som pochystala až teraz aj keď som mala všetko pokupené. Ale ešte stále mi toho ostáva dosť pripraviť. Ja budem rodiť tu pri svojom. Doki povedal, že už by som sa mohla začať otvárať. A to ešte pred týždňom a pol. Zrejme má pre mňa iný termín pôrodu. Veď každému termíny menia a mne ani raz. A teraz si myslím, že ma tým iba nechce stresovať. Veď vidí, ako to znášam. Ale je hrozne zlatý. Už týždeň čaká na telefóne a my nič. 😀 😀 😀 Len dúfam, že to v čas rozoznám, aby stihol prísť. 😀 A tiež aby mi stihli pichnúť epi.
Čo sa týka pôrodnice, určite si vyber novú v KE. Tam vozia detičky ak je nejaký problém. Takže je to pre ne lepšie. A Ty sa už prispôsobíš. 😉 No hlavne sa Ti nestane, že oni budú v jednej a Ty v druhej nemocnici. Dievčatá píšu referencie aj na lekárov.

zajacik...
8. apr 2010

Joj Lenuliatko to som rada ze ste OK, uz som sa o teba aj zacinala bat, tak sa len pekne krasne ozyvaj castejsie🙂 A nejdes na ten glukozovy test nejako neskoro??? ja som bola uz pred 2 tyzdnami. Inak co sa tyka porodnice, ja byt na tvojom mieste asi by somtiez vybrala novu kvoli babatkam. Ja sa chystam do starej. A to si dobra ked uz mas vybavicku, ja skoro nic (teda okrem oblecenia, kocika a komody)... a zajulko poslucha, ja niekedy ani neviem ze ho mam, on je taky kludas, pokopka ma len sem-tam, aj to len tak slabucko, ze normalne nechapem ked baby pisu ze tie kopance ich az bolia... to u nas nehrozi 😅 Mrzi ma ze vam tak dopadlo to 4D, teda aj dost drahe to bolo, nehovoriac o kvalite... a nechystas sa este k Dankovcikovi okolo 30tt? ja tam idem o mesiac...

Marcelka a ty sa nikde neponahlaj, ved mas este mesiac do porodu, tak nech si to babika v brusku este uzije 😵

Zdravim vsetky SPLNiecka a najma snazilky, aby boli cim skor tehulky 😉

lenuliatko
8. apr 2010

Marcelka, ja som tým ponáhľaním nemyslela výbavu, ale že už sa chystáš rodiť. Ako píše Zajko, máš ešte skoro mesiac, ale ktovie, možno tým, ako to očakávaš, to aj privoláš. Ale radšej nech maličká ešte dozrie v brušku, potom si jej užiješ 😉
No, a náš kočík nebude tento týždeň, zrejme ešte ani ďalší 😒 , to nejaký iný im priviezli, náš ešte len posielajú z výroby. A s výbavou, ja viem, že ponáhľam, ale chcela som si povyberať vecičky sama, a komu sa už bude chcieť s takým pupkom behať po obchodoch? Ak teda bude všetko ok a nebudeme ležať v nemocke... A aj finančne to až tak necítiť, keď nakupujem postupne. Inak, Marcelka, akú veľkú tašku máš zbalenú do nemocnice? Lebo to sú všetko také veľkoobjemné veci, podložky, vložky, kojace tampóny,... 😕
Zajko, aj naše baby kopkajú tak decentne. Síce často a aj to je vidieť, ale nie bolestivo, teda občas trafia močový mechúr a to už cítiť. K Dankovčíkovi neviem, či ešte pôjdem. Už som sa zmierila s tým, že malé uvidím tak poriadne až naživo. Som znechutená z tých UZV, čo mi robia tu, o ničom... A na ten glukózový test keby že sa nespýtam, tak asi ani nejdem. Mala som vypísané žiadanky v karte, len mi ich sestrička akosi zabudla dať. Objednala som sa hneď, ale termín som dostala až za dva týždne. A chcela som si v lekárni kúpiť ten prášok a lekárnička mi povedala, že si mám prísť deň pred vyšetrením, že mi to musia namiešať a musí to byť čerstvé. Veď pokiaľ viem, tak je to len prášok, ktorý sa dá normálne namiešať kedykoľvek, ja fakt občas len otváram oči. Ešte skúsim kúpiť inde. A krčok vám ako merajú? Len ručne, alebo aj sondou? Lebo čítala som, že odmerať sa dá len sondou, ale mňa nikdy nevyšetrujú inak ako palpačne, tak neviem, či aj toto je odfláknuté, alebo normálne.

marcelka82
8. apr 2010

Zajko, Lenka to nie ja ponáhľam. To môj lekár. Ja to už nechávam na maličkú. Už jej do toho kecať nebudem. Ale ten posledný mesiac... uf. Už sa bez bolestí ani v noci na posteli neotočím. Nikam sama nechodím. A ak náhodou, tak ma skoro ani nečakajú. Obchod mám pod nosom a mne trvá hodinu tam, nakúpiť a naspäť. A ak sa zakecám, tak na chvíľku, lebo sa bojím dlho bez záchoda. 😀 Malá mi tlačí na žalúdok, a tak málo čo v sebe udržím. A tiež nesoliť nie je ľahké. Preto ju nebudem presviedčať. Ako sa ona rozhodne. To najhoršie máme za sebou. Sme mimo ohrozenia. Keď chce počkať - v pohode. Všetko to vydržím. A keď bude chcieť von - tak jej pomôžem. Ale nesúrim ju. Práve naopak. Čo najviac ležím a spím. Takže jej dávam priestor nato, aby počkala.
Leni ja mám dva cestovné tašky. Jednu do pôrodnice a druhú na sálu (veci pre malú a pre mňa). Som sa smiala, že akoby som sa tam sťahovala. 😀 😀 😀 Ale nemám čo vyradiť. Veď potrebujem aj 2 košele a osušky. Ak náhodou pretečiem, nech som v čistom kým mi donesú iné. A sestrička mi vravela, že po sa mám sprchovať aj 10x na deň. Takže to asi nebudú stíhať schnúť.

sonulienkas
8. apr 2010

čaute SPLNky 🙂 , musím si oddýchnuť a možno to ešte skúsime.

mirka7582
8. apr 2010

ahojte aj ja chodim do splnu 😀

zajacik...
8. apr 2010

Lenuliatko u nas sa na glukozovy test neobjednava, len som tam rano prisla a bolo 🙂 A ten prasok som si kupila asi 2 tyzdne predtym, ved je to len cisty prasok, na tom sa nema co pokazit. A ten prasok som doniesla na ten test a oni mi to tam zmiesali s vodou a hned cerstve som to vypila... tak nechapem co u vas v MI vymyslaju... a co sa krcka tyka, mne moj nevysetruju vobec, uz som z toho na nervy, lebo ja mam pocit ze uz je hrozne makky kvoli tomu pesaru. A ked som bola u Dankovcika, tak mi UZV robil Grochala poprosila som ho ci mi nemoze zmerat aj krcok a on ze dobre, ze sondou, ale ked som mu povedala ze mam pesar tak povedal ze sa to neda kvoli pesaru. Tak sa len modlim aby bolo vsetko OK. Moj doki ma vobec odspodu nevysetruje 😒

zajacik...
8. apr 2010

Mirka vitaj a vela stastia 🙂 Uz ste aj nieco v SPLNe podstupili ci zatial chodis len na vysetrenia?

mirka7582
8. apr 2010

ahoj zajacik no uz cakame papiere od poistovni 🙂

mirka7582
8. apr 2010

dakuje, zajko 😀

deny3
8. apr 2010

ahojte 🙂
tak konečne sa aspoň niečo popísalo, konečne sa ozvali tehulky, už som poobdivovala výbavičky, krásne 😵 😵 😵 na dievčatká sa oveľa lepšie nakupuje. Ale aj Kubko je fešák, nešetrím na ňom 🙂 rastie ako z vody, pred rokom takýto čas som sa nevedela dočkať, kedy už budem aspoň v druhom trimestri.
a všetkým snažilkám držím palce, raz to musí vyjsť 😉

jajica tiež som mala termín 23.10., ale 2009 🙂

mirka7582
8. apr 2010

ahoj deny krasny je a to chces tak po sebe 😉

deny3
8. apr 2010

mirka inak nevychádza, roky nepustia 😖

mirka7582
8. apr 2010

jaj tak to je ine 😀 ale vsak to je jedno hlavne bude nech sa to podari a nech je zdrave 😀

pimma
8. apr 2010

🙂 ahojte.. zdravim vsetky splnky 😉
katy.. uz som sa nevedela dockat 😉 aj ja ti drzim palce zajtra na prehliadke,nech je vsetko ok 😉
lenuliatko.. zajtra idem do splnu a zacinam pripravu na ket.. dufam 😉
mirka ..vitaj

mirka7582
8. apr 2010

pimma dakujem 😀

oacka
9. apr 2010

ahojte, kočky! Lenuliatko, moja aj zajacikova známa rodila v novej nemocnicic u doktorky ROšákovej a bola spokojná. tak možno skús ju.

pimma
9. apr 2010

caute baby.. moje ket sa posuva o mesiac, taka som bola sklamana, ked som dosla do splnu a doki tam nie je ☹ to cakanie ma zabije

katy2
9. apr 2010

pimma, to mi je luto, ale aspon budem mat partacku na KET 😉

pimma
9. apr 2010

ahoj katy 🙂 tebe to zhruba kedy vychadza? to bude super, ked budeme spolu 😉

katy2
9. apr 2010

OKOLO 15-20.5. 😉

pimma
9. apr 2010

a kedy cakas ms?ja asi okolo 3.5. asi budem trosku neskor po tebe

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre