Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

pimma
18. jún 2010

@deni809 ano 🙂

deni809
18. jún 2010

😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vevericka80
18. jún 2010

ahojte zienky 🙂
deni - ked budes chodit do prace, ten cas skor zbehne
neviete nahodou kedy budu mat v Splne dovolenku?

katy2
18. jún 2010

@vevericka80 koncom augusta

vevericka80
19. jún 2010

katy vdaka, tak to by som mohla v lete stihnut KET

pimma
19. jún 2010

vevericka.. kedy sa chystas? ja by som mala zacat tak koncom juna 🙂

vevericka80
19. jún 2010

ja chcem zacat koncom jula, teraz mame este v praci rusno...v juli budem mat dovolenku, kludne obdobie, tak to bude ovela lepsie

pimma
19. jún 2010

vevericka... ja sa tiez tesim, ze pri dalsom ketku budem mat klud od prace a nebudem v strese ako to bolo naposledy 🙂 mozno to pomoze,,, psychicka pohoda 😉

vevericka80
19. jún 2010

pimma - ja som aj minuly rok mala ket v juli, ked som mala pohodu a predsa to nevyslo.... teraz len dufam, ze tie lieky zaberu a konecne sa nam to podari....keby nie, tak by nas potom cakalo 3:IVF a to sa mi velmi nechce absolvovat

katy2
19. jún 2010

babulky, drzim vam palce...

pimma
19. jún 2010

vevericka.. urcite lieky zaberu 😉 musis verit 🙂
katy 🙂

deni809
20. jún 2010

ahojte babulky 🙂 🙂 🙂 pimma možeš my vysvetlit čo to je OHSS.To som čítala pri tebe po OPU,a to každá sme v ohrození vtedy???myslím po opu. 🙂

lauritka
20. jún 2010

@deni809 tu je o tom cely clanok, pocas stimulky sa snaz hlavne vela pit, aspon 3 litre denne.aj po odbere.

http://www.doktori.sk/index.php?go=medicinsky-o...

teleranka
20. jún 2010

ahojte dievcata..... @lauritka - citala som ten clanok...no ja s atiez obavam toho syndromu....niekde som citala, ze okrem polycystickych vajecnikov ohrozuje aj chude zeny....teda, ja mam 47kil na 170cm, odjakziva som bola takato velmi chuda, ba este chuddsia....a s cystami som tiez mala velke problemy....
neda sa v takomto pripade dohodnut s lekarom, aby som brala mensie davky hormonov, aj za cenu nizsieho poctu vytvorenych vajicok???
teda, mozno je to hlupost , ale napadlo ma to...do SPLNu ideme v utorok, opytam sa to lekara.....

lauritka
21. jún 2010

teleranka urcite mu to spomen, ale neboj, on robi pri stimulacii priebezne aj usg aj berie krv, cize podla toho sa to vzdy da upravit, ako na stimulku reagujes. ak by si mla velke bolesti, hned treba prist.

teleranka
21. jún 2010

@lauritka
dakujem, zajtra mu to poviem.
inak dievcata....zacinam pochybovat, a to nie je dobre.....v okoli ludia, vratane mojho gynekologa, mi vravia, ze IVF je len krajna moznost....ze mame ist za liecitelom a tak....hmmmm...ja neviem. ked ma raz niekto zle spermijky a dodrziava vsetky rady, aby ich mal dobre, nepomohli ani tabletky na to urcene....oplati sa ist za liecitelom?
mne to pride ako vysmech, ked mi hovoria, chodte za liecitelom...akoby pochybovali o spravnpsti mojho rozhodnutia ist na ivf.....

pimma
21. jún 2010

deni.. ako tu uz spominali baby, tak urcite pi vela vody, ja som pila okolo 4-5l denne a cim mi bolo horsie, tak som sa nalievala tou vodou este viac. a vraj este treba sledovat mocenie, teda je dobre, ak chodis casto cikat 🙂 neviem ci som mala ohss, mozno 1.stupen , mala som aj dost vajicok - 20ks 🙂 kazdopadne ty mozno budes reagovat na stimulaciu dobre, tak sa neboj 🙂 mne sa zdalo, ze mi doki predpisal velke davky hormonov, ale urcite to bolo potrebne. este som musela dokupovat pera s gonalom.
teleranka.. ak mate problem so spermijkami, tak ivf ti moze pomoct a urychlit cestu za babom. mozno pri prirodzenom snazeni by ste cakali aj roky.. to je moj nazor. neviem kolko mas rokov a ako dlho sa snazite, ale ja lutujem, ze my sme sa nasu diagnozu nedozvedeli skor ( tiez problemy so spermoskami) uplne zbytocne som 3roky brala HAK a uplne zbytocne sme sa rok snazili a trapili sa,ze preco to nevychadza. som stasna, ze existuje ivf, inak by sme nemali sancu mat vlasne dieta.

teleranka
21. jún 2010

@pimma
mame obaja 25rokov....pre niekoho velmi malo, aspon ako pocuvam tie "mudre rady".
aktivne sa snazime rok a pol, ale uz dva roky neuzivam antikoncepciu, ani nijak inak sme sa nechranili.....
a teraz, ked som po tyzdnoch strachu a obáv prekonala samu seba, odrazu sa naslo niekolko mudrych ludi, ktori mi radia, aby som to nerobila.....nech skusime liecitelov a tak.....
je mi do placu, potom nech sa kurnik nepytaju , kedy bude babo, ked ma vlastne odhovaraju od toho, aby som ho mala.....
:((((((((((
:((((((((((
:((((((((((

pimma
21. jún 2010

teleranka, nenechaj sa odradit. ja si myslim, ze kto toto vsetko co my nezazil, tak to nikdy nepochopi 😖 ja uz od svadby bojujem s otazkami kedy uz budem mat dieta. cudzi ludia sa ti staraju do zivota a ani nevedia, ako to ublizuje
😠 mozno to aj vedia a vobec ich to netrapi, oni potrebuju len nasytit svoju zvedavost. mna zaboli kazda taka otazka, lebo viem, ze mame problem. ale nikomu okrem brata som to nepovedala. uz nedoverujem ludom, lebo pre nich by to bola len senzacia, ktoru mozu sirit dalej a z toho mi je zle. keby neboli baby tu na MK, tak si o tom nemam ani s kym pokecat a to by bolo pre mna este tazsie. tych otazok sa asi nezbavime. dokonca niektori mi pozeraju na brucho. je to trapne. viem urcite, ze o mne hovoria, ze nemozem mat deti a este nemaju v sebe kuska empatie a kazdy mesiac sa pytaju, ci uz som v tom. 🙄
teleranka.. kasli na ludi, rob veci podla seba. my ti tu poradime ako sa da. nam sa mozes zdoverit so vsetkym. ivf vacsinou vychadzaju, ale niekomu na prvy krat a niekomu mozno az na stvry pokus. preto treba zacat co najskor ak je nejaky problem. 🙂 🙂 🙂 neboj sa, mozno uz coskoro budes mamina.. drzim palce 😵

deni809
21. jún 2010

baby dakujem 🙂 🙂 🙂 hned to aj prečítám,len teraz som došla z roboty som strašne unavená,vobec mi to nechýbalo. 😝 FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUJJJJJJJJJJJJJ robota 😝 😝 😝 ,totálne ma tam zničia,dneska som už na 100 percent sa rozhodla že ked príde stimulka tak budem doma lebo to tam by som nezvládla.Vela roboty a tažké veci prekladat.dvýhat atd. 😅 😅 😅 Zatial ahojte,potom sa vám ešte ozvem. 😎 😎 😎

lenuliatko
22. jún 2010

Ahojte, ja len na skok kočky. Včera nás pustili domkov. Zatiaľ babulky prevažne spia a papkajú, takže sa to dá. Aj keď nie som úplne v pohode, lebo nás pustili a jedna maličká je ešte drobček, 2100g, ale veľká bojovníčka. Ďakujeme všetkým za gratulácie, že ste na nás mysleli. Pôrod bol ok, trošku komplikácie po spinále (bolela ma príšerne hlava) a potom zápal močového mechúra z katétra, ale aj to už prechádza. Užívam si maličké, je to úžasný pocit, ani sa mi nechce veriť, že sa mi konečne splnil sen... Ozvem sa neskôr, teraz niet času. Držte sa všetky.

vevericka80
22. jún 2010

lenuliatko - slecnam posielam velke objatie a pusinku....som rada, ze sa mate dobre...uzi si ich a nech vam rastu do krasy a nech vam prinasaju len radost 😵 😵

pimma
22. jún 2010

lenuliatko.. to je super, ze ste uz doma 🙂 drzte sa a vela stastia zelam bambulkam 😵 😵 😵

vevericka80
22. jún 2010

pimma ahoj.....ako sa mas?

melisska
22. jún 2010

lenuliatko🙂 😵 😵 😵 ahojte kočice , malickym pocśielam pusinky 🙂 🙂 🙂 potesila si ma🙂 ze ste uz domka🙂))drzkajte sa a pa 😉 🙂

pimma
22. jún 2010

vevericka.. ujde to, aj ked dost vela prace 😠 a ty?

vevericka80
22. jún 2010

@pimma - u nas sa to zacina ukludnovat, uz odratavam dni do konca skolskeho roka 🙂 ...a mne dnes dosla mrcha, tak som rada, ze o mesiac mozem zacat stimulku na KET

pimma
22. jún 2010

vevericka 🙂 ja na mrsku este len cakam, ale uz o par dni by mala prist a ideme stimulovat 🙂

katy2
22. jún 2010

@lenuliatko tesim sa, ze ste uz doma, prajem vela zdravicka bambulkam aj tebe a pohodicky 😵 😵 😵

zacina sa to tu zasa pomaly hemzit stimulantkami 🙂 nech konecne pribudnu nove tehulky 😵 😉

vevericka80
22. jún 2010

pimma tak to je super....ja som uz tiez nedockava, ale musim si pockat este na dalsiu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre