Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

lenuliatko
8. okt 2009

Zajko, to je minulosť, už sa k tomu nevracaj. Teraz si vypočuješ tú najkrajšiu správu a potom prídeš sestričku osobne vybozkávať 😉 U mňa majú istý darčekový kôš, ak to vyjde, to som už dávno rozhodnutá.

zajacik...
8. okt 2009

Ixi ja sa tu z teba tak rehocem 😀 😀 😀

ixi
autor
8. okt 2009

leni 😉 tak nadtym som aj ja uz premyslala 😀 😀 😀 a hlavne sestricka si ho zasluzi 😎 😎 😎 tak moja ty aby si ho uz kupovala

lenuliatko
8. okt 2009

Veru, všetky si pripijeme džúsikom 😉

ixi
autor
8. okt 2009

a co ja som tu nasmiech.................. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...................... 😀 😀 😀 😀 😀

zajacik...
8. okt 2009

Baby teraz je to take krasne, sme plne nadeji a ocakavania a tesime sa tu, dufam ze vsetky budeme mat tie najkrajsie Vianoce s pokladikmi v brusku 😵 😵 😵

ixi
autor
8. okt 2009

tak ja vichlostam cely karton 😀 😀 😀

juliett7
8. okt 2009

baby vyzeram ako blbec, ale neviem, co to znamena ETU a KET, mozte mi to vysvetlit?

cizana
8. okt 2009

Viete čo? Mne sa normálne začali klepať ruky a zviera mi žalúdok, keď si pomyslím na zajtrajšok! Aspoň, že si tu môžeme písať.. 😉
Manžel je ešte v práci. Keď príde naje sa a sadá za počítač pracovať ďalej, takže už potom nebudem mať šancu kecať a písmenkovať... ☹

ixi
autor
8. okt 2009

zaji tak tomu ver uz bolo dost slz a smutku

lenuliatko
8. okt 2009

Ixi, ja tiež hlavne kôli sestričke. Ale ak sa to podarí, tak veru aj doki, aj embryologička na tom majú svoj veľký podiel a keď budem tehotná, budem ich milovať všetkých a dokimu rada odpustím ten suchý prístup 🙂

zajacik...
8. okt 2009

Baby ak otehulkujeme tak si dame dake stretko a pojdeme na dzusik, co vy na to?

ixi
autor
8. okt 2009

ja som rozmyslala ze im dam upiect veliciznu tortisko 😀

ixi
autor
8. okt 2009

zajko samozrejeme uz aby sme objednavali dajaku cukraren 😀 😀 😀

cizana
8. okt 2009

zajacik OK!

lenuliatko
8. okt 2009

Juliett, ET je embryotransfet, vklad čerstvo oplodnených embryjok a KET je kryoembry... je vklad rozmrazených embryjok 😉 Len sa pýtaj
Veru, teraz je to ozaj nádherný čas, ako všetky veríme, dúfam, že to tak aj ostane. A keby aj nie, aj tak to stálo zato 🙂
Cizana, neboj, do rána už nie je tak ďaleko. Ver a hotovo.

lenuliatko
8. okt 2009

rada sa pridám 😵
Dobrý nápad Ixi, každá niečo iné, nech nie je nuda. Joj, ale ich rozmaznáme 😀

lenuliatko
8. okt 2009

embryotransfet 😀 😀 😀 , no to sa mi podarilo 😀

lenuliatko
8. okt 2009

Idem pichať, zachvíľu som nazad

zajacik...
8. okt 2009

Juliett su dve formy oplodnenia - IUI (inseminacia), to sa iba vstreknu manzelove sprmie priamo do maternice a k olpodneniu dochadza v tvojom brusku. Alebo druhou moznostou je IVF (in vitro fertilizacia, resp. mimotelove oplodnenie) - vtedy sa pod narkozou odoberu vajicka (OPU = odber), oplodnia ich v miske manzelovymi spermiami, bud normalne alebo metotou ICSI, vtedy sa spermia napichne priamo do vajicka), vytvoria sa z toho embrya, ktore sa potom o 2 az 5 dni vlozia do bruska, to je ET teda embryotransfer. Ostatne embryjka sa daju zmrazit a potom sa mozu pouzit pri KET, to je transfer rozmrazenych embryjok, cize kryoembryotransfer 🙂

cizana
8. okt 2009

Vy si picháte doma? Ja som menopur musela chodiť na gyndu a cez víkendy na pohotovosť. To bolo zábavy... 😠

juliett7
8. okt 2009

a baby kolko to stoji, lebo to prave s manzelikom hladame na nete a nevieme najst

cizana
8. okt 2009

Inak ako dlho ste ležali po vložení v ordinácii. ozaj stačí 15 minút? Keď v niektorých centrách ležia aj 1 hod.

ixi
autor
8. okt 2009

juliet tak okolo 15 tisic zakrok ak budete mat ivf +15 lieky
cizna ano 15az20 min

ixi
autor
8. okt 2009

cenik splnu ani nenajdete

lenuliatko
8. okt 2009

Hotovo, no a už mám len jedno balenie, posledné tri dávky...
Cizana, jasné, že doma. Teraz máme so Zajačikom síce perá, to ide ľahko. Ale pri IUI som stimulovala tiež Menopurom, ale aj tak som si sama miešla prášok a roztok a pichala normálnymi injekciami. Najhoršia bola prvá, ale potom to šlo v pohode. Chodiť každý večer na pohotovosť by sa mi nechcelo 😒
Juliett, IUI stojí cca 5tis. Sk a IVF cca 320€ lieky a 500€ zákrok.

lenuliatko
8. okt 2009

Kde ste? Zajačik pichá a zbytok? 😉

zajacik...
8. okt 2009

Uz aj ja mam pichnute, teraz mam blbe ze musim pichat na dvakrat, ked mi nevyjde davka z pera, musim dopichnut z druhej ampulky. Leni tak dnes som ta predbehla, ja uz som otvorila aj 4. ampulku 😒

ixi
autor
8. okt 2009

moje zlete ale stoji to zato 😎

zajacik...
8. okt 2009

Juliet nas 1.IVF stalo okolo 21,500 Sk, z toho 12,500 za lieky a necelych 9tisic za zakrok, to je individualne, lebo zavisi od toho kolko vajicok mas, kolko sa oplodnuje metodou ICSI, ci mas aj PK (= predlzena kultivacia, to je ked embryjka vkladaju na 5. den po oplodneni), potom ci mas nieco na zmrazenie... takze ta cena je rozna, zavisi aj od toho akymi liekmi stimulujes... ale pocitaj cele IVF od tych 20-30 tisic Sk, sorry ale ja este stale lepsie pocitam v korunach 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre