Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

melisska
23. júl 2009

super mimka, len tak dalej 😀 a tie bobule su fuuuuuuuuuuuuj, bak 😝

mima263
23. júl 2009

snáď sa aj vevericka objaví a povie ako sa má...
Ja sa chystám na nedeľu k rodičom, nebývajú ďaleko, nechcem tu byť celý deň zavretá. Teraz by bolo najlepšie ísť niekam na kupko trošku sa schladiť...
Nechystáš sa niekam?
Alebo niekedy do Košíc? Varím dobrú kávu 😝

lulockka
23. júl 2009

Ahojte všetky vás pozdravujem.Mimka som rada že sa máš dobre len pekne odpočívaj. 🙂

mima263
23. júl 2009

Ahoj lulocka, jasné, že budem a intenzívne, keďže som dostala PN-ku len na týždeň. Ako sa máš ty?

lulockka
23. júl 2009

preco len na týždeň?Ja sa mám v celku fajn len teraz to mám dosť náročne v práci.Neviem sa dočkať mršky aby som mohla isť na KET ale do septembra by som to mala stihnúť.

mima263
23. júl 2009

Tak Ti držím palce, nech príde čím skôr 😉
Ten týždeň je kvôli tomu, že je to obvoďák a potom má dovolenku. Hádam mi to bude stačiť.
Idem na prechádzku.
Pekný večer všetkým 🙂

melisska
23. júl 2009

mimka velmi rada by som prisla na kavu 😉 ale mam to daleko 😎 ale clovek nikdy nevie 😉 😎
lulocka neboj tak rychle ten cas ubehne ze ani nezbadas 😉
mimka krasnu prechadzku 🙂

vevericka80
23. júl 2009

ahojte 🙂 ...vidim, ze tu na mna niekto myslel 😉
no ja sa mam celkom fajn...trochu mam nafuknute brucho,ale snazim sa na to cele nemysliet.....prave som sa balila, totiz zajtra ideme na dovolenku....aspon pridem na ine myslienky

piskota80
23. júl 2009

Ahojte,
prišla som Vás len pozrieť. Ja čakám na MS a čakám, už vyše týždňa mám len také špinenie a ona nie na nie normálne prísť. Som z toho trošku nervózna, no dúfam, že sa už čoskoro rozbehne.
Prajem Vám krásne dovolenky a poriadne si oddýchnite. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ixi
autor
23. júl 2009

ahojky splniecka 😵 😵 😵

jespera
23. júl 2009

Ahojte,
Vevericka - trosku som stratila prehlad, uz si bola na ket? ci si na stimulke? ci ako si teraz?

zajacik...
23. júl 2009

Vevericka krasnu dovolenku 🙂
Piskotka a nemozes byt tehu? Drzim palce aby MS neprisla 😉
Ixinka no kde sa nam tulas?

lyndus
24. júl 2009

ahojte babulky, dnes ma yt zas horuco, mno sa neviem dockat 😖 😒 😀
mno na sporaku mam kapustnicu...zas raz hehe... idem este hodit veci do pracky, nech nemusim prat cez vikend... vcera vecer a dnes rano ma krpcek steklil nad mocakom, sranda je to 😀 a nist sa mi neste...

zajacik...
24. júl 2009

Pekny den, huraa piatok 😵

mima263
24. júl 2009

ahojte, aký je krásny slnečný deň 😝
mohli ste v noci spať? Ja som sa zobudila o 2, vypila som veľkú fľašu vody, vyvetrala a zaspala som až okolo 4.
Stále mi je blivno a teraz už fakt neviem, či z tých liekov alebo z tepla 😠
Ešteže sa zajtra ochladí

zajacik...
24. júl 2009

Mima najlepsie by bolo keby ti bolo blivno z niecoho ineho 😝 😀 Kedy ides na krvicku?

mima263
24. júl 2009

zajacik až 3.8 - takže to určite nie je z toho
Neporadíte čo variť? Ale také light

zajacik...
24. júl 2009

Mima nikdy nevies... kazdy reaguje inak, drzim palce 😵
Co sa tyka varenia - nejake cestoviny, alebo halusky, francuzske zemiaky, karfiol, syr... podla toho na co mas chut 🙂 A nejaku fajnu zeleninkovu polievocku 🙂

lyndus
24. júl 2009

mimka, asik to bude z tepla, ani mne neni bohvie ako 😀
zajacik veru, huraaaaaaaaaaaaaaaa piatok, budeme mat draheho dva dni doma 😀
ja varim kapustnicu, uz mam vyvesane pradlo, tak pohodka...inac vcera som videla super recept na lahky obedik...kuracie masko oprazene, zmiesame s lad. salatom, brokolicou (dve minutky povarenou vo vriacej vode), paradajky, a na vrch dresing (biely jogurt, kysla smotana, cesnak, sol, chren). Ten dresing sa mi pozdava najviac, strase mi teraz berie pikantne, co je u mna nezvyk 😀

zajacik...
24. júl 2009

Lyndus no mas tehu-chute 😀

lyndus
24. júl 2009

mno veru, ale sa divim ze prave pikantne, ja na to normalne moc nenisom, tak uvidime, co sa z toho vykluje 😀

mima263
24. júl 2009

jeeej no super, dostala som chuť na to kuracie mäsko 🙂

lyndus
24. júl 2009

mno vidis mimka, tak si dajte do nosa 😀

matulka7
24. júl 2009

Ahojte dievčatá, už dlho čítam a prezerám vaše príspevky, ale všetky sa prečítať nedajú. S manž. sa snažíme o bábätko 1,5 roka. Ja mám teraz 28 a manžel 32. Asi po 8 mesiacoch snaženia a neúspechu poslal môj gynekológ manžela na spermiogram k urológovi. Výsledok: azoospermia. Predpísal mu bez vysvetlenia leiky - Tamoxifen a kontrola o 6 mesiacov. Po kontrole výsledok: azoospermia, spermiocyty len druhého rádu, bez bičíkov. Dal nám odporúčanie do SPLNU a povedal, že prirodzene nikdy dieťa nebudeme mať, pomôžu nám v splne a spermie od darcu. To bol pre nás šok, rana. Rozplakala som sa a hovorí mi, že si môžete dieťa adoptovať ak vám len "to" (myslel dieťa) chýba ku šťastiu. Dal nám aj odporúčanie na genetické vyšetrenie. Po tejto správe sme mysleli, že je koniec,... všetkého,.... otázky: prečo ja,.., a tak,.... Po týždni som nás prihlásila na genetické vyšetrenia. Po mesiaci čakania - výsledky - aj moje aj manželove sú v poriadku. Niet genetickej chyby, ktorá by nám znemožňovala mať deti. Madzitým som prečítala na nete všelijaké odporúčania pre lieky - naordinovala manželovi tašku liekov (veď nádej zomiera posledná a čo ak náhodou,...) Tak sme sa v prvý deň menštruácie dostavili do splnu, mne spravili hormonálny profil a manželovi spermiogram. Doktor Hredzák povedal, že nevidí problém, že nám vie pomôcť. Tak sme trochu ožili. Telefonicky som sa dozvedela výsledky: ja v poriadku a manželov spermiogram je mierne lepší. Bližšie neviem, možno povie osobne. Možno že zabrali tie lieky, neviem, ale po mesiaci sa účinok ešte nemusí dostaviť. Keďže manžel je momentálne odcestovaný, na konzultáciu ideme do splnu začiatkom augusta. Píšem preto, lebo mám čosi počítané, nejakú predstavu mám, že poisťovňa musí schváliť (ja mám všeobecnú), platí sa (neviem koľko presne - ale čo už.....), neviem ako je to časovo náročné, aký je postup, píšte tu o nejakých liekoch,... Viem, že budem musieť podstúpiť ISCI, manželovi spermie odoberú tak ako pri spermiograme. Ďalej by som chcela vedieť, či je tu niektorá z vás, ktorej manžel má podobný problém,..... Chcela by som trochu vedieť do čoho idem,... pretože v práci kopa roboty, aby som sa vedela pripraviť - aj psychicky. Všetkým vám prajem splnenie vášho sna a prajem pekný dníček 🙂 🙂 🙂

mimusa4
24. júl 2009

achojte..

prídavky:
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀tttttttttttttttttttttttt 😀 tttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀tttttttttttttttttttttttt 😀 tttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀tttttttttttttttttttttttt 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀tttttttttttttttttttttttt 😀 ttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀ttttttt 😀 😀 😀ttttt 😀 😀 😀 😀 ttt 😀 ttttttt 😀 tt
tttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀ttttttt 😀ttttttttttttt 😀 ttttttt 😀 ttt 😀 ttttttt 😀 tt
tttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀ttttttt 😀 😀 😀ttttt 😀 ttttttt 😀 ttt 😀 ttttttt 😀 tt
tttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀ttttttt 😀ttttttttttttt 😀 ttttttt 😀 tttt 😀 tttttt 😀 tttttt
tttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀ttttttt 😀 😀 😀ttttt 😀 tttttttt 😀 tttttt 😀 😀 😀 😀 tt x- BACILKY
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

papajte......bacilkyyyyyyyyyyyyyy

lyndus
24. júl 2009

ahoj matulka, nebojaj, urcite to secko dobre dopadne...u nas ja mam anovulacny cyklus, chyba tretia faza, teda uvolnenie vajicka, manzel mal spermiogram na hranici, 50 a 51%, takze nist moc, mali sme 2x IUI bez uspechu, potom Hredzi povedal, ze zbytocne dalsie, isli sme na IVF, cely proces (lieky+odber a zmrazenie) stal okolo 25 000, zavisi to od liekov, ktore dostanes, ET sme nemali, az KET, za ten sa plati 90€ a sme tehu 😀 takze urcite pomozu aj vam 🙂 ja mam tiez vseobecnu zdravotnu, schvalovanie trvalo cca 3 tyzdne, podla hormon. profilu ti doki urci, ako brat lieky, bude ti robit utz, aby videl foliky a potom odber a transfer 🙂 asi tolko v kocke, pokial sa dobre pamatam 😀

lyndus
24. júl 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeej mimus, ty sa prekonavas 😀 😀 😀

zajacik...
24. júl 2009

Mimuska teeeda to je nadhera, po takej davke tu uz musime vsetky do jednej otehotniet 😀 No vidim to tak ze preberiem od teba tehulkovsku stafetu 😀 Ach ja optimistka 😀

mimusa4
24. júl 2009

ahoj matulka vitaj..
ak hredzi povedal, že dokáže pomôcť tak fajn, to je dobrá správa, do tej doby než sa urobí HP a schváli žiadosť sa spermie môžu o dosť ešte vylepšiť.. azospermia je myslím, že nie je žiadna? už nepamätám..viem prípad, keď nebolo nič a predsa sa niečo našlo a dokonca babenka má už aj dcérku..
žiadosť sa schvaluje cca 3-4týždne potom až dôjde a príde aj ms, tak na 18-22 dc pichnú decaptetyl po nej dostaneš znova ms tak do 14 dní, ako príde tak na 2-4dc prídeš do splnu na utz vezmú krv a na druhý deň povedia kt. dňom začneš pichať inj na stimulku a kt. druh, picháš cca 11dní potom medzitým máš utz-ky kde sa sleduje počet a rast folikov, dva dni pred odberom sa pichne inj na pohotovosti, myslím na dozretie vajíčka..a potom sa povie koľko sa odobrali v narkóze, koľko sa oplodnili, kedy bude transfer, či je aj na zmrazenie a či bude aj PK (predlžená kultivacia), no a po prenose sa čaká na výsledok 2týždne...držíme palce 😵

mimusa4
24. júl 2009

ak som niečo napísala zle tak dievčatá ma opravia 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre