Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

tinucha
4. okt 2010

Monka, ja som po 1.IVF tiež dostala normálne menzes, ale potom ten ďalší mi meškal 64 dní. Normálne ako by mi jeden celkom vynechal. Tvoje telo sa spamätáva z toľkých hormónov. Stáva sa to, že takto cyklus zblbne. Musíš vydržať, kým sa to samo dá poriadku. Prajem veľa trpezlivosti.

mysiatko
4. okt 2010

@tinucha ahoj tinucha...je krasne vidiet ze to stale ide aj ked sme mysleli ze sa to uz nepodari...ja si ta pamatam este z cias tvojho prveho tehotenstva, tak mam o to vacsiu radost ze sa to podarilo prirodzene🙂

mirkatom
4. okt 2010

@dalida Dalida, ďakujem veľmi pekne. Nápodobne, budem myslieť aj ja na Teba. 🙂

tinucha
5. okt 2010

Mysiatko, ďakujem veľmi pekne. 😀

haannka
5. okt 2010

Tinuschka, blahoželám, je to úžasné, že sa Vám tak podarilo....v dobrom závidím. Aj ja chcééééééém. Nevieš mi zistiť cenník pre samoplatcov v SPLN-e?

tinucha
6. okt 2010

Ahoj Hani. 😀 Ďakujem veľmi pekne, tiež by som ti to priala. No ten cenník žiaľ neviem, ale objednala by som sa tam na konzultáciu alebo aspoň zavolala, že čo ako. Hm?
Adamko je už veľkáčik, ale ja zlatučký. 😀

zajacik...
6. okt 2010

Ahojte babulky splniecka, uz som tu nebola velmi davno ale snad si ma este niektore pamatate 🙂
My sme takto pred rokom prave stimulovali na IVF a dnes je z toho krasny zdravy drobcek, velmi vam vsetkym prajem aby sa aj vam splnil sen o babatku 😵 😵 😵
Dalidka silno drzim palceky aby vam to tentokrat vyslo!!! 🙂
Lenuliatko mas krasne princeznicky 😵
Pozdravujem aj Katy, Cavik, Kukulik, Ixi a vsetky ostatne nespomenute SPLNiecka 🙂 🙂 🙂

dalida
7. okt 2010

@zajacik... dakujem, zajacik. Ako by som na teba mohla zabudnut? Malemu zajovi prajem vsetko vsetko dobro sveta. Nech vam rastie do krasy.
Ja tu takto z rana buntosim... odprevadzala som mm do prace a teraz nie a nie zaspat.

kukulik30
7. okt 2010

ahoj zajacik, som rada, ze ta tu opat zhliadam...fakt dlho si tu nebola 🙂 verim, ze terza mas ine povinnosti. 😉 .ako sa mate? uzivas si materstvo...je to krasne...tak nech ste zdravi a vela radosti zo zivota prajem 😵

dalidka, aj ja buntosim, lebo mm odchadzal skor a ja uz nezaspim 😀

deni809
7. okt 2010

Baby ahojte,potrebujem pomoc. 😅 Ktorá z vás mala menopur,resp.ktorá si to z vás pichala sama???Ja už som po mš.dneska som volala sestričke,zajtra idem na krv.Povedala že potom ked prídú výsledky tak mi povie cez telefon že kolko si mám pichat,ale ja neviem ako sa to robí,lebo to je prášok plus roztok.No a toto dajak zmiešat dokopy a potom si to pichnut.Ako ste to zvládli vy???????????pomooooccccccccccccc 😅 😅 😅 @dalida ahoj,ako si na tom?

steva
7. okt 2010

ahoj deni.aj ja som si pichala menopur,tiez som sa velmi bala,ale to ta po prvej injekcii prejde.nie je to nic strasne.kupili sme si tie najmensie ihly,myslim ze oranzove,najprv si natiahnes roztok do striekacky cez ihlu a potom to strieknes do ampulky s praskom.trosku potrasies a zas vytiahnes cez ihlu von.neviem kolko si mas pichat,ja som pichala tri ampulky prasku a jeden roztok.ked som uz mala vsetko zmiesane v striekacke,tak som si dala vuzdy novu ihlu a pichla.prajem vela stastia a hlavne na konci dve krasne ciarocky na teste.
Pozdravujem vsetky splniecka.
Kukulik je pekne ta tu opat vidiet.

monikasun
7. okt 2010

ahojte vsetky splniecka, po dlhom case sa hlasim...mozno vas trosku aj povzbudim, ak si ma pamatate. Ak nie, tak som tu medzi vami bola na jar tohto roku pred pripravou na IVF, pocas celeho IVF a po nom...Kedze Vas stale citam, ale uz neprispievam, pretoze sme si s mm robili kadejake vysetrenia a nechcela som ich tu rozoberat, tak som ani neprispievala. Ale tentokrat sa hlasim so spravickou: SME TEHOTNIIIIIIII!!! uplne prirodzene a uplne necakane vzhladom na vsetky medicinske predpoklady!
Minuly tyzden som bola na preventivke u svojej gyn a jej hned prva otazka bola, kedy sa chystame na druhy pokus, tak som jej povedala, ze este nevieme...medzi recou sa ma pytala, ako sa citim, tak som jej len spomenula, ze v poslednych dnoch pocitujem take zvlastne bolesti v podbrusku ako pred MS ale to este nemam dostat, tak sa ma opytala s usmevom na tvari, ze ci nie som tehotna 🙂 Ja som sa len usmiala, ze "Ved viete, ze asi nie..."...no ale nedalo mi to a kedze take bolesti som nikdy predtym nemala, myslela som si, ze konecne sa moje vajecniky "rozchodili" a mozno mam ovulaciu...tak som hned od Dr. zbehla do lekarne a kupila 5 ks ovulacnych testov...hned v ten den som si spravila prvy...pozitivny...potom dalsi den...pozitivny...tak to slo 5 dni. To mi uz bolo velmi velmi divne, tak som zbehla kupit tehotenske testy a tie mi vychadzali dalsie tri dni pozitivne!!! az som ich chodila kazdu chvilu pozorovat do kupelne, ci nahodou tie // nezmizli 😀 ale boli tam a teraz to uz mame potvrdene aj z krvicky - HCG 1645. Velmi sa tesiiiiiiime....
Ale neda mi este nespomenut, ze na hematologii mi tesne pred tehotenstvom zistili, ze mam miernu poruchu v zrazanlivosti krvi, z ktorej vyplyva, ze pri kombinacii tejto poruchy s hormonmi pocas IVF (estrimax, duphaston) sa vyskytuju komplikacie a sposobuju neuspesne IVF...ale vraj pri spontannom tehotenstve by to malo byt OK. Takze mam pred sebou cely rad vysetreni, v priebehu 3 dni som bola na 3 odberoch...dufame vsak, ze to dobojujeme do uspesneho konca...ved sme na to uz TRAJA! 😀
Dufam, ze som Vas potesila a budem Vam vsetkym velmi velmi drzat prsty.

deny3
7. okt 2010

ahojte 🙂
tak nejak stagnuje táto téma, ale vidím, že posledné dni sa tu ozývajú staré známe. Možno pár z vás sa ešte na mňa pamätajú.

@zajacik... ja si ťa teda pamätám 🙂 a nech ti malý robí len a len radosť.A aspoň jednu fotečku malého by si mohla dať 😉
@kukulik30 ty si išla do iného centra, ako tam?
@dalida tebe držím palčeky, nech to vyjde 🤐
@monikasun veľľľľľkkkkkáááááá gratulácia, držím všetky prsty palce nech to vyjde to úspešného konca 😵 🤐

a aby som trochu dodala aj ja nádeje ostatným, tak aj mne sa, ani neviem ako, podarilo prirodzene otehotnieť. Ale žiaľ 6tt bol aj posledný, preplakala som to, ale zároveň mi to dodalo nádej, že predsa len by to druhé bábo mohlo vyjsť prirodzene, lebo teraz na IVF peniažky nie sú.
A neviem kto sa tu pýtal na cenu pre samoplatcu, to by teda aj mňa zaujímalo, má niekto info?

kukulik30
7. okt 2010

@monikasun blahozelaaaaaaaaaaam, to je uzasneeeeeeeeeeeeeeee...vela zdravicka 😵
@steva ahoj , pozdravujem Jakubka 🙂

@deny3 ano do tretice sme zmenili centrum 😉 a som spokojna 😉

majte sa krasne a do stehulkovania 🙂

deni809
7. okt 2010

@steva ahoj,ked dobre som pochopila tak si pichala 3 krát prášok plus len jeden roztok. Ja som si myslela že sa to má riedit 1 k 1 nej.

monka112
8. okt 2010

@deni809 ahoj, ja som bola na IVF v auguste a tiez som si pichala menopur, mne povedali ze si mam pichat 3 krat roztok plus jedna vodicka, ja som si to chodila davat pichat k svojej gynekologicke lebo sama by som to nezvladla, kedze ihly nemusim, uz aj to bolo pre mna stresujuce, kazdy ked utekat z nocnej do doktorky na injekciu, doktorka mi namiesala tri prasky a dve vodicky, vraj ta vodicka neuskodi, tak som jej verila, ale moje prve IVF bolo neuspesne, co dufam ze to u teba tak nedopadne, drzim palce papa

dalida
8. okt 2010

@kukulik30 zdravim ta, moja zlata. 😵 Drzim palceky, nech vsetko dopadne na 1*. Citala som ta vo fore vlozit jedno ci dve embrijka, a tak troska viem, ako pokracujete. Myslim na teba 🙂

@deni809 blahozelam k zacatej stimulke. Neboj pichanie je to najmenej... Ampulky sa nemiesaju 1 k 1, ale dla rady lekara 😉 Pri IUI som stimulovala fotimonom... a ten sa tiez riedil... ja som mala 2 amp. prasok + 1 amp. tekutinka. Ak mas pochybnosti, ako na to... skus jednu - dve injekcijky absolvovat so sestrickou napr. z pohotovosti (ja som chodila na gynekologicke oddelenie v nemocnici a pekne som poprosila sestricky, aby mi s tym pomohli..., injekcii som sa bala..., no potom to uz islo ako po masle. Vyfasovala som od nich ihly inzulinky, klasicke striekacky s ihlami na riedenie).
Ja som menzes este nedostala. Uz som 10 den po vpichu decapeptylu a stale nic 😖 Zvycajne som "to" dostala do piatich dni od vpichnutia, teraz neviem... Dufam, ze to neznaci ziadny problem... 😒 Troska sa bojkam

steva
8. okt 2010

deni ano,3x prasok a jeden roztok.tak mi doktor kazal a myslim ze posledne dve injekcie som pichala 4x prasok a jeden roztok.

sabina897
9. okt 2010

Ahoj splniečka,
chcem sa opýtať, či niektorá máte skúsenosť v Splne s týmto:
meníme centrum a chcela by som nejaký výpis, alebo odpis z mojej karty čo tam mám. Myslíte, že mi to dajú?
ďakujem 😎

astrid55
9. okt 2010

@sabina897 ahoj sabina, ja som na tom presne rovnako, chcem prejst k dr. Hermanovi, v Splne nie som spokojna. Rozmyslala som aj ja, ze si vypytam od Hredzaka nejaku dokumentaciu, ale pochybujem, ze mi nieco take da. Predsa len, je to konkurencia. Niekto z konika, kto prestupil zo splnu do gyncare mi povedal, ze Herman aj tak robi vsetky vysetrenia odznovu.

sabina897
9. okt 2010

Astrid55, aj ja si myslím, že asi mi dokumentáciu nedá. Zas na druhej strane, iné centrum by sa malo aspoň od čoho "odpichnúť". Ja som teraz po KET-e, ešte pôjdem na krv, ale už teraz viem, že je to negatívne. Skúsim sa spýtať budúci týždeň keď tam budem.
Držím Ti palce nech je to správna a hlavne úspešná voľba 😉

kukulik30
9. okt 2010

@sabina897 ak menis centrum, dokumentaciu ti netreba 😉 lekari si robia vysetrenia odznova, pretoze aj tak sa moze vsetko zmenit, vysledky mozu byt ine..vyslovene ich ani nechcu, lebo uz nie su aktualne....takze neries to 🙂 drzim palce

astrid55
9. okt 2010

@sabina897 ja som tiez po KET a test doma zatial vysiel negativne. Uividim, co povie krv. Necitim nic zvlastne, len mi treba dost casto na WC a obcas mam pichnutie akoby na MS. Ty si uz tiez hodila flintu do zita🙂

xeroma
9. okt 2010

Podľa mojich info, dr je povinný dať nejakú lekársku správu o priebehu IVF. Aspoň by to malo vypovedaciu hodnotu ako ste reagovali na aké lieky, v akom množstve sa brali a pod. Ja som volala sestričke ohľadom toho /ale nepovedala som jej že prestupujem/ a išiel mi po to mm, ale hredzi mi dal iba správu ohľadom posledného ketu. Ale neriešila som to už potom. Myslím, že keby ste ho výslovne požiadali o správu z celeho IVF, tak ju dá. Keď nie, tak potom asi niečo nieje v poriadku. A je to jedno, že ideš ku konkurencii, jedná sa o tvoje zdravotné záznamy, to ako keď prechádzate od jedného ku druhému gynekologovi, tak dajú aspoň výpis.

astrid55
9. okt 2010

@xeroma mas pravdu, nejaku spravu by podat mal..vlastne aj pre gynekologa, ked nie pre samotneho pacienta.

astrid55
9. okt 2010

@xeroma a ty si teda presla ku Hermanovi? A ako si teraz na tom, mas po KET?

alex9966
9. okt 2010

dievčatá po dlhom čase píšem. odišli sme do iného centra tak som kúštik na vás zabudla. išla som do ISCARE v Martine a po tom ako mi jedno IVF prebehlo v SPLNE môžem porovnať. ako prvé ked som prešla do nového centra doktor pýtal správu. vravel že ako pacient mám na to právo. v iscare po každom výkone mi automaticky správu vytlačili. samozrejme že si vyšetrenia zrobili svoje ale docenta zaujímalo ako som reagovala na dávky, proste má to pre neho vypovedaciu hodnotu. už pri prvej návšteve je to omnoho lepšie, príjemný personál aj s doktorom, konzultácie s docentom, vedúcou IVF aj embryologičkou, všetci podrobne vysvetlili čo sa bude robiť. okamžite sme dostali fotky embrya, vkladu a po prvom vklade aj babatka. samozrejme že si urobili hned vyšetrenia automaticky ako hemato, imuno, pohlavné choroby, stery. zistili mi pozitívne chlamýdie tak bodaj by mi vyšli v splne tie vklady. v splne ked som sa pýtala či takéto vyšetrenia netreba urobiť tak povedali, že nie. nechcem nadávať na spln, som toho názoru, že ked sa ti nepáči nenadávaj,ale konaj. po skúsenosti s iným centrom môžem povedať, že v splne sa majú ešte veľa čo učiť. môžem len odporučiť.

xeroma
9. okt 2010

@astrid55 čakám na schválenie žiadosti na 2. IVF. Maximálny súhlas s alex9966 🙂 Aj mne v novom centre zistili streptokoka, problém s krvou /dúfam, že je to všetko/, takže keby som možno otehotnela v splne aj 5 krát, zrejme by som sa bába nedočkala, kedže dr. hemato, imuno vyšetrenia nerobí a tiež neposiela na genetiku. Tým čo sa to podarí na prvýkrát super, ale keď nie, neskúšala by som viacej, pokiaľ fakt nemáte spravené všetky vyšetrenia. Vo väčšine prípadov sa ďalší pokus=vyhodené peniaze. Samozrejme neplatí to pre všetkých, ale lepšie je ísť do ketov a IVF, keď viete, že máte všetko v poriadku a už to záleží len na tom hore ako to dopadne..... 😉

monka112
9. okt 2010

@alex9966 aj ja uplne s tebou suhlasim, my sme boli v splne na IVF ale neuspesne, nerobili mi ziadne vysetrenia okrem toho ze mi brali krv na hormony, u muza zistili zle spermie, tak to uzavreli ze problem je v nom a hotovo, kedze som z vychodu tak najblizsie to mam do KE, ale ked sa rozhodneme pre druhe IVF tak tiez budeme menit centrum, sestricka je zlata ale informacie ohladom IVF som nedostala ziadne, pripadalo mi to chladne a odmerane,

alex9966
9. okt 2010

prístup v splne a v iscare sa nedá porovnať. ked by mal niekdo záujem o podrobnosti odpíšem cez správu nechcem tu tolko nadávať na spln.
chcela som len kočkám čo sú v splne nech si pre istotu dajú urobiť všetky potrebné vyšetrenia na vlastnú päsť a budú mať pokoj že je všetko v poriadku alebo sa niečo nájde a prelieči. tak ako mne sa s pozitívnymi chlamýdiami nikdy nemohlo vajíčko uchytiť. a nemala som žiadne komplikácie. poctivo som išla raz do roka na prehliadku výsledky vždy dobré. u nás to uzavreli tiež v tom že má mm zlý spermiogram.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre