Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

lubanka
17. okt 2013

@jaja9891 ahoj, ničoho sa neboj 😉 dr. je milá, všetko vám vysvetlí, ak niečomu neporozumieš, nič sa nedeje, je ochotná ti venovať toľko času, koľko potrebuješ... ja som tam zabsolvovala 2x IVF (ale ešte so starým dr.) a dokopy 9KET... prvé IVF bolo úspešné, čakali sme dvojičky, ale nedopadlo to nakoniec dobre... potom som chodievala na vklady, ale nič... pri novej dr. som absolvovala 2x KET, ale neúspešne... ešte ma čakajú dve zmrzlinky, tak uvidím kedy si po ne pôjdem 😉 držím prsty, nech sa čím skôr zadarí 😵

jaja9891
17. okt 2013

@lubanka dakujem za povzbudenie... ked som tu citala na nu rozne negativa... nechapem preco,v com je podla inych zla... tak uz mas teda toho dost za sebou,aky mate problem ak sa smiem spytat a kolko mas rokov,ako dlho uz takto bojujete???

lubanka
17. okt 2013

@jaja9891 nedaj na iných, urobíš si sama názor 😉 ani ja ti nechcem nič písať, lebo to čo možno nesedí mne, tebe môže a naopka 😉 ale skutočne je veľmi príjemná. my bojujeme tretí rok... problém vraj nemáme žiaden... ale 3x som otehu spontánne a stále sa niečo dobabralo, tak nás môj lekár poslal, že je to regulované a dáva sa pozor čo a v akej kvalite sa vkladá... až neskôr sa zistilo, že moje potraty asi zrejme súviseli s mutáciou krvi, ale to je už o inom...vlastne aj preto sa mi detičky narodili skôr ako mali... nedávali mi fraxiparín na riedenie krvi, celé tehu sa mi vytvárali zrazeniny a jedna veľká mi odlúpla z placeny a spustila pôrod v 26tt.. čo už, stáva sa, aj keby sa nemalo... 😔
takže sme si potom chodili po mrazáčikov a bolo ich dosť a potom sa rozhodli, že keď tak ľahko išlo prvé IVF, tak sme si boli na istom, že sa tak isto zadarí aj druhé.... no ale zmýlili sme sa 😖 zostalo nám po vklade 11zmrzliniek... tak ich tam samozrejme nenechám 😉 ale tretie IVF už asi zostane pasé... predsa len čo chvíľa budem mať už 36r. a nejak mi ubúda energia... no ale možno zmením názor a dám si repete 😀 alebo sa budeme snažiť prirodzene.... ešte sa uvidí. a čo vy? prečo ste sa rozhodli pre CAR?

jaja9891
17. okt 2013

@lubanka no ja som bola operovana kvoli cystam na vajecnikoch a potvrdila sa mi endometrioza a mnozstvo zrastov,preto ma uviedli na pol roka do umeleho prechodu a aj ked mi po operacii povedali,ze to prirodzene nepojde,predsa som dufala,ze sa teraz zacneme snazit,mam 24 a este sme sa ani nepokusili a teraz mi vraveli,ze bud mam ist na IVF,alebo nechaju zastaveny cyklus,kym sa pre IVF nerozhodnem...ale nikto nesuhlasi so spustenim cyklu a snazenim sa normalne :( takze na nic to je

lubanka
17. okt 2013

@jaja9891 tak vyskúšajte IVF... čim skôr, tým lepšie, ešte si mladučká, tak hádam sa véééľmi rýchlo zadarí 😵 vek tomu, ver mi, vôbec nepomáha 😒

jaja9891
17. okt 2013

@lubanka ano sme este mlady,ale uz s takou diagnozou a navyse aj peniazky na to treba,dost vela a ja este studujem,staviame domcek... je to tazek v dnesnej dobe...ale co clovek nespravi pre babo...len sa bojim toho sklamania ak to nevyjde... uz teraz to tazko znasam,tu spravu akosi neviem stravit 😖

lubanka
17. okt 2013

@jaja9891 hmmm tak to ste na tom presne ako my pred naším 1IVF... vlastne sme to aj preto odložili... mm študoval, ja tiež a k tomu sme tak isto finišovali so stavbou a potom zariaďovať... bola to riadna fuška a neskutočné stresy, tak sme to zabsolvovali až keď už bolo po všetkom... nech sa už rozhodnete akokoľvek, je veľmi dôležité aby si počas celého procesu bola v kľude, psychickej pohode, inak no neviem, neviem, či to fakt nebudú vyhodené peniažky... strach, nervozita ti nepomôžu 😒

jaja9891
18. okt 2013

@lubanka ved toho sa bojim aj ja,este aj statnice ma cakaju... ale my zo stavbou este len zaciname,takze kym bude dokoncena,tak to potrva a skole som doteraz obetovala vsetko a co z toho,mala som statnicovat uz teraz,ale kvoli operacii to mam az buduci rok,takze aj tak je to na nic , aj tak... a dufam,ze ak sa pustime do IVF,tak sa budem naplno venovat tomu a nie nepodstatnym veciam, dufam 🙂 nechcem uz stracat cas a zit v tejto neistote,nerobi mi to o nic lepsie, to cakanie....

sofi88
29. okt 2013

zienky, chcem sa vas opytat, tie ktore ste boli v CAR SPLN v Košiciach, za co vsetko ste platili??? lebo nam doktorka povedala len to, ze nas to vela stat nebude, lebo nam to uhradi poistovna, no vobec neviem co pod to spada.. ake mate skusenosti???

nelynka
29. okt 2013

@sofi88 ahoj..zalezi od toho co vsetko vam navrhne, co vsetko budete potrebovat vyuzit a chciet vyuzit..ci budete mat ivf alebo iui...ci je potrebne icsi alebo nie..ake lieky na ivf vam predpise..
mne dala lieky lacnejsie a aj tak za ne budem doplacat okolo 120e.. mame zly spg tak potrebujeme icsi..za to sa doplaca okolo 300-400e zalezi od poctu vajicok...predlzena kultivacia stoji 100e..mrazenie zvysnych embryi od 100e, tiez podla poctu..treba pocitat 300-700e..

sofi88
29. okt 2013

@nelynka dakujem ti za odpoved, ako vidim, je to cenovo celkom slusne ☹ my tiez nemame najlepsi spermiogram o to viac sa bojim ☹ co clovek neurobi pre to, aby mal dieta ☹ tie peniaze mi za to stoja, len momentalne neviem kde ich vezmem... chodis do CAR dlho?? si tam s nimi spokojna?

nelynka
29. okt 2013

@sofi88 chodim tam tri roky..bola som tam na ivf este za stareho doktor hredzaka..pro nom mi ivf aj 2x ket vysiel vpohode..ale potratila som no to uz nie je ich chyba..
pri toporcerovej som bola celkovo 3x..je mila a prijemna..vsetko vysvetli len ma hneva ze to tam nema dobre zorganizovane..clovek tam vysedi hodinu kym sa dostane dnuka..
Uvidime ci bude mat aj ona zlate ruku.. 🙂

Chystate sa na ivf?

nelynka
29. okt 2013

@sofi88 inak s peniazmi bojujeme aj my...ziadala som si lacnejsie lieky tak mi vysla v ustrety a este mam jednu poziadavku potom na nu tak uvidime ako zareaguje :D

sofi88
29. okt 2013

@nelynka zatial nevieme na co sa vlastne chystame, este sme tam ani raz neboli... zajtra idem ku svojej gyn lebo hovorila ze ona ma osobne objedna u pani docentky... tak neviem preco, ale ked to tak chce, nehadam sa... zatial to u nas nevyzera velmi dobre, ja bez ovulky, mm nema najlepsi spermiogram ☹ pytala som sa dokiny na co sa mam financne pripravit, kedze peniaze nazvys nemame, tak hovorila ze by mi to mala zaplatit poistovna.. tak neviem.. ale bojim sa.. mas nejaku velmi zaujimavu poziadavku? 😀

nelynka
29. okt 2013

@sofi88 poistovna preplaca vecsiu cast - casta za lieky, anesteziu, odber vajok, UZV. atd .. ale aj tak sa vela doplaca.. za lieky 100-600e.. zalezi ake ti doktorka napise...u mna velmi nadsena nebola, kazdemu dava s doplatkom cca 300e lieky, ale tak dala mi tie lacnejsie..takze chvalabohu :D
minule IVF co mi poistovna preplatila cca 3400e, ja som doplacala cca 900e este k tomu..

kym bola Tiporcerova v CAR na rastislavke, tam sa doplacalo len za lieky a vsetko ostatne bolo zadarmo, lenze..od maja ako ona odisla tam doteraz noveho lekara nemaju..ja som cakala az do septebra ale zbitocne..stale nijaky zastup za nu nenasli..takze hold si musime priplatit 😔

no my mame tiez velmi zly spg, plus ja potraty..ale na to liecba nie je, len skusat a verit..
preto treba icsi..
na stranke SPLNu maju cennik pekne rozpisany..

myslim si ze tam budes spokojna..doktorka je ozaj fajn.. 😉

sofi88
29. okt 2013

@nelynka poistovna zaplatila 3400€ a ty si este doplacala dalsich 900??? to su co za nehorazne sumy ☹ neviem kde by som tych 900 nabrala... to myslim vazne a este to stale nemusi vyjst...panecky ☹

nelynka
29. okt 2013

@sofi88 ano presne tak..schvalne som sa na to v poistovni pytala kolko mi preplatili..
900e som doplacala pretoze som mala lieky za 350e..
teraz pocitam okolo 600e ze budeme doplacat, viac nie..viac ani nedam dohromady, aj toto len horko tazko..

katy2
30. okt 2013

@sofi88 ja som bola na IVF v SPLNe 3x + asi 8x na KET - z toho posledne IVF ako samoplatca bez positovne a spolu ma vsetko vyslo okolo 4000 €... Ale stalo mi to za to 😵 Inak bola som este za stareho lekara....

jaja9891
30. okt 2013

Zienky,je tu niektora,ktora uz caka vytuzeny vysledok u novej dr.?

dorotka66
30. okt 2013

áno jaja ja čakám na výsledok, ale zatiaľ to nevyzerá dobre..som chorá a test na 8 deň I čiarka ☹ 4 KET ☹((

sofi88
4. nov 2013

konecne soms a objednala do SPLNu, nejako maju tie terminy vytazene, tak mi neostava ine, len cakat ☹ ale snad sa to pohne dopredu...

nelynka
4. nov 2013

@sofi88 ahoj..na kedy si objednana?

lubanka
4. nov 2013

@sofi88 a ty plánuješ ísť na IVF? lebo ja by som rada koncom mesiaca/začiatkom decembra absolvovala KET... ale to sú moje plány, kto vie ako to nakoniec bude, keď píšeš, že sú tak vyťažený 😕 😕 😕

Prosím vás neviete ako plánujú pracovať okolo vianoc? nebudú čerpať nejakú dovolenku? Prosím, prosím ak niektorá viete, dajte vedieť. Ďakujem pekne 😉

sofi88
4. nov 2013

@lubanka zatial idem na prvu konzultaciu.. ani neviem ci tam trafim 😀 este som tam nikdy nebola, takze neviem co ma v buducnosti caka, dufam, ze sa to podari aj bez IVF, ale pochybujem ☹ a k tomu terminu, ona mi navrhovala o tyzden skor, ale v takom zlom case ze si to neviem v praci zariadit.. aj tento termin mi extra nevyhovuje, no nechcem to dalej natahovat.. musim si to nejako zariadit, ved tu ide o mna ☹

lenkahh
6. nov 2013

Ahojte, neviete či v splne tento týžden robia? Nemôžem sa tam už druhý den dovolať. Mobil vypnutý a pevnú linku mi nedvíhajú 😒

nelynka
6. nov 2013

@lenkahh skus zavolat pozdejsie, okolo 14-15h..doobeda tam maju celkom zhon..

kalista32
6. nov 2013

@lenkahh ahojko moja ja som sa tam nemohla tiž dva dni dovolať mne sestrička stále odporúča volať okolo 12:00 ono vieš majú tam zhon odbery a tak ale mne zavolala aj keď sa jej ukázali odo mňa 2 neprijaté hovory .

pempusik
7. nov 2013

@lenkahh ja som sa tam pokusala volat v pondelok a bolo to to iste, pevna nic a mobil vypnuty, potom mi prisla sms, ze je mobil dostupny, tka som rychlo volala. ale je to pravda, ze je lepsie volat az poobede. doktorka tam byva do pol stvrtej.

lenkahh
7. nov 2013

@nelynka
@kalista32
@pempusik dakujem dievčatá, už som sa dovolala. Hned jak mi prišla sms o dostupnosti, tak som volala 😉

mo77
9. nov 2013

ahojte dievcata, ja by som sa chcela opytat, ci niektora z vas bola na KET po 2 rokoch, nam prve IVF vyslo a teraz sa mi ozvali zo splnu ze tam mame este " mrazacika" a neviem, co a ako, neviete mi niektora poradit:( nemame to srdce to dat znicit, chceli by sme este jedno🙂 ale mam strach ci bude vsetko v poriadku,keby sa to podarilo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre