Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

ixi
autor
7. okt 2009

jaspera aj ano aj nie uvidim ako dopadne tento posledny ket mam uz len 3 zmrzky a potom asi silno pouvazujem pripadam si ako v bludnom kruhu uz mi to leze nanervy musela som mat pol roka prestavku uz som 3 mesiace vobec nespinila a teraz zasa ktovie koli comu som aj potratila 🙄

lenuliatko
7. okt 2009

Ixi a po KETe ostávaš PN, či nie? Hm, to špinenie je sila, ale snáď to až tak nevadí. Škoda, že doki to tak ignoruje 😒
Jespera ahoj. Teraz som si všimla, že už máte meno pre malú 🙂 krásne ste vybrali.

ixi
autor
7. okt 2009

leni budem na pn 😉 tak to spinenie ma zasa tak znechutilo 😠 ... 😢 😢 😢 kazdy mi povie len to mate z tych liekov....a stale ich pritom domna pchaju....uz fakt rozmyslam nad tym heliosom

lenuliatko
7. okt 2009

Ixi, možno by bolo dobré skontrolovať hladiny hormónov a poprípade dodať, čo chýba. Nemáš možnosť nechať si v robote zobrať krv na HP? Alebo keď to ignorujú v SPLNe, tak u tvojho gyndoša.

jespera
7. okt 2009

Ahoj Lenuliatko,
ou meno - asi to bude Karin, nie Klaudia - nevieme sa rozhodnut, manzelovi sa Klaudia nepaci...
Co sa tyka toho spinenia - je to take divne, ze Hredzi sa k tomu nevyjadruje...viem si ho predstavit...

ixi
autor
7. okt 2009

lenuliatko nemam si kedy dat zobrat musim ist teraz na ten ket a ak to nahodou nevide musim daco vymysliet

ixi
autor
7. okt 2009

jaspera karin je pekne 😎

lenuliatko
7. okt 2009

Helios sa aj mne veľmi páči, hlavne ten prístup, ako o všetkom informujú, tam je normálny pohovor s embryologičkou a aj na stimulku používajú iné lieky, resp. celkový postup. Nevravím, že my to máme zlé, ale ten prístup by sme určite všetky ocenili. Dúfam, že žiadna z nás už nebude potrebovať meniť centrum 😉

ixi
autor
7. okt 2009

tak to dufam leni ze nebude treba ale vidis ze u mna to nikam nevedie minuly rok som zacala spinit v oktobri a spinila som do juna a teraz nanovo ved som mu email pisala a napisal ze kludne mozem prist

jespera
7. okt 2009

Ixi - uvidis co bude teraz, ale ak nic, ja by som jednoznacne menila centrum - nema vyznam ostavat pri nom, ked nie su vysledky..., sice neviem ako je to v heliose, ale ked Lenuliatko pise - ze je tam iny postup, neni o com..ale strasne ti drzim palce .

lenuliatko
7. okt 2009

Akože prísť načo? Pohovoriť si o tom, či aby ti zmenil lieky? Ono to pritom vôbec nemusí byť dôvod neúspechu, ani teraz to neber tak, že to nevyjde. Možno len citlivejšie raguješ na lieky.

ixi
autor
7. okt 2009

prist na ket bovedal

ixi
autor
7. okt 2009

leni ja verim ze teraz to vynde mna ani traktor nezastavi 😀 😀 😀

ixi
autor
7. okt 2009

kukulicek 10.30 myslim na teba 😵 😵 😵

lenuliatko
7. okt 2009

Tak asi vie, čo hovorí 😉 Nič sa neboj a ver, že sa to podarí.

ixi
autor
7. okt 2009

hej ani ma nevidel ani nic vies keby mi aspon zrobil hp alebo co ked beriem tie lieky a pritom tam je to v estrimaxe napisane ze ake ma neziaduce ale kaslem nato ...

lenuliatko
7. okt 2009

Mne asi až keď budem ležať na tom stole po vklade dojde, že som absolvovala IVF 😀 A možno ani vtedy nie. Príde mi to úplne normálne, nič extra. Akoby ani nebol rozdiel, či beriem clostil, či puregon 😀 A to mi kedysi už len pojem umelé oplodnenie prišiel ako... wau 😅

ixi
autor
7. okt 2009

lenuliatko ja ked som isla na ivf tak som stresovala a teraz mi to pripada take normalne ako keby som isla do obchodu nakupit

ixi
autor
7. okt 2009

idem papapap pridem 😎

lenuliatko
7. okt 2009

A vedľajší účinok je aj špinenie pri estrimaxe? Nečítala som to. ale ak hej, tak potom buď v kľude, ráta sa so špinením, tak čo? Ale ten HP ti teda mohol urobiť, či sú priaznivé podmienky na uhniezdenie.

lenuliatko
7. okt 2009

Ja to od začiatku beriem dosť v pohode, ani IUI som nejak neprežívala. A to len preto, lebo už som mala vopred všetko naštudované, vedela som, čo sa bude diať, čo to obnáša. Môj najväčší stres z toho všetkého je to, že sa to nepodarí, inak nič.
Ale s tým nákupom nie si až tak vedľa 😀 Dobrý deň pán doktor, prosím si dve embryjké, vycáluješ za KET a vybavené. Akurát reklamácie neberú... 😀
Idem aj ja variť obedík, neskôr sa zastavím. Pá

sobka
7. okt 2009

Ahojte babuľky, dnes sme boli so Zajkom v Splne, ja začítam dnes papat estrimax, 15. kontrola a potom neviem kedy prenos . Ixi, bude to dobré, uvidíš, myslím, že pán doktor vie čo robí a verím, že ti nechce ublížiť, len pomoct...no, je pravda, že teraz potrebuješ najmenej stres a pokial nevies na com si, ako to vyzerá, je to zlé po psychickej stránke, hm...Dievcatá, november je náš! Budeme vsetky tehulkovať. Aj vy beriete len 2x 1 tabl. estrimaxu? Ja som nevedela,kedy prísť, lebo mám nejaku čudnu mršku, ani nekrvácam, sem tam len na záchode a potom dlho nic, tak som isla dnes..a akurát sa po UTZV opýtal v ktorom dni cyklu som a sama neviem, lebo viem, že sa počíta mrška až ked riadne krvácaš ale zas bysom sa bála, či vobec by som aj normálne zacala krvácat a bolo by neskoro, hm, pýtala som sa na to, ale len prikývol, že je to o.k, tak asi dobré to bude kočendy. 😉 Dalidka, držím palceky, zajtra oslavujeme 😵 pozitiv. testík..pozdravujem vsetky, pa

zajacik...
7. okt 2009

Baby zohnala som Puregon 🙂 🙂 🙂 🙂 Uz som sa bala, lebo ho nikde nemaju, ale DAKUJEM Mimuske za tip na lekaren. Tam sice mali len puergon 900, ale dali mi tip na inu lekaren a tam ho maju, takze zajtra si idem pre neho, zarezervovali mi ho 🙂
Jepserka aj mne sa viac paci Karin nez Klaudia. Ja by som tiez chcela Karinu (ale Karina, nie Karin), ale uz jednu v rodine mame, takze nebudeme sa opakovat 🙂
Lenuliatko ja to tiez teraz beriem ako by sa ma to ani netykalo. To prve IVF som bola plna nadsenia, radosti a optimizmu, teraz si to vobec neuvedomujem, uvedomim si to asi az pred odberom vajok, ked uz budem lezat na stole pred narkozou 😀
Kukulik uz mas bublinky v brusku, tak sa opatrujte 🙂

cizana
7. okt 2009

Ahojte! Náhodou som sa dostala do tohto fóra a zistila som, že viaceré z Vás prechádzajú tým, čím aj ja.
Prepáčte, že som Vám tu tak vhupla, ale tiež chodím do SPLNU a trocha mi to aj pomôže sa podeliť s Vami (zainteresovanými) o svoje pocity. Mám za sebou 2.IVF (1.IVF - neúspešné).
Som po vklade embryí, tak ako zdeja - v piatok 25.9.2009. Takže spolu s Tebou prežívam to mučivé čakanie. Tiež som ešte netestovala. Mám bolesti v krížovej oblasti a som dosť citlivá a ospalá.
Od vloženia som bola doma do nedele. V pondelok som sa vybrala do práce, ale nejako som to zle znášala(dosť veľký stres zrazu na mňa) a tak som som znova doma do konca týždňa. V piatok idem na krv, tak uvidím, či sa budem radovať, alebo plakať.
Tak, ako píšete- aj ja to 2. IVF beriem ako samozrejmosť, ibaže sa veľmi obávam výsledku. 😲

ixi
autor
7. okt 2009

sobka ano zacinas brat estrimax 2x1 pri dalsej kontrole 3x1 a 3dni pred ketom zacnes aj utrogestan 2x2 😎

ixi
autor
7. okt 2009

Nežiaduce účinky
Pri začatí liečby si ženské telo musí zvykať na novú hladinu hormónov. To môže byť príčinou niektorých dočasných nežiaducich účinkov, ktoré sa môžu objaviť v priebehu prvých niekoľkých mesiacov liečby. Patrí k nim napätie v prsiach, ak je zachovaná maternica, špinenie až krvácanie. Pokiaľ tieto nežiaduce účinky pretrvávajú dlhšie než tri mesiace, poraďte sa o nich so svojím lekárom.
V priebehu liečby sa môže objaviť pocit na vracanie, opuchy a bolesti hlavy. Bolo popísané tiež podráždenie kože, migréna, astma a žlčové kamene. Tieto nežiaduce účinky majú väčšinou dočasný charakter a postupne miznú. Ak však pretrvávajú alebo sú neznesiteľné, poraďte sa s lekárom.
Bol zaznamenaný aj výskyt rakoviny prsníka a sliznice maternice, krvnej zrazeniny (trombu) a tiež zmeny pečeňových funkcií. Podrobnosti nájdete v kapitole „Upozornenie“.
Ak sa necítite dobre alebo máte akékoľvek ťažkosti, ktoré si nedokážete vysvetliť, poraďte sa vždy so svojím lekárom.
Vždy sa ihneď obráťte na svojho ošetrujúceho lekára pri výskyte ktoréhokoľvek z nižšie uvedených stavov: trombus (krvná zrazenina), prejavujúci sa dýchavičnosťou, zrýchleným dýchaním, bolesťou na hrudníku, úzkosťou, bolesťami hlavy, sfarbenie kože a očí (žltačka), náhly výskyt migrény alebo poruchy videnia, výrazné zvýšenie krvného tlaku, tehotenstvo alebo podozrenie na tehotenstvo. V týchto prípadoch vám lekár pravdepodobne odporučí liečbu prerušiť. Prerušenie je vhodné tiež pri plánovanej operácii alebo pri úraze (znehybnenie končatiny).

Liekové interakcie
Účinky lieku ESTRIMAX a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať. Váš lekár by mal byť preto informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnosti užívate alebo ktoré začnete užívať, a to na lekársky predpis aj bez neho. Ak vám iný lekár bude predpisovať alebo odporúčať nejaký ďalší liek, informujte ho, že už užívate ESTRIMAX. Skôr než začnete súčasne s užívaním lieku ESTRIMAX užívať nejaký voľno-predajný liek, poraďte sa s ošetrujúcim lekárom.
Rastlinné lieky obsahujúce ľubovník bodkovaný môžu indukovať metabolizmus estrogénov a gestagénov.
Pokiaľ neurčil lekár inak, neužívajte pri liečbe liekom ESTRIMAX iné lieky obsahujúce estrogény.
Vždy upozornite lekára, že už užívate alebo budete užívať lieky proti tuberkulóze, epilepsii alebo depresii. Ak sa liečite na vysoký krvný tlak, trpíte migrénou, cukrovkou, epilepsiou, astmou alebo ochorením srdca a ochorením obličiek, starostlivo dodržujte pravidelné lekárske kontroly pre tieto ochorenia a každého lekára vždy upozornite, že užívate ESTRIMAX.

zajacik...
7. okt 2009

Cizana neospravedlnuj sa ze si tu medze nas vhupla, ved my sme radi ked pride medzi nas dalsie nove SPLNiecko, tak vitaj medzi nami 😵 A nech je 2.IVF to uspesne, ja prae stimulujem na 2.IVF, tiez nam pre nevyslo 😔

sobka
7. okt 2009

Vitaj cizana, držíme palceky na testík...uvidíš, tentokrát to dobre dopadne... 😉 Ixi, dakujem, ja už si nepamatám co bolo, tak fajn...ideme do toho 😲

ixi
autor
7. okt 2009

cizna vitaaaaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjj tesime sa ze si prisla ku nam neboj v piatok bude pozitivna spravicka joj babulky nech sme vsetky tehulky 😀 😀 😀 😀

cizana
7. okt 2009

zajacik, ďakujem Ti za privítanie 🙂 . čítala som o tvojích peripétiách so zháňaním Puregonu. Držím Ti palce, aby bolo už iba všetko OK. Ja som stimulovala Menopurom - 10 dní. Mala som iba 3 vajíčka, z toho dve embryjka, ktoré mi vložili.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre