Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

kukulik30
18. máj 2009

ja si myslim, ze to je na hrane, asi to uz nestiham, ked je to od buduceho mesiaca, mala som ist asi minuly mesiac..som ja ale tava 😠 😖

piskota80
18. máj 2009

ale stihaš, nebojaj, choď sa ale radšej spýtať

kukulik30
18. máj 2009

iank , ak zostanem teraz tehu, tak termin porodu mi vychadza na moje meniny 20 . 2.2010...super , ze? 😵

kukulik30
18. máj 2009

a co ak porodim skor, to uz nie...to by som musela rosit v termine, ak budu dvojky , tak sotva 😝 ....to su plany, ze? aka som si ista 😀

piskota80
18. máj 2009

to je pozitívne naladenie 😀 😀 😀 😀 a to je super

lyndus
18. máj 2009

inac sa ma minule pytala kamoska, je teraz na rodicovskej a teraz otehotnela, robi na zakladnej skole a rozmysla, ze pojde od septembra do prace na pol roka, aby mala lepsiu matersku, lebo teraz by jej ju dali podla cozo? Taku istu, ako bola prva, alebo by jej ju vyratali z rodicovskej? a bude dostavat iba matersku? nejako v tom mam chaos

kukulik30
18. máj 2009

a co im poviem, ze viete, ja uz v podstate idem o chvilku tehulkovat, od tejto menstruacie sa rata termin porodu...a to fakt nevyjde 😒

piskotka, tak to neviem

kukulik30
18. máj 2009

lyndus, rata sa 55% vymeriavacieho zakladu..tak ak bude mat vyssiu mzdu teraz, tak sa jej aj zvysi...ja som bohviekao nezarobila, tak som mala fakt uboho 😖

lyndus
18. máj 2009

jeeeeeeej kukulik to fakt, tak to budem mat almusnu, nie matersku 😖 hrozne, tento stat absolutne nepodporuje rodinu 😠

kukulik30
18. máj 2009

Výška materského

* 55 % denného vymeriavacieho základu, t.j. 55% denného hrubého príjmu (podiel súčtu vymeriavacích základov na platenie poistného na nemocenské poistenie dosiahnutých v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia), v období od 1. júla do 31. decembra 2004 je to max. 260 Sk na deň. Od 1. januára to bude už len 55% z denného vymeriavacieho základu, čo znamená cca až 80% náhradu pracovného príjmu.

piskota80
18. máj 2009

nie, opýtaš sa ich, že ak by si otehotnela a napr. porodila skôr, či ti vznikne nárok.

kukulik30
18. máj 2009

no ano ja som mala nejakych biednych 4200 vtedy a teraz by som tiez nevyskocila, kedze som pracovala v socialne oblasti a este aj nestatne zariadenie ☹

ani sa nerozculujem, je to smiesne 🙄

melisska
18. máj 2009

kukulik, no nviem, ci to je dobre hovorit preco chces DNP, ale asi ti to nevyjde tych 270 dni je do konca februara, ale mozes sa dat poistit hned od dnes a to vyjden a nezaplatis celu sumu za mesiac ale urcitu ciastku 😉

piskota80
18. máj 2009

to veru je -a vraj podpora štátu - pch. 🙄
idem už konečne žehliť, nechce sa mi

lyndus
18. máj 2009

mno to veru je... piskotka, myslim ze ked neplatis tych 270 dni, tak narok nevznika, preto je lepsie zacat par tyzdnou predtym, ako chces otehotniet... ti budeme drzat prsteky kukulik, nech je male v brusku mnimalne, 271 dni 😉 sak skor ani nemoze, aby bolo zdravucke 🙂

piskota80
18. máj 2009

ja keď som bola v polovici januára, tak mi povedali, že poistená som od februára, tak teraz fakt neviem. Ale ak sa to dá, tak šup do tej poisťovne 😵

lyndus
18. máj 2009

piskotka neznasam zehlenie, eeeeeeeeeeeeeeeee 😅

kukulik30
18. máj 2009

asi sa na to vykaslem,nestiham to dnes.... dajako prezijeme, su aj horsie veci, nie?

lyndus
18. máj 2009

kukulik jasneeeeeeeeeee, sak vybavicku uz mas po Samkovi, tak snad to nejako pojde... ja to tiez tak beriem, ze t urcite zvladneme, hlavne nech mame krasneho zdraveho drobceka 😉

dalida
18. máj 2009

Dobre popoludnie. 🙂 Konecne som si vas docitala. 🙂 Na krvicku pojdem az v stredu. Zajtra mi to nevyhovuje. Nemam faro a busom sa mi nechce ist.
Melisska, s tym cikanim, je to najma poobede a v noci. No, ked zaspim tak o.k., ale zobudim sa na to, ze musim uuuuteekat. Ta intenzita je dost vyrazna, aj ked mnozstvo prijatych tekutin zostalo nezmenene. CCa kazdu hodku.

melisska
18. máj 2009

dalidka tak v stredu budem mysliet na teba a hlavne poobede 😉 🙂
kukulik asi si mala ist naozaj skor, ale mozno staci aj zajtra 😉 za pokus to stoji ak mozes tam zajtra skocit,ved mozes ist aj so Samkom 🙂 je velmi zlatuckyyyyyyyyyyy, juuuuuuj, cmučik 🤐 😵

lyndus
18. máj 2009

dalida sak ty si tehula jak vysita, ani ja tolko nebeham na vecko 🙂 ja v noci vobec, len potom rano bezim 😀

zajacik...
18. máj 2009

Kukulik co sa tyka DNP, poistena niesi az od nasledujuceho mesiaca, ale odo dna kedy si podas prihlasku. Tebe by sa oplatilo dat sa poistit z maximalneho VZ a v pripade ze by si otehulkoavla (co predpokladame), tak by si sa dala na PN-ku. Pocas PN ti poistenie trva, ale poistne sa neodvadza, to znamena ze pocitali by sa ti dni do tych 270 dni, ale nemusela by si platit nic 😀 Drzim palce nech ti to vyjde, a hlavne nech v socialnej poistovni natrafis na pani ktora bude ochotna s tebou o tom hovorit, lebo niektore sa tam tvaria, ako by sa DNP vyplacala z ich vrecka, alebo ako keby to bolo nieco nelegalne 😲 A pritom je to normalna cesta ako si vylepsit matersku 😉

marcelka82
18. máj 2009

Ahojte.
zajacik, môj typ radšej nechci. Nepáčilo by sa Ti to. Nejde k malinkým anjelikom.

Ináč, môj manžel začal znova štrajkovať, takže pre mrazáčikov si pôjdem ako vždy sama. V prípade núdze je 2IVF príliš ďaleko. Asi keď chcem bábo si budem musieť nájsť iného partnera. 😠 😠 😠

ixi
autor
18. máj 2009

ahojte splniecka tak vy ste ako datle tukate a tukate 😀 😀 😀

ixi
autor
18. máj 2009

ahoj marcelik ta co sa stalo s manzelom?

ixi
autor
18. máj 2009

ja som dnes bola konecne u kadernicky presla som na cervenu farbu svokra kukala namna ako na prizrak 😀 😀 😀

dalida
18. máj 2009

Lyndus, naozaj ? 😉 Marcelka, ahoj, konecne si sa ukazala. Mozno manzel casom zmeni nazor... Budem silno drzat palce a nech to radsej vyjde teraz. Uz stimulujes na Ket alebo si uz mas vyzdvihnut bambulky?
Moj s tym problem, nastastie, nema. Uz sme hovorili aj o tom, ze ak to nevyjde, tak mi zarobi peniazky na dalsie. Ak ak by to bolo mozne, tak by sme to skusili este pocas prazdnin. Nechceme cakat, chceme uz mat babo.
Ixinka, takze novy hairstyle? 🙂

lyndus
18. máj 2009

jeeeeeeeeeeeeeeej ixinka daj fotocku 🙂 marcelka, co sa deje?

piskota80
18. máj 2009

ahojte,
marcelka, chlapi sa s týmto ešte dlhšie musia vyrovnávať ako my. Daj mu priestor, uvidíš, bude všetko o.k.
ixi, tak daj aj nové foto, kočanda jedna.
ja som požehlila, bola som na nákupe a cestou som opäť zhrešila - kúpila som si zmrzku (to si chcem kúpiť naše piškotky, že ako sa budú mať dobre u svojej maminky - len nech ostanú pri mne) a idem si ju vychutnať na balkón, kde je príjemne, lebo slniečko už naň nesvieti 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre