Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

rebeka33
12. jan 2010

Dalilka ja som bola u hulíkovej a našla som len toto číslo 055/78 98 451. A mala som volať po termín medzi13-14.00. Tiež som dosť čakala ,ale povedala som im ,že čakám na et tak ma trocha sestrička posunula. Snáď ti to pomôže.
kukulik som rada,že pôjdeš s nami do ketu .Tvoja podpora a vedomosti nám určite prídu vhod a teraz to snáď dopadne dobre. 😵 A ten dátum bude určite pozitívny. Ja som predtým čítala veľa o správnych dňoch aj u Jonáša a oni tvrdia ,že je to veľmi dôležite. Tak teraz ti to pôjde. Verím tomu.
tak ja dúfam ,že tá mrcha dôjde čoskoro. Budúci týždeň idem ešte k gynoške, po výsledky cyto a výter a potom šup na ket.
Prajem pekný večer.

zajacik...
12. jan 2010

Kukulik to je super ze ti KET vyjde skoro rovnako ako pri Samkovi, tak drzim palce aby aj vysledok bol rovnaky 😵
Jespera pozdravujem Karinku, ako to leti, uz ma 2 mesiace 😅
Ahojte vsetky SPLNiecka 🙂

pimma
12. jan 2010

ahojte 🙂 ako sa mate? ja cakam na ms, zatial nic.uz som po decapeptyle. chcem si len overit, ci mam ist do splnu az ked mi ms uplne skonci? tak sa mi zda,ze hovorila sestricka. 🙂 ja ked som v strese,tak velmi nevnimam 🙂

mery35
12. jan 2010

ahoj pimma 🙂 🙂 🙂 🙂 mas pravdu as ked sa ti skonci ms.............

kukulik30
13. jan 2010

ahojte, zase som nas nasla az na tretej strane 😀 pozdravujem vas a myslim na vas 😉

ja uz som na polovicnom uvazku, takze sem bude nahliadat castejsie 🙂

dalida
13. jan 2010

Dobre popoludnie, splnieckovo. 😉 Tak ja hlasim, ze som sa konecne dovolala na hemato... Termin na konzultaciu vysledkov mi chcela dat sestricka na 4 februara 😝 🙄 uprosila som ju, aby ma posunula co najskor kvoli ketu... tak termin prehodila na 18 januara... uvidim ci ma zoberie Hredzi... Chcela by som to tento mesiac skusit...
Kukulicek, bolo by fajn, ak by sme cakali na vysledocek spolocne... Co povies? 😉

kukulik30
13. jan 2010

dalidka, ano ano....budem rada a potom spolocne tehulkovanie 😵nam uz ostava iba jeden pokus a potom uz posledne 3. IVF, najlepsie by bolo ho uz neabsolvovat, cele to trapovisko...ale vydrzim vsetko 😀

kukulik30
13. jan 2010

dalidka, tak to ta pekne posunula sestricka na vysledky, drzim palce, nech je to ok 😵

katy2
13. jan 2010

Ahojte 🙂
Vsetkym drzim silno palce.... Myslim na vas 😵 😵 😵
Dnes sme mali poradnu, Hanka ma uz 7950g a 75cm... Uz je to co nosit.... 😉

petronelka77
13. jan 2010

Ahojte, len sme vas prisli pozdravit a zazelat vela, vela uspechov pri snazeni, pri ET-ovani, KET-ovani, tehulkovani.
My sa mame fajn, nestiham vas citat, ale myslime na vas a drzime palce. Davidko pekne papka a rastie, obcas nas pobolieva brusko, tak obcas mame dlhu noc 😉 .
Majte sa pekne.

deny3
13. jan 2010

ahojte 🙂
katy aj my sme dens mali poradňu 🙂 mali sme byť aj očkovaný, ale bolo veľa detičiek a kým sme prišli na radu,tak sa lekárka ponáhľala za svojimi detičkami, tak buď zajtra alebo o týždeň, neviem. A máme 6080g, dohnali sme ostatné detičky, veď sme mali iba 2,5 kila.
a nosiť už máme čo obe a bude ešte horšie 😀 😉

čo je s lyndus, nemá nikto info? už je možno Kubko na svete, snáď sa ozve a dá vedieť.

tehulkám nech sa darí a detičky nech už kopkajú, snažilkám držím palce, nech ich už tiež čoskoro začnú kopkať.

deny3
13. jan 2010

petronelka nemá koliku? nám veľmi pomohol espumisan

xeroma
13. jan 2010

ahojček, pimma tak už som po decapeptyle a idem tiež čakať na ms. do 2 týždňov by mala prísť, takže uvidíme 🙂

petronelka77
13. jan 2010

Deny, neviem. Obcas dostane taky zachvat placu, je stoceny do klbka, tak ho masirujem, cvicim s nim, hladkam ho. Pediatricka sa mi k tomu nevyjadrila. Vraj to je u chlapcov normalne. Cez den spinka pekne a v noci ho boli brusko, tak nerozumiem. Stolicu ma pravidelnu, redsiu, aj si poprdkava. Jakubko tym nepresiel?

zajacik...
13. jan 2010

Katy, Deny, tie vase deticky pekne priberaju, len tak dalej 🙂
Petronelka Davidkovi posielam cmuk na brusko, aby nebolkalo 🙂
Dalidka tak to je super ze konzultaciu mas uz buduci tyzden, tak nech vsetko dobre dopadne a nech s Kukulikom uz o mesiac tehulkujete 🙂
Babulky co cakate na MS, nech vam rychlo pride 🙂

A este virusiky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

deny3
13. jan 2010

ja by som skúsila ten espumisan. Kubko mal okolo mesiaca problémy, tiež iba večer, po kŕmení strašný rev, chvíľu plač, potom kľud a zase plač, aj hodinu to trvalo. Tiež mne dlho trvalo, kým mi to došlo, vraj chlapci sú náchylnejší na koliku. Tie kvapky som dávala večer, cez deň nie, dávala som mu ich asi dva týždne, potom som občas zabudla a teraz iba na vianoce ako prevenciu, lebo som si dala trochu kapustnice. ALe vo všeobecnosti tie stavvy môžu trvať aj do pol roka veku, kým sa neprejde na tuhú stravu. Mne tie kvapky odsúhlasila aj pediatrička, dajú sa aj dlhodobo používať. Veľmi nožičkami necvič, neviem ako ste dopadli na ortopédii, ale radšej iba masírovať bruško, vraj je aj krém na to, pupík myslím, ale nie u každého bábetka to zaberá. Skús kvapky a daj vedieť, ako.

pimma
13. jan 2010

xeroma,to je super, uz si nastartovana 🙂 ja uz som 5.den po a este nic. ale pocity mam cely cas, akoby uz mala prist
mery35.. kedy ides ty na injekciu?

pimma
13. jan 2010

zajacik 😉 o kolko dni prisla tebe ms po decapeptyle? a kolko dni sa potom picha stimulka?predpokladam, ze pocas pichania pojdem na ultrazvuk 3x, potom odber, potom vklad, vsak? brali ste si volno, ci ste len tak odbiehali z prace?

zajacik...
13. jan 2010

Pimma prvykrat som bola na decapeptyl na 18.DC a MS prisla na 9.den po decapeptyle, druhykrat som bola na dekaci na 22.DC a MS prisla na 5.den po dekaci. Cize mne vzdy prisla ako som mala mat termin MS. Po skonceni MS ides do SPLNu, zoberu ti krv a doki urobi UZV a potom si poobede zavolas a sestricka ti povie odkedy mas zacat stimulku. Stimulka trva cca 12 dni, medzitym ides 2-3x na UZV, a po stimulke bud v den poslednej injekcie alebo nasledujuci, to ti urci doki, ides na pohotovost (alebo si pichnes sama doma) injekciu Choragon alebo Pregnyl na popukanie folikov. A o 2 dni je potom odber vajicok a potom o 2-5 dni je transfer 🙂 Ja som pocas stimulky vzdy chodila do roboty, iba odo dna odberu vajok az do vysledku som bola doma. Ale niekto Je doma napriklad od odberu a este dake 2-3 dni po ET a potom ide normalne do prace...

petronelka77
13. jan 2010

Zajacik, odovzdam Davidkovi cmuk na brusko 🙂 , vy sa pekne opatrujte.
Deny, dakujem. Prekonzultujem ten espumisan a mam aj pupik na brusko. Pediatricke idem az buduci tyzyden, v piatok mame 4 tyzdne, tak sa chodi az po ukonceni 4-eho tyzdna.
zatial pa a dufam, ze to malemu coskoro prejde

pimma
13. jan 2010

dakujem zajacik 🙂 uz som konecne v obraze. ja si uz tak pocitam,ze kedy to asi vyjde 😉

ixi
autor
13. jan 2010

ahojte splniecka 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ixi
autor
13. jan 2010

Novorodenecká kolika

Autor: Martina Kačaniová

Asi 25 percent novorodencov trpí občas nevysvetliteľnými záchvatmi bolestného plaču – väčšinou spôsobovanými kolikou. Toto ochorenie sa začína zvyčajne v prvých týždňoch života a najhoršie býva vo veku okolo šiestich týždňov. Koliky novorodencov zvyčajne netrvajú dlhšie ako prvé tri mesiace. Dieťa s kolikou môže preplakať niekoľko hodín denne, väčšinou vo večernom čase. Priťahuje pritom kolienka k hrudníku, bruško má na hmat tuhé a nafúknuté. Zle zaspáva a po zaspaní sa čoskoro znovu s plačom prebúdza. Väčšina detí trpiacich kolikou býva inak celkom zdravá. Malé deti plačú z mnohých dôvodov, ale plač pri záchvate koliky je veľmi charakteristický, skôr bolestný, iný ako zvyčajný plač z hladu či únavy. Bolesti bruška pri kolike vznikajú zrejme napätím črevných stien, ale základnú príčinu sa dosiaľ nepodarilo jednoznačne zistiť.
K možným príčinám patria:

* zadržiavané plyny

* nesprávne dojčenie

* reakcia na tabakový dym, alebo pitie mlieka kontaminovaného nikotínom

* precitlivenosť na umelú výživu, alebo niektorú látku v matkinej strave

* nezrelosť nervového systému v tráviacom trakte

* podávanie tuhej stravy pred dovŕšením veku troch mesiacoch

Čo s tým

Ak dieťa trpí kolikou, pevne ho pritisnite k sebe a prechádzajte sa s ním po miestnosti. Teplo vášho tela dieťa upokojuje a dodáva mu pocit bezpečia. Zdá sa, že niektoré deti trpiace kolikou upokojuje hudba, spev, alebo dokonca zvuk motora a mnohé deti upokojí pomalé hojdanie v kočíku.

Ak dojčíte, nechajte dieťaťu dosť času na pitie hustého mlieka, ktoré sa uvoľňuje z prsníka až po niekoľkých minútach. Ak preložíte dieťa k druhému prsníku veľmi skoro a potom ho odstavíte skôr, ako sa môže napiť neskoršieho, hustého mlieka, dieťa sa môže zdať sýte, ale keďže vypilo iba „predné“ mlieko, ktoré má oveľa menej tuku, nie je dostatočne nasýtené. Netučné mlieko sa rýchlejšie vyprázdňuje zo žalúdka do čriev ako "zadné" mlieko. Laktóza, ktorej sa nachádza v prednom mlieku viac, v črevách fermentuje a produkuje plyn. Ak máte dosť mlieka, dávajte dieťatku piť iba z jedného prsníka.
Upravte vlastnú stravu

Tak vylúčite dráždivé látky, ktoré môžu prechádzať do mlieka. Niektorým dojčeným deťom môžu spôsobovať problémy mliečne výrobky, iné sú citlivé na látky obsiahnuté vo vajciach, banánoch, jablkách, jahodách, paradajkách, čokoláde, káve, kole, alebo alkohole. Malé množstvá nadúvajúcich potravín môžu prejsť aj do materského mlieka. Príčinou koliky môžu byť karfiol, brokolica, ružičkový kel, paprika, cibuľa, cesnak, fazuľa, rebarbora či uhorky. Pokiaľ niektoré tieto potraviny zjete a druhý deň dieťa po dojčení plače, skúste podozrivú potravinu vylúčiť. Pridávajte si do jedla upokojujúce bylinky, alebo korenie, napríklad ďumbier, rascu, kôpor, tymian, fenikel, alebo škoricu.
Ak je dieťa vyživované umelo, nemeňte používaný druh mlieka bez porady s lekárom a bez jeho odporučenia.
Masírovanie bruška

Každý deň, keď je dieťa pokojné, položte si ho na kolená, alebo na osušku na stôl, či na posteľ. Pomalými krúživými pohybmi mu veľmi jemne masírujte bruško. Predtým potrite kožu lyžičkou teplého olivového, alebo jojobového oleja s kvapkou oleja zo sladkej majoránky, rímskeho rumančeka, alebo mandarínkového oleja. Vdychovanie vône z týchto olejov pomáha uvoľniť napätie v žalúdku a v črevách dieťatka. Použiť môžete aj mastičku na vetry z lekárne (nám osobne pomohla).
Ďalšie možnosti

Homeopatia:
Magnesia phosphorica je účinný univerzálny liek, ak vaše dieťatko priťahuje kolienka k hrudníku; jeho účinok zvyšuje teplo a jemná masáž bruška. Ak má dieťa stále bolesti, skúste homeopatiká Chamomilla, alebo Colocynthis.

Bylinky:
1. Paruman spanilý – je to sedatívum, karminatívum a spazmolytikum (uvoľňuje kŕče a napätie svalstva), vhodný pri nervozite žalúdka. Použite homeopatický liek Chamomilla 3x; dojčatám podávajte 5 až 10 kvapiek, alebo 1 až 5 popučených tabletiek maximálne trikrát denne. Paruman užívajte sám; dojčiace matky môžu piť rumančekový čaj, aby sa samy uvoľnili a aby dojčaťu zmiernili koliku. Nezvyšujte stanovenú dávku.
2. Fenikel obyčajný – je to karminatívum (uvoľňuje plynatosť, koliku tráviaceho traktu a zmierňuje nevoľnosť žalúdka), zmierňuje kŕčovité bolesti. Dojčatám podávajte 5 až 10 kvapiek tinktúry v detskej fľaši s vodou (dojčeným deťom lepšie podať injekčnou striekačkou, pravdaže bez ihly), alebo ju pridajte do kŕmenia; dojčiace matky by pred dojčením mali vypiťšálku odvaru. Ako alternatívny prostriedok možno použiť rovnakým spôsobom kôpor.
3. Kocúrnik obyčajný – je to karminatívum a spazmolytikum; u nepokojných detí podporuje spánok. Do detskej fľaše s vodou (striekačky), alebo do kŕmenia pridajte 5 až 10 kvapiek tinktúry, alebo podávajte rozriedený odvar. Užívajte sám.
Môžete vyskúšať aj nasledovnú čajovú zmes:

harmanček 35g
rasca 20g
kozlík lekársky 20g
majoránka 25g
fenykel 25g

Na 1 šálku vody sa použije 1 čajová lyžička. 5 minút sa nechá lúhovať. Pije sa trikrát denne po dúškoch 1/2 šálky.

ixi
autor
13. jan 2010

petronelka my davame v nemocnici detom bud infacol alebo sab simplex kupis to v lekarni

zdeja
13. jan 2010

ixinka cau ....nasa poradna
😅

ixi
autor
13. jan 2010

no sak dakto musi aj poradit chyba mi to 😀 😀 😀

deny3
13. jan 2010

ixi ale vraj espumisan je omnoho šetrnejší ako tieto čo používate, nám lekárka na gastre odporučila probiotiká a toto odporučili v lekárni.

ixi
autor
13. jan 2010

deny ziadny liek nieje zdravy 😉 ja netvrdim ktory je lepsi len som chcela poradit..

deny3
13. jan 2010

ale dobre ixi, že sem občas zablúdiš 🙂 😉 ako pokračuje snažilkovanie, problém so špinením vyriešený?

ixi
autor
13. jan 2010

ach to spinenie ☹ nic nevyriesene a ani dufaston nezabera ja uz neviem co mam s tym robit?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre