Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

nurili
19. jan 2012

Baby nemate spravy o Haanke?

dapake
19. jan 2012

Ahojte. Rada by som sa s manželom podelila s touto skusenosťou. Pokusim sa to stručne Pred odberom a vajíčok nám dal doktor podpísať papier o tom že sme boli vyčrpávajúco informovaný. Tak sme to nejak proste neriešili a podpísali keďže je „ODBORNÍK“ a vie čo robí. Tak sme boli nejak spokojný že všetko bude v poriadku. No po tom všetkom sme zistili že ani omylom nás vyčrpávajuco neinformoval. Po odbere som išla domov s tým že za týždeň bude prenos. No môj stav sa začal veľmi zhoršovať a v utorok som skolabovala tak že keby manžel nebol doma tak tu už asi nie som. Bola privolaná záchranka. Keď ma prebrali tak sa mi polepšilo a tak som sa rozhodla zostať doma. V stredu sme išli do SPLN-u že nech sa na mňa pozrie. Bez nejakých slov urobil USG a manžela zavolal k sebe kancelárie že bolo by dobré isť do nemocnice ale že nútiť nás nemôže. No stále neinformoval o závažnosti stavu. Tak keď to nie je také vážne tak ležať môžem aj doma. No vo Štvrtok to bolo tak kritické že manžel musel volať záchranku na prevoz do nemocnice. Tam ma prijali z OHSS a tam som sa vlastne dozvedela že je to veľmi vážne. Bola som tak naliata tekutinou z vnútra že som sa mohla zadusiť a že v minúte 12 tej som prišla. Tak som bola dehydrovaná že ani krv mi nevedeli zobrať. Takže tak. A keď lekára sa potom manžel pýtal prečo nás stále aj keď úž vedel že asi bude zle neinformoval tak povedal: že je to len 2% žien ktoré majú OHSS a že či má všetky pacientky informovať o všetkom a že či by sme sa rozhodli inak. NO COMENT!!! Keď sme si to všetko dodatočne už naštudovali a pozisťovali všetky informácie, lebo sme už vedeli čo máme zisťovať, tak lekár dobre vedel že u na hrozí OHSS pretože mám polycystické vaječníky. Bolo toho celkovo viac ale to by som napísala aj tri strany Takže fakt do SPLN- nikdy viac pre jeho prístup.

dapake
19. jan 2012

@deni5 do SPLN-u ani omylom. neodporučili by sme to ani nepriateľovi. V Gyncare tiež nic moc prístup.
My sme začali teraz v ISCARE Martin a to sa nedá ani porovnať. 🙂

bique
19. jan 2012

@timmka supko...drzim palceky.. 😀 mne to vychádza na 16ty den..aj ja sa uz tesim 😀 pekny vecer 😀

lienka_1
19. jan 2012

@bique Od soboty by som mala zacat brat aj utros a transfer by mal byt v utorok. Dnes mi prisli vysledky stitnej zlazy a nie su dobre, tak neviem ☹ ☹ ☹ Ked som volala do SPLNu uz tam nikto nebol.
@timmka Tak v utorok sa mozno vidime. Podla toho, co mi zajtra povie doki.

deny3
19. jan 2012

@bique pekný dátum na prenos, aj ja som mala 26.1., ale v roku 2009 🙂 😉

nana123
20. jan 2012

@ haannka myslim na teba a drzim palce.... Ked sa budes na to citit daj vediet co sa deje...

timmka
20. jan 2012

baby ako ste brali lieky pred ket? nechodim do splnu, ale zaujimalo by ma....... od ktoreho dna ste zacali brat a od ktoreho ste pridali napr. duphaston alebo utrogestan

timmka
20. jan 2012

@dapake ahoj,nechcem doktora zastavat, nechodim do splnu, ale do gyncare, tiez mam PCO, stimulovala som a dr. ma chcel vidiet hned na 5 den pichania a zistil ze raagujem az, az, tak ma chcel vidiet aj na 8 den, tam to bolo este horsie, mne dal na vyber, bud si kupim injekcie ktore stoja 33 eur a pomoze to,a lebo prerusim stimulku, ale zeny s PCO budu stale takto reagovat, vraj staci im uplna malicka davka napr. gonalu, tak neviem.... to mam overene, moja kamoska robi embryologicku v car, tak mi to potvrdila, ze stale takto budem reagovat , ale da sa tomu aj vyhnut tymi injekciami, ja som sa vyhla, hoci som mala bolesti a zvladla som 😒
este mna na to upozornil Herman, ze mozem sa zacat naduvat a nalievat vodou a mat riadne bolesti a nebudem moct cikat, hned mam ist do nemocnice, tak nechapem

bique
20. jan 2012

@deny3 a dopadlo to super ako vidim 😀 tak dufam, ze aj nam to pojde na prvykrat 😅

bique
20. jan 2012

@timmka ja som zacala 2 den cyklu, na 7my som teraz bola na prvy uzv, takze od totho dna, teda od 7meho beriem estrimax 3x denne, od 12teho dna cyklu mam zacat utrogestan 2 tabletky rano a dve vecer az do prenosu, ten mam naplanovany na 26.1., teda 16DC 😅

bique
20. jan 2012

@timmka ja som zacala 2 den cykluestrimax 2x denne, na 7my som teraz bola na prvy uzv, takze od totho dna, teda od 7meho beriem estrimax 3x denne, od 12teho dna cyklu mam zacat utrogestan 2 tabletky rano a dve vecer az do prenosu, ten mam naplanovany na 26.1., teda 16DC 😅

bique
20. jan 2012

@lienka_1 drzim velmi palce...neviem, ako to je so stitnou zlazou, niekedy zle vysledky nevplyvaju na tehotenstvo a otehotnenie, podla toho ake 😢 drzim palce, daj vediet, co a ako...ja idem az vo stvrtok

dapake
20. jan 2012

@timmka Ahoj. problém nie je v tom že manželka dostala OHSS lebo to máš pravdu že z PCO je veľká pravdepodobnosť že žena dostane OHSS. No problém je v tom že : 1. lekár nás neupozornil že na 90% dostane OHSS. 2. keď ju stimuloval tak po kontrole na 5 deň už 100% vedel že bude OHSS a nič nám nepovedal, respektíve nezmenil dávku puregonu pripadne neprerušil stimuláciu. 3. po odbere sa začal manželke prudko stav zhoršovať a keď sme na tretí deň za nim išli že čo sa deje, stále nepovedal že je to veľmi vážne ale len že by bolo dobre isť do nemocnice.
Takže to je problém že bol ticho a nevysvetli čo sa deje a tvaril sa tak že sa ani nič nestalo!!!
Takže podľa mňa je to hajzel ktorý hľadí len na výsledky a svoju peňaženku. Keď sme si tým už prešli tak sme vedeli čo máme študovať a jedno je pravda že 100% vedel že je u manželky riziko OHSS no neinformoval nás!
P.S. ten pocit keď mi skolabovala a nedýchal a volal som záchranku neprajem nikomu. myslel som že ju stratím.

dapake
20. jan 2012

A sme radi že sme išli do ISCARE v Martne. Tam je to ako v raji. Tu v Košiciach je to o strašné. Ked sme im tam vraveli čo sme si zažili v KE tak krútili hlavou a povedali že nie sme jediný čo majú zlé skusenosti.

lienka_1
20. jan 2012

@bique Volala som dnes do centra a doki vravel, ze vklad sa moze urobit, ale ze by som si mala dat stitku cim skor vysetrit. Problem je v tom, ze som nenasla ziadneho endokrinologa, co by ma tak narychlo zobral, ani ako samoplatcu!

timmka
20. jan 2012

@dapake to mi je strasne luto, dobre vediet.... nechapem to, ale aspon moj ma upozornil a chcel ma vidiet castejsie... v gyncare nie je az taky prijemny, ale vraj je velmi dobry odbornik, tak uvidime

ladenka77
20. jan 2012

Ahoj babulky,som 7.den po ET,kedy by som mohla zacat testovat?som netrpezliva,vsetko ma boli ako pred mrchou...nemam z toho dobry pocit....
Neviete nic o Haanke?

bique
20. jan 2012

@lienka_1 to je nase zdravotnictvo..je to smutne ☹ ono ti to tehotenstvo nemusi vobec ovplyvnovat, dokonca sa to tehotenstvom moze upravit...tou davkou hormonou sa vela moze pomenit 😉 tak uvidis, drzim ti velmi palce, daj potom vediet ako sa mas...a ak ti to nerobi problemy, nechaj to zatial tak...niekedy sa veci poriesia same 😀

bique
20. jan 2012

@ladenka77 ahoj...kludne mozes mat priznaky ako pred MS 😀 povedala by som, ze to ma takto vacsie percento tehotnych zien...ak mas take pocity, testik by ti uz mohol ukazat...ja som testovala po ET na 5ty den, a uz bol pozitivny, cakala som vsak dvojicky...vsak za pokus nic nedas, ale ked este neukaze, tak ta to moze zbytocne stresovat aj ked si mozno tehotna 😉 tak si ten testik musis zvazit...ja som to vsak nevydrzala 😀 ja som o svoje dvojky prisla, 26.1. idem na prenos KET, takze som zvedava aka budem teraz trpezliva 😀 drzim palceky, vsetkych 20 a daj potom vediet vysledok...este sa ta chcem opytat: brala si aj ty po kontrole estrimax uz 3x denne? mne to takto dal od 7meho DC, od 12 DC uz mam brat aj utrogestan 2X rano a vecer...ako si to znasala? ja mam pocit, ze sa zacinam nalievat vodou 😖

ladenka77
20. jan 2012

@bique diky za mile slova....ja som ten test skusila a je negat. ☹ tak teraz neviem....a kedze my uz mrazaciky nemame...tentoraz som zarodila uboho,len 4 vajky z toho sa chytili dve a tie mi vlozili....
dvojcata maju vysoke hcg.....skoda,ze to nevyslo....tentoraz to vyjde ,uvidiiiiis.....,aj nasa prvorodena je z KETka.... 🙂
ano,ano lieky som brala tak.,ked si dobre pamatam,tak od 2DC,asi zaleziod toho,ktora ma ako vysoke hladiny hormonov......ja som to znasala dobre,a aj teraz mi je celkom dobre,az na to brucho...

ladenka77
20. jan 2012

@lienka_1 poruchy stitky tehotenstvo neovplyvnia,ibaze mozu mat neblahe dosledky pre mim i....ja mam hypofunkcnu stitku a musela som si zvysit davky denne,aby som stihala aj pre seba a j pre babo....lebo ak je poruchova a je neliecena.....je to blbe....
neviem odkial si,ja chodim do medicinskeho centra v Ke,ku Dr.Cápovej,ak si z Ke,skus si zavolat,dnes ta k nej prepoja,prave ordinuje... 😉

bique
20. jan 2012

@ladenka77 nehadz este flintu do zita, ako sa hovori 😉 kludne mozes byt tehtona, mohlo sa chytit iba jedno a mozno je po takom kratkom case hcg este nizke..hlavne je pozitivne myslenie, ja sa drzim iba toho, ze vsetko dobre dopadne a tak ako ma 😎 ...u mna to je trosku viac stresujuce, lebo ja som mala prve tehu ukazkove, bez komplikacii, len z nicoho nic mi v 25tt odtiekla voda a po tyzdni lezania v nemocnici som porodila....bohuzial spontanne a jasne ze velmi predcasne....takze iba pozitivne mysliet...nic ine neostava...neviem, ako to dalsie tehotenstvo budem prezivat, lebo strasne tuzim po dietatku a tych 40 tyzdnov bude najdlhsich v mojom zivote 😕

lienka_1
20. jan 2012

@ladenka77 Dakujem za radu. Mohla by som Ta poprosit o cislo? Nie som Kosicanka, ale kludne tam zajdem. Problem je ten, ze ja nezijem na Slovesku a vo stvrtok uz odchadzam prec. Ja som zo stitnou zlazou nikdy problemy nemala az teraz vyskocilo to TSH. Zarazilo ma akym sposobom so mnou jednali, aj napriek tomu, ze si vsetko hradim sama.

milcsi
21. jan 2012

@ladenka77 drzim prsty 😉, testy vobec nie su spolahlive a este je relativne skoro

nurili
21. jan 2012

Ahojte splniecka, co mate nove, kto sa chysta na ET alebo KETko? 😉

deni5
21. jan 2012

Je niekto kto čaká na schválenie poisťovne?Volala som do splnu v piatok a ešte to tam nemali.Žiadosť som posielala 19.12.2011.

katy2
21. jan 2012

@deni5 v akej si poistovni? to sa ti urcite spomalilo kvoli sviatkom.... coskoro to bude... drzim palce....
@ladenka77 drzim palce 🤐

deni5
21. jan 2012

@katy2 som vo všeobecnej pois.

bique
21. jan 2012

@nurili ahoj...tak mi sme si uz pisali v podobnej teme 😀 chystam sa, chystam 😀 už to mam za 5 😀 😅 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre