Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

mimka
26. jan 2013

@martini mna prvy mesiac tiez sledoval, uz teraz neviem presne ktore dni, ale krv a usg. Nasledovala laparoskopia a po nasledujucej menstruacii nas objednal na 3 den a hned nasadil clostil. A dalej ako som uz vyssie pisala. Podarilo sa nam na 1x v co sme ani nedufali 😵 Aj prve babatko mas teda z ivf?

martini
26. jan 2013

@mimka to je super, že na prvýkrát vám to vyšlo. to je fakt superské. Pozerám, že už 12tt, to už začína byť ten lepší trimester, tak sa pekne držte takto ďalej 🙂 A áno, my máme drobca z IVF z Brna v Reprofitu. Chceli by sme sestričku 🙂 najlepšie tiež na prvý šup z IUI 🙂

mimka
26. jan 2013

@martini tak to silno drzim prsty! 😉 nech mate doma cim skor sestricku 😵

martini
26. jan 2013

@mimka a ešte ma napadla jedna otázka, na ktorú by sa mi zišla odpoveď: nepamätáš si ako dlho trvalo kým ti u gynekologa či obvodaka urobili krvné testy na tie infečné ochorenia, ktoré sú potrebné pre zákrok u Hredzáka?

mimka
26. jan 2013

@martini nerobili mi ziadne vysetrenia, on len myslim 3x vezme krv, 3x usg a iui.

martini
26. jan 2013

@mimka ale mne dal výmenný lístok, že mám ísť k vlastnému gynekologovi alebo obvodnému lekárovi, aby mi urobil test z krvi na infekčné ochorenia...tebe nie? aj v Brne to robili a my vtedy hovorili, že podľa českého zákona to musia pred zákrokom urobiť a že v SR to čoskoro bude platiť tiež lebo je to podľa EU smernice.

mimka
27. jan 2013

@martini nie, nic mi nedal, ziadne vysetrenia pred iui som nemala. V 9 tt ma primar hospit. s podozrenim na toxoplazmozu, ze ako je to mozne ze o tom v centre nevedeli?! Nastastie som mala protilatky, inak by ma musel babatko vziat. Tak ak mas moznost tak si porob infekcne, nech nezazijes ten stres co ja . Pekny dnik 😉

martini
27. jan 2013

@mimka ja som mala tie testy robené 4x - trikrat pred zakrokom v CARe v Brne v rokoch 2010 a 2011 a aj počas tehotenstva v roku 2011, tak hadam je všetko aj dnes OK 🙂 Ja tým postupom užnerozumiem, raz si robí tak a raz onak...ale radšej nechajme to tak. a hlavne, že u teba to je nakoniec v poriadku.

haannka
2. feb 2013

haloooooo...😉

haannka
2. feb 2013

nikto tu azda nesnazilkuje ani sa nechysta tehulkovat? ja sa chystam zas a znova 😀

majka2205
2. feb 2013

@haannka ahoj my sa chystáme ale ešte neviem kedy, žiadosť poslaná, tak čakáme na schválenie 🙂

haannka
2. feb 2013

@majka2205 tak super...nech Vám to rýchlo schvália...idete 1x?

majka2205
2. feb 2013

@haannka ideme 2x, ale ja sa moc neponáhľam, chcela by som začať až niekedy v apríli ale žiadosť sme už podali, možno si to rozmyslím

haannka
4. feb 2013

ahojte...ktorá z vás bola v splne a mala krátky protokol? ja ho budem mať prvýkrát...a ked idem ako samoplatca neviete koľko by stálo všetko aj s PICSI? dík

haannka
4. feb 2013

koľko stojí to PICSI? 400€?

haannka
4. feb 2013

@haannka pohľadaj na nete...tu nikto nie je 😀 😀 😀

franina
4. feb 2013

@haannka skús sa opýtať @nelynka myslím, že ona mala PICSI

nelynka
4. feb 2013

@franina nie nie nemala som ale chcela som..
ISCI stoji 400e a PICSI tusim 500e... je tak o 100-150e drahsie ako ICSI 😉
@haannka

nelynka
4. feb 2013

@haannka a ako samoplatca pocitaj okolo 2000 - 3000e
(podla toho co mi preplacala poistovna) a podla toho co vsetko budes mat...

haannka
4. feb 2013

@nelynka ahoj..ja viem ja už som tam bola ako samoplatca...ja som chcela len vedieť tú sumu za PICSI...lebo zvažujem... 😉

nelynka
4. feb 2013

@haannka jaj taaaak, ja som to pochopila z toho prospevku vyssie ze ides prvykrat...
no ale to picsi myslim tych 500 alebo 550e, viac nie.. nepametam si uz presne ako nam to hovoril vtedy..
ale sme ho nedali a doteraz si trieskam hlavu o stenu..
najblizsie IVF idem do toho bez rozmyslania...

haannka
4. feb 2013

@nelynka ja som písala že idem mať prvýkrát krátky protokol 😀 možno to si zahliadla
a ty si to odložila na neurčito? myslíš že si to mája ešte nerozmyslíš s tým ivf?

nelynka
4. feb 2013

@haannka hej hej to ma zmylilo lebo hned som ti chcela odpisat rychlo rychlo aby som nezabudla co vlastne chcem 😀
no do maja este daleko, tak neviem ako a co bude...
ale skor asi odlozim ako to vyuzijem, kedze som len od prveho nastupila do novej roboty a nechcem este v skusobnej dobe behat po PN a podobne..
chcem sa trosku rozkukat, aspon tak pol roka ako mi to pojde, ci budem mat sancu sa dostat vyssie a uvidime potom, ake budem mat pocity..

haannka
4. feb 2013

@nelynka tak to držím palce...a ozaj nakoniec to vyhrala prvá alebo druhá práca, čo si zvažovala?
a ako hovoríš do mája ´daleko...možno nakoniec príde samo 😉 ....ja už som tiež nechcela ale túžba je silnejšia...no a kedže vek a financie nepustia, pravdepodobne to bude posledné ivf 😅

nelynka
4. feb 2013

@haannka nakoniec tretia 😀 😀 😀
presne to , co som chcela..
tak som sa zatla ze sa tam dostanem, ze sa mi to aj podarilo a zatial som spokojna, tak uvidime ked sa kusok zabehnem ako a co bude 🙂
ale ze by prislo samo toho sa nebojim, na to treba dvoch..nie len moju ovulku ale aj muzove spermie a tie sa bez sexu velmi tazko dostanu k mojmu vajcosovi 😀
tak ale uvidime, co nam osud nadeli..
a veru, strasne to je narocne financne, hlavne ked si samoplatca, to by sme my asi nezvladli.. asi vyuzijeme len hradene IVf a dalej uz nepojdeme..
ale ja som tak presvedcena ze to teraz vyjde, len akosi nie som este naladena na to, ze to dojde az do konca 😀

a vy uz mate nejak kedy co a jak?
cakas na mrchu a zacinas pichat ci este nejake vysetrenia budete mat alebo ako ste na tom teraz?

haannka
4. feb 2013

@nelynka čakám na ms a začínam krátky protokol t.j. cca 2.dc začínam pichať gonal a cca 12.-14.dc by mal byť odber... 😀
tak to je super že pracuješ tam kde si chcela...tu na východe je to s prácou dosť ťažké...no ale ked je niekto šikovný tak nie je problém... 😉

nelynka
5. feb 2013

@haannka tak to je skvele,to mas zachvilu vsetko
zasebou..
V splne je aj dlhy protokol kratky jedyny rozdiel je
niekedy na 18dc nejaka injekcia (uz nepametam aka), a
potom sa ide tak ako pises.
Drzim velmi palce,nech to vyjde, teraz je zase nejaka tehu
vlna ako pozeram :D

no..mne tiez trvalo vyse pol roka,kym som sa vobec
niekam dostala,ale som rada ze prave sem.
Snad to bude tak fajn ako to vyzera :D

milcsi
6. feb 2013

@haannka drzim palce, aby si to dotiahla do uspesneho konca 🙂 .
A ten kratky protokol bol tvoj navrh, alebo jeho? Mna tiez laka este raz to skusit niekedy zaciatkom leta. Ale tiez uz ako samoplatca. Je to kratsie a kedze uz chodim do prace, viac by mi to vyhovovalo.

haannka
6. feb 2013

@milcsi ahoj dakujem...a kratky protokol? pisala som mu ze chcem k nim ist na svoje 5.ivf a ze by ma zaujimalo aky rozdiel je v kratkom a dlhom protokole...on mi odpisal aky a ze tentoraz u mna moze byt kratky protokol + cim budem stimulovat. vidi sa mi to take strasne rychle :D ...vraj sa odporuca u zien nad 35 rokov a ked u nich predtym bol ziskany mensi pocet vajicok = obidve splnam takze skusime + pravdepodobne dame aj picsi
aspon si budem moct povedat, ze som skusila vsetko 😀

cuculik1
7. feb 2013

@haannka ono ten kratky nie je len pre starsie...ja som mala 32 vybornu vajecikovu rezervu napr pri iui som mala pri stimulacii clostylom 1 * denne tri vajicka a pri ivf mi dali prave kratky pr. Mala som pri nom 19 folikov mne velmi vyhovoval... teraz mam mat 2 ivf a lekar mi chce dat dlhy no ja odmietam...nemam sice s cim porovnat ale mne kratky naozaj vyhovoval a neviem presne preco a ake su dovody volby jednotlivych protokolov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre