Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

sobka
20. júl 2009

Jespi, myslím, že sa mi tažko dýcha a niekedy mám pocit, že by som sa najradsej vygrckala, ale zas to nieje také strašné. Na 8den mne nič nebolo, alebo tou blížiacou sa MS sa to vsetko akosi kopí. Ani po 9tom dni si pocity na MS nemala?

mimusa4
20. júl 2009

mima kde ti kázali pichnúť? do bruška? al. do ramena?

mimusa4
20. júl 2009

ale tak či tak treba chytiť kožnú riasu a pichnúť 😉

mima263
20. júl 2009

mimuska budeš sa smiať, nepamätám si inštrukcie, bolo mi zle. dostala som ich navyše do ruky, nie v lekárni.

dalida
20. júl 2009

Mimka, tu som cosi nasla na nete o spravnom uzivani:

Základné informácie o správnom užívaní

Injekcia sa vpichuje podľa individuálnej dávkovacej schémy (obvykle 1x denne), vždy do podkožného väziva brucha striedavo na ľavej a pravej strane. Pomocou palca a ukazováka sa vytvorí v úrovni pása kožná riasa, do ktorej sa (kolmo!) vedie vpich. Piest striekačky sa stláča pomaly. Kožnú riasu treba pustiť až po úplnom vytiahnutí ihly. Miesto vpichu nemasírovať! Pri dialýze sa aplikuje priamo do arteriálnej linky (pod dohľadom lekára).

mimusa4
20. júl 2009

ja osobne som pichala do ramena, ale keby som nemala ešte bruško tak tam..dalida ti aj napísala odbornejšie 😉
ale princíp je ten istý..hlavne striedať strany a nevystrekovať ako sa robí pri inj. to je už nastavené len na vpich..

dalida
20. júl 2009

Dievcence, a kto vam predpisal tie injekcie?

mimusa4
20. júl 2009

dalidka ja som ich mala podávané v nemocke ako som bola pred mesiacom a potom ako som bola ešte doma asi niečo cez týždeň, potom som mala vysadiť a na kontrolu (na hematologiu) mám ísť koncom tohot mesiaca, zase odber krvi a snáď sa to nebude už opakovať, lebo tie inj. a otravovali 😝

dalida
20. júl 2009

Mimuska, aj ty si ich brala po OPU? Alebo ako??? 😕 Ja som bola v nemocnici kvoli OHSS a tiez som dostavala injekcijky ako prevenciu proti tromboze...

mima263
20. júl 2009

Veľké ďakujem pre všetky 🙂
Injekcie mám od hematologičky. Zajtra sa dozviem dnešné výsledky z krvi a verím, že nebudem musieť pichať

mima263
20. júl 2009

ešte doplním
Toto mám brať od ET, doteraz som brala len lieky Vessel - 2 x denne

mimusa4
20. júl 2009

nie dalidka, ja až ako som bola cca 25tt, v nemke mi brali krv a tak povedali že ju treba zriediť, tak som šla na hematol...ale mala som len 0,2 clexane..teraz už nie..
mima nemáš zač..ty si mala aké 0,2 alebo 0,4?

mima263
20. júl 2009

ja mám 0,4

mimusa4
20. júl 2009

aha a kde si bola na hematol?

jespera
20. júl 2009

Sobka - co sa tyka priznaky na MS - som nemala ziadne, a podstate ziadne priznaky som nemala v tychto dnoch, akurat take nafuknute brucho - a sem tam bolave podbrusko. Ale to dychanie co hovoris to som mala - aj mam teraz, ale to bolo trosku neskor, ale v tej cakacej dobe do vysledku - okrem toho podbruska nic. Tie tazkosti co mas - mozu byt aj zo stresu, snaz sa byt pokojna, aj ked viem ze podvedomie sa neda oklamat recami nemysli na to..., drzim palce.

sobka
20. júl 2009

Dakujem Jespi, 😉 mimus, tie injekcie si pichaj určite do bruška, tam to najmenej bolí. Maju sa pichat pod kožu. Su to tenké ihly, to zvládnes, ak by ti ich trebalo, ale verím, že ich potrebovat nebudes. Vedz, že tolko injekcii za mesiac...to je fakt otravná zabavička, esteže to tak nebolí...no, nie dievcata?

mima263
20. júl 2009

sobka ty srandistka, bolí to neskutočne

katy2
21. júl 2009

Dobre ranko 🙂
mimka, gratulujem k fazulkam 😵 😵 a drzim palce 🤐 😵
sobka, myslim na teba a drzim palce 😵 😵
pozdravujem aj vsetky ostatne maminky, tehulky a snazilky...... 🙂
mala sa tvari, ze spi, ale je to len akoze..... 😉 zasa ideme na rehabilitaciu, skontrolovat, ako sme pokrocili... cvicime 4x denne vojtovku.... chuda male, ako sa pri nej strasne naplace 😔

lyndus
21. júl 2009

melisska dakujem, aj mne sa paci, ako pribudaju 😀
sobka, ja som mala blesti podbruska ako na menzes od 3 dna od transferu az do 8TT, v podstate este aj teraz sa to obcas ozve, takze pohodka 🙂
mimusa ty uz mas nadherne tyzdniky 🙂uz len 10 a si jasna 😀
katy, Hanicka je nadherna, cvicite vojtovku kvoly hlavicke, alebo sa mylim? chudatko male, snad budete rychlo zdravucky 😉

melisska
21. júl 2009

dobre ranko, 😀

katy aj mne je luto malickej, ale nech je to rychlo za nou 😔
mima ja si picham aj do brucha aj do ramien, uz ma bolia aj aj 😉 😉 😒 tak ako pisala dalidka, noooooooo nemam tu ihlu vzdy kolmo 🤐
kukulik sa neozval, isli do Tatier?

lyndus
21. júl 2009

ahoj melisska, asik isli do Tatier, lebo uz vcera sa neozvala, takze zrejme dovolenkuju... juuuuuuuuuuuuuuuj aj ja by som brala byt v Tatrach, milujem ich 😀

taella
21. júl 2009

katy aj my cvičíme vojtovku , neboj sa Hanička si zvykne , naši už sa niekedy pritom iba rehnia a nič nerobia , si robia zo mňa prču 😀

taella
21. júl 2009

ku komu chodíte cvičiť ? My ku Skoršepovej .

melisska
21. júl 2009

lyndus mas pravdu aj ja by som isla do tatier 😉 dnes my je zle od zaludka, asi lieky, fuj 😒 😒
taellka to je suepr, vidis katy nebojkaj 🙂
idem si pre bycikel ale mi je spatne 😔 pa

vevericka80
21. júl 2009

ahojte zienky...tak ja som uz doma s jednou fazulkou....aspon nam ta jedna prezuila rozmrazenie 🙂

mima263
21. júl 2009

Ahojte, ďakujem.
veverička držím palce 😉

zajacik...
21. júl 2009

Vevericka tak nech je ta jedna fazulka ta prava babatkovska 🙂
Melisska ako, uz je lepsie?
Katy, Taellka a ostatne maminky ahojte 🙂
A aj vsetky SPLNiecka a SPLNiecatka 🙂

zajacik...
21. júl 2009

Melisska mas ss 🙂

mimusa4
21. júl 2009

kuk 😉
troška dennej dávky pre vás 😵

ttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 tttttttttt 😵 😵 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 ttt 😵 😵 😵 tttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 😵 tt 😵 😵 😵 😵 ttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ttttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ttttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tttttttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 😵 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 😵 😵 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😵 😵 tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

mimusa4
21. júl 2009

také šmešné vyšlo ale je 😀 papajte

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre