Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

katy2
4. okt 2009

Ahojte 🙂
To tu dnes este nikto nebol? 😕 Nejako to tu viazne...
Pozdravujem vsetky a kazdej z vas drzim palce 😵 😵 😵

lenuliatko
4. okt 2009

Ahojte, no tu je pusto 😕 Prajem krásnu nedeľu, všetky vegetíte, čo? Veď aj ja. Bojím sa, že na mňa dačo lezie, nie som celkom vo svojej koži a trochu cítim hrdlo. V piatok som bola na predoperačnom, zajtra budú výsledky a ráno trielim do SPLNu. Kto sa pridá? 😉
Marcelka, drobček malý je nádherný, viem si predstaviť, aká si šťastná 😵
Zajko, aj ty už picháš, tak nech vajká krásne rastú 🙂
A čo naše babuľky s drobcami v brušku, rúčky ešte nesvrbia na testovanie? Zdeja, Kika, už by sa dalo, nie? 😉 Dalida má ešte čas...
Ixi, Kukulik, perinky pestujete? Inak, moje vlasy by ste nechceli. Sú síce husté a vraj celkom kvalitné, ale tá údržba 🙄 Po umytí je divá bára šuvix 😀 Vďaka bohu za žehličky a kulmy...
Tomka, verím, že sa v Brne dozvieš len dobré správy a šupky-dupky budeš stimulovať 😉
Tak idem lebediť aj ja. Cez týždeň tu snáď bude živšie.

lenuliatko
4. okt 2009

Ahoj Katy, myslela som, že môj príspevok dnes bude prvý, o chlp ale predbehla si ma 😀 Čo porábate s Hanulkou?

zdeja
4. okt 2009

lenuliatko ahoj....rucky svrbia ale odolavame......dnes je to 9 den po ET a vsetko zatial v pohode

katy2
4. okt 2009

leni, ahoj 🙂 uz sa ti to krati 😉 drzim palce 🙂 hanulka spinka a to mame ist k nasim, mamka ma zajtra meniny....
zdeja, mate moj obdiv, ja by som tolko netestovat nevydrzala.... uz musi nieco test ukazat 😉 drzim palce 😵

jespera
4. okt 2009

Ahojte,
baby aky mate nazor na porodnicu v Saci?

mima263
4. okt 2009

Ahojte
jespera ja som počula na šacu celkom dobré veci, no novú nemocnicu ani veľmi nie.
vidím, že ste tu už skoro všetky v štádiu stimulky - pánečku, tak držím palce a som zvedavá na všetky novinky - jasné, že čakám, len a len dobré správy 😉
Ja som stále v štádiu čakania, už mám 60 deň cyklu a bolesti v podbrušku. aj v noci sa na ne budím. Idem sa dať skontrolovať Dr., či to nie sú náhodou tie cysty, čo boli po stimulke.
Ešte nikdy som tak nevyčkávala ms. No fakt 😀
Ešte raz Vás zdravím všetky, aj maminy a maminy čakateľky samozrejme 🙂

katy2
4. okt 2009

ja na novu nemocnicu nedam dopustit a mam s nou uz dost skusenosti.... a mimochodom sestra rodila prvu dceru v saci a tak ju dobabrali, ze pri druhom porode v novej nemocnici jej davali dokopy aj pozostatky z porodu v saci.....
a inak v novej nemocnici je najlepsie vybavene novorodenecke v KE... hlavne v pripade komplikacii s babatkom.... ja by som nemenila a urcite aj druhe (ak Boh da) budem rodit v novej....

lenuliatko
4. okt 2009

Zdeja, testuj 😉
Katy, ďakujem. Veru blíži. Snáď sa Hanulka dobre vyspinkala 🙂
Mima, nedávno som si čítala príbalový leták od decapeptylu a dočítala som sa, že po pichnutí injekcie v luteálnej fáze (ako ho pichajú v centre nám), príde prvá mrška na 9. deň a ďalšia až na cca 81 deň. Proste nám komplet stopli vaječníky, tvorbu FSH aj LH a kým z tela nevyprchá, nebude ani ovula ani mrška. Preto zvykne po neúspešnom IVF druhá mrška dlho meškať. Každé telo sa s tým vysporiada po svojom, tak si zrátaj, aký čas prešiel od dekáču a podľa toho sa zariaď. Tá mrška, čo príde po neúspešnom ETe je vyvolaná len umelým dodaním FSH a LH počas stimulky, telo ich v tom čase vôbec neprodukuje. Takže to nie je, že cyklus hapruje, to sú ešte účinky dekáču, úplne prirodzené. A myslím, že tu nepomôže ani vyvolávačka, tá síce privodí MS, ale zas len neprirodzenú. A to už je lepšie byť bez nej.

A ešte trochu múdra sa idem robiť 😀, ale zas keď viem niečo, čo sa možno niektorej zíde, tak prečo sa nepodeliť, však? Dočítala som sa tu na koníku, že ak hrozí, alebo prepukne OHSS, je dobré piť iontové nápoje, čo pijú športovci. Obsahujú istú látku (názov si nepamätám), ktorú potom pichajú v infúziách proti OHSS. 😉
Dobrú noc kočky

steva
5. okt 2009

Dobre ranko Splniecka 😵
tak sa nam to tu rozbieha,uz sa tesime na testiky s dvoma ciarkami,foteckami ultrazvukov a hlavne na babatka.
Jaspera ja som rodila v Saci ale druhykrat by som asi isla do Ke.ja nemam dobre skusenosti,ale kolko ludi,tolko nazorov.
Jakubko sa momentalne snazi tiez nieco napisat.Uz papkame zeleninku a celkom nam chuti.
Prajeme vsetkym krasny den 😵

kukulik30
5. okt 2009

pekny den splniecka 🙂
steva, krasne fotecky 😵 ako vidim, Jakubkovi celkom mrkvicka chuti 😉 🙂
leni, tak zase sme o nieco mudrejsi...asi to bude tak, mne mrska prisla na 64 den, zeda aj ovulka sa riadne omeskala, kedze dom merala, tak dosla prirodzene, som rada, ze som nesla na vyvolavacku a dalsi cyklus uz som mala 28dnovy 🙂 takze asi sa fakt oplati vydrzat, nech to z tela prirodzene vyprcha samo 😉
a o iontovych napojoch som veru nepocula.. 😕 🙂 ..ak by bolo nutne 3 IVF, tak to vyskusam, ale verim, ze nebude treba 😀
zdeja ty mas teda vydrz 😀 ..ja uz by som vcera testovala na tvojom mieste 😅

cavik
5. okt 2009

dobré ránko

ja by som tiež už testovala 🙂 🙂 🙂

ja som dnes ráno zistila, že nemám čas zájsť do SPLN-u na dekáč, neviem ako to vymyslím 😠 😠 .....síce robím tento týždeň až od 10.00, ale zajtra máme alergológiu s Miškom, v stredu máme ráno poradu, tak musím ísť do práce pred 10.00, vo štvrtok a v piatok tu už nebude manžel, ide do BA a ja musím zaniesť Miška do škôlky a do SPLN-u by som sa dostala najskôr okolo 8.30 😕 😕 .....tak neviem.....pred dekáčom sa berie aj krv ? Alebo stačí prísť neskôr až na UTZ ? 😒 alebo mi vezmú krvaj po 8.00 ?

kukulik30
5. okt 2009

cavik, ja myslim, ze by nevadilo, keby si dosla neskor...skus zavolat sestricke 😉 ktory dc by som bola, ak by si sla v piatok?...na dekac sa moze ist od 18-22dc, ak to to vychadza, tak chod v piatok 🙂

cavik
5. okt 2009

v piatok 22....ale to je manžel tiež ešte v BA, tak mi je to jedno, či štv. alebo v piatok 😖

lyndus
5. okt 2009

caute babule... zdeja testuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj 😀
Jespi ja sa chystam do starej...robili mi tam laparku a tak, mame to aj celkom blizo 🙂
juj, uz nech zacnu riadne kurit, som sa normalne nachcipala v tej klemre v praci 😠 cely vikend som lezala pod dekou a kurirovala sa, paralen, oscillococcinum, cajiky... uz je to trochen lepsie, ale stale nie buhvi co 🙂

cavik
5. okt 2009

a vlastne, teraz ma napadlo, že nad piatkom neuvažujem preto, lebo mám vymenenú smenu ( poo ideme na chalupu ) a to musím byť v práci do 7.30 😒

kukulik30
5. okt 2009

hmmm..cavik, mas to tazke a do roboty nemozes prist troska neskor?asi nie 😖 to by si musela vysvetlovat, kde si bola..aha...uf, no nejako to musite poriesit, tak vela zdaru...alebo presun Miska u lekara, to sa neda?

cavik
5. okt 2009

kuku....Miška vôbec nemôžem prehlásiť, sme tam objednaný dopredu 3 mesiace 😒
ja sa skúsim dohodnúť so sestričkou, inak to nejde......keby ma to napadlo včera večer, tak tam zájdem dnes, ale vstali sme všetci po 7.00, tak sme to tiež nestíhali 😠 ....miška sme iba zobudili, a kým som ho obliekala, tak mi dookola hovoril, že on chce pyžamko a ide ešte spinkať ☹ 🙂

a berie sa tá krv kvôli dekáču ? lebo ak nie, tak UTZ mi hádam urobia aj neskôr 😉

kukulik30
5. okt 2009

mne sa zda, ze krv sa nebrala..ale ista si nie som 😒 , zajacik to ma isto zapisane, tak hadam sa ozve 🙂

cavik
5. okt 2009

však ? aj mne sa zdá, že neberú...teda aspoň si myslím, že ten decapeptyl pichnú bez akýchkoľvek výsledkov z krvi, že len pozrú cez UTZ, či niesú nejaké cysty 😉

no, idem ja do práce....idem pešo, preto tak skoro, trochu vyvetrať hlavu 🙂

cavik
5. okt 2009

stevi...malý je krásny 🙂 🙂 🙂

a prečo mu už dávaš mrkvičku ? nekojíte sa ?

mimusa.....krásny zážitok z pôrodu prajeme, deny to už má hádam za sebou a príde sa pochváliť 😉

ja by som do šace tiež nešla, ja nedám dopustiťna starú nemocnicu a mám tiež kamarátku, ktorá rodila v šaci a po zle urobenom pôrode dostala zápal maternice a vajíčkovodov a tie jej vzali, druhú dieťa má umelinku a tiež mám kamarátku, ktorej dieťa museli urgentne previesť do novej nem. na skvelé novorodenecké ku dr. Krchovi, ktorý jej ho zachránil 😉

kukulik30
5. okt 2009

este sa vas chcem opytat , ci , ked idete na transfer, davate si v ten den rano utrogestan 😕 ? viem, ze raz uz sa to niekto pytal, ale uz si nepamatam, aka bola odpoved....

jajica
5. okt 2009

Ahojte SPLNačky, tak ako?? Kukulik už sa nám to blíži 😵 😵 😵

kukulik30
5. okt 2009

veru veru..uz som taka nedockava 😀

jajica
5. okt 2009

Kukulik dobrá otázka 😉

kukulik30
5. okt 2009

cavik, este som sa chcela teba opytat, ci nemas taku skusenost so Zinntom u Miska..Samko ho teraz berie uz 10. den posledny....ale uz par dni ma taku krupicu na tvari, male drobne , ale huste vyrazticky...normalne to nie je az tak vidno, ale ked ho pohladim po tvari, citit take draplave 😕 ...huste huste a drobunke..moze to byt tym zinnatom?chvalabohu uz dnes koncime 😒

steva
5. okt 2009

ahoj Cavik.dakujeme.Kojime sa,ale Jakubko keby mohol tak je kojeny od rana do vecera,uz mame 8,3 kila a tak mu davam aj trocha zeleninky,ale vela aj tak nespapa. 😉

kukulik30
5. okt 2009

steva, ved to nevadi, ze chce stale mliecko, to je len a len dobre, naozaj ....a tie kilecka potom vychodi 😉 ja som praveze oddalovala tie prikrmy 😀 moj zacal az po 7 mesiacoch,mliecko mu stacilo, tak som bola spokojna...fakt bol iba na materskom mlieku...a bol tiez fajne navalany,ale teraz take male chudô 😀 😀 😀 rebra sa mu daju pocitat 😀

jespera
5. okt 2009

Ahojte,
no to ste mali velmi nepotesili - vsade citam iba same chvaly na tu sukromnu v Saci..., a hlavne nejaky dokr. dosedla...Ja som bola povodne rozhodnuta ist rodit do trebisova do vody, len som akosi zmenila nazor na epidural do sace...Prajem vam vsetkym pekny den.

lyndus
5. okt 2009

kukulik, ja som normalne rano dala utros a o pol jedenastej transfer, takze kludne daj 🙂 a myslim ze som sa na to pytala sestricky a ona mi povedala, ze normalne zaviest...
jespi Trebisov? ako nechcem krivdit malym nemockam, ale do trebisova by som nesla ani na nakup, nieto este rodit 😀 nechcem nikoho urazit, ak som sa niekoho dotkla, tak sa ospraverdlnujem, nemyslela som to zle, len osobne si myslim, ze cim vacsie mesto, tym viac porodov a teda aj skusenosti...ale to je len moj osobny nazor 😀 mno ja som pocula na Sacu aj pre aj proti, podla mna vsetko stoji a pada na porodnikovi... a na moznostiach nemocnice.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre