Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

deny3
14. mar 2011

@nubab1 joj, ale si nedočkavá 🙂 pokiaľ si dobre pamätám ,tak ešte dvakrát odber, potom prídete aj s mm za dr, kde povie výsledky a navrhne čo dalej, či IUI alebo IVF. V splne žiadnu liečbu, alebo pátrane po príčine nezdaru nečakaj, to je vec tvojho gynekologa.

@katy2 takže druhé tehotenstvo znášaš lepšie? možno aj preto, že predsa len nie si v takom strese a tiež už vieš, čo ťa čaká.

@leto79 ja ťa tak matne registrujem, podľa nicku, gratulujem k //. A ten rozdiel v centrách, hm, to je jasné, tu na východe nie je veľká konkurencia, takže asi tak. 😒

deny3
14. mar 2011

@dalida jej, tak pekne si to nubab vysvetlila 🙂 a že si už keks užívaš, to je super, možno .... 🤐 😵 😀

leto79
14. mar 2011

dakujem zienky, a drzim palce, silno!

nubab1
14. mar 2011

@deny3 😀 😀 ...tak tak...taká som do toho hrrrrr, aby som potom nebola z toho brrr ☹ no tak sa teším na celý tento priebeh.... a akože nemám čakať na liečbu, to fááákt?...tak práve ja som si myslela, že tu mi konečne niekto vysvetlí čo mi je ... a prečo nemôžem byť tehu ... 😕 ...tak to mám asi na prd aj svojho gynekológa.... deny a vy sa tiež snažíte, či už to máš úplne za sebou? 😉 a jo jo...dalida môže ísť prednášať na fakultu-čož ma veeeľmi tešííí ...

nubab1
14. mar 2011

@dalida bojovníci sú v poriadku!!!! 😀 😀 to sme mali už overené, tak dúfam, že sa nič nezmenilo!! tento týžden ich tam odnesie 🙂 a na IUI som raz bola....tak neviem, ja by som rovno už to UO chcela... tam je vačšia pravdepodopnosť?? či ani nie? a so ZP som zvedavá ako to bude...ja mám dôveru a len z počutia viem, že sú veľmi prísni a všetko prehodnocujú...hmmm...tak uvidíme...a nepoplietla si ma zatial ničím...tak super ako ty to snád ani doky nepovie 😉 a vy sa ako dlho snažíte, resp. ako dlho tam chodíš?

mysiatko
14. mar 2011

@leto79 ahoj, mame rovnaky osud...aj my sme otehotneli v Heliose po nezdaroch v splne 🙂 🙂 🙂

leto79
15. mar 2011

@mysiatko zeby to o niecom svedcilo? 😀 Ale nie.... No pozeram, ty uz mas to najhorsie za sebou, ja uz by som chela byt apon 12tt, ze si mozem vydychnut

katy2
15. mar 2011

Neviem, preco vsetci, ktorym to hned na prvykrat nevyjde, zatracuju centrum... Ja som so SPLNom spokojna.... a viem, ze nie som jedina, ze je nas mnoho.... Nechcem sa robit mudra, uz tu jeden cas bola podobna diskusia.... Keby SPLN nemal vysledky, davno by skrachoval... Ved je to sukromne centrum.....

mysiatko
15. mar 2011

nie nie katy asi si ma len zle pochopila...nechcem na nikoho nic zle hovoriť, chcela som tym len povedat, ze ak citis ze sa pri lekarovi uz nikam neposuvas a nemas ten nadseny pocit ako na zaciatku je potrebna zmena, ved vela zalezi od psychiky a verim ze je to 50% uspechu. na akehokolvek lekara sa opytas budes pocut dobre aj zle. len to som tym myslela 🙂 🙂
@katy2

leto79
15. mar 2011

katy, nie je to tom, ze by sme zatracovali spln, keby sa nam v splne bolo zadarilo, nazor na lekara je proste rovnaky. Myslim, ze je to o tom, ze niekto sa od toho vie odosobnit a nepripusti si zle pocity a tesi sa z IVF, nech prebieha akokolvek. Myslim, ze u nas bol problem aj v tom, ze od sameho zaciatku v splne som myslela negativne, k comu mi dopomohol urcite aj dr.H. Ano, spln ma vysledky, niet pochyb, ale teraz viem, ze IVF sa da robit aj inak a myslim, ze dobry pocit, dovera lekarovi, povzbudenie od personalu a tym celkove pozitivne myslenei robia vela...

katy2
15. mar 2011

@leto79 lekar je aky je... ale vzdy mi vsetko vysvetlil, povedal, na cokolvek som sa ho pytala..... dokonca som s nim v pohode komunikovala mailom a odpovedal mi na akukolvek blbost.... na druhej strane sa moze lekar usmievat a co z toho... netvrdim, ze v MT to tak je... ale nebehala by som 200 km, ked mozem to iste a s rovnakym uspechom absolvovat doma.....

katy2
15. mar 2011

@mysiatko jasne ze psychika zohrava rolu....
my sme mali dokonca 1.IVF bez ET a to sme zistili, ze nie je mozne sa dostat do maternice az pri samotnom ET... Ale poradil mi dialataciu krcka a potom uz to slo.... KETka mi nevysli ani jedno, ale preto si este nemyslim, ze by som mala ist inde.....

leto79
15. mar 2011

neviem, je nas vela, co zmenili centrum a zadarilo sa. Mozno to bolo druhym IVF, ktore je statisticky najuspesnejsie. Aj nam su Kosice blizsie, ale do splnu som sa proste uz nemohla vratit, nedalo sa. Zmenu nelutujem, je vela veci, ktore boli v MT ine, nie len pristup lekara. Mozno niekedy je lepsie vela toho nevediet a vlozit sa urcite do ruk lekara. Lenze my mame MK, tu diskutujeme, o vsetkom vieme a potom spekulujeme a vela veci nam vrta v halve... Katy, ty si jasnym prikladom toho, ze v splne sa to da, a to nie si jedina, co poznam.

dalida
15. mar 2011

@deny3 dakujem. Myslis, že aj u mna moze motyka vystrelit? 😉 Niekedy sa zamyslam nad tym, ake by to bolo krasne, ak by sme sa vedeli dopracovat k babatku my sami.... Vies.... myslis na to, ako krasne ti bolo... a potom mas to krasne pred sebou cely zivot 🙂 Achhhh, no co uz.... Budem mat pred sebou Hredziho a nasu sestricku 😀

dalida
15. mar 2011

@nubab1 ak doki zisti problémy s ovuláciou, ultrazvukom a potom aj hormonalnym profilom... tak budes vedieť, čo ti je. Ak diagnosticka laparka, čosi odhalí, tiež budes vedieť, čo... Bežné nezdary..., ak sú spôsobené anovuláciou sa liečia vyvolaním ovulácie (ako som spomínala buď liekmi alebo injekciami), ak to nevychádza napr. insemináciou rieši sa to IVF a v žiadosti ZP sa to uvádza väčšinou ako idiopatická neplodnosť... alebo... alebo... neboj všetko ti vysvetlí lekár... Teda dostaneš od neho aspoň základné info... 😉

dalida
15. mar 2011

@katy2 kedy máš najbližšiu kontrolu? Už by si mala mať vyfasovaný aj vodičák, že? 🙂

katy2
15. mar 2011

@dalida dnes som bola uz na krvne odbery u mojej gyn. a o tyzden v utorok idem na poradnu a vysetrenie... ale knizku som vyfasovala dnes 🙂

dalida
15. mar 2011

@katy2 super.. 🙂 Blahozelam... 🙂 Aj ja chceeem 🙂 😉

deny3
15. mar 2011

@dalida áno, presne, motyka občas vystrelí 🙂 😉 ja som toho príkladom, a isto nie som jediná. Síce to nevyšlo až do úspešného konca, ale to je už iné. A práveže sme sa o nič nesnažili, nesledovala som cyklus, nič, úplne nič a zrazu //. Takže teraz dúfam, že motyka by mohla aj druhý krát vystreliť 😀 😵

katy2
15. mar 2011

@deny3 prajem ti a drzim palce, aby motyka vystrelila cim skor a aby mierila presne az do vitazneho konca 😉
u nas nieco take nehrozilo, keby nie IVF deti nemame a mat nebudeme..... 😔

deny3
15. mar 2011

@katy2 jéj, tak už aj knižka 😵 gratulujem 😵 🤐

@nubab1 aj ja som dôvera a nebol problém pri schvaľovaní, dokonca to bolo koncom roka a schválenie trvalo necelé tri týždne. Ja som toho názoru, že gynekolog by mal pátrať po príčine nezdaru, to znamená mal by posielať kade tade, ako napr. hemato, imuno, a až potom na základe všetkých výsledkov rozhodnúť, či je potrebné absolvovať IVF na špecializovanom pracovisku alebo dokáže problém vyriešiť nasadením napr. clostilbegytu. Lenže žial to tak nefunguje, aj moja gynekologička len kývala plecami, ked som jej hovorila, že sa nám nedarí. Ako keby sa jej to nijako netýkalo, ako keby tu bola len od toho, že ku nej sa chodí už len tehotná na poradne. 😠

deny3
15. mar 2011

@katy2 dakujem, dúfam, aj ked sa stále pohrávam s myšlienkou na druhé IVF. Ja viem, že u vás to inak nešlo, no u nás sa nezistila žiadna príčina, takže nechápem, prečo nie som každý mesiac tehotná ☹ 😀

nubab1
15. mar 2011

@dalida no tak to sa teším... na to vysvetlovanie 😉 ale aspon budem vedieť na čom som... a verím, že do leta alebo aspon do vianoc budem mať // .. 🙂

nubab1
15. mar 2011

@deny3 no ved presne o tom to je tu u nás na SK, že doky nemá absolútny záujem niečo riešiť , rovno ťa šupne do CPR...žiadna snaha!!! keby sme im nosili každý týžden " niečo" v obálke-neboj sa! to by boli ústretovejší 😀

nubab1
15. mar 2011

@dalida ešte otázočka, ženy pribrali ste po tejto liečbe ? 🙂 lebo ja mám už teraz dosť kíl 😀

dalida
15. mar 2011

@nubab1 kazda z nas je iná a kazda znasa liečbu tiez inak. Dopovat sa vysokymi davkami liekov nie je sranda..., ja som to znasala velmi tazko, ale su tu zienky kt. ani nevedeli, že stimulujú a že sú po odbere. Začala som s 56 kg, pri vyske 160 cm. Teraz mam 62 kg. Po poslednej stimulke som bola neskutocne naliata a moja vaha sa vysplhala na 73kg. Citila som sa velmi zle, tazko... Vaha isla dolu sama od seba.... V nemocke som za jeden den vycikala neuveritelnych 6 litrov... hned kleslo brusko, vaha (ta postupne... za tyzden islo dolu 5 kg, potom tie ostatne) 🙂

katy2
17. mar 2011

Ahojte 🙂
Zasa je tu nejake ticho... Vsetky pozdravujem 🙂

nubab1
17. mar 2011

ženušky...začínam mať depkyyyy!!!...každý v mojom okolí čaká bábo 😒 pomooooc 😉

franina
17. mar 2011

@nubab1 aj ja mam zase ☹

nubab1
17. mar 2011

@franina to je asi tým počasím 😒 a fakt už 3 kámošky čakajú bábo a dokonca aj moja sestra!!!!! ..a to si len raz "šupli" a ja tu robím možné nemožnééééé....sakra-to je spravodlivosť!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre