Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

pimma
12. nov 2010

@anika142 tiez si tak myslim, ze by som mohla byt tak v 5tt. doktor mi to povie presne az o 2 tyzdne, ked idem na dalsi ultrazvuk. idem este k hredzakovi, ale neviem, ako dlho sa k nemu este chodi. mne to zatial vyhovuje, lebo chcem zmenit gynekologa a zatial si hladam noveho. cize kym sa bude dat, budem chodit aj k nemu. viac neviem. dakujem ti a vela stastia 🙂 🙂 🙂

tinucha
12. nov 2010

Pimma, gratulujem k dvojičkám. 🙂 🙂 🙂 K Hredzákovi sa chodí väčšinou do 12.tt. To v ktorom týždni si, to už možno Hredzi pri uzv povedal (nadiktoval sestričke), určuje sa to podľa veľkosti plodu, čo je v prípade IVF presnejšie. Ale aj tak sa niektorí lekári držia aj poslednej ms. Kedy ideš na najbližší uzv k Hredzákovi? Ja by som od OPUodpočítala 2 týždne, to by bol kvázi deň poslednej mrchy a od neho by sa dali počítať približné týždne tehotenstva. Podľa toho to vychádza na začiatok 7.tt.

deny3
12. nov 2010

@pimma gratulujem k tehotenstvu 😵 k Hredzákovi pôjdeš teraz na srdiečka, on ti dá správu pre tvojho lekára a potom už len k svôjmu lekárovi.

pimma
12. nov 2010

@tinucha dakujem, hredzak mi prave nepovedal tt, potom som volala sestricke, ze som sa zabudla opytat a ona hovorila,ze to mi povie dr. az o 2tyzd. ked pojdem na ultrazvuk. to bude 25.11.
@deny3 vdaka 🙂 ale tie hormonalne tabletky budem brat este do 12.tt? zatial ich mam stale brat

deny3
12. nov 2010

@pimma áno, hormóny budeš brať ďalej, ale on to napíše do výslednej správy. Myslím, že estrimax sa po srdiečkach už neberie.

pimma
15. nov 2010

🙂 ahojte 🙂 co nove? dalida, deni.. cakam na nove spravy ..
mna v sobotu bolelo podbrusko cely den, vcera tiez, ale len po zatazi,ked som sa vela hybala a zohynala a dnes som ledva dosla domov z obchodu, tak ma to bolelo.ale ked som si uz sadla,tak je to ok. je to normalne? trosku sa obavam, boli take stredne silne akoby menstruacne bolesti.

deni809
15. nov 2010

ahojte,@pimma ahoj 🙂 4.11. som mala opu,8.11. vklad 2 embryjka.Zatial len čakám nič sa nedeje ani neviem či vobec dačo mám cítit.Piatok ma bolelo brucho večer ale do rána to prešlo.22.11.idem na krv,ale v piatok asi si urobím test,to už bude 12 den,tak uvidím. 😵 @dalida ako si na tom? Pimma ty len oddychuj,pokial nemusíš tak nič extra tažké nerob.ahojte

zajacik...
15. nov 2010

Pimma gratulujem k dvojickam 😵 Presne ako napisala Tinucha, ja by som tiez odratala 2 tyzdne od OPU a to by bol den odkedy by sa pocitalo tehotenstvo. Inak TP ti vychadza okolo 11.7., ale pri dvojickach pocitaj ze sa narodia niekedy v jprvej polovici juna 🙂 Drzim palce nech je vsetko OK, teraz sa co najviac setri, ziadna namaha, oddychuj kolko len mozes, aby si bola v bublinkami v poriadku 😵

Dalidka ozvi sa, velmi na teba myslim! 🙂

pimma
16. nov 2010

@deni809 velmi drzim palce a ozvi sa, ako to dopadlo.. urcite to musi vyjst 😵 😵 😵

@zajacik... dakujem, tak ja si skusim uz vyznacit tie tt do pasu 🙂 len este neviem ako. ved ked bude zle,tak si to opravim 🙂

pimma
18. nov 2010

@deni809 este netestujes? 🙂 drzim vsetky prsty 😵 😵 😵

katy2
18. nov 2010

@kukulik30, @pimma co to citam? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 z celeho srdca gratulujem a strasne sa s vami tesim 😵 😵 😵 😵 😵 to su super spravicky....
stimulantkam drzim palce....
mimochodom, neviete, kolko stoji IVF v splne na plnu platbu? stale mi to mata v hlave.... 😔 😔 😔 neviem sa zmierit s tym, ze hanicka bude sama.... 😔 😔 😔 😔

pimma
18. nov 2010

@katy2 dakujem krasne, budeme sa snazit to dotiahnut do uplneho konca 🙂 ty sa ako mas? to je super,ze rozmyslas o surodencovi pre hanicku 😵 neviem kolko je to v splne, ale vela zien co su samoplatci chodia do brna, vraj to tam je len o nieco drahsie ako ked to preplaca poistovna. no neviem to na 100%. ale zase je to strasne daleko,ked treba chodit niekolko krat. kazdopadne drzim prstiky, aby hanicka neostala sama 😉

deni809
19. nov 2010

ahojte, 🙂 @pimma na 9 den po et test / čiarka, ☹ ☹ ☹ ale to som si robila cez den.To asi bolo ešte skoro.Dnes ráno 12 den po et hned ráno test / čiarka. ☹ ☹ ☹ Tak pondelok pojdem ešte na krv lebo manžel chce ale keby som bola tehotná podla mňa by už to bolo vidno na teste.Tak zatial neviem ako dalej,momentálne už nemám silu nad tým rozmýšlat.papa Pozdravujem všetky splniečka. 😵 😵 😵

pimma
19. nov 2010

@deni809 to ma vazne velmi mrzi ☹ ale nadej umiera posledna, chod este na krv,budem na teba mysliet. vela stastia 🙂

kukulik30
19. nov 2010

ahojte
@katy2 dakujem 🙂
@deni809 mrzi ma to.. ☹

pozdravujem vsetky splniecka 😵 😵 😵

franina
19. nov 2010

@deni809 nevzdavaj to ... nadej umiera posledna...

dievcata neviete ako s vianocnymi dovolenkami v splne? asi ET uz nestihnem do Vianoc ☹

dalida
23. nov 2010

Dobry den, splnieckovo. Vsetkym tehulkam gratulujem, prajem uspesne a bezproblemove tehulkovanie. 🙂 Ja som sa neozyvala, pretoze sa u mna rozvinul OHSS 3.stupňa, transfer sa nekonal a skoncila som v nemocke. 😔 Vcera som sa vratila. Prezila som si peklo - inak to ani neviem napisat. Strach sa miesal s uzkostou a... Prvu chybu som urobila, ze som sa rozhodla ist na pohotovost do starej nemocnice v PO, druhu, ked som hned po konzultacii s lekarom nevzala nohy na plecia a nezutekala inde, napr. aj do monobloku... Sestricka, ktora ma prijimala mi hovorila cosi o tom, ze by som asi mala zvazit "reklamaciu" u lekara, ktory mi robil stimulku a nedoslo k transferu... alebo by mi asi mal spravit "akciu"... Pozerali sme na seba s manzelom ako puky... Mala som problemy s dychanim, brusko som mala velke a na vahe som pribrala 5 kg.... Mala som co so sebou robit, aby som vobec vydrzala sediet.... Nakoniec prisiel lekar, kt. na ultrazvuku vraj nic nevidel... iba nafuknute crevo... nariadil mi klistir, ktory mi vsak na porodnej sale vykonat nemohli, pretoze som mala neskutocny problem s dychanim v lezme na lavom boku a po zvereni sa sestricke, ktora mi ten klistir podat mala, ze som dnes stolicu mala, oznamila lekarovi, ze.... u mna nie je klistir potrebny.... Lekar na to, tak dobre... Opätovne sme zasli na vysetrovnu a opatovne mi prijimajuca sestricka, kt. vypisovala papiere zacala hovorit cosi o tom, ci by som nemala ist k lekarovi, kt. mi stimulaciu robil... pricom v sprave od Hredziho je jasne napisane.... " v pripade zhorsenia.... nutna hospitalizacia" - aj hlupemu asi dojde, ze vykon kt. mi robil sa robi v ambulancii a nie v nemocnici 😒 Brali ma tam ako nenormalnu a uz ani nehovorim o empatickom pristupe, ktory im chybal 😔 Nastastie tam bola lekarka, schopnejsia, ako lekar..., ktora jednoznacne zdiagnostikovala na UTZ maternicu, pravy vajecnik, velkosti vajecnikov, cysty, endometrium...., nariadila hospitalizaciu, odbery a nasadenie liecby... dali ma lezat na pooperacnu izbu, nasadili kateter (ktory som najprv odmietla, lebo cikat som mohla predsa aj sama... , no ale co uz...). Konecne som lezala a isla mi liecba... Postupne som sla na vysetrenia u chirurga /isla som z jednej budovy do druhej - peso v sprievode osetrovatela s nasadenym katetrom, nevladala som chodit, dychat.... bolo to narocne/ a tam mi lekar oznamil ze mam nepriechodne crevo, nafuknute, ze je nutna operacia, pretoze do rana mi moze aj prasknut... Bola som hotova, viac som uz skutocne nemohla zniest... Po prichode na izbu som okamzite volala nasej sestricke.... tam sa lady konecne pohli a po konuzltacii s Hredzim a .... mi sestricka oznamila, ze akykolvek zasah do organizmu /teda operaciu..../ mam odmietnut a ist do nemocky v KE.... Osetrujuca sestricka na pooperacnej izbe nacuvala za dverami moj rozhovor s nasou splňackou sestrickou .... Vyklopila to lekarovi, ktory ma prijimal a ten na mna prisiel nakricat..., ze co sa mi nepaci, ked vsetci odkedy som sem prisla len lietaju okolo mna... Nebola som v dobrom fyzickom stave a uz ani nehovorim o narusenej psychike podlomenej milym personalom nemocnice v Prešove... Nevladala som sa urazenemu lekarovi branit, tak som ho len poprosila, aby ma nechal na pokoji, neterorizoval a nebral mi pravo na konzultaciu aj s mojim lekarom.... V tej chvili sa upokojil... a zacal hovorit aj o operacii, ktora nebude potrebna (chirurgicka).... V rannych hodinach bola vizita, liecba nadalej isla... no asi som niekomu stupila na ego (prijimajuci lekar a zastupkyna primara mali rovnake priezviska a je velmi velka pravdepodobnost aj pribuzenskeho vztahu) a teda po porade za mnou prisla primarka a jasne mi kazala vytocit cislo na Hredziho..., kde mu oznamila, ze oni ma tam osetrovat nebudu a posielaju do KE..... Konecne som sa dostala na miesto, kde sa na mna nepozerali ako na nenormalnu, kde moj stav zhodnotili ako vazny, ale nie taky kde sa neda pomoct (vraj sa este nestalo, ze by zene s OHSS nepomohli)... kde chirurgicky zakrok nefungujuceho a nepriechodne creva jednoznacne zamietli, pretoze crevo mi fungovalo a nastastie aj nadalej funguje... Este nie som uplne O.K. mam nariadeny kludovy rezim, som na PN a asi ostanem aj cely december, aby som sa dala uplne do poriadku a v januari mohla ist na KET.

pimma
23. nov 2010

@dalida ahoj 🙂 je mi velmi luto, co sa ti stalo. viem si to zivo predstavit, kedze aj ja som mala OHSS 2st. a skoncila som v nemocnici. to co opisujes, je hrozne. hlavne ten pristup lekarov a sestier ☹ ja som bola v starej nemocnici v ke a musim povedat, ze sa tam o mna starali a aspon trochu vedeli, co robit. v ktorej nemocnici v ke si bola ty?urcite ostan cely december doma a oddychuj, pretoze to bude trvat nejaky cas, kym sa to da do poriadku. ja mam este stale zvacsene vajecniky a trochu tekutiny v brusnej dutine, no a nejake cysty ( ani neviem kolko) velmi ti drzim palce 🙂 prajem rychle uzdravenie a vela sily, oddychuj a nicim sa nezatazuj, urcite to v januari vyjde a budes mat novorocne prekvapenie 😵 a ozyvaj sa, nech o tebe vieme 🙂 budem na teba mysliet 🙂

deny3
23. nov 2010

@dalida veľmi ti držím palce, nemysli teraz na KET, daj sa do poriadku,aby potom sa mohli bambulky pekne zahniezdiť. Ten prístup lekárov je na žalobu, žial u nás to tak chodí, len my ako pacienti si stále necháme takto kydať na hlavu a mlčíme. 😖

dalida
23. nov 2010

@pimma aj ja som bola na odporucanie Hredziho a nasej sestricky v starej nemocke.

@deny3 ano je to na zalobu. Manzel to aj chcel urobit, ale poviem ti su fajne kryti... V prepustacej sprave mam od prijimajuceho lekara napisane, ze ma palpalce vysetril / ani sa ma nedotkol 😠 / Su tam uvedene take fakty, ktore sa vobec neuskutocnili /teraz myslim toho pana doktora a jeho kvazi diagnostikovania/, o pripadnom klistire, kt. mi chcel dat sa nikde nezmienuje...
Uzasne bolo, ze kazdy z lekarov chcel, aby som mala stolicu..., lenze mne tam nic nedali jest. Bola som o hlade / v tom obdobi mi vobec nechutilo, kym som bola doma jedla som iba polievocky a jedla, kt. by som este viac nezatazila telo travenim/. Drobnosti, ako ziadost o to, aby mi este prikryli nohy lebo mi je zima /sestricka mi povedala, ze co ona ma s tym teraz akoze robit.... 😠 / , alebo neustale prizvukovanie za mojim chrbtom, ze co tam ja vlastne robim, ze mam byt na chirurgii..., alebo len taka mensia poznamka o mojom zamestnavatelovi, o tehotenstve znamej, ci jej sestry...

astrid55
23. nov 2010

dalida, co to tu citam? ved to je neuveritelne!!! teda, takto si vytrpiet, to je sila a este k tomu taketo spravanie...ja by som na tvojom mieste urcite minimalne napisala staznost, ak to nevidis na zalobu. Toto nie je normalny pristup. Kazdopadne ta obdivujem, ze potom vsetkom mas energiu ist v januari na ket, teda, klobuk dolu. Drzim palce a nech si skoro fit!!!

dalida
23. nov 2010

@astrid55 toto som si spiskala v starej nemocke v PO. Na Raslavicovej v KE sa uz o mna normalne postarali.

kukulik30
23. nov 2010

ahojte

@dalida oj..co to citam...cim si si to musela prejst???? ☹ ☹ ☹
jednoznacne zlyhala nemocnica v PO...a pritom sa cudujem, lebo ked som ja lezala u nas v SNV v nemocke so OHSS, tak teda nejake skusenosti s tymto nemali, ale postupovali naozaj duchapritomne a vsemozne sa snazili zmiernit tazkosti...hned nasadili infuzie, robili testy , merali brucho a vazili hmotnost, ci sa nezvacsuje, mala som si zapisaovat prijem a vydaj tekutin....fakt nemozem povedat ani krive slovo...
fuuuha silne kafe....
dalidka a uzv nenaznacil OHSS uz predtym, ake davky liekov si mala, mala si ich aj znizene, ked uz hrozila hyperstimulacia???

dalida
23. nov 2010

@kukulik30 tento problem mozno nastal aj preto, ze Hredzi mi nemohol odobrat vajicka z laveho vajecnika. Za par dni sa schoval za maternicou a on mi uz do toho nemohl zasiahnut, aby nenarusil nejaku cievku v maternici. 😔 Uz som vedela, ze po tomto sa to u mna rozvinie.... len som dufala, ze to prekonam doma.

kukulik30
23. nov 2010

@dalida to mi je luto, ze sa to takto skomplikovalo...teraz uz len vela vela oddychovat, nech sa telo spamata....je to velka zataz 😔

anika142
23. nov 2010

@dalida ahoj, je mi ľúto čo sa ti stalo, no každopádne sa daj dokopy aby sa v januári dobre darilo mrazáčikom. Držím palce. Oddychuj

dalida
23. nov 2010

@kukulik30 dakujem za empatiu. Budem oddychovat, aby som sa dala co najskor do poriadku.
Uprimne, z celeho srdiecka ti prajem krasne tehulkovanie. Mam z teba radost 🙂

kukulik30
23. nov 2010

@dalida dakujem krasne, ver , ze sa velmi tesim a este stale nemozem tomu uverit....stimulka prebehla bez problemov, odber tiez, krasnych 9 embryjok sme mali , cize konecne sme sa vyhli tym obrovskym mnozstvam a zaroven strasiaku OHSS, mali sme do rezervy planovanu aj nejaku injekciu, ak by hrozil pocas stimulky...takze som naozaj velmi spokojna a zostali este aj mraziaciky 😵
drzim paleceky, nech si mozes ist co najskor po svoje bublinky 🙂

mima263
23. nov 2010

@dalida
veľmi držím palce, nech sa z toho skoro vystrábiš. Moja známa zažilla podobné správanie práve v tejto nemocnici, no des a hruza

zuzana.dry
24. nov 2010

Dalida, drzim palce, nech sa z toho cim skor dostanes...neviem, cim to je, ale na PO nemocku pocujem same staznosti...povodne pochadzam z blizkeho mesta pri PO, ale svoju rodinu v pripade problemu radsej zavezieme do KE...nehovorim, ze je to zaruka, ale kolko mojich kamosiek dodrbali v PO a to nehovorim o porodnici, kde babatka musia ostat dlhsie,lebo kazde skoli nejaka infekcia☹(...je to tam vraj hrozne...hygiena o nicom...tak neviem...neustale sa mi to potvrdzuje...mali by sa nad sebou zamysliet☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre