Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

vevericka80
7. máj 2011

@lenisko1 ja som tam podstupila 2x IVF, bohuzial ani raz nam to nevyslo, ale nevzdavam to.... teraz sa chystam do ineho centra

lenisko1
7. máj 2011

@katy2 no tak to ano je to dost

katy2
7. máj 2011

@vevericka80 verim, ze aj tvoje trapenie bude korunovane uspechom... Niekedy je zmena prospesna 😉 Drzim palce 😉 Skusas Hermana alebo Brno?

lenisko1
7. máj 2011

@vevericka80 držím palce... ale v tom gyncare sa za vsetko plati nie?

katy2
7. máj 2011

@lenisko1 tam sa plati vstupny poplatok tusim.... a vykony su drahsie.... ale aj oni maju uspechy

vevericka80
7. máj 2011

@katy2 chceme skusit Hermana, predsa je to blizsie ako Brno.... uz by bolo na case, aby sa aj nam zadarilo...a vy sa ako mate? pozeram, ze si uz v 17.tt, to je krasne, tie tyzdne rychlo letia 🙂

vevericka80
7. máj 2011

@lenisko1 v gyncare sa plati za vstupne vysetrenia 50 eur, ale to mi vobec nevadi, len nech sa zadari

lenisko1
7. máj 2011

@katy2 ved to človek chce aj cenovo vybrať dobre ale aj podla uspechu :( snad sa nam v tom splne podari

katy2
7. máj 2011

@vevericka80 velmi drzim palce 🙂 pozri kukulik - uz bude rodit - jej zmena priniesla stastie 😵
ja sa mam vynikajuco - v 1.tehu to bolo zle, tearz super.... a uteka to 🙂

lenisko1
7. máj 2011

@vevericka80 držim silno palce nech vam to vyjde čim skôr 🙂

katy2
7. máj 2011

@lenisko1 vsetko ma svoje pre a proti.... aj lekar v splne ma svoje muchy, nie vsetkym sedi jeho povaha....

dicinka1
7. máj 2011

neviete ako je na tom ixi?

vevericka80
7. máj 2011

@katy2 @lenisko1 dakujem vam pekne 🙂 pravdu povediac sa mi do toho 3.IVF velmi nechcelo, bala som sa a aj sa bojim dalsieho sklamania, ale manzel ma presvedcil

katy2
7. máj 2011

@dicinka1 cauko 🙂 chodi ku vam do centra, este caka na vysledky kadejakych vysetreni....

lenisko1
7. máj 2011

@vevericka80 verím ved aj ja mam za sebou dva potraty a bojim sa dalsieho sklamania

vevericka80
7. máj 2011

@lenisko1 a zistili ti uz preco si potratila? Pricinou potratu moze byt hematologicky alebo imunologicky problem

lenisko1
7. máj 2011

@vevericka80 no že vraj protilátky .... mali sme ist na insemináciu ale tam kde sme mali ist tak nemaju na to teraz peniaze... preto chcem ist do centra aj ked na umele lebo už to trva 3 roky a už nechcem viac cakat

vevericka80
7. máj 2011

@lenisko1 drzim ti palce

lenisko1
7. máj 2011

@vevericka80 dakujem pekne

milcsi
9. máj 2011

Ahojte! Uz tu dlhsie sledujem diskusiu a neda mi, aby som nenapisala. Zacala som chodit do SPLNu po tom, co mi az dve kamaratky rozpravali o neprijemnych zazitkoch v druhom centre. Myslim si ale, ze lekari sa snazia, aby robili svoju pracu dobre, ide aj o ich zivobytie. Je to velmi individialne, kde a kedy a ci vobec sa podari otehotniet. Nam sa po druhom IVF narodil krasny zdravy syn (aj po prvom IVF som mala pozitivne HCG , ale potom to male vzdalo 😢 ). Uvazujeme o surodencovi a zase pojdem do SPLNu. Nam sa ani jeden KET nevydaril. Takze este jedna sanca, mozno niekedy v lete 😉 .

nana123
9. máj 2011

Ahojte, je SPLN dobre? Ja chodim do starej nemocnice a tam doktorka mi navrhla po laparoskopii a zistenii endo IVF ale zaroven ma upozornila ze to je 15% sanca... co sa mi zda dost malo 😒...

nana123
9. máj 2011

Sorry IUI mi odporucala a to mi hovorila ze len 15% sanca a ze to musim absolvovat 3x a az potom mozem ist na IVF...

katy2
9. máj 2011

@milcsi vitaj a drzim palce 🙂

@nana123 SPLN je urcite lepsie centrum ako stara nemocnica.... Co sa tyka IUI zavisi od spermiogramu a tvojej priechodnosti vajcovodov.... Ano, pri IUI je mensia sanca ako pri IVF... Ale teraz nerozumiem, na IUI mas ist do stareja lebo chces ist do SPLNu? Nikde nie je napisany pocet IUI pred IVF.... Je to na tvojej dohode a konzultacii s Dr. A ci je SPLN dobry? Ja cakam vdaka nim uz druhe dieta... Som spokojna.... Ale tiez sme si zazili aj neuspechy... To patri k tomu... Nie kazdemu to vyjde na prvykrat....

deny3
9. máj 2011

@nana123 mne lekár v splne povedal, že úspešnosť pri IUI je 8-10%, tých 15% sa mi zdá veľa, zvlášť čo sa týka Rastislavky, kamoška tam absolvovala 4 alebo 5x IUI a nič, vdaka lekárke prešvihla šancu absolvovať druhé IVF hradené poisťovňou. Ja som v splne mala 2x IUI, bez úspechu, potom raz IVF a mám Kubka 😵 počet IUI mi lekár len odporučil, bolo na mne, ako sa rozhodnem.

nana123
10. máj 2011

@katy2 manzel ma spermiogram v poriadku a ja som po laparke a mala som tam zhluky endometriozi co mi odstranili.... takze to by uz malo vsetko fungovat 🙂. Do starej nemocnici chodim od novembra a az teraz mam nejake take vysledky ze co sa vlastne deje... ale napr. dr mi nikdy nerobila folikumetriu takze tiez nemam kompletny obraz o mojom stave. preto som sa rozhodla zmenit doktora lebo mam pocit ze to ide pomaly. Ako citam vase reakcie tak zmena je nevyhnutna 😠

nana123
10. máj 2011

@deny3 no mne povedala dr v starej nemocnici ze musim ist na 3x IUI az potom mi poistovna preplati IVF ze inak nie... a teraz mi tu kazdy hovori ze blbost, keby som sa neopytala vas tak jej normalne verim... 😖

katy2
10. máj 2011

@nana123 v SPLNe ti aj tak urobia komplet vstupne vysetrenia, vratane spermiogramu - folikulometriu, krv na hormonalny profil... az potom ti Dr. navrhne co dalej.... 🙂

nana123
10. máj 2011

@katy2 Tam objednavaju na presne na cas a vezmu ta? alebo sa caka klasicky ako u kazdeho doktorka podla poradia? a od ktorej pracuju? pretoze pracujem mimo mesta je dost blbe chodit hore dole... 😉

katy2
10. máj 2011

@nana123 najlepsie je tam pred prvou navstevou zavolat a dohodnut sa so sestrickou, ale spravidla je najlepsie ist v prvych dnoch ms, ked prides hned rano ( okolo 7.15-7.30 - vtedy je tam najmenej ludi a tolko si pockas... ide to tam velmi rychlo... nikdy sa necaka dlhie ako do 9.00 ale to len vtedy, ked je fakt vela ludi... ale ked prides hned rano, tak si vybavena velmi rychlo, lebo si medzi prvymi.....

nana123
10. máj 2011

@katy2 taaak som objednana na stvrtok na konzulatciu do spln tak som zvedava 🙂 co mi navrhne dr tam... 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre