Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

bubca7
30. máj 2014

@adka666 lenze ona bola z dna na den u primara nevrim ze to nevidela a kocke povedal primar ze to musela vidiet ze kto ju ma na statosti ze to musela vidiet ako ja len preto ze ultrazvuk sa robi stale,zmama tam.bola a akurat tam robila pacientka bordel toporcerovej ze nech vrati diplom lebo jak to ze ju vysetruje a ona nevidela ze maaaaaa 3cysty a hodila jej tam papiere a pocula to cela cakaren akoze tiez by ste si zrobili svoj nazor ciiii

adka666
30. máj 2014

@bubca7 ono je to totiž to, na čom sme sa zhodli aj my baby z Heliosu, oni proste neurobia ani o deko viac, než si zaplatime...... oni proste urobia svoje a nechaju ostatne na obvoďakov, lebo tieto vykony nedostanu ani preplatene ani zaplatene........ je to biznis proste........a smutne je že sa už pomaly ani nechovaju ako lekári....

bubca7
30. máj 2014

@sipka87 ked sa mozem opytat co znamena ET zatial som to nenasla a neviem ani co to je OPU,AH take skratky dakujem ako si dopadla ???

sipka87
31. máj 2014

@bubca7 ahoj.ET je embryotransfér, kde ti do maternice zavadazajú plodnene embryo.KET - rozmrazene embryo, OPU - odber vajíčok z folikulov a tie sa potom oplodnuju. AH- asistovany hatching - zistuju sa genetické ochorenie este v stadiu embrya, kym ti ho vlozia do maternice.
Ja som sa akurat vratila. Vsetko prebehlo velmi dobre. 9.6. idem na krv. Máme dokopy zmrazenych 13 embryí, tak sa velmi tesim. z toho 5 blastocyst a 8 morúl. Takze uz len dnes oddychovat aplikovat lieky a cakat v pozitivny vysledok.

mima66
31. máj 2014

@sipka87 ahoj ;) v splne robia aj cez vikend? To som nevedela,zdalo sa mi ze ordinacne hodiny maju len cez tyzden.

bubca7
31. máj 2014

@sipka87 dakujem pekne uz som mudrejsia akolko si si dala vlozit a chcem sa opytat ked uz si bola na vklad dala si sa vypisat na marodku alebo chodis riadne do prace dakujem a kolko si cakala na papiere ja mam Vzp ako dlho si cakala kym ta nastavila a potom si sla nato mne povedala ze ma to bude stat priblizne 900e dakujem pekne pekny den

bubca7
31. máj 2014

@sipka87 a co su blastocyt a morul fuuu ha to su nazvy ja len chystam a nieako sa zatial v tom neviem este orientovat prepac dufam ze ta neobtazujem 😉

sipka87
31. máj 2014

@mima66 tak dnes rano prisli len kvoli mne lebo embrya sa vyvyjali velmi dobre a chceli pockat do posledneho mozneho dna aby boli co najsilnejsie. Tak bola dr a embryologicka.

sipka87
31. máj 2014

@bubca7 vlozit so dala jedno nakolko su vraj velmi silne. Ja som cakala na schvalenie 30 dni tiez som vszp. Cena zavisi od vela veci. Hlavne od poctu kvalitnych vajicoch metody oplodnenia,pridatnych vysetreni,poctu na zmrazenie...no je toho dost. Aj cena liekov zavisi od tvojho zdrav.stavu ako na tom si. Ja som dala za lieky 270 eur.

mima66
31. máj 2014

@sipka87 tak to je super,ze ti takto vysli v ustrety. ;) je to od nich velmi mile ;) a ked sa mozem opytat,kolko si mala vajicok? A mala si predlzenu kultivaciu,ci len "normalnu"?Aj si vyuzila nejaku z tych "extra" sluzieb - hatching,alebo embryo glue? Drzim palce,nech sa mu u teba v brusku tak paci,ze ostane najblizsich devat mesiacov!

sipka87
31. máj 2014

@mima66 dakujem pekne. Mala som 23 zrelych vajicok. 3 som darovala. 13 embryi je zmrazenych a strnaste mi dali. Dala som si lwn jedno vlozit lebo vraj su velmi silne. Vsetkych 17 co mi prezili z 20 sli na PK. Lepidlo som nedavali ani AH. Lepidlo sa odporuca po 35 a vtedy ak embrya nie su velmi silne. Cize my sme mali ICSI,Pk mic viac. 🙂

mima66
31. máj 2014

@sipka87 tak to si mala krasne! Inak podla mna su v Splne vsetci velmi mili-pocnuc sestrickou a docentkou a aj embryologicka a ta dalsia pani co riesi spermiogramy. 🙂 Zenam ktore tam chodia to dobre padne po psychickej stranke. Tak pekne oddychuj a mysli pozitivne.Drzim palce! ;)

sipka87
31. máj 2014

@mima66 ano su super. Dakujem pekne idem asi spat som dost unavena.

sanny228
2. jún 2014

baby je tu niektorá ktorá začína teraz v júny stimulovať ? 🙂

pempusik
2. jún 2014

@sanny228 jeej, ty uz zacinas?

sanny228
2. jún 2014

@pempusik no dufam že áno 🙂 niekedy tento týžden by mali prist vysledky z genetiky a idem si do splnu po injekcie a už len čakám na dufam poslednú mrchu a 2DC začíname pichať 🙂

pempusik
2. jún 2014

@sanny228 tak to budem drzat palce 🙂

sanny228
2. jún 2014

@pempusik dakujem 🙂 dufam ze to vyjde 🙂 potom dám urcite vedieť 🙂

bubca7
5. jún 2014

Koceny ako ste na tom ako pokracujete ja cakam na schvalenie od poistovne dajte vediet pa pa sanny 228drzim palce

bubca7
6. jún 2014

Koceny ktora z vas brala prednison a ako ste sa citili lebo ja masaker nafuknuta som jak balon

buxus24
6. jún 2014

@katy2 ahoj môžem sa ťa spýtať kolko ťa vyšl IVF? alebo to je individualne? vdaka

franina
6. jún 2014

dievcata, chcem sa opytat ci vsetkym zenam dava docentka fraxiparín pri ket?

ostriezka
6. jún 2014

aj mne ho dala docentka, tak automaticky, je to pre mňa novinka, embryologička vravela, "že ani nemusíme vedieť, či máme dobrú zrážanlivosť krvi, že tá totiž tiež súvisí s tehotenstvom", fraxiparin rozbíja prípadné tromby a mierne riedi krv podľa toho koľko ml je nasadených, väčšinou fraxi či clexane berú hematologický pacienti

franina
6. jún 2014

@ostriezka no lenze odvtedy mam problem s menstruaciou, momentálne dostávam o tyzden skor a najprv zacinam spinenim.... predtym som dostavala neskor, teda mala som dlhsi cyklus... a teraz mavam 20dnovy...

ostriezka
6. jún 2014

ja ho mám len pár dní, v tom ti na porovnanie neviem poradiť, skús si tam zavolať..

bubca7
7. jún 2014

@franina ja si ho picham lebo mam zlu zrazanlivost krvy ale to mi vobec nepredpisala toporcerova keby to bolo na nej tak si nepicham vobec ale mne to predpisala hematologicka😉

franina
7. jún 2014

@bubca7 to je ine a samozrejme si to musíš pichať, lenže mne to predpísala docentka bez toho aby mi predtým brala krv, podla mna to nie je velmi normálne z ničoho nič dávať fraxík... 🤐

ostriezka
7. jún 2014

@franina so mnou sa o tom docentka tiez nebavila, predpisala a hotovo, ale 0,3 ml je male mnozstvo, myslim ze ho pisu preventivne, tym ze som nebola nikdy na hematologii, nikdy som si nedavala testovat krv. .

bubca7
8. jún 2014

@franina a nepovedala ti preco si mas pichat asi zo srandy ti ho nepredpisala ci😉😉😉a pichas si aku davku???nic tym nepokazis ked si budes pichat a ked sa mozem opytat aky problem mas ty???😉😉😉

franina
8. jún 2014

@bubca7 ja som bola na ket a vtedy som si pichala, ket nevišiel a ja mam teraz rozhadzany cyklus, preto som bola zvedava, ci fraxik dava docentka kazdej, podla prispevkov vidim ze asi kazdej. Nepozastavujem sa nad tym ze ake lieky dava, alebo ako lieci ona je doktorka, nie som z tych co mudruju ja nemam vystudovanu medicinu, len mi pride divne ze mi dala fraxik bez toho aby mi aspon zobrala krv, mozno je to male množstvo, ale odvtedy mam problemy...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre