Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

mirkakn1
22. nov 2012

@divja ahoj, hematologia, z krvi ti zistuju , ci nemas nejake mutacie, ktore brania otehotneniu, alebo potratu, aspon myslim, ale vacsinou na to vysetrenie posielaju az po potrate, bohuzial, ale su tu dievcata, ktorych gynekolog na ich poziadanie poslal, nemas zaco 🙂

deny3
22. nov 2012

k tej hematologii, jasom tam skončila až teraz pred mesiacom, veľmi zlatá lekárka, Beňová, ja mám krv v poriadku,ale vraj to nič neznamená,pretože tehotenské hormony môžu všetko zmeniť, preto ona odporúča aj hned po otehotnení ísť na hematologiu.
Len blbé je to, že kým zistím, že som tehotná, prejde nejaký týždeň, a aj na odber a výsledky sa čaká nejakú dobu, takže neviem, či to má nejaký význam, pretože napr. ja som potratila veľmi skoro, 6tt a 7tt,dovtedy by som nemala žiadne výsledky.
a mňa na hematologiu poslala moja všeobecná lekárka, vrámci preventívnej prehliadky som jej spomenula aj potraty, tak hned mi dala lístok,na gynde to dr. neriešila.

milcsi
22. nov 2012

@deny3 ja som tiez chodila k dr. Benovej a bola som spokojna. Tiez som raz potratila po spontannom otehotneni a potom pri prvom ivf. Pred druhym ma poslala moja gynekologicka na hematologiu, takze od konca piateho tyzdna som si pichala lieky. Robila ti geneticke testy? Na zaklade nich vie povedat, ci potrebujes liecbu aj na to aby si otehotnela, alebo len na udrzanie tehotenstva, preto si niektore pichaju fragmin uz pocas stimulacie, ine po prenose (ako ja, aj ked pri tretom ivf ani to nepomohlo).Pokial budes mat genetiku vysetrenu,bude vediet hned nasadit liecbu, lebo to co potom uz len dovysetruje, to ma vysledky niekedy aj v ten den. Tiez mam prist, ked otehotniem, len sa nedari 😒
Na hematologiu posielaju vacsinou, ked je dovod, lebo geneticke vysetrenia su velmi drahe, ale mne hovorila Benova, ze neschopnost otehotniet a potracanie su dovod.
Len na povzbudenie, aby ste si dievcata pytali maximum vysetreni, je pripad jednej kocky, ktora sem pred rokom intenzivne chodila. Chodili sme obe v rovnakom case do splnu na tretie ivf. Ani jednej to nevyslo. A az potom zacala riesit tieto veci, najma hematologiu a do troch mesiacov spontanne otehotnela a prave minuly tyzden porodila krasneho chlapceka, a to ma cez styridsat.

deny3
22. nov 2012

@milcsi robila aj genetiku, vraj je tiež v poriadku. Ešte mi odporučila endokrinologiu, tam sú ale neskutočné čakacie doby, idem až v januári. Strašne by som chcela ešte dalšie minimálne jedno bábetko, ale už tak netlačím na pílu, tie vyšetrenia sú len pre také uspokojenie, že som urobila všetko pre dalšie bábo. Ale na strane druhej, som aj trochu zbabelec, nenašla som odvahu na dalšie IVF, ako samoplatca je to neskutočne drahé a zároveň sa bojím neúspechu. Kubka mám hned na prvý šup, tak aj preto si netrúfam na dalšie IVF. Mne sa spontánne podarilo od pôrodu dvakrát otehotnieť, zhruba raz za rok, teda čo som zachytila na testoch, ale rýchlo to skončilo. Neviem, či už problém nebude aj vo vajíčkach, sú už asi staré 😒

milcsi
22. nov 2012

@deny3 ... ten pocit poznam,aj ja by som chcela este jedno babetko. Lamem manzela na este jeden pokus. Ja by som do toho hned sla, len som prave nastupila po materskej do prace, tak mozno v lete. A ak nie, tak budem stastna, ze mam aspon to jedno. Drzim ti palce!

mimka
23. nov 2012

@jennifeer23 tak len davaj pozor na vas 😉 hlavne kludik a pozitivne myslenie 😵 bt nemeras?

jennifeer23
23. nov 2012

@mimka nie nie nemeriam

deny3
23. nov 2012

@milcsi aj ja tebe, snád motyka ešte vystrelí. A ako to väčšinou býva, bude to vtedy, ked to bude akože najmenej vhodné a nečakané. Tiež som vďačná za Kubka, niekedy je za desať deti. 🙂 😵 Ja som tiež pred mesiacom nastúpila po rd do práce a taaak sa mi nechce. 😝

jennifeer23
23. nov 2012

9ty den po ET / 6dnova PK -2 vlozene vajicka a test neukazoval dnes nic - podlieham panike ☹

mimka
23. nov 2012

@jennifeer23 skus rano zmerat bt... a nepodliehaj!!!!!! ver drobcom!

bambula27
23. nov 2012

ahojte zienky, prosim vas, nemate niekto zvysny Cetrotide 4-5 ampuliek? Je to surne. dakujem

majka2205
23. nov 2012

tak baby, krvička je negatívna ☹

karinka6
23. nov 2012

@majka2205 je mi to lúto, máte este mrazáčikov či nie? Tak dva cykly pauza a znova do boja. Nabudúce to výjde určite.

bique
23. nov 2012

@majka2205 ☹ drzim palce do dalsieho boja...cim skor nabrat novych sil 😠

lidaslim
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka2205
24. nov 2012

@karinka6
@bique ďakujem baby, mrazážikov nemáme takže jedine odznova, ináč chcem sa opýtať, tie ktoré ste boli po neúspešnom IVF a na ďalšie ste išli až napr. o 1-2 roky, museli ste všetky vyšetrenia podstúpiť odznova alebo ste boli už len podpísať žiadosť?

bique
24. nov 2012

@majka2205 my sme boli po roku a pol, nanovo sa posiela ziadost na poistovnu a vysetrenia iba predoperacne...ak teda nepotrebujes nejake ine na hormony alebo tak...my mame jasnu diagnozu, takze iba tie predoperacne som potrebovala....nabrat novych sil a podme zasa do boja 😠

majka2205
24. nov 2012

@bique tak u mňa by asi bolo potrebné kvôli tým hormonom, neviem ale tak sestrička mi včera povedala že nie je dobré čakať tak dlho, že ak pôjdeme až o 1-2 tak musím podstúpiť celé vyšetrenia odznova tak neviem

bique
24. nov 2012

@majka2205 tak v tom pripade pojdes na vsetky odznova, ci sa nieco nezmenilo...u nas mam iba jeden vajecnik a vajcovod z neho sa mi nenapaja na maternicu, ostatne vsetko mame ok, takze u nas je iba mechanicka prekazka...ja som preto ziadne ine vysetrenia odznova nepodstupovala...a preco chcete taku pauzu?

majka2205
24. nov 2012

@bique ešte neviem akú pauzičku si dáme, zatiaľ sme to neriešili, to som sa pýtala len tak informatívne aj sestričky aby som sa vedela zariadiť

mimka
26. nov 2012

@jennifeer23 ako dnes? myslim na teba...

jennifeer23
26. nov 2012

@mimka ahoooj, ja idem az v stredu na krv, ale urcite nic z toho :(

mimka
27. nov 2012

@jennifeer23 este nie je nic stratene, nesmutkuj este.....

jennifeer23
27. nov 2012

@mimka dnes je 13 den a test negatívny, takze je všetko jasne... :(

mimka
27. nov 2012

@jennifeer23 joooj tazko sa to cita ☹

bique
27. nov 2012

@jennifeer23 ☹ este stale pockaj na krvicku....

jennifeer23
27. nov 2012

@mimka veru, aj mne sa to ťažko píše :(

jennifeer23
27. nov 2012

@bique ano, ale dnes rano mi uz zhaska posledná iskierka nádeje :(

zuzlik7
27. nov 2012

@deni5 @franina ahojte ;) dakujem velmi velmi pekne...verim, ze to bude ok ;) v pondelok si ideme pre babatka...verim, ze zabojuju...
@mirkakn1 ahoj, chcem reagovat na tu endokrinologiu...ja som ju po dvoch neuspesnych IVFkach absolvovala teraz a velmi lutujem, ze som na to vysetrenie nesla skor...obvodny gyn., v splne mi sice robili hormonalny profil (tak ako kazdej), ale to im neukazalo, alebo nechceli povedat, ze tam nejaky maly problem je...tazko povedat...proste po vsetkych vysetreniach som si presla endokrinologickym a ukazalo sa, ze moje telo ma co sa tyka muzskych hormonov, vlastne jedneho dost velku prevahu a to sposobovalo v minulosti u mna tvorbu cyst na vajecnikoch (ktore sa zakazdym nikto nesnazil liecit inac ako operaciou) a vraj to sposobuje aj to, ze sa nam babatka po otehotneni (cize aj po IVF) neudrzali. Mne predchadzajucim operaciami vznikli zrasty, cize prirodzene neotehotniem a keby som vtedy vedela to co viem teraz, tak by som sa to urcite dalo ☹ takze urcite to absolvuj, za to nic nedas a aspon si budes ista, ze je vsetko v poriadku. mne nasadila lekarka lieky na ustalenie tychto hormonov takze uvidime ako to tentokrat dopadne...v pondelok si ideme pre nase nanuciky a pevne verim, ze to tentokrat vyjde a skonci to stastne. Drzim prsty... 😉

mirkakn1
27. nov 2012

@zuzlik7 dakujem, ze si mi to napisala, neuveris, ale presne rozmyslam nad endokrinologiou a tvoja odpoved je ako znamenie z neba 🙂 ja sice ziadne problemy nemam, alebo o tom aspon neviem, ja som nemala ani cysty, chvalabohu, ale aj tak nemozem otehotniet, uz 7 rokov, mne gynekologicka zistila, ze mam zvyseny testosteron, ale nic s tym nerobila, ze to nic nie je a ked sa snazim a je to urgentne, tak mi neda antikoncepciu, ale presli uz dva roky, boli sme aj v splne na ivf a nic sa nezmenilo, takze zajtra volam na endokrinologiu, nech ma objednaju, len ci ma vezme, lebo mi mame len 2 v okrese, tak uvidime, kazdopadne, este raz dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre