Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

melisska
8. jún 2010

Tinuska vitaj 😀 no dovolenku maju v auguste ako vzdy 😉 posielam Filipkovi cmucik 😵

katy2
8. jún 2010

Tinus, vitaj 🙂 Davno si tu nebola 🙂
Dakujem za podporu a tebe drzim palce, aby mal Filipko braceka alebo sestricku (alebo oboch 😉 )

tinucha
8. jún 2010

Katy veru nebola, ale nestíhačky, šak to určite poznáš. Odkedy drobec chodí, je to s časom ešte horšie. 🙂
Melliska ahoooj. 🙂 Tušila som august, ale potrebovala by som to vedieť dátumovo presne.

melisska
8. jún 2010

tinuska zrejme posledné dva tyždne, vsak zavolaj sestricke, rada ta pocuje🙂 😉 🙂
katy🙂 😉 😎

deni809
8. jún 2010

Ahojte žienky 🙂 🙂 🙂 Konečne som tu a mám vela otázok 😵 boli sme v pondelok v SPLNe,mne odobrali krv a manžel absolvoval sper......,a potom som išla na ultrazvuk z čoho som bola trošku zaskočená lebo som to nečakala a hlavne nie zo spodu. 😲 Boli sme už aj na pohovore u lekára,no nato čo som čakala bol v pohode.Tak on nám nakonec povedal že nebude IUI ale bude IVF ☹ ,takže sme natom horšie než čo som si myslela ja 😔 mám tam zavolat o týžden takže v pondelok ale ja už asi tam zavolám v piatok.Chcela by som vediet že čo presne teraz sa bude diat,a čo ako dlho bude trvat.Neviem či mám ist do roboty či mám ostat vypísaná alebo vlastne teraz ešte nič neviem.Teleranka prosím aj teba ked možeš tak my napíš čo už máš za sebou (myslím ultrazvuky,odbery,kontroli a všetko čo k tomu patrí a že čo a kedy sa deje....... 😎 A ešte som sa pýtala lekára že kolko zaplatím,tak povedal že 300 eur za lieky a 500 eur za zákrok.Tak to je premna dost asi pojdem len raz lebo to nestíháme,ja neviem ako vy ale my máme požičky,aj auto splácame tak popritom nevieme dajak extra ešte aj šporit.To fakt takto funguje,kto nechce dieta tak ten má a kto netúží po ničom inom tak ten nemá,a ešte nikde nič ani istotu nemáš či sa to podarí a už sa máš zadlžit.Na akom svete to žijeme,ja to nechápem 😅 😅 😅 Dakujem vopred za odpovede,držte sa holky 🙂 🙂 🙂 pozdravujem všetky splniečká 🙂

deni809
8. jún 2010

baby ešte raz som to ja,teraz som sa dočítala že teleranka vlastne ide na ICSI a nie na IVF,tak pimma aj dalida aj neviem kto ešte ste mali IVF tak prosím vás my napíšte čo ma čaká 😉 😉 😉 a ešte jedna otázka to kedy lekár navrhne íst na KET a prečo????????? 🙂 🙂 🙂 dakujeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vevericka80
8. jún 2010

ahojte 🙂
deni809 - ICSI je vlastne specialna metoda IVF, ktora spočíva v zavedení jedinej spermie do cytoplazmy vajíčka mikroihlou. Využíva sa najmä pri liečbe ťažších foriem mužskej neplodnosti ako aj pri zlyhaní klasickej IVF alebo pri vyššom veku pacientky. Postup je ako pri klasickom IVF. Mozes ist kludne do prace, najprv musite podat ziadost do poistovne, Stimulovat zacnes, az ked budes mat schvalenu ziadost.

katy2
8. jún 2010

@deni809 do prace kludne chod, to by si sa veeeeela, namarodila, kym si sa dopracovala k IVF. Dr. vam navrhol rovno IVF zrejme kvoli zlemu spg. Ty pojdes teraz este dvakrat na krv a na uzv, vyhodnotia sa vysledky a podla vsetkeho sa hned napise ziadost do poistovne. Po jej schvaleni pojdes do SPLNu medzi 18-22 dnom cyklu, kedy ti dr. predpise plnu tasku liekov a po vybrati v lekarni ti sestricka pichne prvu injekciu Decapeptyl a dr. spravi dalsi uzv. Potom pockas na ms a po jej skonceni pojdes zasa na krv a na uzv a zacnes s pichanim stimulacnych injekcii. Tie sposobuju rast vajicok vo vacsom mnozstve. Casto budes chodit na kontroly - uzv a krv, kde dr. kontroluje ako rastu vajicka. Cela stimulacia trva cca 10-16 dni - je to individualne. Potom si das na pohotovosti v presny den a hodinu pichnut choragon a o 72 hodim po nom je OPU - odber vajicok v kratkej celkovej narkoze. Nic necitis, spinkas a dr. ti odoberie vajicka a manzel odovzda spermie. Cele to trva nejakych 10 min. Po odbere sa vajicka oplodnia bud v miske alebo pomocou ICSI - to ti uz vevericka vysvetlila vyssie. Zavisi to od kvality spermii. Embryjka sa nechaju niekolkko dni kultivovat a zistuje sa, ako sa delia. CCa na 3-5 den od odberu sa ide na ET - transfer embryi do maternice. Vkladaju sa vacsinou dve, ostatne sa nechaju zmrazit a pouziju sa neskor - bud pri neuspesnom IVF alebo pre surodencov (ako u mna). Vklad rozmrazenych embryi sa vola KET. Pri nom nie je stimulacia injekciami, len sa beru lieky na rast sliznice maternice.
Neviem, ci som bola zrozumitelna ale snad som ti aspon trosku odokryla taje umeleho oplodnenia. Inak sa v pohode pytaj. Ja som bola na IVF dvakrat, vyslo nam az druhe IVF. Mame dcerenku....
Drzim palce a prajem vela trpezlivosti 🙂

katy2
8. jún 2010

zabudla som, schvalenie ziadosti poistovnou trva priblizne 3-5 tyzdnov. Zavisi od poistovne. Teda predpokladam, ze u vas bude IVF aktualne az po prazdninach.

deni809
9. jún 2010

Dakujem vám velmi pekne Katy2.a Veverička80 🙂 🙂 🙂 Ano bola si zrozumitelna katy2,teraz aspon viem dačo čo ešte nás čaká,lebo toto všetko vo vSPLNe nám nepovedali,a človek tam ani na rýchlo nevie načo sa má pýtat.Takže ide sa do roboty,a to že kedy pojdem na krv to asi my povedia dopredu však?A počas čakania na schválenie sa nič nerobí?Kto nám vyplní,opečiatkuje žiadost,ato budem mat aj ja aj manžel zvlášt,alebo ako to funguje su stým dajaké extra tažkosti??????? dakujem holky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dalida
9. jún 2010

Deni, vsetky potrebne "papiere" ti da lekar. Budes mat 3x vytlacene stanovisko lekara... s diagnozou, odporucanim na IVF, budes tam mat vypisane lieky, ake ti predpisal... /to si precitas, ked to budes mat v rukach/. 😉 Formular tvojej ziadosti o uhradu IVF ti da takito lekar... Tam sa vypisuju inicialy... myslim, ze tam je aj cestne prehlasenie o pravdivosti udajov... /do toho ta potom viac zasväti sestricka/ 😉

Katy, ako sa mas? Co brusinko? 😉 Myslim na teba 🙂

deni809
9. jún 2010

Dakujem Dalida 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

deni809
9. jún 2010

Baby mohli by ste my ešte napísat že ako sa odoberú vajíčká,myslím laparoskopicky alebo zo spodu?A kam budem musiet íst vybavovat predoperačné,myslím na aké oddelenie pojdem a na aké vyšetrenia 🙂 🙂 🙂 Stále ma dačo ešte napadne 🙂 sorry že tolko otravujem. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵A kedy sa platí????????? A ešte sú tam dajaké poplatky za utz,odbery,konzultacie 😅 😅 😅

pimma
9. jún 2010

ahojte 🙂
deni... vajicka sa odoberaju v celkovej anesteze zospodu, cize nic ti rezat nebudu 🙂 neboj, takmer to neboli. na predoperacne som myslim bola na internom, vzali mi krv a prezreli ma,popocuvali, odmerali tlak a atd a o 2-3 dni som prisla pre vysledky. za lieky budes doplacat v lekarni, ked ti da doktor recept a za ivf myslim ze az po vklade. v tej cene je uz zahrnute vsetko, utz, odber atd. cize uz nedoplacas nic. akurat sa potom plati za ket, ked ivf nevyjde a tebe este ostali zamrazene embryjka. plati sa 90eur. deni, ja keby som nechodila na konika a nespoznala tu tieto uzasne baby, ktore vo vsetkom poradia, tak tiez nicomu nerozumiem
🙂
katy.. ahoj, ako sa mas? kolky si den po ket? uz nieco tusis? 🙂 juj, som ale zvedava.myslim na teba 😉

deni809
9. jún 2010

pimma dakujem 🙂 🙂 🙂 Takže ked my IVF nevide potom možem ist na KET a vtedy už nebudem platit tých 500 eur za to vkladanie ked dobre rozumiem,len 90 eur plus za lieky??????Ja som si myslela že kolko krát pojdeme na to 😵 😵 😵 že vtedy nás to stále bude stát 300 plus 500 eur. 😅 😅 😅 dakujem 🙂

katy2
10. jún 2010

@deni809 tych 500eur nie je za vkladanie ale za odber vajok a ich oplodnenie... je to nakladny ukon... za vklad sa neplati.... a za lieky pri ivf sa plati vela, lebo su velmi drahe... 🙂

bukesanka
10. jún 2010

ahojte holky, nepíšem často, ale sem tam čítam, ak niečo neviem, zajtra ma čaká prvé vloženie, máme 4 vajíčka, neviem tedy koľko embrií si mám nechať vložiť, doktor povedal, že sa dohodneme...... aké sú vaše skúsenosti..? dvojičky pri dvoch ?? a ták... díkes za odpovede

pimma
10. jún 2010

deni.. ano, ak by nahodou ivf nevyslo, tak potom mozes ist na ket, ak ti ostanu este embryjka. zalezi od toho, kolko vajicok ti odoberu a kolko z nich sa oplodni. mne napriklad odobrali 20 vajicok a z toho sa oplodnilo 11. pri prvom vklade sme vlozili 2 - nevyslo to 😒 pri ket sme vlozili 3, tiez to nevyslo 😒 a ostalo mi este 6 mrazacikov. no a este je dolezite, aby sa dobre rozmrazili, lebo aj tam mozu byt straty. takze tych 500 eur platis len pri ivf, ked podstupujes odber vajok+oplodnenie a este platis za lieky cca 300eur. pri ketku uz platis len 90eur + cca 13eur za lieky. niektorym babam ale uz mrazacikovia nezostanu, takze musia ist na 2.ivf.
bukesanka... to je tazko povedat, mozu sa ujat obe a nemusi sa ujat ziadne. ja som dokonca chcela dat zavies pri 1. ivf 3 embryjka, ale doktor ma nejak prehovoril na 2 a neujalo sa nic, ako som uz pisala. mas uz dieta?

pimma
10. jún 2010

baby, poradte mi. od 5.januara 2010 si platim dobrovolne nemocenske poistenie a kedze este stale nie som tehu a dalsie ket bude az v polke jula rozmyslam, ze sa uz vyhlasim. ved keby som otehu, tak potom sa mozem znova prihlasit do 8.tt , nie? ako ste to riesili? nechce sa mi platit zbytocne.

marcelka123
10. jún 2010

Caute kocky 🙂

Tie co poznate LENULIATKO, aktualne je na ceste do KE, zacala spinit... co bude nikto nevie ale uz mozne dnes sa narodia obe bambulky. Potom dam veiet. 🙂

pimma
10. jún 2010

lenuliatko.. silno drzime palce,nech to dobre dopadne. myslime na vas 🙂

deni809
10. jún 2010

Ahojte baby,dakujem za odpovede. 🙂 Tak sa nemúsím bát že nebudem mat financie na ten druhý pokus keby náhodov 😉 A žiadost do poistovne sa posielá iba pri IVF,alebo aj pri KET. 😵 😵 😵 Lenuliatko,určite bude všetko v poho 🙂 držíme palce 😉 😉 😉

bukesanka
10. jún 2010

@pimma fúúha, takže pri tých mojich 4 sa ešte len uvidí zajtra koľko sa ujme......... ach jaj, a ešte nemusí byť ket, tak si môžem rovno pripraviť ďalších 800 eur na druhé ivf....................................... ?? nie nemáme ešte detičky

steva
10. jún 2010

ahojte.
Lenuliatko drzime palce a myslime na teba.
Deni809 pri KET sa uz neposiela ziadost do poistovne.
bukesanka vela stastia na zajtra.

melisska
10. jún 2010

Lenuliatko držííííííme palceky a myslime na VAS🙂))

katy2
10. jún 2010

lenuliatko, drzim palce 🙂 myslim na vas 😵 😵 😵

teleranka
10. jún 2010

@deni809
ahojkyyyy
tak vidim, ze nie som tu sama plna otazok....dakujem vsetksym, co ti odpisali, zaroven zodpovedali aj moje otazky hehe 🙂)))))
ja som teraz na PN, takze do SPLNu som nesla, ale pojdem tak o dva tyzdne. spiseme tu ziadost.
chcem sa Vas holky opytat, ze ked mi poistovna schvali tu ziadost úovedzme v juli, auguste, mozem ist na ivf az niekedy na jeseň, v zime? je to casovo nejako podmienené?
a tie stimulacne injekcie......juuuuuuj to sa maozaj musí pichat???? a ta injekcia pred odobratim vajicok.....joj....a predoperacne vysetrenia....sa tak strasne bojim....nie nie, nie som decko rozmaznane, ani fajnovka, avsak bojim sa ihiel a lekarov od mala....ja ani psika mojho nemozem drzat na rukach, ked ho pichaju na veterine, ,musim ist von z miestnosti, lebo ja to znasam horsie ako on :D
skoda, ze nejestvuju nejake tabletky na rast vajíčok namiesto injekcii :(((

katy2
10. jún 2010

@teleranka tak to si na ihly budes musiet zvyknut 😉 pri kazdej kontrole pred IVF sa berie krv zo zily... na predoperacnom to iste... pri OPU zasa sa picha anesteza do zily.... stimulacne injekcie sa pichaju denne do bruska... vyzera to hrozivo, ale da sa na to zvyknut... ved mas predsa motivaciu.... BABO 😵 😵 😵 A fakt to nie je take hrozne....
Schvalena ziadost plati cca 6 mesiacov az rok, pokial sa nemylim....

teleranka
10. jún 2010

@katy2
ooooch urcite si na to zvyknem, to len traz cirkusujem, ved ked si spominam, tak som bola uz aj v nemocnici, kde mi nonstop tiekla infuzia a v pohode...teda ako museli mi nakupit kindervajicka a vsetko o som chdela, ze akoze strasne trpim, ale dalo sa to prezit hehe 🙂)))
aaaz na toho lekara.....inak on ma male miminko som pocula...ze tiez mali problem s otehotnenim s manzelkou :(

marcelka123
11. jún 2010

Kocky ja len na sok

LENULITKU sa pred alebo tesne po polnoci narodili 2 zlatucke, zdravucke bambulky. Vsetci su v poriadku, stastni a blizsie info najskor po obede, alebo ked pustia Lenuliatko, nakolko ja mam termin dnes a idem sa ukazat do porodnice a mozno uz ma tam nechaju...
Ak sa bude dat tak blizsie infi doplnim 🙂 Nezabudnite citat vas moze ale pisat nie, aj ked neviem ako s casom, ked bude mat na starost 2 bambulky. A este rodila cisarskym a pri vedomi... papa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre