Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

bique
16. máj 2012

@haannka drzkam palce...ja po ms picham a zacinam 2 cyklus ivf 🙂

bique
16. máj 2012

@haannka tak budeme asi 4 😀

milcsi
17. máj 2012

@nurili zatial spomienky a uvidime ci aj ciny bude treba 😉. Este som to uplne s nadejou na druhe babo nevzdala.
Vcera som teda bola na tej inseminacii. Ale citila som, ze som asi odovulovala den predtym. Mozno nejake spermijky dorazia nacas.
A ako bolesti? Ustupili?

nurili
17. máj 2012

@milcsi myslim na teba denno -denne a by som videla odfotene testiky s kolajnicami ako lano.... 😉
Co sa tyka bolesti tie ustupili a vsetko je ok, tak dufam ze to len tak ostane......asi som sa roztahovala... 😀

bique
18. máj 2012

@milcsi ahoj...drzim silno silno palce...ved na IUI mozte ist viac krat za sebou, vlastne, kym ta to bude "bavit" nie? ja by som sa nevzdala, ak sa to aj takto da 😉 dufam, ze o 2 tyzdne budes mat pozitivnu spravicku...my o cca 10 dni zaciname dalsi cyklus od znova, tak drzim nam vsetkym palce...pekny dnik a vikendik 😉 🙂

milcsi
19. máj 2012

@bique no bavit by nas to mohlo, ale nie je nad prirodzenost 😀 😀 😀. U nas by to teoreticky mohlo ist aj takto. Ak to teraz nevyjde, tak to este skusim v juli. V auguste maju v splne dovolenku a od septembra sa chystam spat do prace.
Tebe moc drzim prsty, a aj ostatnym!
Pekny slnecny vikend!

deni5
19. máj 2012

@zuzlik7 ahoj som rada že ideš opeť do toho.Ja čakám do augusta,lebo som sa ešte nespametala a bojím sa,ako to zas dopadne.Aj moja Dcéra dostane hafinka,lebo ocko jej sľúbil,lebo bola veľmi sklamaná po tom neúspechu.Tak sa držte všetky snažilky.Dnes som dostala MS.Dúfala som,že sa stane zázrak a nedostanem,ale u mňa sa zázraky nekonajú.

zuzlik7
20. máj 2012

@deni5 ahoj, no mne velmi pomohol prave havinko...;) je to neskutocna sila...my este cakame na schvalenie...ja som este ms nedostala, co je asi po liekoch dost normalne a dokonca nas s manzelom napadlo, ze co ak krv ukazala zle :D viem, ze je to blbost...ale predtym som dostavala na hodinu presne...a teraz mi to vobec nepasuje, lebo vo stvrtok mam ist k svojej gyn, takze sa budem musiem preobjednat ak ju dovtedy dostanem...Ako som tu citala v auguste maju v splne dovcu, ale skus si to prezistit...ale neskutocne vam drzim prsteky...a psik pomoze vam obom ;) cmuk ps: a ver na zazrak...pride ked ho budes najmenej ocakavat....

nurili
21. máj 2012

Akosi to tu viazne.... 🤐

deni5
22. máj 2012

@zuzlik7 no ja som na druhý deň po liekoch dostala ms,tak je aj možné že sa tam niečo uchytilo.Veď sama si vravela,že na zázraky treba veriť. 😉

zuzlik7
23. máj 2012

@deni5 no po liekoch som dostala aj ja, asi 4. den a bola divna...a teraz mi to uz tyzden meska...tha akoze super...na jednej strane dobre...lebo nam to vychadza so schvalenim a pichanim pekne na jun....ale tha dufam, ze to nebude nic horsie, lebo ma uz slahne.... ☹ a ano...treba verit na zazraky... 😉

majka2205
23. máj 2012

@franina ahoj tak dnes som si bola po výsledky, u mňa potvrdené PCO a manžel má zlý spermiogram, že ma veľmi málo pohyblivé spermie ☹ vraj sa to nedá nijako napraviť, a odporučil umelé oplodnenie priamo sa napichnutím vajíčok, nevieš náhodou koľko to stojí, ako to je? kedže má ísť manžel ešte na jeden kontrolný spermiogram tak som sa nejak aj zabudla opýtať

franina
23. máj 2012

@majka2205 ahoj mojko tak to mi je ľúto, že nakoniec takto to dopadlo ☹ ale nebojkaj sa nic! nic nie je stratené ... podstúpite IVF a budete mať bábätko, oni Vám pomôžu... Viem presne ako sa cítiš... ja ani neviem ako sme vysli vtedy z centra keď nám to oznámili..
no závisí od toho aké lieky ti dá aké injekcie si budeš pichať...
čo na to manžel? ako to zobral? rozpravali ste sa o tom?

majka2205
23. máj 2012

@franina tak s tým som nerátala, my sme sa stále držali toho vyšetrenia v PO kde mu lekár povedal že je úplne ok a dnes mi len doktror povedal že k tým výsledok z PO sa nebude vyjadrovať. Manžel je v práci takže som mu len volala a samozrejme že ho to šokovalo rovnako ako mňa. Ked príde tak pôjde ešte na kontrolný spermiogram

franina
23. máj 2012

@majka2205 porozprávate sa s manželom a uvidíte, či idete do toho a kedy... tak cca sme platili 500+lieky 250 ked sa dobre pamätám, možno že ma holky poopravia...

majka2205
23. máj 2012

@franina a asi sa niečo platí aj za to že nám ich budú oplodňovať oni že? určite do toho pôjdeme, len ako hovoríš, uvidíme kedy sa budeme na to cítiť. A nevieš ako to je, ked podpíšeme žiadosť a poisťovňa ju schváli, platí tuším pol roka, a ako to je keby sme za ten polrok IVF nepodstúpili, prišli by sme o tej jeden pokus?

franina
23. máj 2012

@majka2205 to len toľko čo som ti písala viac sa už neplatí...Pol roka Vám tá žiadosť platí, či o nu potom prídete to neviem...

majka2205
23. máj 2012

@franina ďakujem, to si skúsim ešte zistiť ako to je 😉

franina
23. máj 2012

@majka2205 strašne Vám držím palce, napíš potom ako... 🙂

majka2205
23. máj 2012

@franina no už patrím k Vám tak určite sa ozvem a ak do toho pôjdeme tak aj nejaké tie rady budú dobré od skúsenejších 😎

nana123
23. máj 2012

ahojte, tak ja mam nove spravy tak pisem... dnes som bola na posledny velky ult... Mam aj fotku nasho pokladika v albume 😵. Tak musim ist na cisarsky lebo nizsko placenta a normalny porod by bol risk a este maly ma obtocenu pupocnikovu snuru 2x okolo krku 😠. Najprv som sa zlakla a potom som to zobrala tak ze to je vsetko este dost ok... a ked vie dr este na co sa pripravit... Ale dr mi hovoril take ze si mam vybavit niekoho kto mi daruje krv a este dobreho operatera, lebo ze cim skor urobia cisarsky tym menej krvy stratim... Taaaak to uz bolo dost, ale aspon povedali a viem na com som 😅

poleva
23. máj 2012

@nana123 mudr.murín ,košice,budeš veľmi spokojná 😵

mimusa4
23. máj 2012

@haannka tak zvyšujem číslo 5 😅 😀 😉

foryou25
23. máj 2012

@majka2205 prosim ked zistit ako je to potom so schvalenim napis, mi ju mame uz schvalenu a plati nam do augusta, ale asi do IVF nepojdeme, tak len chcem vediet ci nam aj tym padom neprepadne jeden pokus, lebo ktosi pisal, ze prepadne, a tym padom si odtoto jeden pokus, tak nevienm...

bique
23. máj 2012

@majka2205 ahoj, nie o cyklus nepridete ak na neho po schvaleni nepojdete, ale budete musiet jasne posielat ziadost od znova....oni to tam asi aj vidia, kolko cyklov bolo preplatenych...takze potom na druhu ziadost date zasa ziadost o prvy ivf cyklus 😉 drzim palce

bique
23. máj 2012

@foryou25 ahoj, pisala som majke

bique
23. máj 2012

@foryou25 a myslim, ze aj sestricka by to mohla este na 100% potvrdit, ze neprepadne...skus sa opytat, ja som tuto infosku vycitala niekde na internete

majka2205
23. máj 2012

@bique ďakujem, určite sa opýtam sestričky ako to je 🙂
@foryou25 ok dám vedieť len neviem či pôjdeme v júni alebo až v júli

milcsi
24. máj 2012

@nana123 tak to ta riadne postrasili 😒 . Nizko polozena placenta nie je az taka rarita, a viem ze sa casto musi riesit cisarskym. Aj mne to najprv vravela doktorka, ale nakoniec sa posunula vyssie s rastucim bruskom. A predsa som rodila cisarskym. Ja viem tiez doporucit Dr. Tomasu v Saci, je velmi skuseny operater, lebo naozaj operuje vela a rozne gynekologicke zakroky. A neviem ako to myslel doktor s tou krvou. Musi byt riadna komplikacia, aby sa pri cisaruku podavala krv. A ona je bezne nachystana v nemocniciach a nemusis zhanat od znamych 😉. Drzkajte sa!

deny3
24. máj 2012

@nana123 o tom počujem prvý krát, že si má žena pred cisárskym hľadať, kto jej darujem krv 😨 teda za éry môjho pôrodu to isto nebolo, čo zase ale nebolo až tak dávno si myslím, mne na vzdychačke zobrali krv na určenie krvnej skupiny, aj ked som to mala poznačené v tehotenskej knižke, lebo som rh neg., isto som krv nedostala, ale tak zase neviem, či nižšie položená placenta nemôže spôsobiť nejakú stratu krvy, ale tak predsa budeš chodiť na poradňu do nemocnice, ked plánuješ rodiť, tam sa na to pripravia, pravdepodobne budeš mať plánovaný cisársky. A tiež nechápem, prečo si máš vybrať dr., jedine ak ty sama máš nejakého, ktorému dôveruješ. Cisárske, zvlášť ked hrozia nejaké komplikácie nerobia nováčikovia, ja som rodila na Rastislavke a službu mal Dankovčík, potrápil sa so mnou, bola som spokojná, v podstate som si lepšieho ani nemohla vybrať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre