Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

katy2
17. mar 2011

@franina @nubab1 urcite sa dockate kazda... len nie vzdy to ide hned.... treba verit a netreba sa vzdavat... drzim palce.... 🙂

nubab1
17. mar 2011

@katy2 no ja dúfam...pevne verím...len tá psychika pri tom hraje veľkú úlohu....a ťažko sa to ovláda, niekedy! 🙂

katy2
17. mar 2011

@nubab1 cele je to v nasom pripade o psychike... ale treba sa co najviac uvolnit a mysliet pozitivne.... alebo sa zamstnat niecim inym a neupinat sa tak na to.... a ty ako pokracujes? uz mas horm. profil?

nubab1
17. mar 2011

@katy2 ja sa všetko podrobnejšie dozviem 23,03,...tak normálne počítam dni ako môj syn pred vianocami 🙂 takže ešte neviem nič...ešte len starý ide odniesť "bojovníkov" do splnu....boooože, ale neviem sa dočkať!!! 🙂 ale aspon sa teším zo sestry...teraz je v 7 tt... tak ma to nejako ženie, aby som ju aspn trošilinku dobehla 🙂

katy2
17. mar 2011

@nubab1 tak ti drzim palce, aby vas vsetky vysledky posunuli dalej dopredu.... aj moja sestra je tehu, je 2 mesiace predo mnou 🙂

nubab1
17. mar 2011

@katy2 juuuj....tak to budete mať doma veseloooo 🙂 a díky..budem informovať 🙂

sofia_maria
18. mar 2011

Chcem sa opýtať, rieši doktor Hredzák hneď umelé oplodnenie, alebo sa snažia pomôcť odstrániť problém bez toho...Teda, ak by som chcela ich pomoc, pretože nemôžeme otehotnieť a nechcela umelé oplodnenie, prijali by ma a zaoberali by sa mnou?

mirka7582
18. mar 2011

@sofia_maria ano skorej ti spravia vysetrenie aj tvojmu manzelovi a podla vysledkou sa dohonete ako budete pokracovat 😉 drzkam palce

sofia_maria
18. mar 2011

Vďaka..

katy2
18. mar 2011

@sofia_maria podla mna je dobre dat si urobit komplexne vysetrenie na prip. plodnost ci neplodnost.... Je to uplne zadarmo. Staci prist do centra (dopredu sa dohodnut telefonicky so sestrickou) a poradit sa s lekarom. Najskor urobi tebe hormonalny profil (v troch roznych dnoch tvojho cyklu krv a uzv) a manzelovi spermiogram. Uz to dost vela napovie. Zvykne posielat aj na laparoskopiu, hlavne ak podla vysledkov nie je vidiet priciny, preco sa nedari.... Za nic sa neplati, je to uplne nezavazne a potom na zaklade konkretnych vysledkov sa mozes rozhodnut co dalej. Napr. u nas sa nedarilo a nakoniec je chyba u manzela, a nemali sme inu moznost mat dieta ako IVF.... Preto je dobre dat si porobit zakl. vysetrenia a od toho sa potom odrazit, co dalej....

sofia_maria
18. mar 2011

Ďakujem..

dorotka66
18. mar 2011

@sofia_maria ahoj sofia, ja mám z centra pocit, že ako spomína katy, HP a ultrazvuky ti urobia, manželovi SP, ale zaoberať sa príčinou, prečo sa vám nedarí, ak budú výsledky ok, nebudú. to ti odporúčam pozrieť sa na "vyšetrenia ktoré pomôžu k úspešnému IVF" a tam sa dozvieš čo by si si mohla dať vyšetriť. my sme boli na genetike, ja na štítnej žľaze, hematológii a na gynde my spravili dôležité stery na chlamýdie a iné nepríjemnosti 😉 , ale určite je dôležitá aj imunológia (kopletka je len v prahe). v splne sa týmto zaoberať nebudú 😉
@katy2 ahoj katy, ako sa vám darí? pekne rastiete 😀 ja si pichám 3 deň a som úplne v pohode.

sofia_maria
20. mar 2011

Ďakujem Dorotka, to je pre mňa dostačujúca informácia. Na základe vašich rád sa viem aspoň na všetko opýtať a potom sa rozhodnem. Dik

dorotka66
21. mar 2011

ahote kočky, mám na vás jednu dôležitú otázočku. dnes som bola na prvej kontrole od začatia stimulky , pichám gonal 225, 6 inj. dnes. a doktor mi povedal, že na odber mám prísť v utorok a nastavil tie isté inj. už len 4. je divné, že už tam nemám ísť ani na jednu kontrolu, nie? ešte som sa tel. informovala u sestričky a vraj je všetko ok, a teda mám pokračovať ako povedal lekár. ale ona mi šla brať krv a doky ju stopol, že netreba. ja mu fakt verím, že vie čo robí, ale nikde na MK som sa o niečom takom nedočítala ...ďakujem za vaše rady a skúsenosti v splne

monikasun
22. mar 2011

ahojte dievcata, dlho som tu nebola, ale obcas sa na vas chodim pozerat, co je tu nove...
Sofia_maria a Dorotka66: v SPLNe vam dodatocne vysetrenia na odhalenie priciny neuspechu neurobia, ale mozes na vlastnu past podstupit hemato, imuno a ine vysetrenia aj tu... My sme boli na imunologii v novej nemocnici...velmi ochotny lekar tam je a dost toho aj pozistoval, na zaklade jeho vysetreni aj odporucil dalsich odbornikov. Zacali sme uzivat aj nejake lieky na preliecovanie toho vsetkeho, co pozistoval. Nakoniec sa nam podarilo otehu prirodzene, ale nezarucujem, ze to bolo tym, ale urcite na tom nejaky podiel musel byt...Ja som bola aj na hemato a tam mi tiez zistili mutaciu, takze od zaciatku tehu si picham inj. a beriem femibion aj acidum folicum osobitne...Tak vam drzim prsty!!!

dalida
23. mar 2011

Dobry den, splnieckovo 🙂 Ako sa mate? Ako sa vam dari? Zase to tu akosi viazne
@katy2 pozeram, ze si vcera mala poradnu. Tesim, ze je vsetko O.K. a drobcek si pekne rastie. Ja som dnes mala kontrolu na hematologii. Vyzera, ze sa stav zlepsil... 🙂 a mozem ist do toho. Momentalne som 23 DC... uz som zacala aj spinit, takze je pravdepodobne, ze m sa zastavi do konca tyzdna. Od hematologicky mam odporucane pichat fraxik... (trombocytopenia vraj bola sposobena transfuziou), vit. B12 a este by som mala papat kyselinu listovu, vit. B 6... no... tak uvidime ako dopadneme. Mala by som este absolvovat aj kontrolne vysetrenie na endokrinologii... takze uvidime 😉 Dzrme si vsetky palce.

nubab1
25. mar 2011

@monikasun ...to akže fakt mi doky nepovie v čom je problém???? tak ja už tomu nerozumiem!!! tak potom načo tam chodím...boooože ženy tak mi poradte 🙂 .... ako mám ísť sama na hemato atd....no ma porazí .... bola som tam 2x...o týžden idem znova, a to mi sestrička vezme krv, dr . urobí USG...som tam cca 4 sekundy na koze, bez slova zleziem, doktor je tiež bez slova 😀 😀 😀 ...dá mi další termín a konec!!!! ...čistá pakáreň...čakala som od toho niečo iné ... ved ani neviem čo sa ho mám pýtať, ja som si myslela, že mi rovno povie...tak pani...nemáte ovulku, alebo ste neplodná, alebo alebo alebo.... ani neviem čo tým teraz sleduje...a čo bude nasledovať atd....pomooooooooc 🙂

monikasun
25. mar 2011

@nubab1 no to ze nemas ovulku alebo nieco take ti povie...ale riesit inac to asi nebude...ja mam PCO a anovulacne cykly...to mi povedal a to som vedela aj predtym....manzelovi mozno povie, ze ma pomale potvorky alebo nieco take...ako u nas...ale preco tomu tak je, neskuma.
Na hemato si pytaj listok od svojej gyn. na imuno k Dr. Bobakovi (vedla novej nemocnice) mozes prist myslim aj bez odporucania...Nas, teda manzela poslal z imuna k jednemu dalsiemu odbornikovi, ktory robi vlastne laboratorne vysetrenia a on zistil, ze mm ma nejaku infekciu a preto su potvorky pomalsie a deformovane...Tak sme brali na to nejake antibiotika na preliecenie. Mne na hemato napr. zistili, ze ta porucha co mam komplikuje IVF, ze sa nepodari, resp. ak by sa aj podarila, mala by som nejake komplikacie...pri prirodzenom otehotneni nie je problem, ale aj tak si od zaciatku tehu picham injekcie na riedenie krvi.
Nechcem odhovarat od SPLNu, ale asi by som si dala najprv spravit tieto vysetrenia a potom by som sla do SPLNu, ak by nic nepomohlo...to je len moj nazor, ja by som to tak urobila, ak by som bola znovu v takej situacii. Kazdopadne, nelutujem, ze sme tam IVF podstupili, hoci neuspesne...ale mozno to bolo na nieco dobre...
Drzim palce 🙂

nubab1
26. mar 2011

@monikasun no, u nás je manžel v poriadku... vada je u mňa, ale vôbec neviem akááá 😀 , lebo zatial sa ani jeden doktor nevyjadril 😠 ..ok, a to hemato sa vlastne na čo robí 🙂 lebo ja som na IVF ešte nebola, iba jedno IUI...ale čím viac to tu čítam, tak mám chuť odtial odísť...

monikasun
26. mar 2011

@nubab1 na hemato ti mozu zistit rozne poruchy ohladne krvi, ktore mozu branit napr. aj uhniezdeniu embryjka v brusku, alebo nedostatocneho vyzivovania embryjka, ked sa uz uhniezdilo a pod. 😀 takze oplati sa to podstupit...

nubab1
26. mar 2011

@monikasun díky díky díky 😉

nubab1
27. mar 2011

no čo je žienky.....žase to tu vázne.... 😉

katy2
27. mar 2011

Veru viazne 🙂

dorotka66
27. mar 2011

@katy2 ahoj katy, ono by neviazlo,a le ja si to zvyčajne píšem sama so sebou 😀 ako sa máš? včera som ťa zaregistrovala pri "pečení chleba" 🙂

katy2
27. mar 2011

@dorotka66 tebe sa to pekne krati 🙂 citam, ze si nakoniec predsa len sla na pohotovost... to vies, ja som uz taka zbehla v tom pichani, ze som si to supla sama.... Drzim palce na utorok 🙂
ja sa mam dobre, az na tento hrozny tyzden, dcera brutalne zvracala, chceli ju prijat na infuzky, ale ustali sme to.... Uz je to chvalabohu za nami... nemam ani cas mysliet na to, ze som tehu....

dorotka66
27. mar 2011

@katy2 to je nepríjemné 😠 , ale všade sú virózy. no má to jedno pozitívum, že pri dieťati si ani neuvedomíš, že si tehotka 😉 aj moja ségra má teraz druhé dieťa a to prvé ma 3 roky a je to žiaľ (nerada používam), ale hyperaktívne dieťa a tak má čo robiť, smolka, že býva dosť ďaleko 😒 a nemôžeme jej pomôcť.... tak vám želám krásny zdravý týždeň 🙂

katy2
27. mar 2011

@dorotka66 dakujem 🙂
a ja tebe zelam plodny tyzden... bude to narocne na psychiku ale aj krasne sledovat, ako sa bublinky krasne vyvijaju.... Nech ti tento tyzden prinesie stastie v podobe zivotaschopnej bublinky - alebo aj dvoch 🙂 budem na teba mysliet 😵

smoulinka178
28. mar 2011

Ahojte ...chcela by som sa opytat zopar drobnosti isto mi budete vediet poradit...boli sme s manzelom v SPLNe a vyslo nam ze manzel ma slabe spermijky a u mna ze vraj neprebieha ovulka...ale citam ze ste boli aj na imuno a na hemato.....pomohlo vam to ?kto vam to robil? obvodny alebo gynekoloG? tymi vysetreniamy mi nahodou nezistia to iste co v SPLNe?ak by ste mi mohli poradit bola by som vam velmi vdacna keby ste mi napisali spravu 😉 ....a chcem sa opytat....myslite si ze je tam pri prvom IVF vacsia pravdepodobnost ako 15 az 20% ako povedal doktor? veeeelmi pekne Vam dakujem za odpovede ak si najdete cas...dakujem 🙂

sabina897
29. mar 2011

Ahoj dorotka66, pred nedávnom si mala pred prvou návštevou splnu a už si po OPU, ako rýchlo to uteká, držím Ti palce nech Ti to všetko dobre dopadne 🙂
smoulinka178 asi by bolo najlepšie sa opýtať svojho gynekológa ale Dr. v Splne, on je síce málo zhovorčivý, ale keď sa opýtaš, tak Ti odpovie. Odporučiť ťa môže Tvoj gynekológ.

dorotka66
30. mar 2011

@sabina897 milé sabi, že si ma pamätáš, teraz síce píšem z nemocky, ale stav sa pomaly lepší a teším sa na piatkový transfer, aj keď včera to tak nevyzeralo.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre