Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

gisel22
5. nov 2009

Pimma, ja som v januari sla prvykrat do splnu, mesiac trvalo kym ti urobia hormonalny profil 3x, mna lekar poslal na laparoskopiu, ktoru som absolvovala v maji, (zistili mi endometriozu) lekar mi hned odporucil IVF, takze v juni som podala ziadost a o mesiac som ju mala schvalenu, ale az v septembri som sla na to. A teraz cakam na vysledok, v pondelok idem na krv. Takze ked to cele zhrniem, tak to trva zhruba 9mesiacov, ale teba zrejme neposle na laparku, takze to budete mat skor. 😉

pimma
5. nov 2009

baby, ste strasne zlate 🙂 dakujem za vsetky odpovede aj za mile privitanie 😉
mne este len teraz dochadza, co sa deje a co vsetko budeme musiet podstupit. som z toho este stale dost zmatena a muz uz o tom ani velmi nechce hovorit, lebo aj tak sa teraz 3tyz nebude nic diat 😒 asi sa budem chodit vyrozpravat k vam, lebo my o nasom problemceku nechceme povedat nikomu a to je pre mna dost tazke. o babatko sa snazime viac ako rok a az teraz sme sa dozvedeli,kde je prekazka. uz mam 31r a preto sa tak ponahlame 🙂 ale je mi jasne, ze to nijak neurychlim. tiez si prajem mat na toto pevne nervy 😉

pimma
5. nov 2009

lyndus.. na dobre sa oplati cakat 😉
gisel.. drzim palce a zelam vela stastia 🙂 🙂 🙂

lyndus
5. nov 2009

pimma, jasne ze oplati 😀 😀 😀

jespera
5. nov 2009

Ahojte,
priebezne Vas citam stale - len akosi v prispievani zaostavam...
Sobi - je mi fakt smutno...tu nepomozu ziadne slova, len sa s tym musis vyrovnat a ist dalej...
Lenuliatko - myslim ze ty si hodila link na ten polsky clanok ...ako klobuk dole, aspon mi to dvihlo na chvilu adrenalin...
Zdravim aj Nove tvare - drzim palce novym bojovnickam a prajem vela sil

leto79
5. nov 2009

Ahojte baby,
tak sme dnes uspesne s cavikom absolvovali OPU, mala som 21 vajok 😅 😅 😅 😅 😅 - to bolo prekvapko, lebo podla posledneho uzv to vyzeralo na takych 15. Doki mi navrhol PK, ze je to tak lepsie pri tolkych vajkoch vyselektovat tie naj, tak som suhlasila a ET mam v utorok
A dufam, ze sa s cavikom pridame k tehu vlne 😉

lenuliatko
5. nov 2009

Ahojte, toľko som tu doobeda oxidovala a čakala na výsledky a až teraz som sa dotrepala 😅 Bola som sa poflákať a trošku popracovať.
Pimma, vitaj. Presne si pamätám, ako som sa tu na začiatku ja vypytovala a zisťovala, tu sa dozvieš všetko, čo treba 😉
Sobka, je mi ľúto, že sa nepodarilo. Ak sa dá, ešte si urob nejaké vyšetrenia pred 3.IVF, pre istotu.
Feja, gratulujééééém 😵 Ani som si v tej rýchlosti nevšimla, či už máš tt pri mene 🙂 A ako si sa sťažovala, že nič necítiš, tak tu máš... A ako ti je zle, popíš detailnejšie, či aj to moje bolo OHSS.
Jespera, ak máš nízky tlak a treba trošku zdvihnúť, také články sú ideálne
😀
Cavik, gratulujem k vajíčkam, nech sa pekne oplodnia. A zajtra chceš ísť do roboty 😕 ? Aspoň deň si si ešte mohla oddýchnuť, predpokladám, že ani po vklade neostaneš doma 😒 Leto mala 21 vajok a PK.

lenuliatko
5. nov 2009

Ahoj moja, a ja o tebe píšem. Ako bruško? Držím palce aj na nohách 😉

leto79
5. nov 2009

ahoj leni, reku ked uz ma tu spominate, tak sa pridem pochvalit 😀 😀 😀 😀
no brusko v pohode, ale az po dalsom ibalgine...
tak si sa uz doma priznala, asi ani ja by som nevydrzala...
skoda, ze som o tej PK nevedela viac, ale doki ma presvedcil, ze pri tolkych vajkach sa to odporuca 😕

cavik
5. nov 2009

lenuliatko....ostávam od pondelka doma, len zajtra idem ešte do práce 😉 ....ak to do rána rozchodím 😉

leto....no, supeeer, to je teda číslo....ja som Ti hovorila, že mňa nič pri predošlých odberoch nebolelo a máš to tu !!....som to nejako zariekla, či čo....uff, mám plné brucho, plné črevá a to ma tlačí tak, kde nemá 😖

ixi
autor
5. nov 2009

leto cavik gratulujem k vajkam 😉

leto79
5. nov 2009

ahoj cavik, no sama som bola prekvapena 😅 😅 😅 😅 Ale myslim, ze na pocte aj tak nezalezi a vidis, tym padom mi navrhol PK a teraz neviem, ci je to dobre alebo nie
a brucho boli aj mna, musim papat ruzove tabletky

leto79
5. nov 2009

ahoj ixi,
dakujem uz len aby to vyslo 🤐

lenuliatko
5. nov 2009

Leto, veď by si tu mala byť s nami stále, všetky sme na jednej lodi 😉 No hej, priznala, čo budem klamať, keď to mamka zo mňa ťahala, tak sa to dozvedeli o pár dní skôr 😉 A PK je diskutabilné, ostanú najlepšie, ale žiadna miska nenahradí prostredie maternice, a často aj tie, ktoré by sa inak uchytili, to proste mimo tela nezvládnu. Ale viem aj o prípade, kedy z 9 oplodnených vydržalo PK všetkých 9.
Cavik, no neviem, prvé dva dni sú asi najhoršie. A presne tie zmeny tlaku v bruchu sú najhoršie, stačilo keď som sa najedla, už žalúdok tlačil, šla som cikať, uvoľnilo sa miesto, zas bolesť, ale to prejde... Ešte že máme ružové tabletky 🙂

lenuliatko
5. nov 2009

Už teraz sa teším, ako s vami budeme čakať na // a verte, že budú 😉

cavik
5. nov 2009

on Ti určite nedá všetky na PK, ale len časť a časť zamrazí skôr...aspoň podľa mňa atie, čo vydržia PK sú najsilnejšie a je veľká šanca, že sa uchytia

názory na PK sa líšia vtedy, keď je folíkov málo, pretože embryjko má väčšiu šancu prežiť v prirodzenom prostredí ( v maternici ) ako v Petriho miske....to znamená, že tie, sa do PK prestali vyvýjať, by sa možno v brušku vyvýjali 🙂 🙂

cavik
5. nov 2009

tak si ma Lenuliatko, predbehla....ešteže sme napísali to isté 😀 😀

cavik
5. nov 2009

a ja ružové tabletky nemám 😅 😅 😅 ....musím doplniť zajtra lekárničku, tuším som posledné vrátila do lekárne, že boli po expirácii......asi tak často ich doma používame 😉

lenuliatko
5. nov 2009

Ja som rada, že som túto dilemu riešiť nemusela, s 15 vajíčkami mi to doki ani nenavrhol a asi to bolo šťastné riešenie. Aj keby navrhol asi by som to nechcela. Ale je zas pravda, že s PK je väčšia šanca, aj keď na úkor niekoľkých embryjok.

leto79
5. nov 2009

no to mi nepovedal, ci vsetky pojdu na PK, tak hadam nebude tak riskovat a niektore zmrazia uz pondelok. Ked tak nad tym uvazujem, je tam rozdiel vlastne len 24 hodin, ianc by mi vkladali v pondelok.
Uz to neriesim, odporucil PK, tak mame PK 😅 😅 😅

lenuliatko
5. nov 2009

Cavik, ty si taká poctivka, že lieky po expirácii nosíš do lekárne? 😕 U nás končia v koši 😅
Leto, už to nerieš, bude to dobré tak, ako to je, všetko má svoj zmysel a hlavne, že budú // 😉

lenuliatko
5. nov 2009

Už ste začali papať lieky na perinku pre drobce? Denná spotreba tabliet ako u cukríkov... 😅

cavik
5. nov 2009

áno, pravidelne to odnášam naspňť do lekárne, aby som nekontaminovala prostredie 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 .....ja som taký "grínhorn" 😀 😀 ( alebo "grínpisák" ? )

leto79
5. nov 2009

lenka, este nie, az od pondelka 😉
Ozaj na ET sa treba pripravit ako? Myslim, co si treba priniest?

lenuliatko
5. nov 2009

No, aká si ty uvedomelá 😀 😀 😀 Hanba mi, ja kontaminujem okolie a ohozujem detičky, čo to nájdu niekde pohodené 😅 A testíky už máš kúpené, vieš, aby si im v predstihu stihla dohovárať. U mojich to zabralo 😉

cavik
5. nov 2009

leni...ja až od nedele....ale ja "vďaka" mojej krvi už papkám 3 týždne aspirin ( namiesoi anopyrinu ), zároveň musím papkať Femibion a mám od kámošky aj chilli a od pondelka pokračujem v pichaní Fragminu a raz týždenne aj B12 a aj teda ten femibion, estrimax, duphaston a utrogestan 😲 😲 .....to preto už nemám doma ibalgin....toľko zjesť na večeru, tak aj priberiem 😉 🙂

lenuliatko
5. nov 2009

Aha vážne, to až deň pred sa začína. Na ET ti netreba nič špeciálne, ideš ako na UZV ale bez kondómu. Len nezabudni v tvojom prípade 600€ 😉

cavik
5. nov 2009

si predstav, že nám jedna klientka doniesla do práce testy ( oni to vyrábajú ), tak som si jeden vzala 😉 🙂 🙂

cavik
5. nov 2009

ja som si až teraz uvedomila, že dnes odo mňa nikto nepýtal kondóm 😲 😲....a to som sa kvôli nemu ráno ponáhľala do lekárne vedľa SPLN-u 🙂 🙂

lenuliatko
5. nov 2009

Bože, nechceš si otvoriť lekáreň? 😅 Ja s vitamínmi a anopyrinom denne spráskam 11-15 tabliet, chilli som vzdala, bolel ma z neho žalúdok a ty ešte ďalšie lieky na krv 😨 No, ale čo nespravíme pre bábo, nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre