Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

evkax7
11. nov 2013

ahojte dievčatá, ja mám za sebou prípravu (inj.) a zajtra ma čakajú prvé odbery vajíčok pred prvým IVF... ako tu tak čítam, asi si aj ja dám zmraziť nejaké zmrzlinky 🙂 pre budúcnosť... keďže nie je isté, že sa to na prvýkrát podarí... aj tak verím, že to vyjde a skôr ako o rok nebudem zmrzlinky potrebovať 😉
premýšľam, že ich nechám kultivovať dlhšie ako 3 dni... tiež pre istotu... 😵
mám zmiešané pocity... teším sa a zároveň aj trošičku bojím...
ako ste na tom vy?

evkax7
11. nov 2013

@monca2013 Ahoj, ako si na tom? Uz sa podarilo???

monca2013
11. nov 2013

@evkax7 ahoj tak mam za sebou zasa neuspešne ivf,mam ešte zmrazene emria ale bojim sa zasa do toho ist

evkax7
11. nov 2013

skoda ☹ ale napriek tomu to netreba vzdavat po prvom neuspechu... chod do toho... zmrzlinky mas, tak uz nemusis znovu tolko hormonov... treba verit... urcite sa podariii 🙂 drzim palceky 😉

evkax7
11. nov 2013

@christiana81 A v UK na to nemate narok??? Ja viem tak, ze ano (ak ani jeden z vas nema uz nejake deticky). Ziadala som tam, no nakoniec som sa rozhodla vratit na SK a podstupit to tu, kedze moj drahy uz bol nejaky cas na SK a akosi sa mu nechcelo naspat do UK... akokolvek sa rozhodnes, drzim palceky, aby to vyslo 🙂

sofi88
20. nov 2013

mam za sebou prvu konzultaciu a mozem vam povedat ze som dost rozpacita ☹ pripadala som si trosku ako idiot, o tyzden budu vysledky tak uvidime na com sme ☹

lubanka
20. nov 2013

@sofi88 až tak? a prečo? čo boli azda nejaké rozporuplné postupy navrhované alebo čo? a prosím ťa nevieš ako robia v decembri? či neplánujú dovo okrem sviatkov...

sofi88
20. nov 2013

@lubanka nie nie, ale ked som hovorila s dokinou, pripadala som si ako idiot, neviem.. vela ludi hovori, kolko ma pochopenia a ako doda nadej, no ja mam pocit, ze mi vzala aj tu stipku nadeje, ktoru som si vsugerovala.. a mozno to uz len beriem vsetko velmi osobne.. kto vie.. a neviem ako robia, nepytala som sa..

lubanka
20. nov 2013

@sofi88 hmm, tak to je blbé... mne tak nádej zobrali v Brne... tiež ho každý ospevuje a ja som odtiaľ odchádzala s plačom, v noci nespala a aj ďalší deň prerevala... taký masaker to bol 😒 mňa v SPLNe ešte čakajú 2mrazáčikovia... plánujem v najbližšej dobe po nich zájsť a s daným centrom končím definitívne... ak nie úplne so všetkým po konzultácii v Reprofite 🙄
každopádne ti držím palce nech všetko dopadne podľa tvojich predstáv, nech sa čo najskôr dočkáš // a krásneho, zdravého bába 🙂

sofi88
20. nov 2013

dakujem ti velmi pekne, aj ja Vam zelam nech sa vam to cim skor podari a aspon raz to dotiahli do uspesneho konca, velmi Vam drzim palceky..
ak sa mozem opytat, preco s centrom koncite?? mas nejaku zlu skusenost?

lubanka
21. nov 2013

@sofi88 ani zlú ani dobrú... neviem to vysvetliť... dávam na pocity... ja som už po 2IVF (to mi robil ešte Hredzák) povedala, že tu to už zabalím... ale mali sme 11ks zmrazených, takže to trvá kým si po nich zájdem... no a medzi tým sa zmenila lekárka, tak som dúfala v zázrak, ale ten sa neudial... a zatiaľ čo tak sledujem, žiaľ nikto (aspoň o tých, čo ja viem) nezostal tehu... 😒 už mám aj dosť rokov (36r) tak už nemám čas na pokusy... už musím ísť buď na istotu alebo vôbec... tak hádam vyskúšam ešte to Brno (ale to potrebujem ešte čas na predýchanie) a keď nič, tak končím... ak teda vôbec... 😒

sofi88
21. nov 2013

@lubanka no to nie je velmi povzbudive ☹ ja neviem, beru za to neskutocne peniaze a nakoniec je to vsetko tak ako to je.. ako biznis je to velmi dobre ☹ pevne verim, ze sa vam to podari, drzim Vam silno palce..

lubanka
21. nov 2013

@sofi88 Ďakujem a nápodobne aj tebe držím palce 😉 máš pravdu to s tým biznisom, ale čo nám zostáva, keď to inak nejde a chceli by sme... už len veriť, že robia maximum a dúfať, že sa zadarí 😔 a ak je to fakt len biznis, tak potom stále tvrdím, že ono sa im to skôr, či neskôr vráti aj s úrokmi...😔 a kedy, že sa ti to má rozbehnúť? myslím stimulka? ja budúci týždeň dostanem mrchu, tak chcem brnknúť, že chcem dojsť na KET... už posledný a zatváram "knihu" zvanú SPLN 🙄

sofi88
21. nov 2013

@lubanka neviem kedy sa ten vlak rozbehne, urobila mi vyter, vzala krv a o tyzden budu vysledky, mam prist aj s manzelom na spermiogram a do pol hodiny nam povedia obom ake mame vysledky a co navrhuju.. zalezi to aj od muzovho spermiogramu.. hovorila, ze ked budu vysledky trosku lepsie ako minule, aby bola aspon aka taka sanca na prirodzene pocatie tak skusime stimulaciu.. no neviem si ani predstavit co to bude stat ak by k tomu doslo ☹

lubanka
21. nov 2013

@sofi88 tak tfuj tfuj, nech vyšetrenia dopadnú na výbornú a potom stimulka ešte lepšie 😉 a čo sa týka peniažkov... odporúčam ak sa dá neriešiť... aj tak ti to nepomôže... hlavne nech sa zadarí. drž sa

sofi88
21. nov 2013

@lubanka dakujem 🙂 tak vysledky urcite dobre nebudu ☹ keby boli, nemala by som problemy.. a neriesit peniaze, ved to sa v dnesnej dobe asi ani neda 🙂 aj vam nech sa dari... silno silno drzim palceky

jania023
21. nov 2013

ahoj neviete mi povedat doktorka vravela ze robia opu do 21.12 takze oni su otvoreny aj cez sviatky na et?neviete mi povedat?

anita321
22. nov 2013

ahojte

lubanka
22. nov 2013

@anita321 čau 😉

lubanka
22. nov 2013

@jania023 no neviem 😒 myslím, že by si radšej mala cinknúť do CAR a opýtať sa nato... skôr si myslím, že ak urobia OPU toho 20.12., tak 23.12. urobia vklad... čiže ak aj môže byť PK, tak nebude, lebo by to bolo dlho... ale tak možno prekvapia, že budú fungovať aj cez sviatky (ale na to by som veľmi nestavila)
každopádne najlepšie bude, aby si tam zavolala a opýtala sa 😉

anita321
22. nov 2013

chcem pridať skúsenosť mojej sestry. je 20 rokov vydatá a skúsili ozaj všetko, od liečiteľov po centrá. Boli v KE u Hre. v Splne, tiež u Hermana, tiež v Martine, Brne a v Prahe...výsledok, vraj nie je šanca, zlé výsledky u nej. Po zmene lekárov v splne si povedala, že ešte raz to skúsi a na prvý x IVF vyšlo...po 20 rokoch prvý raz tehotenstvo. Je pravda, že v 8 tt to bol MA, bez zjavnej príčiny, lebo aj srdiečko predtým bilo, ale my to berieme ako prvý zázrak a vieme,že šanca predsa len je...takže ide ďalej.

evkax7
23. nov 2013

ahojte... tak ja som bola po stimulke na odber vajicok minuly utorok... ale v stredu mi bolo tak zle - priserne ma bolelo brucho, analgetika nezaberali, ze som po dlhom trapeni poobede sla do nemocnice a hned si ma tam nechali s OHSS... a to som mala ist v piatok na ET...
kedze ma z nemocnice pustili az v utorok, ET sa nekonal ☹ a mam sa ozvat po menzese... uz sa ho neviem dockat...

evkax7
23. nov 2013

dievcata... pri stimulacii treba veeeeeeela pit... ja som to nevedela ☹ ... mozno by som bola inak dopadla...

lubanka
23. nov 2013

@evkax7 júúúj áno, treba veľa piť... ja som pri 1IVF tiež toto nevedela a bola to katastrofa... tak isto OHSS, brucho ako svet, zle sa mi dýchalo, zápcha... ale nejako som to ustála... ja som totiž myslela, že to je normálne, že to tak má byť a nevedela som, že treba utekať do nemocky 😖 neviem prečo mi to lekár nepovedal 😠 po 2x pri IVF už vedeli, čo môže nasledovať (aj mi hneď vypísali papiere do nemocky s hrozbou na OHSS) ale sestrička mi už povedala, že aj 5litrov denne nech vypijem (bola to riadna fuška 😝 ) a že pomáha jesť arašidy, tyčinky (lebo z toho smädí 😉 ) tak som robila no a celkom sa to dalo zvládnuť 😉 takže do budúcna vééééééľa piť! ale dúfam, že keď pôjdeš na vklad, že sa zadarí a už nebudeš potrebovať nalievať sa vodou 😵 držím palce

evkax7
23. nov 2013

@lubanka ja som to veru nedokazala ustat... bola to neutichajuca bolest trvajuca 3 dni... analgetika, infuzky a vela vody...
dakujem 🙂 aj ja dufam, ze sa zadari 🙂

mirkakn1
3. dec 2013

dievcata, prepacte, ze vam tu vstupujem, ja som tu tiez niekedy patrila 😉 chcem sa len spytat, ci nahodou nemate zvysne lieky merional, menopur, vemli by mi pomohli, som samoplatca, stacilo by aj 5-6 ampuliek, popripade pregnyl, ked by ste mali, prosim napiste mi do IP. dakujem 🙂

lienka46775
11. dec 2013

Ahojte nejde niekto v piatok 13.12 na odber vajicok do splnu?

misenka5
3. jan 2014

ahojte, ja som tu nova, s partnerom sa snazime o babo uz viac nez rok, tiez chodime do SPLNu, ja mam vsetky vystrenia v poriadku ale spermiogram sme mali zly. teraz ideme 10.1.2014 znovu tam a neviem co s nami chcu dalej robit. Myslite ze uz nam navrhnu iui?Mam trosku strach neviem co mam cakat. Dakujem za odpovede 🙂

christiana81
4. jan 2014

@evkax7 Dakujem pekne ano mame v uk narok no moj manzel uz ma syna... aj tak by sa to tu dalo riesi ale neviem nieco mi hovori ze mam ist domov tak uvidime co s toho bude domov letim 8. februara a zacnem to riesit

evkax7
7. jan 2014

@christiana81 Ahoj 🙂 ja si tiež myslím, že to bude lepšie riešiť na SK, hoci známi nemali problémy v UK...
Keď pôjdeš do centra, mal by rovno ísť aj Tvoj manžel kvôli spermiogramu... ak bude dobrý, potom ho budú potrebovať znovu až pri odbere vajíčok, prípadne insem.
Ja sa chystám na druhý cyklus, lebo prvý nevyšiel ☹
Držím palčeky 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre