Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

katy2
16. júl 2011

@lienka_1 drzim palce 😵 😵 😵

lauritka
16. júl 2011

@lienka_1 ah, tak super. dakujem. aj ja tebe, aby ti to vyslo na prvy krat 🙂

mima263
16. júl 2011

@katy2 je to aj o šťastí, ktoré my bohužiaľ nemáme a pomôže nám jedine to šťastie, žiadny zázračný doktor ani centrum. Ak sú šance veľmi malé, je dôležité sa to dozvedieť. Ale to som mala písať do inej témy. Nebol to žiadny útok

katy2
17. júl 2011

@mima263 ja to ani neberiem ako utok.... prajem ti, aby si sa dockala vysnivaneho babenka.... urcite si to zasluzis.... drzim palce.... 😵 a je to uplne jedno, v ktorom centre..... alebo najlepsie prirodzene - co u nas neprichadzalo absolutne do uvahy....

lienka_1
17. júl 2011

@katy2
@lauritka Dakujem baby! Uvidime ako to vsetko dopadne. Silno dufam, ze to vyjde, lebo ideme ako samoplatcovia a toto je asi nas jediny mozny pokus.

nejka41
20. júl 2011

Ahoj žienky,Dnes som bola v Splne pre výsledky obaja sme v norme a tak možme začať s ivf ,dostanem len trošku viac liekov na stimulku ako predošlé pokusy. trošku ma len mrzí že začneme až po dovolenke v Splne lebo dovtedy to nestihneme. @katy2 si takým mojim svetielkom @lienka veľmi ti držim palce

katy2
21. júl 2011

@nejka41 drzim palce 🙂 My sme to tiez takto mali, ze po dovolenke, ale ja som si vydupala, any mi mohla pichnut decapeptyl sestricka u mojho gyn.... Tym padom bol decapeptyl cez dovolenku a v septembri sme zacali rovno stimulkou.... A mame Hanku🙂)) Teraz som si tiez vydupala decapeptyl na Silvestra, pocas ich dovolenky a rovno po Novom roku sme zacali so stimulkou.....
Drzim palce.... Mesiac hore-dole..... Hlavne nech vsetko dobre dopadne.... Urcite nas priebezne informuj co a ako.... 😵

mima263
21. júl 2011

@katy2 ďakujem aj ja Ti želám všetko naj. U nás prirodzené počatie nehrozí, jedine CAR a so šťastím ako som povedala. Keď je to poškodená DNA, tak je to lotéria. A pre mňa je aj dosť ťažké vyrovnať sa s tým, že som mala toľko embryjok, kt. neboli životaschopné a púšťať sa do normálneho IVF, kde ich bude znovu také množstvo mi už nejako nedovolí svedomie. Dosť ma mrzí, že som sa to dozvedela až po všetkých tých prenosoch.
Pevne verím, že raz sa aj my( a tým nemyslím len seba ale aj iné baby, kt. tu chodili napr. dalida, sobka a ďalšie), ktoré to máme komplikovanejšie dočkáme toho zázraku

lienka_1
24. júl 2011

@nejka41 Dakujem! Dufam, ze vsetko bude OK. Dnes som ku gonalu pridala cetrotide a mala som dost vyraznu reakciu na kozi, tak dufam, ze nebudeme musiet prerusit stimulku. Ale uz to pomalicky mizne, zajtra volam do SPLN-u co s tym.
A mesiac Vam zbehne rychlo a ani sa nenazdate a stimulujes aj ty 😉

milcsi
26. júl 2011

Tak som poslala ziadost do poistovne na uhradu ivf. Snad to pojde hladko a potom na jesen hura dotoho 🙂

nikuskacucuka
26. júl 2011

ahojte baby,tak my sme dnes boli na konzultácii v SPLN-e.obaja máme dobré výsledky,u mňa ovulka normálna,krv a homóny v poriadku,mužov smermio vraj ukážkový...a keďže dôved žiadny sa nenašiel,prečo nevieme mať bábo,t DR.povedal,že treba ísť na laparoskopiu vajíčkovodov.viete mi niektorá z vás povedať,ako to vlastne bude prebiehať?čítala som toho už dosť veľa a preto sa toho veľmi,ale fakt veľmi bojím.ktorá ste to už absolvovala?na čo sa mám pripraviť?budem môcť ísť do práce,keď ma pustia domov z nemoc?ja len fakt dúfam,že žiadne hadičky zo mňa trčať nebudú 😢

lauritka
26. júl 2011

@nikuskacucuka ahoj, laparku celu prespis, nemusis sa nicoho bat, budes mat uplne male jazvicky. zrejme vam potom skusi urobit IUI. Ja som isla po laparke za 4 dni do prace, ale mala som sedave zamestnanie pri pc.
takze zalezi od toho. hadicky mat nebudes 😅 len po operacii ale neboli to, ani pri vytahovani.
Mna jedine bolelal klucna kost. 🙂 Ze vraj z plny, ktorym nafukuju brucho aby vsetko dobre videli .

nikuskacucuka
27. júl 2011

@lauritka díky Lauritka.ale aj tak mám strach.ešte nikdy som nebola v nemocn.dlhšie ako pár hodín.ja som padavka,ešte aj pri odbere krvi mi je na odpadnutie a nie to pri niečom takomto 😢 .keď budeme mať aj toto vyšetrenie,tak sa uvidí,čo nám bude robiť.ja som sa ho už pýtala na IUI,tak mi povedal Dr,že je lepšie,keď budem mať toto vyšetrenie,aby vedel dôvod,prečo vlastne nemôžeme otehotnieť.a že potom bude mať vraj aj väčšiu istotu,že sa všetko podarí,tak ako sa má...som ja len veľmi zvedavá,ako to bude.u nás v nemocnici niesú veľmi príjemní ani dr.ani sestričky,tak to bude fakt úžas.zajtra si pôjdem po termín,lebo však že môj DR nerobí len vo štvrtok a obvodná Dr ma až do 8.8.dovolenku,internista až do 12:8 🙄 .a to sa mám ísť dať ešte zaočkovať proti tetanu

lauritka
27. júl 2011

@nikuskacucuka nemozes ist do inej nemocnice?? ja som bola v Saci a s personalom som bola spokojna.

milcsi
27. júl 2011

@nikuskacucuka ja som bola tiez v Saci a mozem odporucat. Nie je to az take strasne, mne pritom vybrali aj chronicky zapalene slepe crevo. Ja som si myslela, ze ma boli vajecnik 🙂

kiki321
27. júl 2011

ahojte nemáte náhodou niektorá z vás číslo doo novej nemocnice na genetické testy? hladám hladám a neviem nájsť 😒

nikuskacucuka
27. júl 2011

@lauritka
@milcsi
no teoreticky by som mohla ísť aj niekam inam,ale s tým sa musím poradiť s mojim gynek.,keď sa mu konečne uráči prísť do práce a to ani pán boh nevie,kedy bude.dnes som tam bola a samo že je to zavreté,na dverách ani čiarka o dovolenke a telefón tiež nikto neberie.skúsim sa spýtať švagra,či by mi jeho krstný nevedel pomôcť,on je chirurg tu u nás v nemocn.tak uvidím,čo mi povie...už mi to pomaly všetko ide riadne na mozog a strácam nervy 😖 a zas nechcem ísť niekam ďaleko,aby aj môj muž potom nestresoval .už aby to bolo všetko za mnou a mala som konečne kľud

lauritka
27. júl 2011

@nikuskacucuka skus sa poradit, pokial ti napise listok, myslim ze ta vezmu vsade.
viem co prezivas, my sa potacame uz 8 rokov a dieta v nedohladne. 😒

katy2
27. júl 2011

@nikuskacucuka listok ti moze napisat aj hredzak a mozes ist do ktorejkolvek nemocnice..... drzim palce... laparka je dobra vec....

nikuskacucuka
27. júl 2011

@lauritka je hrozne nespravodlivé,že baby,ktoré deti vôbec nechcú,ich majú...dajú si ich x krát zobrať,alebo dajú na adopciu,popr.ich hodia do mrazáku,alebo do záhrady...a my,čo ich fakt veľmi chceme a robíme preto všetko,ich nevieme mať...nás sa každý pýta a vy čo,potomok nebude?všetci naši kamoši sú tehotní,alebo už majú deti,len my nie.nieje to príjemný pocit a nič nebolí viac ako otázka a vy kedy???lebo na túto otázku nevie nikto odpoveĎ 😢

nikuskacucuka
27. júl 2011

@katy2 no katy,tak Hrezák mi napísal odporúčanie na laparku,len žial bohu musím ísť s tým k môjmu gynek.,a keďže on aj popri svojej ordinácii stíha aj nemocnicu-je tam izbový DR,tak už teraz viem,že na výber nebudem mať...ale čo už,ešte mám čas myslieť na to,lebo na OP sa aj tak čaká cca mesiac.ja som sa od žačiatku všetkého bála a dúfala som,že na toto fakt ísť nebudem musieť...ale smola,človek mieni,osud mení

katy2
27. júl 2011

@nikuskacucuka a preco s tym musis ist k svojmu gyn? 😕 mne dal hredzak listok na dilataciu krcka a moj gyn ani nevedel, ze sa chystam do nemocnice.....

deny3
27. júl 2011

@nikuskacucuka presne ako píše katy2, Hredzák dá papier a ideš rovno do nemocnice, ja som bola tu na Rastislavke, laparku mi robil dr. Urdzík, Hredzák mi dal na neho priamo číslo, bola som maximálne spokojná, sestričky na pooperačnom boli veľmi milé 🙂 😉 a nemaj z laparky strach, ja som prišla v pondelok, boli sme 4 na izbe, takže to ubehlo rýchlo, v utorok zákrok v plnej narkoze, potom len spať a spať, v stredu domov. Jeden rez mi urobil v pupku, druhý dole na boku bruška, malinká jazvička. Bolesť asi ako pri krámoch, ja som už hned v stredu nakupovala 😀

@katy2 tebe sa to kráti 🙂 ako Palko, kope riadne ? 😀 a čo Hanka, teší sa na bračeka?

milcsi
28. júl 2011

@nikuskacucuka no tak hore hlavu! Mne sa maly narodil po 11 rokoch manzelstva a vselijakych peripetiach. Po case sa uz rodina a priatelia prestali pytat, kedy bude dieta. Asi pochopili. Na zaciatku som si tiez nemyslela, ze to bude az ivf. Nikdy mi nic nebolo a aj teraz som posielala ziadost do poistovne s dg. nespecifikovana neplodnost.

chanae
2. aug 2011

Ahojte ak mozem k vam.. nejako zvazujem navstevu bud gyncare alebo spln v kosiciach.. kedze sa s priatelom snazime o mimi a nejako sa nedari...podla lekara som v poriadku- teda az na take "malickosti" ako nepravidelna menstruacia,, zly hormonalny profil(nizke fsh), priznaky polycystickych vajecnikov- pco podla ultrazvuku nepotvrdene..
chcem sa preto opytat ze co potrebujem pred navstevou takehoto centra, ci o tom musi vediet lekar, a na koho sa obratit.. jednoducho take zakladne prvotne info..
dakujem

PS: ospravedlnujem sa za rovnaky prispevok aj tu aj v gynncare-ke..ale ked je to o tom istom stale 😒 ..

nurili
2. aug 2011

@lienka_1 Ahoj aj ja sa chystam ako samoplatca, uz si bola informovana o cenniku? S akou sumou treba pocitat? 😝

dafy
3. aug 2011

@nurili ahoj no to by aj mna zaujímalo kolko asi si mám začať šetriť 😠 tiež ked pojdem tak iba ako samoplatca 😠

nurili
3. aug 2011

Dafy, tak poviem ti ze je to teda riadne cislo....Priblizne od 2000 do 2500 eur - komplet. 😝

katy2
3. aug 2011

My uz samoplatcovske IVF mame za sebou 🙂 Esteze to vyslo, tak mi to nie je luto, ze sme do toho TOLKO investovali..... 😉 Ale inak palka je to poriadna 😠 😔

lienka_1
3. aug 2011

@nurili my sme dnes uz boli na transfer.....dam dohromady blocky a poslem Ti postu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre