Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

kukulik30
5. jún 2009

marcelka, je to v poriadku..ak mas dlhy protokol , tak sa picha po mrske..ja som napr zacala pichat 7dc...zavisi to do hormonov a pri kratkom protokole, vtedy a nepicha pred ocakavanou mrskou decapaptyl sa zacina pichat uz pocas mrsky...neboj, dr vie, co robi 🙂

kukulik30
5. jún 2009

ja som mala pri 1. IVf kratky protokol a zacala som pichat 3dc..ale teraz pri 2. IVf uz mam dlhy a to som zacala pichat az po mrske 🙂

marcela24
5. jún 2009

a aky je rozdiel medzi dlhym a kratkym ? nevies, preco to tak je ? lebo u nas nie je ziadny problem, sme oba OK, tak ja len zo zvedavosti, preco to je teraz takto, je lespie dlhy protokol ?

kukulik30
5. jún 2009

teraz robi v Splne co ja viem vycsinou dlhy...to znamena, ze sa pichne na ten cca 20 dc decapeptyl a caka sa mrska, a stimulovat sa acina az po nej
no a kratky sa zacina pocas mrsky a pichaju sa dva druhy injekcii..pockaj najdem to a zkopcim tu 😉
ale asi ma Hredzi lepsiu skusenost s dlhym ...neviem, podla coho to voli

marcela24
5. jún 2009

aha ? je to v podstate jedno, len nech sme vsetky uspesneeeeee 😉 velmi tomu verim a drzim vsetkych strasne, strasne vsetky prsteky 😵 😵 😵

kukulik30
5. jún 2009

Existujú dva typy režimov podávania liekov. Navzájom sa odlišujú trvaním a výberom preparátu. Nazývajú sa dlhý a krátky protokol:

Dlhý protokol: liečba začína na 2. alebo 20. deň menštruačného cyklu podaním injekcie analógov GnRH za účelom redukcie prirodzenej produkcie FSH a LH. Po uplynutí približne 18-19 dní (alebo 8-13 dní, v závislosti od toho, kedy sa liečba začala), sa začnú podávať injekcie FSH v dávke stanovenej lekárom. Podávanie sa reguluje v závislosti od vývoja folikulov, ich počtu a veľkosti a bežne trvá 10-12 dní. Potom sa podá injekcia hCG a po 36-40 hodinách sa robí odber oocytov. Po vložení embrya do maternice, sa nasadí na dobu dvoch týždňov hormón žltého telieska. V prípade úspešnej tehotnosti sa pokračuje v jeho užívaní do 13. týždňa.

Krátky protokol trvá zvyčajne 10-14 dní. Liečba sa začína na druhý alebo tretí deň menštruačného cyklu. Podávajú sa injekcie FSH ako u dlhého protokolu a GnRH agonisti, ktoré v krátkom režime vplývajú na zvýšenie prirodzenej tvorby FSH a LH. Vo všetkých ostatných bodoch je liečba identická ako v prípade dlhého protokolu.

marcela24
5. jún 2009

velmi si vazim, ze ste tu a ze vobec existuje takato stranka, cloveku je hned lepsie, ked si vas precita, lebo vy vsetky najlepsie viete, cim prechadzame 😉

kukulik30
5. jún 2009

marcelka...ano mas pravdu....mne to neskutocne pomaha a hlavne velmi sa tesim, ked vidim uspechy 😵

ixi
autor
5. jún 2009

ahojte kocky ako sa mate? ja utekam do nocnej tak som vas prisla este pozdravit majte sa krasne 😵 😵 😵

lulocka
5. jún 2009

Ahojte všetky. Práve som sa vrátila s práce zasa to bolo na nervy.Ja vždy hovorím najhoršia práca je s ľudmi.

lulocka
5. jún 2009

ja si mám začať pichať na 8dc.U každého je to asi iné záleží asi naozaj od tých hormonov

mima263
5. jún 2009

ahojte,
lulocka, vidím, že aj ty to máš v práci zaujímavé
Ozaj, ako si dopadla s PN?

lulocka
5. jún 2009

Ahoj mima s pn som nevybavila nič môj gyn mi ju nechce dať že on s tým nemá nič spoločne.V pondelok sa chystám vybaviť si predoperačné vyšetrenia a budem to musieť riešiť dovolenkou ale čo potom tak neviem.A ty ako v pondelok ti držím prsty ak sa nemýlim tak ideš do splnu.

kukulik30
5. jún 2009

lulocka, to je cudne, ze ti nechce tvoj gyn vypusat PN..ja som v pohode bola vypisana u svojho gynekologa pocas celje stimulky, aj po nej , az kym som nevedela vysledok a potom som pokracovala dalej, uplne bez problemov....vedel, ze sme sli na IVF, on nam ho aj odporucil a ked som mu vravela, ze chcem byt doma , tak v pohodke ...nechapem s cym ma tvoj gyn problem 😕 a kto ti ju ma potom vypisat??? 😕

mima263
5. jún 2009

nie nemýliš 😉
Dúfam, že dostanem prvú inj.,
som zvedavá koľko budú stáť komplet lieky.
Ja už som rozhodnutá pN-ka bude iba ak mi bude zle.
Moja obvoďáčka mi sľúbila. Neskúsiš aj ty u svojho?

tina1
5. jún 2009

ahoj lulocka, vidím, že si z MI, ja som tiež a moja gynekologička s tým nemala tiež žiadny problém. Ku komu chodíš?

lulocka
5. jún 2009

Ano som s Mi.On my proste povedal že oni su samostatna inštitúcia a že ak je potrebná pn tak oni mi ju majú dať a že on s umelým oplodnením nemá nič spoločne.Tak ma sklamal do teraz som s ním nemala žiadne problémy.

lulocka
5. jún 2009

tini1 k Holešovi chodím

tina1
5. jún 2009

práve že súkromné centrum nemá nič spoločné s tvojou PN. Ja chodím k MUDr. Zambovej a ona sama mi odporučila PN. Keď som jej povedala, že chcem len týždeň, tak ona nato, že prečo nie dva, čiže celé obdobie čakania na výsledok. Keď sa mi potvrdí tehu, tak ma určite nechá doma celé tehotenstvo. Už aj ona je z toho zúfalá, že sa nedarí.

lulocka
5. jún 2009

mima ja som za lieky dala 303eur.

mima263
5. jún 2009

myslela som, že viac 😕

cavik
5. jún 2009

Pekný večer

lulocka...to mi príde zcestné, že Ti nechce dať PN, ako urazená ješitnosť...ale nemá byť prečo, veď on zrejme urobil, čo mohol a teraz sa o Teba stará CAR....mne síce nedával PN gynekológ, pretože ja som ku tomu "svojmu" ani nechodila, ale bez reptania mi ju dala moja obv. dr, dokonca som si po ňu nemusela prísť ani sama, aby som sa nemotala pomedzi chorých, mohol prísť ktokoľvek, jej som to iba telefonicky oznámila 😉

mima...ja som tiež ostala prekvapená, že sa menej dopláca, moje 1. a 2. IVF ma vyšli po cca 15. tis Skk 😉

cavik
5. jún 2009

teraz dočítavam

tak ako píše tina....ak by Ti chcel pomôcť, tak ako Ti zrejme pomáhal doteraz a zaujímal sa o liečbu Tvojej neplodnosti, tak by Ti tú PN mal sám doporučiť ....to je najký chruňo...som sa normálne vytočila 😠 😠

lulocka
5. jún 2009

Ved aj mna to vytočilo ale úplne zarazilo lebo som to nečakal.možno preto že problém nemám ja ale manžel lebo inak si to neviem vysvetliť. 😠

kukulik30
6. jún 2009

dobre ranko, sice skarede a zamracene..ale vikendove 😀

dafy??? tak kde je nasa testovatelka.... 😉

tina1
6. jún 2009

ahoj kukulik, čítam, že pri pozitívnom KET-ku ťa bolelo len bruško a prsia nie. A kedy približne ťa začalo pobolievať?

kukulik30
6. jún 2009

tinka, pamatam uz iba matne, ale zda sa mi ze ku koncu dvoch tyzdnov, od nejakeho 10dna po KET....predtym som pocitovala iab take mierne bolesti podbruska, mozno este nasledok stimulky, vtedy som ale stimulovala Menopurom, dr nedaval tabletky Estrimax ako teraz...
ja nikdy nemavam ani pri mrske , ci pred nou citlive prsia 😉

dafy
6. jún 2009

ahojte žienky domáce 😀 😀

kukulik ved prave ze aj ja som pri Emmke to tak citila ze kazdu chvilu dorazi mrcha a este aj prsia a bola som v tom .preto teraz tomu nedavam nejaku velku nadej lebo mne vobec nic nie je ani kus ma brucho neboli vobec 😖

testovanie som musela prelozit na zajtra lebo vcera mm prisiel neskoro a nestihli sme uz lekaren tak dnes hadam uz kupime 😀 😀 ale asi to bude zbytocne 😖 😖 😖

melisska
6. jún 2009

pekny dnik
Vcera som nasla na vl. svetlohnede trosku, cez noc nic, rano po WC zase, bolelo ma aj brucho, krize:( lezala som doteraz nic, ale teraz mam zase tosku na vl. svetlo hn.:( na teste /. uz by mi pomohol len obrovsky zazrak, bolo to polsedny krat viac uz nejdeme, uvidim co s mrazacikmi na jesen ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

dafy
6. jún 2009

meliska nezufaj ☹ este mas ako taku sancu ved mas zname co im test nevysiel a krv bola pozitivna nie?? 😒

a mrazacikov tam urcite nenechavaj teraz mas telo nastartovane tak bolo by skoda ich tam nechat ved kolko je tu takych zien co im to vyslo az na posledne KET 🙂 urcite to nevzdavaj daj aj ostatnym bublinkam šancu prosim. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre