Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

zajacik...
21. apr 2009

Tak skus ist za obvodnym ze co ti povie... 😕

jaanulienka
21. apr 2009

Ved som bola aj mi predpisal nejake lieky ale v nich je ze po zvazeni tak sa radil s gynekologom ale ten povedal ze nie su vyhradne pre tehotne. Asi to necham tak. Zatial sa citim ok.

tomka12
21. apr 2009

Ahojte 🙂 , dlho som sa neozvala, ja viem...dnes mi dosli vysledky z genetiky...je tam popisane kadeco, comu absolutne nerozumiem, ale mam tam aj nieco ako heterozygot a homozygot 😒 Nemam ani ponatia co to je...Nepoznate to niektora z vas???

jaanulienka
21. apr 2009

a pri odbere vajicok je uplna anesteza. A to je tam este iny odbornik na narkozu a tak?

tina1
21. apr 2009

ahojte baby, takže dnes som bola v SPLNe a dohodli sme sa s Dr. na KET- bude v máji. Smútok po neúspešnom štvrtku už mám za sebou a teraz sa tešim na máj. Rozprávala som s Dr. o nejakých ďalších vyšetreniach a on povedal, že to vôbec nie je potrebné. Že máme všetko v poriadku (vajka a spermošky) a máme pekné embryjká. Tak ja už neviem. Máme len skúšať, že niekomu sa to podarilo na prvý krát, niekomu na druhý, tretí, štvrtý, ....krát. Ale ja pôjdem predsa aspoň na tú hematológiu, nech mi vyšetria aspoň krv. Rozprávali sme sa aj o financiách za už 4. IVF, keby náhodou nevyšiel KET. 🙂

melisska
21. apr 2009

tomka ja mam heterozygot ale z hematologie, asi to je jedno, je to niejaka mutacia, nedali ti na to lieky?

jani vydrzkaj 😉 bude dobre, ja si pamatam na majkusku ona mala IVF a bola silne prechladena a mala aj teploty a ma z toho dievcatko 😉

tina a kolkoeur 4.IVF?

tomka12
21. apr 2009

melisska, mam tu napisane, ze mam ist aj na hematologiu a mam ist aj na konzultacie na genetiku, zatial nic neberiem...

zajacik...
21. apr 2009

Janulienka ano je tam este anesteziologicka co ta uspinka 😵

ixi
autor
21. apr 2009

heterozygot

organizmus s nerovnakými alelami určitého génu v dôsledku splynutia geneticky odlišných gamét pri vzniku zygoty

melisska
21. apr 2009

tomka tak tam ti to zistia presne 😉 a nieje to nic strasne tak sa upokoj, ma to ix zien a ani o tom nevedia 😵

zajaciiiiiiiiiiiik 😵

tina1
21. apr 2009

cca. 1100,- € sa platí v centre a ešte nato lieky. Ja som mala Menopur a to stojí 900,- €. Pýtala som sa ho na Gonal a Puregon a on povedal, že ja rovnako dobre reagujem aj na lacnejšie injekcie, takže prečo platiť za drahšie. Hovoril, že účinok majú ten istý, len forma pichania je iná.

tomka12
21. apr 2009

ahoj ixi...a co to pre mna znamena?

tina1
21. apr 2009

Ixi, ty ako pokračuješ s KETom? Perinka rastie?

ixi
autor
21. apr 2009

tomka ahoj tak to neviem? cavte kocky ako s ketom? vo stvrtok idem do splnu 😎
treba mi ist do zubara ale eobi sa mi herpes tak ja neviem...

zajacik...
21. apr 2009

Melisskaaaa 😵

fafinkka
21. apr 2009

Ahojte,
my sme mali žiadosť na 2. IVF schválenú od októbra minulého roka a do SPLNu sme šli až vo februári. Keď som volala so sestričkou povedala, že žiadosť je schválená do marca, mám Všzp. Podľa mňa by sa asi nič nedialo, tak ako povedala Kukulík, ak by sme nešli, lebo poisťovňa by nič nemusela hradiť.
jaanulienka - neviem ako ste ďaleko, ale z toho čo si písala, tak asi zrejme pred odberom vajíčok ?? Ja som tiež mala chrípku dosť zákernú počas stimulácie a brala som antibiotiká. Myslím, že ak by to boli antibiotiká na 3 dni, tak by si ich v pohode mohla. Radšej teraz ako potom po prenose embryí. 🙂

fafinkka
21. apr 2009

jaanulienka, alebo už si tehotná? Neviem ako si mi to ušlo, prepáč. 😔

fafinkka
21. apr 2009

🙂 🙂 🙂

melisska
21. apr 2009

fafink ahoj, ty otehotnela po Ete? vidim ze si uz 11tt 🙂 pekne sa drzkate 😵

tinka 2000 eur, to j velaaaaaaaaaaaaaa

fafinkka
21. apr 2009

kukulik asi tam už nie si, ale patrí sa odpovedať 😉
cítim sa dobre, až na tie tehotenské nevoľnosti 😲
v pondelok som bola u svojej gyn. - tehotenská knižka vypísaná, objednaná do poradne....
a ukázala mi bábo - je krásne, máme aj foto 🙂 veľmi sa z toho tešíme

fafinkka
21. apr 2009

ahoj melisska áno na druhý pokus a predtým ešte 1 KET

fafinkka
21. apr 2009

zatiaľ sa držkáme, melisska

tina1
21. apr 2009

Je to dosť, ale pri Gonale a Puregone je to ešte o 1000,- € viac. Lieky sa dajú zohnať na MK a je to len za doplatok v lekárni. Takže keď si to spočítam, tak to vychádza na cca. 40.000,- Sk. Neviem v rýchlosti, koľko je to €. 😀

tina1
21. apr 2009

U mňa nič nemôže ísť normálne ako u ostatných. Ja sa musím trápiť a až tak to docielime. V tomto prípade na peniaze nepozerám, veď koľko peňazí sme v živote minuli za kadejaké blbosti.

fafinkka
21. apr 2009

je to veľmi veľa, to je pravda....
mám príbuznú v taliansku, tam absolvovali IVF a platí sa tam oveľa, ovelľa viac, viem, že len za zmrazenie embryí platili cez 800 eur 😕

fafinkka
21. apr 2009

tina, ja som mala presne ten istý pocit ako ty, že u mňa nemôže ísť normálne nič, a že cez všetko si musím prejsť veľkými skúškami a bolesťou. Ale čas robí svoje. Po 1 IVF som otehotnela v 2 mes. potratila, KET neúspešné... a zranená, nahnevaná na celý svet......
Veľmi som sa bála ako budem znášať 2. IVF, hlavne stimuláciu, lebo po prvej som bola neskutočne ubolená a na moje počudovanie nebolo to vôbec také tvrdé ako som sa pripravovala...
My ženy sme bojovníčky, aj ty to určite zvládneš 🙂

mirus25
21. apr 2009

ahoj.
tinuš tak to je fakt veľa peniažkov na samoplatenie. ☹ aj na toto platené IVF som šporila skoro rok. na samoplatcovské koľko budem šetriť ? až sa mi zakrútila hlava.

jaanulienka ja som na predoperačnom mala zvýšené pečeňové testy. ani z toho si v Splne nerobili ťažkú hlavu. takže neboj. 😉

fafinkka ako ti závidím tú tehotenskú knižku. 🙂 😉

fafinkka
21. apr 2009

😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre