Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

katy2
15. máj 2011

Ahojte 🙂
Vsetkym prajem prijemnu nedelu 🙂 Ako pokracujete?

dorotka66
15. máj 2011

@katy2 ahojte 🙂 katy tak ja som stále na čakačke na mrchu 🙂 a zájdem tu len občas, keďže teraz nemám čo riešiť a musím len trpezlivo čakať 🙂 ale vy pekne rastiete, ako sa cítiš? 🙂

steva
16. máj 2011

Ahojte.
Katy ako ti to krasne leti,kedy ides na morfo?uz sa neviem dockat co to bude,ale krasne mena ste si vybrali.nas Jakubko vcera oslavil 2 roky,tak to leti.uz je z neho velky chlap s odretym nosom.

deny3
16. máj 2011

@katy2 gratulujem k tripple testom, to je super 😵 a na pohlavie som teda aj ja zvedavá 🙂

katy2
16. máj 2011

@steva Gratulujeme Jakubkovi k narodkam 🙂))) Strasne to uteka..... Jakubko je uz velky chlap... Nadherny je.... 🙂 Hanka oslavuje o chvilku.....
Veru, strasne to uteka.... Este dva tyzdne a sme v polovici.... na morfo ideme 2.6., tak sa tesim, ze snad uz budeme aj vediet, kto nam k Hanicke pribudne 😉

@dorotka66 ty si take trpezlive ziena 🙂 Drzim palce, nech ms cim skor dorazi a nech sa KETko tentokrat uz nadobro podari 😵

@deny3 dakujem, bol to pre mna sok, lebo som bola pripravena len na zlu spravu... s dobrym vysledkom som neratala..... Velmi sa tesime 😵

nikuskacucuka
18. máj 2011

ahojte baby,tak aj ja sa pridávam k vám...my sa chystáme o mesiac tiež do splnu,dnes som tam volala a sestrička mi vysvetlila,ako máme postupovať.takže ideme čakať na mrchu a potom na druhý-tretí den ideme tam.s manzelom sa snazíme o bábo už tretí rok,ale nejde to.manžel chodí k DR. Kubišovi,ten mu zistil dg. N46,hyposperiu,asthenozoospermiu.spemiogram o ničom.mne uz som dr. urobil vyšetrenia na AIH-IUI a folikulometriu.nikdy by som si nemyslela,že otehotnieť bude také ťažké a bude ma to stáť tolko síl a nervov...vie mi niekto z vás povedať,čo ma v Splne čaká,čo nám budú pri prvej návšteve robiť a či sa platí niečo už pri prvej návšteve ?viem,že tu máte toho veľa popísané,ale čítať všetko nemám kedy a v práci to máme zakázané 🙄 .vopred vám dakujem za odpovede a prajem krasny dníček

lienka_1
18. máj 2011

Ahojte baby!
Aj ja sa pridavam k tejto teme. Som tu nova aj ked forum citam uz dlhsie. V juli sa chystame na 1. IVF. Som z toho dost vystresovana. Tak Vam vsetkym aj sebe silno drzim palce! 😉

katy2
18. máj 2011

@nikuskacucuka Vitaj v teme 🙂 prve vysetrenia trvaju 1 cyklus - 3x v cykle krv na HP a uzv a 1x spermiogram u partnera... na konci sa vsetko vyhodnoti, bude konzultacia s lekarom a rozhodne sa o dalsom postupe.... neplati sa nic, vsetko hradi ZP.... Plati sa az pripadne IVF alebo IUI Na prvej navsteve urobia manzelovi spermiogram (ale da sa kedykolvek), tebe krv na HP a uzv a asi porozpravate s Dr., co a ako...

@lienka_1 vitaj a drzim palce 🙂

lienka_1
18. máj 2011

@katy2
Dakujem! 🙂 Nejako mi tesne pred cielom dochadzaju sily, ale ked citam, kolko silnych zien tu bojuje, tak sa snazim zo vsetkych sil.

nikuskacucuka
18. máj 2011

@katy2 díky krásne katy za odpoveď a za privítanie.už teraz sa tešíme,ale aj bojíme,čo nás tam čaká.manžel už má s poskytovaním svojho materiálu bohaté skúsenosti ,kedže už bol u svojho dr.na spermiogam.ja mám síce obavy z odboru krvi,lebo mi býva zle a odpadávam ,ale však čo by sme všetko neurobili kvôli bábatku.teraz už len čakať tri týždne a dozvieme sa,čo nás čaká...
lienka_1 dakujem za privítanie 😉

katy2
18. máj 2011

@nikuskacucuka joj, tak na tie odbery si zvyknes 😉 budes ich mat neuuuurekom 😀 na vsetko sa da navyknut... to je este ten najmensi problem 🙂

nikuskacucuka
19. máj 2011

@katy2 😢 no zvyknúť sa dá na všetko.som zvedavá,čo nás tam bude všetko čakať.teším sa,ale strach je tiež tu.už aby sme to mali za sebou a boli konečne traja...

katy2
19. máj 2011

@nikuskacucuka je to boj na dlhe trate.... treba ratat so vsetkym, ale aspon nestojis na jednom mieste a robis vsetko preto, aby si sa dockala vytuzeneho babenka.... Drzim silno palce a prajem vela sily....

nikuskacucuka
19. máj 2011

@katy2 😝 tak to je,ale iste sa oplatí skúsiť všetko možné,aby sa nám splnili sny.po všetkých vyšetreniach budeme aj my múdrejší a budeme vedieť,čo nás čaká.obdivujem vás všetky,ktoré ste sa na to dali a máte silu stále bojovať o svoje šťastie...a samozrejme aj tých našich chlapov,ktorí majú iste väčšie nervy z toho.teda aspoň ten môj,jemu trvalo hrozne dlho,kým sa s tým svojím problémom ako tak vyrovnal.mal hrozné výčitky svedomia,depky a ja neviem čo všetko.raz mi dokonca povedal,že cucu,nájdi si iného,ktorý ťa urobí šťastnou,lebo ja to nedokážem...a už bol plač ☹ u oboch

milcsi
20. máj 2011

@nikuskacucuka hlavu hore, ti chlapi to naozaj prezivaju horsie. Hlavne ked oni su na "vine". Aj moj to velmi prezival, kym si myslel, ze mozno kvoli nemu nemozem otehotniet. A bojovat vie kazda, ked ide o dieta!

milcsi
20. máj 2011

Ahojte, chcem sa Vas opytat, ci ste sa nejako pred IVF "dopovali". Ako som uz pisala, otehotnela som az po druhom IVF. Vtedy som na radu mojej znamej lekarnicky, ktora tiez mala problem otehotniet, dopovala 3 mesiace pred IVF Agnucastonom (mala som trosku zvyseny prolaktin) a Aloe vera. Ona spontanne otehotnela potom, co to uzivala. Teraz v lete by som chcela tretie IVF, a mam plan tiez rovnako postupovat. Som len zvedava na vase skusenosit.

nikuskacucuka
20. máj 2011

@milcsi to hej,prežívajú to horšie a trvá im dlho,kým sa s celou situláciou vyrovnajú.teda aspoň u nás je to tak 😖 .a ty si tie tabl.brala bez lek.predpisu?čo to vlastne je za liečivo,alebo vitamín?

lienka_1
20. máj 2011

Ahojte baby!
Ma niektora z vas skusenosti s kratkou stimulaciou? Tusim to tu volate kratky protokol 🙂 Normalne som si najskor musela nastudovat zauzivane skratky, aby som vobec rozumela o com je rec. My sme v SPLN-e boli vlastne iba raz, lebo zijeme v zahranici a diagnostiku sme absolvovali mimo Sk. Poviem vam, budte vdacne za zlate sl. zdravotnictvo 😀 Kedze nam traja nezavisli lekari odporucali IVF, ideme do toho aj bez imunologie, hematologie, vys. st.zlazy a pod. O tychto vysetreniach mozeme iba snivat. Ked som svojho obvodaka(lebo nieco take ako gynekolog tu nefunguje) ziadala, aby mi urobil aspon test na fosfolypidy, tak som ho vytocila skoro do nepricetnosti. Nerobilo mu dobre, ze netusi o com to je 😀
Ale na druhej strane, do CAR-u sa tu dostanete az po tom, co podstupite diagnostiku na nezavislej "klinike plodnosti".
A este jedna otazka. Ultrazvuk na zaciatku a pocas stimulky sa robi klasicky alebo vaginalny?(jedno plus pre tunajsie zdravotnictvo, vsetky podrobmosti ohladom vysetreni, testov a procedur dostanete na papieri)

tinusasa
21. máj 2011

@lienka_1 ahoj viem o com hovoris co sa tyka zdravotnictva v zahranici.Tam je to zbytocne nieco riesit po zdravotnej stranke.Pokial si neplatis na sukromnej klinike tak poistka u zamestnavatela zahrnuje len zakladnu starostlivost u obvodaka.Ultrazvuk sa robi vaginalny.Vela stastia 🙂

lienka_1
21. máj 2011

@tinusasa Dakujem za radu a povzbudenie. Tak ma napadlo, kondom si musime priniest svoj, alebo je to uz v "cene"? 😀

milcsi
21. máj 2011

@lienka_1 tiez viem o com hovoris. Roky sme boli v zahranici mimo EU a jednym z dovodov navratu bolo, ze sme chceli podstupit IVF. Da sa to aj vonku, len su to ine peniaze. Vzdy som sa nieco snazila poriesit pocas mesacnej dovolenky doma, a maximalne dotahovala za peniaze v zahranici (hormony, folikulometriu a pod).
Ja som si kondom na vysetrenie nosila, to je vacsinou bezne aj pri inych gynekologoch.
Drzim palce!

milcsi
21. máj 2011

@nikuskacucuka Brala som to bez predpisu, ale ja som uz aj predtym brala niekolkokrat Parlodel na znizenie prolaktinu, ale vzdy mi bolo z neho poriadne zle. Musela som pomaly zvysovat davky. Tento liek sa da volne kupit v lekarni a tiez znizuje hladinu prolaktinu, je to vytazok z nejakej rastliny. O Aloe vera je tu tema, len nemam cas pri mojom malom zbojnikovi vysedavat pri pocitaci a po veceroch sa mi nechce. Ale vseobecne priaznivo posobi na organizmus, len sa nema uzivat v tehotenstve. Davnejsie som brala aj Gynex, dal mi do poriadku cyklus, ktory sa skracoval, len som neotehotnela 🙂)). Clovek skusa vsetko.

nikuskacucuka
21. máj 2011

@milcsi aj ja som brala Gynex tri mesiace 3x7 kvapiek,pila alchemilku a tiež sa nič nestalo.človek fakt skúša všetko,čo sa dočíta,alebo mu povedia 😅 .ja som si tu ešte nečítala všetko,som tu len pár dní a len teraz hľadám všetko,čo ma zaujíma.ale časom sa k tomu iste dopracujem.a díky krásne.

lienka_1
21. máj 2011

@milcsi My sme sice v ramci EU, ale ked sme sa pytali, ci nam to preplatia na Sk, ved predsa je to o dost lacnejsie, tak sme nepochodili. Tu mame jeden pokus zadara z verejneho poistenia, ale bez moznosti zmrazit zvysne embryjka, ze vraj je to neeticke 😠 . Nechce sa mi dopovat hormonmi pri kazdom pokuse, tak dufam, ze ak sa to nepodari na 1x, zadari sa mozno KET. Este stastie, ze mam taku skvelu sefku a mozem odist z prace na taky dlhy cas.
Dik za info ohladom kondomu. Asi som mala na Sk dobru gynekologycku, lebo u nej ho stale automaticky dala ona.

nikuskacucuka
27. máj 2011

už sem nikto nechodí???ako pokračujete baby,nám sa to kráti a čo chvíľa ideme na prvé vyšetrenia 😉 .bojím a teším sa zároveň.a vy ako pokračujete? 😕

milcsi
30. máj 2011

@nikuskacucuka bol to trosku casovo narocny tyzden, tak nebolo casu na dlhsie navstevy stranky. Tebe drzim vsetky prstiky, bude fajn!

lauritka
30. máj 2011

ahojte. 🙂

tak ja od dnes stimulujem clostylom, uz som si vybrala aj pregnyl 5000, buduci tyzden kontrola. 🙂

tinusasa
30. máj 2011

ahojte baby som po neuspesnom Kete ☹ mozte mi poradit...rozhodla som sa ist na imunologicke vysetrenie do KE lebo toto nemam spravene a doktor v Splne nema zaujem ma posielat na ziadne vysetrenia a ked som sa spytala sestricky ci to nieje potrebne tak mi odpovedala, ze to by ma poslal.Uz som s toho zufala a nechcem ist do dalsieho Ket bez toho aby som mala tie potrebne vysetrenia za sebou a mala pocit , ze som pre to nieco urobila.Ak ste boli niektora mohli by ste mi dat info. dakujem 🙂

steva
30. máj 2011

@lauritka prajem vela stastia a silno drzim palce.
@tinusasa ja som na imunologii nebola,ale skus sa opytat tvojho gynekologa ci ta neposla,alebo sa tam objednaj,mozno tam ani odporucanie nepotrebujes.
@nikuskacucuka vysetreni sa bat nemusis,to tam ide strasne rychlo,hlavne nech su vysledky dobre.drzim palce.
@katy2 ako sa mate?

lauritka
30. máj 2011

dakujem. 🙂
Hredzi bol ako vzdy strucny, ale v podstate ani nemal co povedat. kontrola v stred o tyzden a ideme na to 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre