Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

nelynka
1. máj 2012

@franina si uplne mimo..asi pisem niekedy ako tatar..
zajtra rano si idem po ziadanku k svojmu gynovy na predoperacne vysetrenia..

ja uz zo splnom nemam nic, mna odtial v stredu prepustili..ako nechapem ci ten doktor tam je debil alebo neviem, ale ako v 7tt moze byt 7mm dutinka vporiadku nechapem..

od vcera uz lieky na udrzanie (duphaston a utrogestan) neberiem, zbitocne to budem len zdrzovat..takze pockam kym pride mrcha tato, az nepride idem na kyret..

akonahle budem po kyrete alebo dostanem mrchu zavolam do splnu a budem sa informovat ohladne KET, kedy co a jak..
az bude vsetko vporiadku a ja sa budem citit OK a doktor nebude namietat tak pockam do dalsej mrchy a idem na to..ziadne 3mesiace ja cakat nebudem, je to zbitocne,,

franina
1. máj 2012

@nelynka nie to ja som nechapava... 🤐 ale uz chapem 😉 a zo splnu ti dali papiere ohladom utzv? vies aby videl aj tvoj gyn., ci to je uz asi neaktuálne... ☹
lebo na ket sa odporúča az ked dostanes 2x ms, a po kyrete 3. uvidíš ako sa ty budes cítiť. ale hlavne sa daj doporiadku aj troska casu si nechaj pre seba, nie je to zase sranda na psychiku.... 😕

nelynka
1. máj 2012

@franina zo splnu mi dal "prepustaciu" spravu pre gyna..ale to ja uz som vedela podla velkosti plodu ze to OK neni, lebo tyzden predtym uz bolo 12dni pozadu ako malo byt podla danych tt a malo 5mm..
a na UZV v centre po tyzdni malo 7mm.. no a vcera znova u mojho gyna malo zase len 9mm po 5dnoch..takze fakt nerastie tak ako ma..je to ocividne..

vies, mna nejako nezaujima co sa odporuca, lebo keby som vsetko mala brat len podla toho, tak nie som ani tam kde som teraz..
ja ked sa na to budem citit tak pojdem po prvej normalnej mrche po potrate..
hlavne nemam na co cakat, ked sa to ma podarit tak sa to podari..
len zalezi od doktora ci nebude mat blbe reci a namietky, ze som po potrate..chapes..
ja som psychicky vporiadku, len ma sere ze neviem preco sa to stale v danom tyzdni zastavi a nikto mi na to nevie odpovedat..

franina
1. máj 2012

@nelynka a v splne ti povedal ze je to ok 😒
a nikde nevedia preco? nechapem, pichas si aj na riedenie a aj tak to nepomáha....
a v ktorom tt by si mala byť teraz?

nelynka
1. máj 2012

@franina hej, tam podla nich v 7tt je normalne ze je len gestacny vak, prazdny a ma len 7m...
ale neriesim to..nech si myslia co chcu, pre nich je dolezite oplodnit a vlozit, nie v ktorom tt mas byt a ake velke ma byt..
ano pichala som a prd pomohlo..
teraz 7+1 podla vcerajsieho UZV..

lauritka
1. máj 2012

@nelynka no ved 🙂 museli si ma tam nechat. lebo ma poranil a uz nechceli riskovat. som mala pekne vianoce 2007 🙄
bleeeh. druhykrat uz bez komplikacii.

lauritka
1. máj 2012

inac to je normalne, ze stroha odpoved bude, to sa stava... nemusi tam byt ziadna pricina, preco sa to zastavilo vo vyvoji. proste je to tak.
som tiez zistovala jak detektiv. na svoje vlastne poziadanie. nikto neriesil pricinu. ani histologia, len potvrdila, ze missed abort... proste neviem, preco sa dvakrat stalo to iste.
ale je to riadne na nervy., ja som tiez psychicky bola ok, skor som bola nasrata. 🙄

bique
1. máj 2012

@lauritka @nelynka no, mne sa pri predcasnom porode na viacerych miestach odtrhla placenta, tak ma na rastislavke cistili hned po porode na koze zaziva 😠 nezelam fakt nikomu...vycistili ma a kontrolny uzv po tyzdni urobili tak, ze po 2 mesiacoch som skoro vykrvacala, nemala som uz skoro ziadne zelezo, krvny obraz ako mrtvy clovek ...nechali mi tam rezidua, ktore sa postupne pootvarali - teda tie cievy v nich..... utekala som na pohotovost do novej nemocky, tam povedali, ze to bola vrastena placenta a maternica musi von 😠 skoro som zomrela, ale nevzdala to a este skusila sacu..tam namna kukali, ci su vsetci normalny a v priebehu par dni urobili kyret pod kamerou - hysteroskopiu, maternicu docistili a chvalabohu bolo a je vsetko ok...dokonca aj sliznica rastie tak ako ma 🙂 takze tak baby

lauritka
1. máj 2012

@bique no to je otrasny zazitok.. 😨 😨 😨 tak clovek aby sa vobec bal otehotiniet, aby nahodou nepotratil a nemal taketo komplikacie.. strasne 😖 😖 😖 hlavne, ze niektori lekari studuju tolko rokov a vedia prd.. smutnee 😔

nelynka
1. máj 2012

@lauritka no mne sa to stalo uz 4ty krat a vzdy v cca rovnakom tyzdni..niekde ta pricina musi byt, lebo toto sa nedeje predsa len tak ☹
raz, dvakrat este by som povedala ze blba nahoda, ale 4x na nahodu neverim 😕

@bique vidis, kazdy ine zazitky..ja teda neverim ziadnej nemocke co sa takychto veci tyka, preto fakt radsej pockat nech to nejako odide samo, az je taka sanca a az ako poslednu moznos riesit kyret, pokial nie su bolesti na umretie..

lauritka
1. máj 2012

@nelynka imulogia ?? ale u nas nerobia kompletku, ze len v prahe

nelynka
1. máj 2012

@lauritka ja z prahy vysledky mam.. a kompletku nepotrebujem ..potrebujem len a len konzultovat tieto vysledky..
vpodstate sa tam nic nenaslo ale je tam jedna veta, nejake reaktivne bunecne zmeny , comu nerozumiem..

lauritka
1. máj 2012

@nelynka hmmm.. a oni nic nevysvetlili ?? to som tiez este nepocula hmmm. a s nikym si to nekonzultovala ?

nelynka
1. máj 2012

@lauritka ja si to uz nepametam, je to 4roky dozadu co sme tam boli..
ale ist nevravela nic, ze je tam nieco zle, ze by som mala brat nejake lieky alebo podobne..
len tolko ze ked sa KET nepodari mame prist na kontrolu, ale to som uz nestihla nejako riesit..a teraz je uz neskoro..

viem ze vravela ze tam ziaden zavazny problem nie je a pravdu povediac ja som do vcera tu spravu ani nevidela..
oni ju posielali priamo do CAR..
viem ze som bola 2x na odber krvi, druhykrat to uz bolo v norme potom..

lauritka
1. máj 2012

@nelynka hmm.. no pockaj ked pojdes do CAR, skus sa spytat Hredziho co ti povie.. som zvedava 😔 ale asi sa nic nedozvies. este ma napadlo, mozno nejaka zla dna v spermosoch.

nelynka
1. máj 2012

@lauritka Hredzi mi povie tak velky prd, povie ze mam s tym ist na imunologiu ako na vsetko..
oni tam akoby sa zbavovali vsetkeho co nie je spojene s IVF dajak, ja neviem..
ako v cechach som toto nezazila, ze ked chcem nejaku ziadanku poslu ma za gyndosom..tam som raz patrila pod CAR tak vsetko riesil CAR vratane marodky..vole..

hej to napadlo aj mna ze dna zla, lenze s tym nic neurobim..
MM co bol na genetike tam mu vyslo ze je to 50:50 a to viem aj bez nich..

lauritka
1. máj 2012

@nelynka jj.. tak to hej. penizaky zobrat a dovi dopo .. 😉

majka_drobka
1. máj 2012

ak mi dosiel utrogestan, mozem si namiesto neho na vecer dat duphaston? ide len o jeden den, dajako som to zle vypocitala...

lauritka
1. máj 2012
foryou25
2. máj 2012

@nelynka lauritka ma mozno pravdu, mozno su na vine zle spermose, ich zla dna struktura, dajte si to vysetrit, nakoniec mozno ani nebude v tebe chyba, ze potracas...

nelynka
2. máj 2012

@foryou25 heh a co mi to pomoze ze to dam vysetrit?
Nic. Len mi pri dalsom ivf povedia,ze si mam nechat urobit
speci vysetrenie,ktore stoji 3500e,na ktore aj tak nemam
a ani mat nikdy nebudem.
A aj pritom len povedia,ze toto vajko je dobre a toto nie
ale to tiez nezarucuje,ze sa uchyti a vydrzi..
A pokial viem, tak pokial vyjde velmi vysoka fragmentacia
Dna,tiez umele robit nechcu,len s darcom a to zase nechcem
ja,to sa mozem rovno vyspat s dakym na diskoteke a
este si aj uzijem :D

nelynka
2. máj 2012

@majka_drobka jasne ze mozesa.ja som tiez tak urobila a vpohode

nurili
2. máj 2012

Ahojte babenky, ako sa mate? Tak objednane veci su uz na ceste a do konca tyzdna by som mala vybalovat.....Juj ako sa tesim.... 😵 😵 😵 Zelam Vam pekny dnik.......

foryou25
2. máj 2012

@nelynka pomoze ti v tom, ze ti to mozno objasni preco stale potratis, ved si sama pisala, ze nevies preco sa to vzdy skonci..

nelynka
2. máj 2012

@foryou25 no a co z toho budem mat, ked to budem vediet? to je len jedna vec a stale to nemusi byt ono..to ti nikto nezaruci ze je to presne tato vec..
len vies ze mas zle spermose, x % fragmentaciu DNA a to je cele..nikto ti nepovie ze ano pre toto potracate..skusajte raz sa to podari..
to mozem skusat aj bez tejto informacie 😉

majka_drobka
3. máj 2012

dakujem vam vsetkym za pomoc a podporu, caka nas dlha a tazka cesta, ale momentalne sa velmi tesime. dnes potvrdene, babo je jedno a bije mu srdiecko 🙂 vsetkym vam drzim palce, nech nas je bruchatych co najviac!!!

steva
3. máj 2012

@majka_drobka gratulujem a velmi sa s vami tesim.len tak dalej 😵

milcsi
3. máj 2012

@majka_drobka len tak dalej 😉 , drzte sa!

deni5
3. máj 2012

@deny3 Ku tým klbom asi toľko,že inde vo svete není taká zla štatistika čo sa týka luxácie bedrových klbov.U nás je toho viac a preto čo platí inde vo svete,tak neplatí u nás.Som erudovaná o tom hovoriť,lebo je to moja náplň práce.Robím predporodnú prípravu a aj potom a o tom veĺa študujem.Ale je to každého osobná vec,ale do 4mesiaca by sa to malo naširoko baliť.

bernny
3. máj 2012

Ahojte dievcata, som tu nova, vsetkym Vam prajem vela stastia a tym co sa zadarilo " velke gratulujem" 🙂
som sice nova tu na koniku, no nie s IVF ☹ uz mam za sebou jeden pokus v splne a taktiez KET ktore dopadlo negativne. Chcela som sa Vas spytat, mala niektora z Vas v SPLNE predlzenu kultivaciu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre