Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

foryou25
9. feb 2012

@nelynka @deni5 dakujem, neviem ci sa da tento problem poriesti, lebo dnes nam prisli vysledky z tkanivovej banky a vysla nam katastrofalna fragmentacia DNA spermii az 62%, norma je do 30%, nad 30% sa odporuca darca, som v soku, lebo toto som nepredpokladala ani v najhorsom sne ☹ ☹

nelynka
9. feb 2012

@foryou25 ja ti odporúčam dať PICSI..až ti to vobec povolia..
fragmentacia pokial viem sa meni rovnako ako aj spermiogram..
my mame napriklad patologiu 99% a otehotnela som prirodzene..a to si nechcem predstavit kolko mame fragmentaciu.. 😔

foryou25
9. feb 2012

@nelynka ja som sa praveze docitala ze fragmentacia sa neda zmenit ze je to dane a myslim ze aj PICSI by takom cislo by bolo zbytocne
a vo vysledkoch spermiogramu mame ze zlu morfologiu sposobuje u manzela oxidacny stres a pohlavne prenosne choroby, ale neviem ci to znamena ze aj preto maju blbu DNA

nelynka
9. feb 2012

@foryou25 a neskusali ste nejakeho urologa co by na to povedal?
a co znamena oxidacny stres? to pocujem prvykrat..

foryou25
9. feb 2012

@nelynka u urologa sa manzel liecil 3/4 roka, a nic, stale male zlu pohyblivost aj patologiu, a teraz pred ivf sme este chceli dat spravit tu fragmentaciu a dopadla tak ako som pisala, takze asi aj ivf je zbytocne..

deni5
9. feb 2012

@foryou25 a kde vám robili takéto testy?Lebo moj manžel má zlý spermiogram,boli sme aj za andrológom a takéto vyšetrenia mu nerobili.

nelynka
9. feb 2012

@foryou25 mojho ani liecit nechcel, odkazal nas priamo na IVF..pretoze aj vytery aj krv mal ukazkove...
ale nechapem preco pri 60% je zbytocne IVf, ved stale tam je 30% dobrych..
kolko mate mnozstvo?

foryou25
9. feb 2012

@deni5 v Kosiciach v tkanivovej banke, tam robili najpodrobnejsii spermio a aj spominanu fragmentaciu dna spermii

nelynka
9. feb 2012

@deni5 fragmentaciu robia napriklad v tkanivovej banke v KE..normalny androlog ani urolog to nerobi..

foryou25
9. feb 2012

@nelynka lebo norma na ivf je do 30% nam vyslo 62% takze ani neviem ci by nam to vobec spravili a je nizke percento ze sa to vobec podari a darcovske spermie zatial odmietam.

nelynka
9. feb 2012

@foryou25 no ale kolko mate normalne mnozstvo spermii?
tieto percenta ja tomu neverim, podla tych percent co oni vsade uvadzaju by moj muz mal byt neplodny a ja nikdy prirodzene neotehotnela..

foryou25
9. feb 2012

@nelynka pocet mame rozny v rozmedzii 15 mil, 16mil, 40 mil, 18 mil, v tkanivovej banke sme mali tych 40 co si m velmi nezda, lebo sme nikde inde nemali ani nad 20, a to bol rozdiel v spermiogramoch tyzden

nelynka
9. feb 2012

@foryou25 no moj MM mal v prahe max 16mil..
tu u Hrivnaka mal 45mil. a u Hredzaka 50mil. 😀

foryou25
9. feb 2012

@nelynka chapem ze sa pocet meni, ale 19.1. mal 16mil, 26.1.- 40 mil, 2.2.- 18mil ale kazdy tyzden ?

deni5
9. feb 2012

@foryou25 a kto vás tam odporúčil?

foryou25
9. feb 2012

@deni5 staci odporucanie od obvodneho gynekologa

nelynka
9. feb 2012

@foryou25 ano moja, spermie sa menia kazdy den..niekde som citala, ze spermie dozrievaju raz za tri dni..
takze kazde tri dni kludne moze mat iny pocet..
a hlavne pokial dobre viem, spermiogram by sa mal robit az raz za 3mesiace aby to bolo ze OK..
ze sa tie vysledky daju porovnavat..
tak nam aspon Hrivnak povedal..

deni5
9. feb 2012

@foryou25 moj mm mal počet 15mil u Hrivňaka a neskor 24mil v splne.

foryou25
9. feb 2012

@nelynka hej to viem u Hrivnaka robil stale po troch mesiacoch, ale chceli sme mat z troch roznych zdrojov v priblizne rovnakom case, tak preto

nurili
9. feb 2012

@nelynka vitaj, kazda osobka je tu vitana....ides na prve IVF? 🙂

deni5
9. feb 2012

@nurili aj ja čakám na schválenie z poistovne už od decembra a potom IVF.

nelynka
9. feb 2012

@nurili dakujem krásne 🙂
už jedno IVF mám zasebou..ale nie na SK 🙂
boli sme v prahe..ale nevyšlo..potom KET a tam som v 6tt potratila..
potom dlhe roky nic..v novembri som otehotnela prirodzene ale znova v 6tt - 7tt sa to zastavilo a potratila som..
a uz nejako nemam nervy cakat zase roky rokuce na zazrak 😀

nelynka
9. feb 2012

@deni5 aku mas poistovnu?

nelynka
9. feb 2012

@foryou25 to ano, lenze to nie je vobec objektivne..spermijky sa ozaj menia kazym dnom, hlavne pocet a kvalita..
ja by som istotne do IVF sla..ved keby ste tu fragmentaciu nemali tak by vam ho urobili, preco by ho neurobili teraz?

deni5
9. feb 2012

@nelynka všeobecnú

foryou25
9. feb 2012

@nelynka ja viem mas pravdu uplnu, len sa potomto verdikte mam strach ist do toho ked viem ze je velka pravdepodobnost ze nevyjde

deni5
9. feb 2012

zabudla som povedať,že ja už jedno dieťa mám 10ročné.Tak neviem prečo sa nedarí.

nelynka
9. feb 2012

@deni5 pekne to natahuju..ja mam doveru, Hredzak vravel ze slubili ze to uz budu schvalovat skorej, ze nembudu natahovat 2mesiace..ta buduci tyzden budem volat na poistovnu a normalne ich bombradovat nech svihaju 😀

@foryou25 nemas sa coho bat..vyjde to rovnako ako by to vyslo keby si o tej fragmentacii nevedela..
ver mi..a cim viacej sa upinas na to, ze to nevyjde, tak tym viacej si to k sebe pritahujes..
ja verim ze nam to vyjde a verim ze budu hned dvojky 😀

foryou25
9. feb 2012

@nelynka dakujem si zlata, ze ma tak podporujes 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre