Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

dapake
22. jan 2012

tiez sa snazime zabudnut ale casto na neho myslime. muz by ho najradsej zazaloval, ale mne to uz zobralo dost zo zivota, uz chcem mat pokoj a nie sa tahat po sudoch. s manzelom sa takmer pobili a tiez ho zaujimali len peniaze. ani sa nespytal v akom som stave, ked som bola v nemocnici, len kedy zaplatime. a ti co maju z tadial deti mali riadne stastie. pary za nim idu, lebo si myslia ze je odbornik a vyriesi ich problemy. na co tam potom je, ked ti povie ze mas ist k inym odbornikom. nam otvorene povedal, ze mame ist inde ked mu nedoverujeme, ale aj napriek tomu sme tam boli na jedno KET kedze sme tam mali 24 zmrazenych embryi. bolo to pre mna velmi tazke, ale snazila som sa odosobnit. rozmrazili nam 3 a len 1 prezilo. lekarka v Martine nam povedala, ze pri takej kvantite tam nie je kvalita. teraz zaciname v Martine v Iscare a je to tam uplne ine a robia nam testy, ktore nam Hredzak nerobil. nemam chut tam uz nikdy ist. mame tam este 21 embryi, ale ak su vsetky nekvalitne, co je dost pravdepodobne.tak by sa na nas dobre nabalil. by sme platili a nic z toho a tie stresy ani nehovorim.

dapake
22. jan 2012

@dorotka66 tiez sa snazime zabudnut ale casto na neho myslime. muz by ho najradsej zazaloval, ale mne to uz zobralo dost zo zivota, uz chcem mat pokoj a nie sa tahat po sudoch. s manzelom sa takmer pobili a tiez ho zaujimali len peniaze. ani sa nespytal v akom som stave, ked som bola v nemocnici, len kedy zaplatime. a ti co maju z tadial deti mali riadne stastie. pary za nim idu, lebo si myslia ze je odbornik a vyriesi ich problemy. na co tam potom je, ked ti povie ze mas ist k inym odbornikom. nam otvorene povedal, ze mame ist inde ked mu nedoverujeme, ale aj napriek tomu sme tam boli na jedno KET kedze sme tam mali 24 zmrazenych embryi. bolo to pre mna velmi tazke, ale snazila som sa odosobnit. rozmrazili nam 3 a len 1 prezilo. lekarka v Martine nam povedala, ze pri takej kvantite tam nie je kvalita. teraz zaciname v Martine v Iscare a je to tam uplne ine a robia nam testy, ktore nam Hredzak nerobil. nemam chut tam uz nikdy ist. mame tam este 21 embryi, ale ak su vsetky nekvalitne, co je dost pravdepodobne.tak by sa na nas dobre nabalil. by sme platili a nic z toho a tie stresy ani nehovorim.

katy2
22. jan 2012

@dapake je mi luto, ze mas take neg. skusenosti... ☹ Nam vychadzal max. v ustrety a tiez to bolo u nas riadne komplikovane... Dali sme mu zabrat.... Je svojsky ale som spokona... Nam velmi pomohol a vdaka nemu sme stastna rodinka 😵 A v kontakte sme stale, aj ked uz z nas nema ziadne prachy.... je uplne v pohode 🙂

dapake
22. jan 2012

@katy2 vynimka potvrdzuje pravidlo 😀 aspon niekomu pomohol 😉

katy2
22. jan 2012

@dapake nemyslim, ze som vynimka 😉 je nas strasne vela 😵 😵 😵 😵 😵

dapake
22. jan 2012

@katy2 mna skoro pripravil o život a nie som jediná, ani prvá ani posledná

lienka_1
22. jan 2012

@zuzka213 Ja idem na KET na 11-tu Silno drzim palce! 😉

katy2
22. jan 2012

@dapake to je mi luto... to je ale neg. ucinok stimuilacie, je to aj v papieroch, ktore sa pred IVF podpisuju.... A tieto komplikacie riesia v kazdom centre... Bohuzial... Su zeny, ktore reaguju velmi silno.... 😖

dapake
22. jan 2012

@katy2 ahoj. ked mi manželka doma skolaboval a nedýchala, tak to boli najhoršie minúty mojho života kým prišla záchranka, ked som to s ním riešil tak mu to bolo lahostajné , aspon sa tak tváril že nič sa nedeje. to je človek a k tomu lekár ktorý ma mať záujem o pacienta? spýtal sa len kedy donesiem peniaze

katy2
22. jan 2012

@dapake este raz, nevravim, ze neurobil chybu, ze neupozornil dpredu.... ale take reakcie su aj v inych centrach... nastastie to mate za sebou a daliu stimulku uz urcite ustriehnete.... drzim palce....

dapake
22. jan 2012

@katy2 problém nie je v tom že manželka dostala OHSS lebo to máš pravdu že z PCO je veľká pravdepodobnosť že žena dostane OHSS. No problém je v tom že : 1. lekár nás neupozornil že na 90% dostane OHSS. 2. keď ju stimuloval tak po kontrole na 5 deň už 100% vedel že bude OHSS a nič nám nepovedal, respektíve nezmenil dávku puregonu pripadne neprerušil stimuláciu. 3. po odbere sa začal manželke prudko stav zhoršovať a keď sme na tretí deň za nim išli že čo sa deje, stále nepovedal že je to veľmi vážne ale len že by bolo dobre isť do nemocnice.
Takže to je problém že bol ticho a nevysvetli čo sa deje a tvaril sa tak že sa ani nič nestalo!!!
Takže podľa mňa je to hajzel ktorý hľadí len na výsledky a svoju peňaženku. Keď sme si tým už prešli tak sme vedeli čo máme študovať a jedno je pravda že 100% vedel že je u manželky riziko OHSS no neinformoval nás!

dorotka66
22. jan 2012

@katy2 ďakujem katy, len som sa bála, aby mi ich "nespláchli" 🙂

dapake
22. jan 2012

@katy2 Ďakujeme

zuzka213
22. jan 2012

@lienka_1 ..ja som objednana na 11:30, takze asi hned po tebe...tiez drzim palce,,,istotne nam to vyjde...mala si predlzenu kultivaciu?? ja som mala "len" 11 vajicok, tak nam to neodporucal 😒

lienka_1
22. jan 2012

@zuzka213 Ja som v novembri "zniesla" iba 5 😀, takze o predlzenej kultivacii sme nemohli ani snivat. Ale z 5-tich sa oplodnili 4, co bol velky uspech. 2 mi vlozili a 2 otuzilci isli do mrazu. MM hovoril, ze ked preziju ten chlad, tak ich z maternie budeme musiet nakoniec vydymit 😀 tak im tam bude dobre a teplucko.
Dufam, ze si stastie budeme moct zapriat aj zajtra osobne! 😉

dorotka66
22. jan 2012

@dapake ja som mala 20 vajíčok, ale tak som sa to všetko snažila vymazať z hlavy, že si nepamätám koľko máme embryí ☹ a o tej kvalite viem, nič moc. no ja som ešte neskúšala, tak nehodnotím.

katy2
22. jan 2012

Inak nam nevysiel ani jeden KEt a to sme ich mali asi 8x..... U nas sa darilo len ET.... kazdy je v tom individualny... Su zeny, ktorym vyjde prave KET.... 😉

dapake
22. jan 2012

@dorotka66 držíme s manželom palce silno 🙂

dorotka66
22. jan 2012

@dapake aj ja vám 🙂 a kde ste teraz? myslím centrum....

dapake
22. jan 2012

@dorotka66 ISCARE Martin, začíname tam , prvé vyšetrenia máme za sebou, super prístup 🙂

zuzka213
22. jan 2012

@lienka_1 ja idem v utorok..ty zajtra???

lienka_1
22. jan 2012

@zuzka213 Ja tiez v utorok.

ladenka77
22. jan 2012

@dorotka66 ahoj,je mozne si tie embryjka vziat(to viem od neho)su totiz tvoj majetok,akurat budes potrebovat nadobu s dusikom,kt.ti poskytnu v tom centre kam chces ist.....
ja som tak bola s nadobou zo splnu v starej nemocke....
a to predlzenie,v tych 500€ mas zahrnute aj mrazenie na jeden rok,ak chces na dlhsie tak musis ist za nim(pred koncom) a predlzit si zmluvu na dalsi rok(70€)
ale KETko by uz nemalo mat taky zly vplyv,lebo uz neberies FSH hormony,iba estrimax(estrogen)a utrogestan,duphaston(progesteron)

ale rozhodne ta upozornit mal,nebol to korektny pristup,aj ja mam PCO,ale ja som o tom vedela,sice je pravda,ze nie od neho....tak som sa pozorovala,ci nerastie brucho viac ako ma,dychanie a tak.....
a je toho viac,co nie je z kost.poriadkom,my sme mali len 4 vajka,z toho len 2 sa oploddnili,ale pravdepodobne som potrebovala aspon jeden ,dva dni stimulovat viac,lebo na usg ich bolo vela,...lenze on si zbiera pacientky na jeden den,aby mal anesteziologa iba na jeden den,no a z natiahnutou rukou ma dorazil....uz som bola u nho pred 6 rokmi,ale toto sa nedialo....asi bude pravda,ze prachy menia cloveka....
drzim ti palceky.... 🙂

nurili
22. jan 2012

@haannka presne suhlasim s katy este to nic neznamena, no mrzi ma ze si musis prejst takym stresom ale bude dobre....drzim palce.... 😵

nurili
22. jan 2012

@zuzka213 jeeee tak drzim palciska nech sa ti zahniezda zmrzlinky. 😉 dalsia tehulka na obzore.... 😉

zuzka213
23. jan 2012

@nurili dakujem ti pekne, to potesi dusicku ked aj niekto upne cudzi mi fandi 🙂 je to moj prvy a dufam aj posledny pokus, aj ked mam straaaaasne obavy aj stresy....prejem vam vela zdravicka, aby ste rastli do krasy 😉

nana123
23. jan 2012

@dapake ahoj, ja musim obhajit spln, lebo mi sme boli na 1. IVF a je teraz som uz v 13tt 😵. Bola som spokojna, dr rozprava malo ale ked sa pytas tak odpovie stale, a dokonca ked som mala problem pisala som mu mail a odpovedal a vysvetlil mi vsetko... a tak isto aj sestricka, kedykolkvek som nieco zabudla zavolala som im a povedali mi.... takze len pozitivne skusenosti 🙂 Len sa treba pytat ...

nana123
23. jan 2012

@nurili ahoj ako sa citis? co noveho? 🙂

nana123
23. jan 2012

@haannka drzim stale palce ... myslim na teba ... daj potom v stredu vediet...

dapake
23. jan 2012

@nana123 tak to mas velke stastie. sestricku ma zlatu, to je pravda. pocula som od viac bab, ze nebyt jej tak tam nechodia. ja s nim mam proste tu najhorsiu skusenost a poznam fakt dost zien co od neho odisli pre jeho neodbornost. drzim palce, nech mate zdrave dietatko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre