Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

smallyell
31. jan 2012

@katy2 🙂 vsak mne aj vyhovuje, ze ju nemam, nenavidim ju 😠

lienka_1
31. jan 2012

@nana123 Dakujem za podpru! V piatok uvidime.

mirkakn1
31. jan 2012

ahojte, som tu nova, momentalne sa pripravujem na IVF a dost sa toho bojim. Teraz som v stadiu pichania injekcii do bruska a zatial je to v pohode. v piatok mam ist na ultrazvuk a bojim sa, co povie pan doktor. dufam, ze bude vsetko v poriadku a vajicka vyrastu a bude ich dost. my sa s manzelom snazime uz 6 rokov, ja som v poriadku, manzel uz nie, ma zly spermiogram, nepohyblive spermie, keby sme to vedeli, riesili by sme to skor, ale urolog v presove povedal, ze spermii ma az vela a su velmi rychle, ale kedze sa nam nedarilo dalej, sli sme do ke a vysledky boli uplne ine. chcem sa vas spytat, ake mate skusenosti, velmi sa bojim, ze sa to nepodari, mam 28 rokov a strasne tuzime po babatku. som strasne zdeptana, lebo vsetky kamosky a susedy maju babatka a ja nic, ale tajne dufam, ze teraz to vyjde 🙂

katy2
31. jan 2012

@mirkakn1 vitaj 🙂
drzim ti palce na ceste za babetkom 😵 😵 😵 uz si pomerne blizko.... treba verit, ze to vyjde hned na prvykrat 😉 chce to vela trpezlivosti, pevne nervy, vytrvalosti a hlavne viery v uspesny koniec.....
Niekomu to vyjde hned, niekto sa trapi dlhsie ale dolezite je, ze sa tu nikto nikdy nevzdava..... 😉
Hlavne sa vela pytaj, ked ti nieco nie je jasne... dr. vela nenarozprava ale vysvetli a sestricka je uplne super ziena 🙂 A poradime aj my tu.... 😉 ja mam dve deticky, tiez som si presla svoje ale oplatilo sa bojovat 😵

haannka
31. jan 2012

ahojte...
ja som dnes prišla z nemocnice, bola som tam od soboty...v sobotu na utz zistili, že sú tam 2 gestačné váčky, z jedného sa začal tvoriť hematóm-ktorý do pondelka dorástol do 5x3cm a druhý bol oveľa menší, zodpovedal 4+6tt, tak ma "zmagorili" že kľudne to druhé môže byť spontánne tehu, že počkáme...dokonca aj hcg rástlo....predstavte si moje čakanie do pondelka (akokeby toho stresu a čakania bolo málo)...
...no v pondelok už hcg kleslo a gestačný váčok o 1mm zmenšil...výsledok...obidva embryjka sa ujali ale ani jedno to nezvládlo, jedno rástlo do cca 6+2tt a odumretím sa vraj vytvoril hematóm, druhé došlo iba do štádia 4+6tt....
....povedzte či si človek zaslúži až toľko nešťastia...chytia sa obidva a nakoniec MA...
....včera som mala kyret a dnes ma pustili domov...nejak sa z toho neviem spamätať, ešte že ma hned po príchode vystískal a vybozkával Adamko a povedal - mamka táááááááááák veľmi si mi chýýýýýýýýýýýbala_ hned je svet krajší. 😉

haannka
31. jan 2012

@lienka_1 toto nebude ms, toto bude tehu 😉
na izbe v nemocke som teraz bola s jednou babou, ktorá krvácala a bola v 8.tt, bábätko rástlo, srdiečko bilo o 106..iba krvácala, lebo mala hematóm...neboj sa, verím, že všetko bude v najsamlepšom poriadku 🙂

mirkakn1
31. jan 2012

dakujem za povzbudzujuce slova katy2 a ja dufam, e to vyjde 🙂

mirkakn1
31. jan 2012

@haannka to je mi velmi luto 😢

bique
31. jan 2012

@lienka_1 moja, budes mat aj vlastne, nebooooj 😉 velmi ti to zelam 😵

nana123
31. jan 2012

@haannka ani nevies ako mi je to luto 😢 Neviem si predstavit ten pocit... Este ze mas Adamka 🙂 to je tvoje slniecko a ked sa podaril on podari sa aj druhe 😉 uvidis... drz sa

nejka41
31. jan 2012

@haannka Je mi to velmi lúto. ☹
@lienka_1 Hlavu hore......

ladenka77
31. jan 2012

@haannka ☹ ☹ ☹ to mi je luto... nabuduce sa isto podariiii....
@lienka_1 drzim palce... 😉

lienka_1
31. jan 2012

@haannka Anka ziadna si nezasluzi taketo trapenie! Drz sa moja! Myslim na Teba!

lienka_1
31. jan 2012

@nejka41
@bique
@haannka @ladenka77 Dakujem babenky za podporu.

zuzanka7834
1. feb 2012

@lienka_1 zlaticko aj ja som bola siedmy den po transfere, teda, jednu nedelu bol transfer, druhu som zacala krvacat a vravim ze to bolo silne, vobec nie ze pasik krvi alebo trochu zaspineny papier, ale normalne ako ms, ale trvalo to iba jeden den. Napokon som tiez mala ten hematom, ale to uz vies. Velmi Ti drzim palce aby v piatok prislo prekvapko. My sme prave vyprevadili sesterku s bratrancom, takze ak Ti viem nejako pomoct, podporit, budem velmi rada ak sa ozves. Velmi na Teba myslim. Ak vies, skus do piatku netestovat... drz sa mi.

malaterezka
1. feb 2012

@haannka ahoj velka skoda ale hlavu hore ,prave vcera som tu bola a citala som prispevky a zaroven som myslela na teba ze ako si natom co sa deje ale neboj bude aj druhe prajem ti to zo srdca 😉

nurili
1. feb 2012

@lienka_1 ahoj ako ti je dnes?

majka27
2. feb 2012

@smallyell http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showspc/528/5205...
v jednej pasazi sa tam pise, ze dalsia m. po ivf dochadza az po 85 dnoch...

zuzka213
2. feb 2012

@lienka_1 ahoj, si ok???.

mirkakn1
2. feb 2012

takze posledny menopur za mnou, zajtra ultrazvuk a dufam, ze doky povie, ze ideme na to, v chladnicke caka pregnyl.verim, ze v pondelok uz budem mat odber vajok. uz sa neviem dockataj aj sa bojim aj sa tesim, v noci nemozem spat, stale rozmyslam, kedy uz budu vo mne babatka. 😀

mirkakn1
2. feb 2012

@lienka_1 drzim prsty, aby zajtra vysli tie testy, citala som si cim si presla, tak dufam, ze to vyjde 🙂

foryou25
2. feb 2012

tak my sme dnes boli na spermiogram, a vysledky boli na obed, doktoro nam uz rovno vytlacil ziadost pre poistovnu, no ale kedze nebol velmi zhorovocivy idem otravovat vas 🙂 takze.

-tu ziadost mam odniest vypisanu na poistovnu v mieste svojho bydliska ci ako?
- v tej ziadosti nie su veci ako predlzena kultivacia a ISCI, ktore musime mat, to potom dotatocne doktorovi nahlasime?
-a posledna otazka doktor mi urcil lieky FOSTIMON 10x75, ma niektora s tymito injekciami skusenost? pripadne kolko vajicok vam to prinieslo, prosim kto moze nech mi poradi, prosim prosim, dakujem

nana123
2. feb 2012

@foryou25 ziadost len odnes na tvoju poistovnu v meste kde byvas. Oni ked to odsuhlasia tak daju vediet dr.... ISCI a ostatne veci sa potom udavaju ked vam da dr zmluvu s centrom a tam sa to vypisuje co ma byt v ziadosti to vyplnil dr. teka ak ste v splne ke. Ja som mala pregnyl takze s fostimon ti nepomozem este som o nom ani nepocula 🙂

mirkakn1
2. feb 2012

@foryou25 no ja som ziadost posielala priamo do bratislavy, na tlacive je adresa, tak som poslala doporucene a o mesiac som volala do splnu a uz to mali potvrdene, a to bolo pred mesiacom 😀

nana123
2. feb 2012

zalezi aj od poistovne... napr. ja mam doveru a tej to trvalo skoro 2 mesiace... 😒

foryou25
2. feb 2012

@nana123 dakujem, no asi to poslem rovno do Blavy, lebo tetusky v nasom meste na poistovni su az velmi "inteligentne" a sa stavim ze by na mna kukali, ze co to od nich chcem 😒
a doktor mi dnes vravel aj sestricka ze maju problemy s doverou ze nechcu schvalovat ziadosti, ale to dovera celkovo ma uz zlosti, aj minule na genetike som musela platit 25€, za vystrenie, lebo nemaju zmluvu s doverou

No a budem rada ak sa este niekto ozve na ten FOSTIMON 😉

mirkakn1
2. feb 2012

@foryou25 no ja mam vseobecnu o dovere neviem, ale pre mna bolo lepsie poslat, nemusia u nas vediet, ze idem na IVF, byvam v malom meste, na druhy den by to vedel kazdy. a co sa tyka toho fostimonu, ja som brala menopur a este mam pregnyl, takze ti neporadim v tomto.

foryou25
2. feb 2012

a ozaj v zozname liekov mam aj DECAPEPTYL dep., s tymto mi iekto poradi? 😉

ladenka77
2. feb 2012

@foryou25 dacapeptyl s a picha 18-22DC,na zastavenie cyklu,aby ti potom podla vysky hormonov vedeli nastavit kolko jednotiek si budes pichat kazdy den... 😉

nurili
2. feb 2012

@lienka_1 ahoooj, zajtra mysim na teba a siiiiilno drzim palciska.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre