Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

timmka
25. okt 2011

@katy2 no riadne si ma upokojila, dakujem ti velmi pekne, ano lieky mam uz schvalene,

timmka
25. okt 2011

@katy2 ano, na mojej svadbe mam inzeraty na kamillka, nevedela som, ze mozem pouzivat rovnake mena 😀

smallyell
25. okt 2011

takze baby, z toho co tu citam, tak ak mate na stimulku predpisany gonal, tak je to asi kratsi protokol ako ked mate menopur ze? lebo ja mam doma uz menopur a je ich dokopy 30, tak to znamena, ze cely mesiac budem si ho musiet pichat...ja uz mam pichnuty decapeptyl ale mrcha nikde, len mam hrozne bolesti, ked ju cakam tak nedaj boze dojst...☹

smallyell
25. okt 2011

@katy2 tiez sa pripajam ku gratulaciam 🙂

katy2
25. okt 2011

@smallyell dakujem 🙂
je uplne jedno, ake lieky mas predpisane... daju sa pouzit aj na dlhsi aj na kratsi protokol... co ja viem, tak vacsina tu mala gonal na dlhy protokol.... a ja som mala pri 1. a 2.IVF puregon a pri 3.IVF menopur - vsetko dlhy protokol.....
a nebudes musiet pichat cely mesiac... to sa upravi davkovanie, budes pichat viac ampuliek naraz.... zvycajne sa stimuluje cca 10-15 dni.....

smallyell
25. okt 2011

@katy2 tak to si ma potesila, katy a ty si mala teda dva ivf uspesne, to je celkom dobra statistika, ja sa toho trosku obavam ale s mm to berieme ako hotovu vec, jednoducho sa to podari a hotovo, inu moznost nepripustame, chcem sa ta opytat ak mozem nemam sa koho pytat vies mi to mame trosku komplikovane...problem bol u teba alebo u manz. ?

katy2
25. okt 2011

@smallyell problem bol u manzela - azoospermia
naozaj treba pozitivne mysliet ale ani to nesilit... vsetko nakoniec zavisi na prirode.... drzim palce....

smallyell
25. okt 2011

@katy2 sme na tom skoro podobne, dakujem 🙂

daduliana
25. okt 2011

Lauritka,ja som stimulovala fostimonom,sama som si pichala do brucha.Trosku bolia vajecniky ale da sa vydrzat.A dali mi hned vajicka na predlzenu kultivaciu,a zajtra ma caka konecne embryotransfer,tak som velmi zvedava.A potom cakat.....az do zblaznenia 😠

haannka
25. okt 2011

@lauritka ja idem na 4.IVF už ako samoplatca, takže nemusím čakať na schválenie. Nemá niektorá z Vás prosím cenník SPLN, rada by som si ho pozrela. Dík

lauritka
25. okt 2011

@haannka aha... hmm. cennik neviem ani ja. nas vyslo vtedy IVF okolo 32000 K: mali sme ale aj ICSI

haannka
25. okt 2011

@lauritka a to bolo kedy, ked saa smiem spýtať?...práve to ICSI ma zaujíma, lebo mi to potrebujeme a počula som, že samotné ICSI stojí veľmi veľa 😖

smallyell
25. okt 2011

tie sumy su hrozne, esteze ten poklad to stoji za to

katy2
25. okt 2011

@haannka IP 😉

lauritka
25. okt 2011

@haannka v roku 2007. za ICSI sme doplacali 12 000 SK

katy2
25. okt 2011

@lauritka ale ona ide na plnu platbu

lauritka
26. okt 2011

@katy2 aha jasne, 🙂

nana123
26. okt 2011

Ahojte, dnes som bola na kontrole... vsetko ok od piatku zacinam pichat gonal... Vy ste na tom ako? 🙂 Ak ste tu dievcata co sme sa rano bavili v splne... tak dakujem, pomohla ranna debatka... mala som pocit ze nie som sama v tomto trapeni... a ze sa vsetko da zvladnut 😉

smallyell
27. okt 2011

ahojte kocky, chcem sa opytat, kedy sa plati za zakrok? a co to stoji? vy co ste to absolvovali, asi viete kedy a kolko, lekar mi vravel, ze okolo 500 eur ale neviem kedy...dakujem za odpoved

katy2
27. okt 2011

@smallyell plati sa po transfere - po ET, nie po odbere vajicok..... Moze to stat cca 500 e..... ale k tomu treaba priratat stimulacne injekcie a lieky, co je asi tiez cca 500 e....

smallyell
27. okt 2011

@katy2 aha, takze tak, katy ja uz mam injektcie a lieky doma a to nas stalo vyse 200 e, trosku ma to prekvapilo, lebo to bola celkom nizsia suma, bola som pripravena na trosku vyssiu, sradna je, ze cakam na mrchu a nedaj boze dorazit, mam pichnuty decapeptyl ale akosi nezabera, ak by som dostala zajtra co je predpokladany den mojho cyklu, tak nebude neskoro ak pojdem do splnu az v pondelok? inac to nacasovanie je hrozne...zacina ma to nudit, som doma na pn a nemam co robit...iba vyckavam

nana123
27. okt 2011

@smallyell ahoj, mne tiez pichli decpaptyl a mrchu som nedostala skor ako hovorili ale az presne den ked som mala dostat... za lieky som platila 300 eur a za zakrok budem platit 500 eur... od zajtra picham gonal a v stredu mam ist na ultrazvuk a krv ako to rastie 😉 a potom sa uvidi... Ked dostanes mrchu treba tam ist na treti alebo na druhy den na krv a ultrazvuk a podla vysledkov ti povedia kedy mas zacat pichat injekcie... som niekolko dni pred tebou tak ta mozem informovat 😀 Inak preco tak skoro si isla na pn? lebo ja tiez chcem ist ale neviem kedy ci pred odberom alebo pred transferom....

smallyell
27. okt 2011

@nana123 ahoj, to by bolo super keby som mala info o nieco skor, pretoze oni nic dopredu nehovoria a dr nie je moc zhovorcivy, trosku mi trvalo, kym som mu prisla na chut ale uz akosi som si zvykla. Mne predpisal menopur, trosku ma to trapi, lebo ak dostanem zajtra, tak v pondelok bude uz stvrty den...joj to nacasovanie :( ...na pn som isla kvoli tomu, lebo ja mam v praci strasny stres, vela toho mam a hrozny kolektiv, co je dost na psychiku, aj ked som na pn, tak mi stale vyzvana telefon, co ma strasne rozculuje, este len som v posteli a uz zvoni...tak som zvolila toto riesenie, na mna zle vplyva stres, vyvolava mi to migreny, takze radsej takto, hoci doma ma to tiez moc nebavi, ale pre nase babätko urobim vsetko co bude v mojich silach, 4 roky bola dlha doba a kazdy mesiac byt sklamana je frustrujuce, okrem toho mm prekonal tazku chorobu, takze je to jedine riesenie a dufam, ze bude uspesne. Silno drzim palce, dufam, ze sa budeme radovat vsetky, co tu sme aj tie, ktore tu nie su, ale bojuju tiez.

smallyell
27. okt 2011

@nana123 este som zabudla nana, ze moja obvodna lekarka tiez podstupila ivf a sice bolo neuspesne, ale ona vravela, ze strasne dolezity je pokoj, hlavne byt v prostredi, kde sa citis dobre, nepripustat si negativne veci a mysliet pozitivne, byt nejak tym casom vyrovnana, vela oddychovat aby aj to telo bolo v klude a pripravene na zmenu.

nana123
27. okt 2011

@smallyell nooo ked citam tak to presne moj osud... nervy v praci... migreny... 4 roky nic ... a depka z toho vsetkeho .... 😀 😀 Som rada ze niekto vie pochopit ake to je, lebo ked aj niekomu poviem kazdy ma polutuje, ale kto to nezazil nevie... Takze sa tesim... 🙂 Ja som presvedcena ze to bude uspesne... verit treba 😅. Inak s tym stvrtim dnom zavolaj radsej zajtra do splnu ze taka situacia ze co mas robit. Sestricka ti povie, ona je zlata. Ano doktor je taky ako pises, tiez ma to rozculuje lebo som rada ked viem presne co ma caka... ale stale sa pytam potom sestricky a ona mi povie 😉 Inak este si budes musiet vybavit predoperacne na ten vklad, to ti povedia ked pojdes na treti den mrchy tam

haannka
27. okt 2011

@smallyell
@nana123 to budete 500€ doplácať za zákrok, hoci máte schválený cyklus od poisťovne? ja som bola 3x na IVF a zákrok celý preplácala poisťovňa? 😅

smallyell
28. okt 2011

@haannka asi zalezi od poisťovne, neviem, uz nech to stoji co to stoji, len nech sa nam splni to po com tuzime, ved peniaze v zivote nie su prvorade ale nieco uplne ine...

bettypo
28. okt 2011

baby poistovna nehradí ICSI, predlzenu kultivaciu, mrazenie

timmka
28. okt 2011

baby pisete tu o PN, to mam normalne ist ku svojemu dr. a pytat PN, ja by som tiez chcela ist, ale bojim sa, ze ma co mi na to povie, dr. napise na marodny list aj diagnozu ivf???

smallyell
28. okt 2011

@nana123 ahoj, volala som tam, vraj mam prist az v stredu, lebo je statny sviatok, ale zvlastne je, ze som nedostala aj ked bolesti mam jak hovado, a uz mam aj datum na mrchu, no uvidime do nedele co bude....sestricka mi vravela, ze si nemam nic nosit, vraj mi len zoberu krv a ultrazvuk. Tvoje pocity su rovnako ako moje, pretoze depky som mala takze, ze mm to skoro nerozchodil, nevedel uz co ma robit, teraz je to fajn, pretoze citime sancu a vieme, ze babatko je nedohladne 🙂 cha ale si verime,ze??? uvidime...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre