Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

ludkala
17. aug 2009

ak sa objednáš, nič nepokazíš, do SPLNU treba ísť do troch dní od začatia menštruácie. Môžeš tam naprv zavolať, sestričku tam majú perfektnú! Fakt božskú, ona ti všetko povie. Doktor sa mne osobne nepozdáva,ale Herman v Gyncare asi nebude veľmi iný, ale vraj je to veľký odborník.

mireag
17. aug 2009

Diky moc baby. A hned na prve vysetrenie treba zobrat mangela..?
No snazime sa s prestavkami cca pol rok, ale PCO zacinam liecit teraz prvy cyklus. Ako som zistila, mam ho asi odjakziva... Prvykrat mi ho diagnostikovali v roku 2003, potom som brala HAK a teraz chceme baby...
Idem tam ja zavolat... 🙂

ludkala
17. aug 2009

Áno, ja mám endometriózu a zvýšený prolaktín, ale ten už mám v pohode, ako mi prezradila moja endokrynologička. Na mňa bol Hredzi asi minule naštvaný,bola som si tam pre recept na parlodel a sa mi vysmial, či to tak sa chodí k doktorovi. Vieš, ja som učka, doma možem byť aká chcem, ale k deťom mám byť profík, milá a ústretová, viem, že to vždy nazadarí, ale aspoň sa snažím. On je tam kvoli nám, za naše prachy, tak by ho nezabilo trocha ľudskosti... moj gynekológ je úplne iný... no to je jedno, nechce sa mi ísť ani k nemu ani k Hermanovi...

mimusa4
17. aug 2009

ahojte...desiata..

ttttttttttttttttttttttt
tt 😵 😵 😵 😵 😵 tt
tttttttt 😵 tttttttttt
tttttttt 😵 tttttttt
tttttttt 😵 ttttttt
tttttttt 😵 ttttttt
tttttttt 😵 tttttt
tttttttt 😵 tttttt
tttttttttttttttttttt

a ešte môj názor..neviem či meniť al.nie, ale vieme, že pri ivf sú stále väčšie šance ako pri iui asamozrejem každý organizmus je iní...toť vsio..

zajacik...
17. aug 2009

Mireag v SPLNe maju teraz dovolenku do 7.9., takze sa nedovolas. Ale staci ked tam prides rovno 1-3.DC, doki ti urobi UZV a zoberu ti krv na hormony. Na prve vysetrenie netreba manzela, lebo este pojdes na krv 2x v tom cykle, takze moze prist aj potom. A nezabudni si so sebou prezervativ 😅

zajacik...
17. aug 2009

Mimusa, Lyndus, dik za ranajky a desiatu 😵

zajacik...
17. aug 2009

Ludkala tak dobre som si ta zapamatala. A ty si mala endometriozu aj liecenu umelym prechodom, alebo ste isli rovno do SPLNu? Lebo mne Hredzi povedal ze liecba bola zbytocna, ze sme mali prist rovno k nemu, ale hlavne co ma zarazilo v porovnani s tebou, nam povedal ze IUI je pri endometrioze zbytocne, odporucil nam rovno IVF, a pritom ja som bola po liecne endometriozy (cize mozno ju uz ani nemam) a manzel ma dobry SPG... a ty pises ze si bola 2x na IUI 😕

ludkala
17. aug 2009

prisámveru, ja som ten prezervatív dvakrát zabudla, potom som doniesla dva. možno preto bol naštvaný 🙂 🙂 🙂

ludkala
17. aug 2009

to až uňho sa zistilo, že mám endometriózu, ja som to netušila. Tak vidíš, ja som bola najprv na IUI a teraz navrhol IVF, mne zistili tri malé milimetrové ložiská, možno som to mala v menšom rozsahu... ani pán boh nevie, keď mi nič poriadne nepovie. 🙂 ale on už asi vie, pri akom štádiu sa môže podariť IUI a kedy treba IVF a bola si na IVF?

dalida
17. aug 2009

Ludkala, ak mozem pripojim svoj nazor na nasho Hredziho. 🙂 Suhlasim, ze je tichy, neprejavujuci pocity a empatiu, ktoru pacientky tak velmi potrebuju... v plnej miere to vsak vynahradza pani sestricka, z ktorej mam pocit, ze preziva vsetky uspechy aj neuspechy s kazdou pacientkou. Hredzi je odbornik, ktory sa snazi pacientkam vykonavat zakroky, tak aby pre nich boli, co najmenej "neprijemne", "bolestive" a s co najvacsim uspechom. Nepoznam dr. Hermana, nepoznam jeho praktiky..., neviem porovnat...
Pri Hredzakovi sa mi iba raz stalo, ze po transfere ma hrozne bolelo, ked vytahoval zo mna "komponenty" (klieste ci co to??? 😕 ). Aj slzycky mi vytryskli a myslim, ze aj jemu to bolo neprijemne, ze mi spsobil "boliestku". Samozrejme, nasa sestricka, to potom obratila na zart... "Ze davaj si pozor, lebo ma tam "vonku" manzela. 😀 Ta boliestka bola sposobena aj tym, ze som to tam zvnutra mala rozcitlivene kvoli potratom... Rozhodnutie je len na tebe.

zajacik...
17. aug 2009

😀 😀 😀 zeby? 😀 😀 😀
Ja neviem, mozno nebol nastvaty, len tak na teba posobil 🙄

mireag
17. aug 2009

Uz ma se..u s tymi dovolenkami... 😠 To presvihnem 1-3DC... Tak zas mozem cakat na dalsi cyklus do zac. okt.
Diky moc za info.a 🙂

jaanulienka
17. aug 2009

Ahoj Ludkala,

aj my sme mali odporucane IVF a ja som bola 4 mesiace po liecbe endometriozy. Manzel mal horsi spermiogram no ked bol teraz v juny u urologa mal ho vyborny bolo mu povedane ze spermijky su schopne oplodnenia.
Mam chut zmnenit centrum ale nie kvoli doktorovi ale preto ze zmena je zivot. Isla by som do heliosu (martin) no je to daleko. Rozmyslala som aj nad gyncare no niektore pisu ze je tam chaos. No uvidime casu dost.

ludkala
17. aug 2009

na také veci sa priprav, mne buď meškala menštruácia a už boli vianoce alebo bol na dovolenke, alebo som ja musela cestovať... takže vždy sa može dačo vyskytnúť a musíš čakať...

dalida
17. aug 2009

Mireag, aj pri PCO sa da otehotniet prirodzene, pokial su prechodne vajcovody, manzel ma dobry SPG... Skus najprv otehonenie prirodzenou cestickou. Myslim, ze liecba na indukcie ovulky pri PCO by nemala byt dlhsia ako 3 cykly pri podavani clostilbegydu. Mal by sa sledovat takisto hormonalny profil, rast folikulov... Rozhodnutie je na tebe. Skus si este pozriet temy clostilbegyt... ci clostilky..

zajacik...
17. aug 2009

Ludkala ako zistil Hredzi endometriozu? Ved ta sa da zistit, resp. potvrdit jedine laparoskopiou... 😕 A inak citala som v Gyncare teme ze po prvom IUI si mala vysledok pozitivny, tak potom mas podla mna velku sancu aby aj prve IVF vyslo pozitivne, a uz so stastnym koncom 😵 Ja som si IVF ako take vobec nechcela pripustit, tiez som verila ze sa to podari prirodzene... ale zase roky bezia a kedze chcem mat rodinku aj s detickami, rozhodla som sa preto spravit co mozem, a nielen cakat na zazrak... my sme boli na IVF v januari, ale nevyslo 😒 Uz mam ziadost na druhe, len este cakam na vysledky z krvi, aby som to mohla poslat do poistovne na schvalenie a ak vsetko pojde tak ako ma tak oktober je nas 😵 Uz sa normalne tesim, a to som si po 1.IVF povedala ze uz nikdy viac 😀

ludkala
17. aug 2009

ďakujem ženy za skvelú diskusiu, poradili ste mi viaceré, že u hermana sa dlho čaká, to by ma asi tiež odrádzalo, tak ešte porozmýšľam... asi príliš precitlivelá na doktorov, ja som u každého lekára ako debil, musí mi všetko dvakrát zopakovať, lebo mám vždy horzné nervy. jeho sestrička by mala zarábať dvakrát toľko čo on, so mnou sa tam baví len ona. on príde, vytiahne nástroj a ide na vec. 🙂 🙂 🙂

zajacik...
17. aug 2009

Mireag, co sa tyka dovolenky, v SPLNe je vzdy dovca 3 tyzdne v auguste a potom este cez Vianoce... ale inak su k dispozicii 😉

zajacik...
17. aug 2009

Ludkala mozno ozaj vsetko vnimas trochu citlivejsie... ale kazdy sme iny 😨 No a men prave vyhovovalo v SPLNe ze to vsetko ide tak rychlo, maju to tam super zorganizovane a aj doki je super rychly 😀 Neboj, vsetko je to sila zvyku 😉

ludkala
17. aug 2009

Ja som bola tiež na laparke, on to vraj každej odporúča,aby sa zistilo,či sú priechodné vajíčkovody. no a tam to zistili. sestrička mi prezradila, že mám žiadosť na IUI platnú do októbra, takže sa mi neoplatí dávať si žiadosť na IVF teraz,že mi to neschvália.tak možno do októbra dostanem na hredzáka chuť... 🙂 🙂

ludkala
17. aug 2009

Normálne ste ma navnadili na ďalšie skúšanie... Ďakujem! prajem krásny deň a nech nám to všetko všetkým vyjde! 🙂

zajacik...
17. aug 2009

Ludkala to mas ziadost na tretie IUI? A uz ho nechces absolvovat? Tak potom pockaj, ale zatial si mozes porobit vysetrenia potrebne k schvaleniu IVF, aby si nestracala cas 🙂

zajacik...
17. aug 2009

Sme radi ze sme ta navnadili 😀

ludkala
17. aug 2009

Nemám žiadosť na tretie, ja som si žiadosť podala minulý rok, dalo sa ísť na to dvakrát na IUI ale platí do oktróbra a vraj ddôvera s tým robí nejaké prieťahy či čo. tak asi teda začnem zasa v septembri s vyšetreniami a nebudem si všímať hredzihoo kamennú tvár. 🙂

dalida
17. aug 2009

ludkala, budem ti drzat palce. 😉

dafy
17. aug 2009

ahojte splniecka tak dnes som uz desiaty den test snehobiely tak je uz rozhodnute som s toho nestastna a myslim ze cely zivot aj budem.stale som chcela mat viac deticiek preco ta nespravodlivost do kelu 🙄

budem vam drzat palecky aby to aspon vam vyslo ved uz konecne sa musia prelomit tie lady 🙂

deny3
17. aug 2009

ahojte 🙂
konečne sme kúpili foťák, chcela som tu pridať nejaké fotky, ale som blondína a nedá sa, sú väčšie ako sa tu dá pridať, dajú sa nejak zmenšiť ?

a obedové predjedlo :
tttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

zajacik...
17. aug 2009

Dafy vobec nic este nieje rozhodnute, rozhodujuca je krvicka. U kazdej zeny stupa hcg inym tempom, nehovoriac o tom ze testy vobec nemusia byt spolahlive. Pisala som ti o kamoske, co mala na 10.den biely test a cakala dvojicky, ktore uz maju rok a pol a su hrozne zlatucke. Tak sa mojko nestresuj, este to tych par dni do krvicky vydrz, drzim ti vsetky palceky!

zajacik...
17. aug 2009

Ludkala ked sa na tu schvalenu ziadost co plati do oktobra dalo ist 2x na IUI a ty si to uz absolvovala, tak uz nieje na co cakat. Ved aj IVF schvaluju na pol roka a ked to absolvujes prvy mesiac, tak zvysnych 5 mesiacov je uz zbytocne, ze to plati, lebo ty si to uz vycerpala... dufam ze nepisem ako hotentot 😀 A co sa tyka Dovery, ta teraz vyzaduje k schvaleniu IVF horm. profil (3x v ramci 1 cyklu) nie starsi ako 6 mesiacov, SPG, chlamydie nie starsie ako mesiac od podania ziadosti, zrejme vysledky z laparky... no uvidis, doki ti povie ked tam pojdes najblizsie 🙂

zajacik...
17. aug 2009

Ahoj Deny, jasne ze sa fotky daju zmensit - otvoris si ich v programe na prezeranie fotiek a upravis velkost 🙂 Ako strucne som to napisala, ze? Nieje to tazke, len sa s tym treba trochu pohrat 😅 A gratulujem k fotaku 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre