Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

smallyell
31. okt 2011

@nana123 to ty uz pichas inj? ja ich mam doma vyse tyzdna, niekto tu pisal ze menopur sa picha od siedmeho dna, tak to by som mohla relativne stihnut, no uvidime, este tam dnes zavolam a poinformujem sa

smallyell
31. okt 2011

@katy2 sestricka mi pichla este minuly stvrtok, dnes som treti den cyklu v stredu budem piaty

katy2
31. okt 2011

@smallyell tak to pekne stihas 🙂
ak zacnes pichat v stredu alebo vo stvrtok (podla hormonov, ktore ti odoberu pred uzv v stredu) - budes si volat okolo obeda, kedy zacnes pichat a ake davky.... pichat sa zacina podla hladiny hormonov a nie podla dna cyklu... v kazdom cykle je to inak.... ;)

smallyell
31. okt 2011

@katy2 ale nevadi, ze to bude piaty den cyklu? sestricka vravela, ze nevadi ale uz stracam istotu z toho vsetkeho,

katy2
31. okt 2011

@smallyell ved ti vravim, ze nevadi... ide o hormony... ja som bola na uzv na 2.den cyklu a pichat som zacala tusim az na nejaky siesty den.... je to individualne... neboj, dobre bude 🙂
a hlavne, co ti mozem doporucit je NEPOROVNVAT SA V NICOM s ostatnymi tu na nete....
ja som mala 3xIVF a kazde bolo UPLNE INE... aj priznaky, aj pocity, aj priebeh aj pocet vajicok apod... A to som porovnavala len sama so sebou 🙂

smallyell
31. okt 2011

@katy2 ok katy...dakujem, trosku si ma upokojila 🙂 a ty ako postupujes?

katy2
31. okt 2011

@smallyell ja uz nijak nepostupujem.. mam svoje dve vytuzene deticky a tym sme skoncili 😵

katy2
31. okt 2011

@smallyell a hlavne, co ti mozem doporucit je NEPOROVNVAT SA V NICOM s ostatnymi tu na nete....
ja som mala 3xIVF a kazde bolo UPLNE INE... aj priznaky, aj pocity, aj priebeh aj pocet vajicok apod... A to som porovnavala len sama so sebou

nana123
31. okt 2011

@smallyell nooo ja si picham gonal a to od 5 dna cyklu... a ked ti sestricka povedala ze staci stredu tak staci oni vedia... neboj nehodi to na dalsi ciklus... 🙂

smallyell
31. okt 2011

@katy2 tak to je super, gratulujem, a dakujem za radu, v stredu napisem co a ako 🙂

smallyell
31. okt 2011

@nana123 ok, tak uz len cakat, napisem potom co a ako, idem trosku von, cely vikend som nebola nikde, idem vyvetrat hlavu..zatim papa

milcsi
31. okt 2011

Dnes bol celkom uspesny den, predoperacne vybavene, spln vybaveny-vo stvrtok odber (bolo plno, asi to sestricka tusila a koho mohla presunula na stredu 😉 ) a aj hematologia vybavena. Este si mam dnes pichnut 2 zvysky gonalu a zajtra pregnyl. Inak suhlasim s katy2, ze sa netreba s nikym v nicom porovnavat, aj u mna je to tretie ivf a zase trosku ine ako predosle. Dufam, ze vysledok bude rovnaky ako po druhom 😉

nana123
31. okt 2011

@milcsi A ten pregnyl je na co? tam som este nedosla 😀 A preve IVF si nemala uspesne? Joooj tak sa bojim ze moje nebude uspesne... to su hrozne zmesane pocity ci to vyjde ci nie... Ty uz keed mas za sebou nieco vies co ta caka vies ako spravat a to je super a este ked vies ze jedno bolo uspesne co si viac priat 😉

vivienna
31. okt 2011

@katy2 ahoj katy..... srdečne gratulujem k vytúženým detičkám!!!!! dlhšie som tu nebola , viem, že si sa veľmi snažila otehotnieť a teraz niekedy si mala rodiť druhé dieťatko a pozerám, že už ste po 🙂 ...... držte sa a hlavne budte zdraví !!!

katy2
31. okt 2011

@nana123 pregnyl je na dozretie vajicok - do 72 hod od pichnutia sa robi odber vajicok 🙂 inak pregnyl produkuje hcg (lebo to je vlastne hcg) takze testovat do 10 dni od pregnylu nema vyznam, lebo testy su pozitivne 😉

@vivienna dakujeme pekne 😵

vivienna
31. okt 2011

@katy2 😉 myslím, že sme približne rovnako "mladé" .... môžem sa ťa opýtať či si rodila prirodzene a kde? .. mňa to čaká o niekoľko týždnov, už si strihám meter, môj doki vravel, že pre mna by bolo lepšie rodiť cisárskym ..... vdaka za odpoved

milcsi
31. okt 2011

@nana123 o pregnyle ti uz napisala katy2. Neboj, aj ty tam dojdes strasne rychlo. No, moje prve ivf bolo len ciastocne uspesne. Mala som pozit HCG, ale potom zacalo haprovat, raz stupalo, potom nie a ani na ultrazvuku nic nebolo vidno, tak sa Hredzak bal, aby to nebolo mimomaternicove. Nakoniec po vysadeni liekov som zacala krvacat a bol koniec. Ale nic sa neboj, mnohym to vychadza na prvykrat 🙂 . Tie pocity chapem, to asi vsetky prezivame velmi podobne, nadej a neistotu. A nemysli si , ze teraz je to ine. Prezivam to velmi podobne ako predtym, aj ked uz jedno dieta mam. Prave minule sestricka vravela, ze maju vela, co sa vracaju po druhe dieta. Najprv kazda, ze aspon to jedno a potom pridu este po surodenca 😉 . Takze hore hlavu a drzim palce!

nana123
31. okt 2011

@milcsi Dakujem za podporu... 🙂 Ved nam sa to podari 😉 A ked ides na dalsie IVF snazili ste sa prirodzene predtym? Alebo si rovno isla do splnu?

katy2
31. okt 2011

@vivienna
rodila som obe sekciou... vzhladom na vek, na velkost babatka, na IVF a ine okolnosti dr. nechcel riskovat... a nestazujem si... najhorsie su prve tri dni, potom je to stale len lepsie... teraz ani neviem, ze som bola rezana.... 😉
@nana123 netreba sa stresovat dopredu... treba verit... raz sa to urcite podari... nam vyslo 2. a 3.IVF 🙂 drzim palce 🙂
@milcsi drzim palce... viem, co prezivas... 🙂

vivienna
31. okt 2011

@katy2 a bola si iba napichaná, aby si necítila dole bolesti a bola si pri vedomí....tak ? ja som prvé dieťa a to už bolo veeeeľmi dávno rodila pod celkovou anestézou a dosť dlho som sa z toho dostávala, asi mesiac 😒 a riziká pri tej lokálke nehrozia ?

katy2
31. okt 2011

@vivienna rodila som so spinalom... to je len jedna injekcia do chrbta, presne medzi stavce... trosku neprijemne, ale trva par sekund... ak nie si velmi silna hlavne v oblasti chrbrta a ak nemas problemy s chrbticou (skolioza a pod) tak problemy nie su... Tie su pri obeznejsich zien, lebo sa neda presne urit miesto vpichu a nie vzdy trafia na prvykrat... to iste pri krvom chrbte... ale ja som mala spinal dvakrat a max. spokojnost.... vsetko som vnimala, maleho som hned pocula aj videla... super pocit.... bolesti necitis.... rodila som inak v novej nem.

vivienna
31. okt 2011

@katy2 vdaka za info, velmi si mi pomohla, aj ja by som chcela vidieť a mať hned bábo pri sebe, ale hlavne ho vnímať....ešte raz dakujem

nejka41
31. okt 2011

Ahoj žienky! máme 5 vajka,dostala som ďalšie inj. a v piatok ultrazvuk. Svätá pravda každé ivf je iné!!!
@smallyell ja som písala o tom menopure, čítala som to v letáku ale podľa mojich hormónov som začala pichať až na 9 deň. Tiež som bola nedočkavá. Nič sa neboj všetko stihneš.

nana123
31. okt 2011

Ked sa IVF nepadari po ako dlhom case sa moze ist znova? A su mrazene vajicka horsie? Alebo to je to iste?

nana123
31. okt 2011

@milcsi a aky ste mali problem, ze sa nedarilo? U nas vsetko ok, "len" ja mam endometriozu. V akom stave netusim nikto mi to nepovedal a dr len hned ze IVF... tak neviem

milcsi
31. okt 2011

@vivienna aj ja som rodila cisarskym v spinale z podobnych dovodov ako katy2, vek, ivf. Porodnik mi povedal, ze pri ivf nic neriskuju a hlavne u starsich prvorodiciek uprednostnuju cisarak. A ked mi odtiekla plodova voda a kontrakcie neboli nikde, rozhodol sa definitivne. Vraj nebude experimentovat s liekmi na kontrakcie. Najhorsie je prvykrat vstat z postele, ale v Saci ti deticky daju na izbu hned ako je to mozne, takze potom bolesti ani nevnimas, lebo nemas kedy 🙂
@nana123 pred ivf sme sa urcite nebranili prirodzenemu sposobu otehotnenia 🙂, ale brala som to s rezervou, ked aj predtym sme sa roky snazili a nic. A nemam vela casu zase dlho skusat, roky utekaju 😒
@nejka41 ahoj, ty si bola tiez dnes? Ked tak na teba pozeram, nebola si ta s vlasmi stiahnutymi do gumicky, co tam potom ostala sediet?

lienka_1
31. okt 2011

@nana123 Doki kontroluje folikuly ultrazvukom a vidi, ked by mal byt odber. Asi to teraz stalo za to, lebo z 5 vajicok sa oplodnili 4. Dve uz mam pekne u seba 🙂 , 2 isli do mrazu.
Aj ja som v lete pri 1. IVF-ku bola veli unavena. Zaspala som vsade a pri akomkolvek hluku. Teraz celkom v pohode. Telo asi fakt reaguje zakazdym inak.

lienka_1
31. okt 2011

@nana123 My sme absolvoali 1.IVFko na prelome jula-augusta. Po 2 cykloch sme isli do toho znova.

lienka_1
31. okt 2011

@nejka41 Super!!! 5 je dobra. Bola som dnes na vklad. Mame 4 babulky z 5 vajicok. 2 uz doma 🙂 🙂 🙂

nana123
31. okt 2011

@lienka_1 Super dakujem za odpoved... tak drzim palce aby sa tie dve vajicka uchytili a budu dvojicky 😀 Kedy mas ist na krv? Po kolkych dnoch od vkladu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre