Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

jajica
25. sep 2009

Dobré ránko splniečka, pekný deň vám prajem 😅 😅 😅

katy2
25. sep 2009

Ahojte 🙂
zdeja, kika, drzim palce 😵 😵 😵 uz mate bambulky u seba tak ich pekne opatrujte..... 😵
dalidka, gratulujem k suepr urodicke 😵 😵 😵 a drzim palce 🙂
kukulik, takze ty uz pripravujes perinku..... len nech pekne rastie...
drzte sa vsetky.... 🙂

lenuliatko
25. sep 2009

Ahojte, prajem krásny deň 🙂
Zdejka, Kika, myslím na vás, nech sa drobce zahryznú a 8 mesiacov nepustia 😵
Dalidka, 21 vajok, kráása, a vklad kedy, v pondelok?
Tomka ahoj, ty máš čo nové?
Ja som sa práve vrátila, bola som pešo v meste vybavovať nejaké veci. Super som sa prešla, je krásne, len trochu fúka, tak som tak príjemne unavená. Len jednu chybičku to malo, tie návaly tepla kôli dekáču 😝 Akonáhle som zastala, oblial ma pot, staršná horúčava. A v noci to isté, hm, nič príjemné. Mrška už končí, nebola nejaká silná, len brucho ešte občas cítim. Uvidím, čo bude ďalej.

tomka12
25. sep 2009

Ahoj Lenuliatko 🙂
No zatial nemam nic nove, v pondelok idem na gyndu, nech mi urobi vytery na vsetko, co by mohlo byt zle...no a 6.10. idem do Brna...
A ako citam, tak si uz o chvilu budes pichat...super, ono to vsetko tak nejako rychlo zbehne...

zdeja
25. sep 2009

Ahojte hviezdicky................MAME DNU 2 BAMBULKY 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

ixi
autor
25. sep 2009

ahojte takze moja mrcha sa nerozbehla zatial tak pojdem az v pondelok 😉

ixi
autor
25. sep 2009

zdeja blahozelam k babulkam nech sa krasne zahrizkaju 😉 😵 😵 😵

zdeja
25. sep 2009

DAKUJEM ixi 😅 😅 😅 😅 😅 😅 joooj som stastna

lenuliatko
25. sep 2009

Zdeja, tak ti prajem nech to vyjde 😉 A ten pocit šťastia ťa už nikdy neopustí. V dobrom závidím, že už máš ten cirkus so stimulkou za sebou a už len čakať.
Tomka, no už možno v pondelok-utorok začnem pichať. Len mi to akosi stále nedochádza 😅 Teraz sa to vlečie, lebo vždy sa na niečo čaká a ani nebudem vedieť kedy a budú drobci v brušku. Si neviem predstaviť ten pocit, ale len čo na to pomyslím, tak sa úplne roztápam 😵 Asi budem lietať od šťastia, Zdeja úplne ťa chápem, čo prežívaš. Ja viem, že výsledok nie je istý, ale ja viem, že budem presvedčená, že to vyjde. Strašne sa na to teším...

zajacik...
25. sep 2009

Leni neber to ako cirkus so stimulkou, nahodou aj stimulka ma nieco do seba, ten pocit ze uz sa to blizi a ze robis vsetko pre to aby si bola tehulka 😵 A ozaj, uz mam doma lieciky, dnes som bola v tej lekarni pri SPLNe a ziadny problem, mali aj puregon a vsetko ostatne 🙂
Zdeja gratulujem k bambulkam, pekne si ich opatruj 🙂
Dalidka ty si na ktory den cyklu zacala vcelickovat?

zajacik...
25. sep 2009

Ixi zvykne ti takto meskat mrska? Testik si nahodou neskusila? Hmm? Viem ze na take zazraky neveris, ale... 😉

lenuliatko
25. sep 2009

Zajačik, ja na stimulku budem rada spomínať, ale keď už bude za mnou. Momentálne mám skôr stres, či všetko stihnem, či sa niečo nepokašle, veď vieš...
A naozaj mali lieky? Super. Rozmýšľam, či som volala do správnej lekárne, vôbec ma nenapadlo, na akej ulici je, ale zdá sa mi, že sa volá železničná, podľa nemocnice. A lekárnička, čo mi dvihla, povedala, že nemajú ani nemali, že len na objednávku 😕 Ktovie, kde som sa dovolala, lebo na tú lekáreň som sa aj ja spoliehala, preto ma to zarazilo. To nič, hlavne, že lieky sú 😉

lenuliatko
25. sep 2009

Ixi, aj ja sa prihováram, skús testík 😉

zajacik...
25. sep 2009

Lenuliatko ta lekaren pri SPLNe sa vola GRAM. Ta co si volala je zrejme v areali Zeleznicnej nemocnice, ale je to na tej istej ulici. Tak som si vydychla, lebo si ma normalne nastrasila s tym nedostatkom puregonu 😅 A kvoli stimulke nemaj ziadny stres, co by si prosim ta nemala stihnut? Hredzi ti vsetko pekne naplanuje a nema sa tam co pokaslat, takze bud v pohodke. A pero na pichanie uz mas, hej? S tym perom to ide jedna radost, uvidis 🙂 A na prasknutie folikov ti predpisal pregnyl ci choragon? Lebo ja som predtym mala choragon, teraz mam pregnyl, ale to je asi jedno...

lenuliatko
25. sep 2009

Zajko, klikni si na toto, či to je tá lekáreň:
http://www.zzke.sk/lekaren
Lebo tam nie je adresa,ale podľa fotky sa mi zdá, že to je tá. A fakt sa mi zdá, že sa volá železničná 😅 , ale nehádam sa. No a povedala mi tá pani, že nemajú ani nemali 😅 že len na objednávku. Ospravedlňujem sa za šírenie poplašnej správy 😀
Ja mám obavy, či do toho niečo nepríde, aby som mohla ísť do KE, predsa len, nie som košičanka. Aby vajká rástli, aby ich bolo dosť a boli dobré, aby nepopraskali priskoro... atď
Pero už mám, injekcií sa bojím najmenej, to zvládnem. A aj ja som predtým mala choragon a teraz pregnyl, len si ho budem musieť popýtať ešte raz, lebo som ho zabudla dať do chladničky 😠 Puregon nemusí byť, ale pregnyl hej, tak som to pokašlala.
A tebe doki nepredpíše vyššie dávkovanie kôli tomu, že si mala dosť málo vajíčok? Nepýtala si sa na to? Predtým si tiež pichala puregon?

zajacik...
25. sep 2009

Lenuliatko nie je to ta ista lekaren, ajked vyzera podobre 🙂 Predtym som tiez mala puregon, ale podla mna ta slaba reakcia bola kvoli tomu, ze mi neskoro zacala stimulka, az na 20DC. Ale skusim sa dokiho na to opytat, este sme o tom nerozpravali. Sa ale bojim ze ked mi zvysi davku, ci potom nedostanem OHSS, no uvidime...

lenuliatko
25. sep 2009

A ešte, ako to je s ICSI? Čo som pochopila, tak to robia automaticky, čo som aj celkom rada, že to "poistia" . Ja ešte špekukujem, že nadhodím dokimu tému asistovaný hatching, ale pri 1.IVF s tým asi veľmi nepochodím 😒 Nepoznám úplne podstatu toho, ale ide mi o to, že mám v maternici septum, prepážku, čo mohlo byť príčinou potratu, keď sa plod usadí, kde nemá a chcela by som sa tomu vyhnúť. Ono, tie embryjká si tam zo začiatku asi voľne plávajú a nedá sa ovplyvniť, kde sa uchytia, že asi ťažko poviem dokimu, vrazte mi ich do pravej strany maternice 😀 😅

zajacik...
25. sep 2009

Ale zase na druhej strane, ajked vtedy sa mi zdalo hrozne, ze som mala tak malo vajok, tak s odstupom casu sa na to pozeram ze to bolo aj dobre, lebo keby som mala viac vajok, a napr. oplodnila by sa mi len polovica, tak uz by som stresovala, potom nie vsetky by museli prezit rozmrazovanie, potom neuspechy pri KET (predsalen je tam mensia uspesnost...) - takze aspon som sa vyhla dalsim stresom. A tiez vyhodou mensieho poctu vajok je, ze som si ich este vsetky nespotrebovala a viac mi ostalo vo vajecnikoch 🙂

lenuliatko
25. sep 2009

Hm, dilema... Podľa mňa ti dá tú klasickú štartovaciu dávku a potom podľa krvi a sona uvidí, či sa tvorí dosť folikulov a podľa toho sa rozhodne ďalej. A koľko dní si stimulovala? Inak, kedy sa s nami doki bude rozprávať o spôsobe oplodnenia, o prípadných ďalších úkonoch? Ešte pred OPU, alebo po, alebo vôbec?

jajica
25. sep 2009

Ahojte kočky, lenuliatko čo to čítam - ty máš prepážku?? ☹ Lebo aj ja ju mám a tiež som pred 3 a pol rokom potratila ☹

lenuliatko
25. sep 2009

Hej, to máš pravdu, ostalo ti ich viac 😉 Ja tiež nechcem veľmi veľa, tak primerane, hlavne, aby boli kvalitné. Dosť sa obávam, čo sa vlastne tou stimulkou ukáže. Moja nočná mora je, že budem mať prázdne folikuly, lebo aj teraz ovulujem každý mesiac, ale nik nevie, aké sú tie vajíčka, ak teda sú... Otehotnela som len vtedy, keď som ovulku vôbec necítila (2x), inak ju cítim vždy a tehu nikde. Takže pre mňa je IVF aj pre toto výzvou. je tu jedna baba, vyše tri roky sa im nedarí, super cyklus, super spermio, výsledky tip-top a zistili jej, že jej vajíčka prepúšťajú dve spermie naraz, vznikajú triploidy a koniec, jediná šanca je ICSI. A koľko takých "neviditeľných" vád ešte môže existovať? Ale neboj, ja som optimistka, verím, že to vyjde, len som naozaj zvedavá na kvalitu mojich vajíčok.

tomka12
25. sep 2009

Lenuliatko, vobec sa nemusis stresovat, nerobi to dobrotu. Vsetko bude tak, ako ma byt. Neboj nic, dobre to dopadne 😉 A ohladom tych dalsich ukonov bude asi najlepsie, ked sa opytas ty...lebo mohlo by sa stat, ze to vobec nespomenie...

jajica
25. sep 2009

a okrem toho aj endiometrozu /tú ma asi zajačik, ked si dobre spomínam/ ☹

lenuliatko
25. sep 2009

jajica, hej mám, ale dokina mi vravela, že ju má vééééľa žien a ani o tom nevedia a veselo rodia. Ona je problémom len vtedy, ak sa plod uchytí na nej, tam sa totiž nemá ako vyživovať a odumrie. U mňa sa nepotvrdilo na 100% že potrat bol preto, ale jedna z možností. A tých je viac než dosť. Možno len blbá náhoda.

lenuliatko
25. sep 2009

Tomka, to nie sú ani tak stresy, len obavy. Je to niečo nové, čakám od toho veľa, tak sa nečudujte 😉 Momentálne najväčší stres mám z toho, že drahý je odcestovaný, príde dúfam s dostatočným časovým predstihom, ale ono sa vždy nejaká prekážka nájde. Už vybavuje poistku, ale až v nedeľu to má riešiť s políciou, až potom môže riešiť poistku a ešte milión veci sa môže pritrafiť. Ale už som sa s tým zmierila, že je preč, že tu budem na stimulku sama, hlavne nech to dobre dopadne. Inak sa na to strááášne teším, rátam dni, kedy mám ísť do KE, takže pocity sú fajn (v prevažnej miere 😀 )

tomka12
25. sep 2009

No Lenuliatko, tak to ma byt 😉

weronika131
25. sep 2009

lenuliatko- si mi akasi povedoma, mozno to bude zniet drzo, ale nelezali sme spolu v nemocnici 1.aprila???

zajacik...
25. sep 2009

Lenuliatko stimulovala som 12 dni a ten posledny som aj isla na choragon. Co sa tyka pohovoru s dokim, ten sa robi po OPU, kedy si vas doki zavola k sebe, povie kolko vajok bolo odobratych, aj ako ich oplodnia, da ti papier pre tvojho gynekologa - spravu o IVF - kvoli PN-ke. Len v SPLNe sa nerobi pohovor s embryologickou, v niektorych centrach (myslim ze v Heliose) sa robi. A myslim ze v SPLNe sa nerobi ICSI automaticky, ale neviem kto o tom rozhoduje, ako sa budu vajka oplodnovat 😨

lenuliatko
25. sep 2009

Ja viem, že to bude, ako má byť, že to sotva ovplyvním. Urobím pre to maximum, ale výsledok je v rukách božích. Musíme len skúšať a skúšať a raz to musí vyjsť, všetkýýým 😵

zajacik...
25. sep 2009

Jajica aj ty mas tu nevyspytatelnu potvoru endometriozu? A ak sa smiem spytat, to prve tehulkovstvo bolo prirodzene? Aj si sa na endo liecila?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre