Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

nelynka
9. feb 2012

@foryou25 ja viem ze niekedy to cloveka strasne rozculuje take reci ako ja pisem, ze treba verit a toto a hento, ver ze aj mna to neskutocne sralo ked mi to niekto napisal alebo povedal ale je to tak..
fakt treba verit v to lepsie riesenie a ono pride..
mozno nie na 1x ale potom uz ano..
toto je nase 2.IVf a ja verim ze vyjde.. 🙂
ved cakame uz dlhych 4,5 roka, uz by bolo aj nacase aby sme sa dockali, nie? 😀

foryou25
9. feb 2012

@nelynka mna to nerozculuje naopak , jedina moznost ako sa nezavesit na najblizsi strom
my cakame uz tri roky, tak hadam sa vsetky raz dockame

nelynka
9. feb 2012

@foryou25 urcite sa dockame..
ale aspon si povedz tak, ze mas 3x "hradeny" IVF cyklus poistovnou..
a jeden z nich sa MUSI podarit..
a aspon budes kludna, ze robis naozaj vsetko pre to aby sa to podarilo..

deni5
9. feb 2012

@nelynka Ja ani inú možnosť nepripúšťam,že to nepodarí na prvý krát.Musí,lebo nemám nazvyš peniaze.

nelynka
9. feb 2012

@deni5 ani my nemame nazvys peniazky..kolkokrat som uz sla sahnut na to, co mame odlozene na IVF..
lenze ja som stale toho nazoru, ze peniaze boli, su aj budu a vzdy si k cloveku nejako cestu najdu ked su potrebne..
😀

franina
9. feb 2012

@nelynka ahoj, kedy si posielala žiadosť do poisťovne? koľko trvá schválenie?

nelynka
9. feb 2012

@franina ahoj..boli sme ju osobne odniest 1.2. na pobocku v KE..a odtial to vraj posielaju do Bratislavy..
cez infoservis mi napisali, ze schvalenie trva 30dni na ziadost a 2tyzdne na lieky..take max 6tyzdnov by to malo byt podla toho..
doktor ale vravel, ze slubovali ze by to malo uz ist rychlejsie, ze mam skusit zavolat o 3tt do centra ci to tam maju uz alebo nie..
tak uvidime..
ale citala som na fore aj, ze to natahovali aj dva mesiace..

franina
9. feb 2012

@nelynka fúha tak to je dosť ... tak uvidíme koľko to bude trvať držím palce

nelynka
9. feb 2012

@franina veru zvedava som sama..
dakujem 😀

dafy
10. feb 2012

ahojte dievčata chcem sa iba spýtať ked by som sa rozhodla ist na KET na ktory den mam ist k lekárovi ??uz som nejako zabudla na ktory den sa chodí naposledy som bola pred troma rokmi 😕 zase mam v hlave ze by som to aj skusila ale ked si na to spomeniem hned mam chvenie v žaludku.Ja uz mam sice iba 2mrazačikov a preto to váhanie lebo veľmi tomu neverím ze aspon jedno bude životaschopné 🙂 jááj neviem čo mam robiť 🙄 bojím sa zase toho sklamania

steva
10. feb 2012

@dafy na treti den ,ak sa dobre pamatam a drzim palce,aby aspon jeden z marazacikov bol bojovnik.vela stastia 🙂

nurili
10. feb 2012

@nelynka tak to mi je luto cim si musela prejst vsetkym.... viem o com pisem....a zistila sa pricina preco je to tak?
Ja ti drzim palce aby ti to konecne vyslo, tfuj, tfuj.... 😵

nelynka
10. feb 2012

@nurili no kazda vec mi dala do zivota vela a zmenila ma k lepsiemu a trpezlivejsiemu cloveku a urcite veci si dokazem viacej vazit..
prvy potrat, to bolo vpohode..potrat po KET bolel, ale tiez rychlo preslo..
ale tento posledny bol strasny..tak sme verili ze to bude OK a nebolo..
ale nastastie som typ cloveka co sa rychlo vysporiada s takymio vecami a ide tvrdo dalej za svojim cielom 😀 😀
pricina sa zatial nenasla, na hematologii mi zatial brali len krv a koncom mesiaca mam ist na konzultaciu, tak som sama zvedava co bude..
ale na genetike nasli nejaku mutaciu MTHFR ale to by nebolo zle lenze ja mam aj zvyseny homocystein..teda som mala vtedy ked tieto testy robili..
a niektory vravia ze je to nevyznamne a niektory ze prave z tohto mozu vznikat tie potraty..
tak uvidime co tato hematologicka na to, ale co som o nej pocula, tak ze vraj nie je velmi prijemna k paicentom a veci riesi len ked to je akutne..ziadna prevencia ani nic..

milcsi
10. feb 2012

@nelynka ahoj, ja som tiez chodila na hematologiu a pichala cele tehu injekcie kvoli mutaciam (2x som predtym potratila) a kedze si mala zvyseny aj homocystein (co ja som ani nemala), mam taky pocit, ze tie potraty mohli byt kvoli tomu. Nazory na to sa roznia, ale mne to pomohlo. Neviem kde a u komu chodis na hematologiu, ale moju doktorku tie viem vrele odporucat. Velmi mila a myslim si, ze aj mudra osobka. Ak budes chciet, mozem ti napisat IP. Drzim palce!!!

nurili
10. feb 2012

@nelynka my sme cakali 9 rokov.....mala som mimomatrenicove a to sme plakali s mm a aj cely personal s nami....tak sme si to dietatko zelali.... 😢 Prve IVF nam nevyslo tak po rocnej pauze sme sa pustili do toho a hups...je to tu....teraz sa vytesujeme ale v kutiku dusicke sa obavam....no verim v stastny koniec ako som verila ze aj otehotniem...do teraz sa nad tym smejeme....pred IVF som povedala mm ze teraz otehotniem a preto som si kupila tehotenske nohavice....v predstihu tak .....doki povedal ze ked som raz otehotnela tak otehotniem znova len treba cas....a mal pravdu.....ked sa nam malicke narodi tak s velkou tortou priamo do centra....treba verit v stastny koniec i ked to nie je niekedy jednoduche.... 😵

nelynka
10. feb 2012

@milcsi no mna doporucil gyndos k Beňovej..vraj je to odborníčka..
ale kamoška k nej chodí a za dva roky vraj s nou neorobila nič, len tolko že ked niečo tak potom to budu riešit..
tak ja neviem..
za kontakt budem velmi rada...

@nurili ja viem ze to nie je jednoduche a keby si videla moju skrinu tak by si sa čúrala smiechom 😀
tolko veciciek uz je doma..ale len preto ze robim v obchode kde mam moznost si to kupit naozaj za smiesnu cenu, tak mi to je luto nechat to tamm ked viem, ze to raz budem urcite potrebovat 😀 😀

nurili
10. feb 2012

@nelynka presne tak, viera je velmi potrebna a vie motivovat.....kazda si musime niecim prejst ,nie kazda sme pod stastnou hviezdou narodene ale bude..... 😉
ja som poverciva a nemam doma ani jedny ponozticky i ked dnes som videla krasnu postielku s oblieckami vcielka Maja a Vilko, velmi chutne to bolo tak som zavahala.....ale radsej este pockam.....

nelynka
10. feb 2012

@nurili ja poverciva nie som a ked vidim niektorych ludi zo svojho okolia kolko toho maju doma a babo prislo bez komplikacii..
dokonca jedna kamoska mala komplet celu izbu zariadenu este dieta ani neplanovali..a nic sa nestalo 😲

nurili
10. feb 2012

@nelynka no tak ze by som zasla pre tu postielocku? 😀 Moj mm by isiel okamzite keby mal povolenie..... 😉

milcsi
10. feb 2012

@nelynka To je nahoda 🙂 . Ja chodim k nej a mozem ju len chvalit. Vela zavisi od diagnozy, ktora mame aku mutaciu, a podla toho to treba riesit. Aj ja mam diagnozu, pri ktorej mi staci pichat injekcie az ked otehotniem. Ked som otehotnela pri druhom ivf s malym, este sme cakali na vysledky z hematologie, ale hned ako ich mala, od 6tt som si pichala. A dobre to dopadlo. Ale mnohe maju taku vaznu mutaciu, ze si pichaju uz aj pocas stimulacie, lebo aj hormony robia svoje. A poznam aj take, ktore si v podstate pichaju stale, aby sa vyhli tromboze. Mam kamaratku, ktora po 5 neuspesnych prenosoch sa konecne dostala k Benovej a otehotnela. Treba to istit maximalne z kazdej strany 😉

anika142
10. feb 2012

ahojte, uz som tu strasne davno nebola, opat som sa pustila do pokusu tentokrat KET kedze mame mrazacikov. 14.2. idem na vklad akurat na Valentina tak snad nam vyjdu Valentinske deturence.
Vsetkym drzim palce.

nelynka
10. feb 2012

@nurili to vazne??
to by som od chlapa nečakala 😀 😀 😀 😀
moj na mna divne pozera, ked nieco pritiahnem domov, ale tak co uz somnou narobi, este mi bude dakovat 😀 😀 😀

@milcsi no tak vidis, co clovek to iny nazor..
ja som zatial len na odber krvi u nej bola, tak uvidime 24ho idem na konzultaciu, ze co je to zac 😀
pre mna je uz ale v 6tt dost pozde, pretoze prave vtedy u mna dochadza k potratom..
ta kamoska co teraz presla k inej doktorke od nej vravela, ze jej homocystein ani nesledovala doktorka a odmietla jej dokonca aj odber urobit..a co presla k tej novej doktorke, ta automaticky porobila vysetrenia aj na take veci co ani netreba..
a vraj Benova je skupa na slovo, je to pravda?

deni5
10. feb 2012

@nelynka ja som dávala v decembri a stále to ešte v splne nemajú.Mám skúsiť o týždeň.

jana2505
10. feb 2012

@nelynka ahoj ja chodim k dr. Hulikovej do PO a viem ze robi aj niekde v KE,mozem len odporucat,komunikacia super,odbery urobene na vsetko takze len tolko som chcela 😉

nelynka
10. feb 2012

@deni5 skus zavolat priamo na poistovnu, nech ti povedia co sa s tym deje..
ja viem tak, ze v dovere na to maju 30dni plus 14dni na schvalenie liekov..
len ked im tam nieco chyba, nejaky papier tak to natahuju...

@jana2505 presne k nej presla ta kamoska a tiez si nevie vynachvalit..ale ze doktorka ma velmi dolezitu sestricku a normalne ta ju odbila ze pacientov neberu a doktorka jej povedala ze vpohode moze prist..
tak ja neviem..
ale chcem Benovej dat sancu..aj na Hredzaka mi vraveli ze je arogantny a zgrlos a setko a ja som z neho mala super pocit zatial po oba razy co sme tam boli..aj sa zasmial aj vysvetlil setko..

jana2505
10. feb 2012

@nelynka neviem ci pises o sestricke v PO abo v KE,v PO je teraz nova ta co bola predtym bol anjel ale ani ta neni zla,co sa tyka Hredzaka tiez ho poznam bola som tam na IVF v 2009 2 krat neuspesne,za to ho nezatracujem ved kazdy sme iny a inac reagujeme aj na liecbu aj na jeho spravanie,teraz som presla do Gincare mam za sebou vstupne vysetrenia som spokojna a vysledok???nuz uvidime,si myslim ze aj vyssia moc rozhoduje.Tebe drzim palce a vela stastia. 🙂

milcsi
10. feb 2012

@nelynka no vidis, ja som zase na Hulikovu pocula vselico. naozaj kazdemu vyhovuje nieco ine. mne robila Benova homocystein a vela dalsich parametrov hned a aj potom sledovala. A vzdy sme si dobre pokecali. mam pocit akoby sme pisali o dvoch roznych osobach 😀. No ved uvidis, vzdy mas pravo lekara zmenit, ak ti nevyhovuje.

deni5
10. feb 2012
nelynka
10. feb 2012

@jana2505 no na sestricku v KE je to myslene..
ja som bola tiez povodne rozhodnuta ist do gyncare, ale prislo mi zbitcone vyhadzovat 100e za konzultaciu ked cele IVF je aj tak len a len o stasti..ci sa to podari alebo nie, rovnako ako aj obycajne snazenie doma..
😀

@milcsi no ved toto, ze skusim uz ju, ked mi ju lekar doporucil a bola som u nej a uvidime..
ked sa mi nieco nebude vidiet, pojdem inam..ved je tolko hematologov ze az 😀
ale som rada, ze mas s nou dobru skusenost..konecne niekto..lebo naozaj som uz zacinala mat bobky, ze len stratim dalsi mesiac a nic sa nebude diat..

foryou25
10. feb 2012

@nelynka ahoj, tak som volala dnes Hredzakovi ze co mi povie na tu nasu katastrofalnu fragmentaciu, tak sa aj nazlostil, ze preco si dame take somariny robit, ze on takym neveri, lebo ze oni vyberaju pod mikroskopom len dobre spermie, ale podla mna volnym okom nemoze embryolog vidiet ci maju aj dobru DNA..tak ja uz nacisto neviem, ci ist do rizika a skusit IVF, ale Hredzak povedal, ze hej, tak neviem ci mu ide len o peniaze alebo mu verit, ze to moze vyjst, hoci aj s takymi zly spermiami...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre