Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

bique
10. nov 2012

@jennifeer23 ano a vklad bol az na 6ty den...tam je velka sanca, ze sa podari, z tolkych vajok je co vyberat a aj PK nechavaju do poslednej chvile, lebo nie je riziko, ze nezostane nic 😉 a kolko date vlozit? ja som mala prvykrat tiez take bolesti, ze som sa 3 dni nevladala ani z gauca postavit, ako mrtvy chrobak som cele dni len pred telkou prelezala, este aj na wc bolo utrpenie ist a to po tych 4 litroch som chodila teda dost casto 😀 bola mi nenormalna zima, bola som zakuklena v paplone a aj tak ma triaslo, ale bez teploty 😝 kup si Fatru, ta velmi pomaha 😉 no a po takej urode sa ani necuduj, ze boli 🙂 a ked mozem poradit, ibuprofeny ani nic by som si uz nedavala, nech ma po vklade cistu podu to alebo tie drobciatka 🙂 radsej si daj na uvolnenie cervene vinko, to ta aspon fajne prekrvi, aj sliznicu...ja som si davala este aj prve 4 dni po vklade 2 decka cerveneho po veceri...potom uz nie...pozitivny test mi slabo vysiel na 9ty den, ale to sme vkladali iba jedno embryjko 🙂

jennifeer23
10. nov 2012

@bique presne tieto príznaky mám aj ja, asi som aj zdola nieco chytila a bojim sa nejaké cipky davat. Dakujem za rady, skoncim s ibuprofenom, fatru pijem poctivo. Tiez mame ist na vklad az na šiesty deň. Rozmyslam, že si dám vlozit 2, ked sme uz takú cestu prešli aby bola väčšia šanca, uvidíme, lebo ked dám jedno a nevyjde, tak budem ľutovať. Vám hned prvé IVF vyšlo? Prvý vklad?

bique
11. nov 2012

@jennifeer23 toto bolo nase 2. ivf...prvy ET nam tiez vysiel s vlozenymi dvoma, cakali sme dvvojicky, ale bohuzial v 26tt sme skoncili predcasnym porodom ☹ takze nas z hora teraz strazia dvaja anjelici..potom 2xKET neuspesne a teraz toto ivf odznova ET iba s jednym embryjkom, dve nam uz nechcel vlozit, aj ked ja som s tym uz bola zmierena, ze ak sa chytia obe, nejak to len prezijem, ale doki, ze v ziadnom pripade mi dve neda, ze su tak kvalitne, ze to uz su hotove deti🙂...dobre, ze som posluchla 🙂 lebo dalsie tehu s dvojickami by bol u mna obrovsky risk 😖 zamrazenych mame este 8 kuskov, na surodenca 🙂 vsak uvidis, co vam aj doki odporuci, pri KET nam odporucal 2, pri prvom som suhlasila iba s 1, lebo tam bol obrovsky strach, ale ked nevyslo, tak pri druhom uz s 2, ale ani to nevyslo....no a teraz s jednym uspech, tak verim, ze az do terminu 😉

foryou25
11. nov 2012

@jennifeer23 no ty kokso pekny pocet, ale bacha na ohhs, ja som v jeho dolesdku skoncila v nemocke, po odbere, ma tiez bolelo brucho aj som vela pila, ale po transfere embryjok som sa na 6.den ocitla v nemocke, hned ako hcg zacalo rast. lebo to nanovo stimuluje vajecniky a tiez mozu zosaliet, pozor nato

jennifeer23
11. nov 2012

@foryou25 fuuuu, ja som myslela že ohss môže byt len do transferu. Dá sa tomu nejako predist este inak ako pitim veľkého množstva vody? Bábätku sa nic nestalo? Ja si picham aj fraxiparine, dostala som injekcie od hematologicky a čítala som, že sa to dáva aj pri ohss

divja
11. nov 2012

@majka2205 caoo tak pohodicka vydržžž,ja zajtra nastupujem už do prace zacinam o 7h a koncim 19h uff.Tažké to bude.Vám držíím palcééé,daj vediet vysledok 😉

jennifeer23
11. nov 2012

@bique a bola si pri prvom aj druhom na PNke?Ci si fungovala ako inokedy?

foryou25
11. nov 2012

@jennifeer23 no ja som si to tiez myslela, ale neboj babatka to neohrozije, praveze im to vraj prospieva, horsie je to s telom zeny, tam to narobi sarapaty, ale dobre ze pichas fraxik, mne v nemocke hned dali fragmin, lebo mi strasne zhustla krv. Predist by sa dalo tym ze ak by doki v splne robil v den transferu sono a videl by v akom stave su vajecniky, neurobol by transfer, ale on sono v den trasnferu nerobi takze smola, ale sleduj sa po transfere, pi vela vody, sleduj ci ti nebude enormne rast vaha a obvod brucha, a ci nebudes vraciat a mat hnacky drz sa

bique
11. nov 2012

@jennifeer23 bola som na PNke...moj doki je toho nazoru, ze uz ked to vsetko podstupujem, aspon nech som v pohode, bez stresu z prace a tiez nie je prijemne chodit ako nafuknuta babika...zlaty...a ked vyslo, uz ma nechal doma 😉 a ked nevyslo, tak tiez, lebo sme sa stale chystali na dalsie KET a potom na ivf...ale medzi prvym ET, potom po skratenej materskej a prvym KET som chodila do roboty, lebo sme si dali 9 mesiacov pauzu...

bique
11. nov 2012

@jennifeer23 ja som asi ohss nemala, ale brucho mi spuchlo paradne, az mi na krize strasne vsetko tlacilo, ale nevracala som, nehnackovala a ani nepriberala ....takze asi taky slaby, mne pomohla ta voda akurat...drzim palceky, uz sa vam to krati 😉

jennifeer23
12. nov 2012

@bique dakujem pekne, veru krati, uz sa velmi tesim 🙂

jennifeer23
12. nov 2012

@bique aj Ti povedali lekári kde nastala chyba ked si potratila? Ked si bola doma, urcite si sa setrila

bique
12. nov 2012

@jennifeer23 ja som porodila zivych chlapcov, zili nam po 2 hodiny a druhy 3 dni 😢 otvorila som sa z vnutra a zacala odtekat voda..porod az po tyzdni lezania v nemocke na ifuziach a antibiotikach, dalsia chyba, ze spontanne ☹ to, ze sa mi zvnutra na krcku robi lievik bolo vidiet na morfologickom utlrazvuku, ze moj doktor uz vie co s tym a ked som dosla na poradnu, poslal ma v pohode domov, ze to je pri dvojickach bezne, takyto stav... 😠 mali ma sit a mala som s tym lezat, ci sa to nezhorsuje, ale nie...to je normalne...tak na dalsiu poradnu som uz nedosla, to som uz lezala v nemocke a modlila sa, nech vydrzime co najdlhsie...ale ked odtecie voda, je to uz len otazka casu 😔

jennifeer23
12. nov 2012

@bique to co za doktora? Tu v Košiciach??? Teraz uz máš vybrateho porodnika?

bique
12. nov 2012

@jennifeer23 teraz chodim do rizikovej do Šace, vybavila som si tam doktora, u neho budem aj rodit... chodim kazde 2 tyzdne na cervikometriu, ci sa neotvaram, chvalabohu, zatial je vsetko ok 😉 mam robenu aj konizaciu na krcku, preto asi pri dvojickach nevydrzal a doki nechcel uz v ziadnom pripade teraz riskovat zasa dvojicky.... nechcu ale nic zanedbat, lebo moji chlapci mohli byt zdravi a aj ked nie uplne v termine, tak minimalne o par tyzdnov neskor a to by uz bolo o inom...ale to uz bolo, nikdy nezabudneme, je to najhroznejsia skusenost, co sa moze rodicom stat, ale posunulo nas to niekam inam...tie baby, co otehotneju ani nevedia ako a este rozmyslaju, ci si to nechat, tak to si fakt nevedia vazit zivot 😢

jennifeer23
12. nov 2012

@bique presne tak, mám kamaratky ktoré otehotneli neplanovane a vôbec si to nevazia. Ja ked otehotniem, tak tie pôjdem do Sace k Dankovcikovi alebo k Tomasu. Ale to uz velmi predbieham 🙂

bique
12. nov 2012

@jennifeer23 ked nieco takto pekne planujes, tak sa to aj takto stane 😉 takze kludne predbiehaj 😀 mne robil prvotrimestralny uzv Dosedla a bola som velmi spokojna, zajtra nas u neho caka morfologicky...uz sa neviem dockat, ani nezaspim... 😀

jennifeer23
12. nov 2012

@bique aj ja chcem mat nespavost kvoli takýmto veciam 🙂 tesim sa s Tebou 🙂

mimka
12. nov 2012

@jennifeer23
@bique
ake ste zlate baby 😵 držte sa....

jennifeer23
12. nov 2012

@mimka 🙂

divja
13. nov 2012

@bique
@jennifeer23 držíím váám siilno palce baby.... 😉

jennifeer23
13. nov 2012

@divja dakujem ;)

majka2205
14. nov 2012

baby chcem sa opýtať, ak viete poradiť ako dlho sa môže držať pregnyl v tele keď som mala pichnutý 2x5000? a cítili ste niečo keď sa vám podarilo?

foryou25
14. nov 2012

@majka2205 pregnyl cca 10 dni 🙂

majka2205
14. nov 2012

@foryou25 ďakujem 🙂

bique
14. nov 2012

@majka2205 do 10 dni od pichnutia by uz nemal byt v moci 😉 skusala si testik? hm? necitila som nic, iba som na 6ty den po ET trosku spinila na ruzovo par hodin, potom uz nic...mna strasne boleli prsia, ale to uz po pregnyle zacali, takze neviem, ci to bolo tym🙂

majka2205
14. nov 2012

@bique pregnyl som pichala 4.11. a áno skúšala som, chcela som vedieť či je ešte pregnyl v tele, je tam taký slabučký dúšik viac viditeľný až po zaschnutí. a dnes som 5 deň po ET. 🙂

bique
14. nov 2012

@majka2205 jeeeeeej..tak to uz moze byt..skus o 2 dni, mal by trosku zosilniet a je to jasne 😉 pregnyl to uz podla mna nebude 🙂

majka2205
14. nov 2012

@bique myslíš žeby to mohlo byť keď som mala vklad v piatok bez PK? určite skúsim ale zatiaľ to beriem tak že je to ešte pregnyl 🙂

bique
14. nov 2012

@majka2205 mne na 5ty den po ET s dvojickami po PK ukazalo uz peknu ciarku, nie iba ducha, o dva dni bola uz o moc silnejsia....no a potom na 10 den super vysoke hcg...takze moze byt, ked sa za nejake 2 dni uhniezdilo, ze uz ukazuje...vsak uvidis za 2 dni 😉 ja teraz s jednym embryjkom po PK, vklad na 6ty den a slabo pozitivny test az na 9ty den po ET...takze je to individualne aj na kazde tehu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre