Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

pimma
5. nov 2009

zajacik.. dakujem za vysvetlenie 🙂 este sa chcem opytat, ci sa ziadost do poistovne dava az po mojich 3 hormonalnych profiloch,alebo sa moze dat uz po prvom HP.

sobka
5. nov 2009

Dievcatá akosi to predýchavam už druhý den, takže nevládzem tolko plakať! Dakujem vam za podporu. Ideme na vec hned na buducu mrsku, len idu sviatky, tak zas sa to predlží v Novom roku. Bude to moje 3. IVF, tak verím, že do tretice vsetko naj! Budem zatial s Vami čakať na vase správičky, 😉
pimma, žiadosť, pokial nemáš stanovenu diagnozu nevie lekár napísať, kedže poisťovna si dovod vyžaduje. ja som mala správy od svojej lekárky, takže mne vyšetrenia nerobil, šlo to cak cak...

katy2
5. nov 2009

sobka, je mi to luto 😔 prajem ti vela sily 😢
feja, gratulujem k bublinke 😵 drz sa....
pimma, vitaj, urobia ti 1 hormonalny profil ale ten pozostava z troch uzv a sucasne odberov krvi - na zistenie hladiny hormonov v trcho roznych fazach jedineho cyklu... manzel pojde na spermiogram a potom na pohovore, kde vam dr. povie, co zistil a co odporuca, bud vypise ziadost do poistovne, alebo sa pokusi o inseminaciu (v pripade dobreho spg) ale vtedy pri inseminacii je potrebna este laparoskopia na zistenie priechodnosti vajcovodov (ta sa podstupi v nemocnici) Pri IVF laparka nie je potrebna, lebo sa oplodnuje mimo tela....

lyndus
5. nov 2009

ahojte babulky
sobka, je mi to velmi luto, drzkaj sa moja 🙂
feja, blahozelam k fazulke 🙂 dnes je vazne blby den, po dlhom case som zas blula 😖 hruza 😖
pimma, ten prvy mesiac sa robia tie HP kvoly tomu, aby si doki urobil obraz o tom, ako na tom ste... ty aj manzel... takze az potom sa dava ziadost bud na IVF, alebo inseminaciu...ak sa mozem opytat, preco mate ist do centra?

katy2
5. nov 2009

v troch fazach cyklu malo byt... prepac pimma za preklep... 😉
sobka, do tretice vsetko dobre... drzim palce nadalej.... 😵

pimma
5. nov 2009

ahojte baby 🙂 minuly tyzden u manzela zistili azoospermiu-nema ziadne spermijky, robili mu 3 spg a nenasla sa ani jedna, cize mu budu musiet robit operaciu T/M. ja by som mala byt ok.

rebeka33
5. nov 2009

Feja, gratulujem k bublinke. Len dúfam, že ti bude čoskoro lepšie. pimma podľa toho asi pôjdete rovno na IVF. Vybavenie žiadosti závisí aj od toho v ktorej si poisťovni a treba im tam aj volať a otravovať, často na to kašlú.

katy2
5. nov 2009

pimma, tak to ste na tom ako my.... takze jednoznacne IVF.... M/T sa robi v den odberu vajicok... a ku komu chodi manzel? nie nahodou k hrivnakovi?

lyndus
5. nov 2009

pimma, tak ako pisali dievcence, vo vasom pripade jednoznacne IVF, takze usetrite cas cakanim a rekonvalescenciou po laparke, potesi 🙂 okrem toho IVF ma vacsiu uspesnost, takze dalsie + 🙂 ak si vo vseobecnej, mohla by si to stihnut naciatkom roka, tak ako pisala zajacik... a zaciatok roka je na ziadosti dobry, este niesu vycerpane limity 😉

ixi
autor
5. nov 2009

ahojte feja gratulujem 🙂
sobka je mi to luto ☹

pimma
5. nov 2009

katy... ano, chodi k hrivnakovi. vy to uz mate za sebou? ako to vsetko prebiehalo?

ixi
autor
5. nov 2009

aj my sme chodili k hrivnakovi 😉

katy2
5. nov 2009

pimma, po schvaleni ziadosti budes stimulovat (pichat) injekciami a dr. vam povie termin odberu vajicok. Den pred tymto datumom manzel pojde do sace do nemocky (obidvaja si budete musiet vybavit predoperacne) a v den D on podstupi v narkoze operaciu, robi ju hrivnak, kde mu odoberu spermie, drzim palce, aby nieco nasli.... a tebe v splne odoberu vajicka. budete si musiet najst niekoho, kto urychlene dopravi spermie zo sace do splnu ( aj my sme boli v januari) malo by to byt do hodinky, aby vydrzali.... manzela pustia na druhy den po M/T

pimma
5. nov 2009

lyndus, tie plusy ma potesili 🙂 nebola som sice este na vysetreni, ale ms+ovulku by som mala mat podla mna v poriadku, u nas ide hlavne o manzelove spermijky. nevieme, ci sa vobec tvoria a ci sa pri operacii najdu. budeme sa modlit 🙂 manzelovu diagnozu uz mame stanovenu a jeho dr nam dal odporucanie na ivf+icsi. budu mi v centre aj napriek manzelovej diagnoze robit tie hormonalne profily? inak mam vseobecnu poistovnu.

katy2
5. nov 2009

pimma, hormonalny profil je nutny.. bez toho ti neschvalia ziadost a ani dr by ti nevedel nasadit stimulacne injekcie... zavisi to od hormonov.... uz to vydrz... rychlo to zbehne....

pimma
5. nov 2009

katy.. vdaka 🙂 urcite vies ake je to cakanie hrozne.

katy2
5. nov 2009

pimma drzim palce 😉 a ked si v Dovere budes musiet prilozit este vysledky z chlamydii.... tak si ich daj urobit u svojho gyn, nech potom zbytocne necakas aj na to....

pimma
5. nov 2009

cize ked dostanem mrsku, mozem hned zavolat do splnu a oni ma hned vezmu na odber krvi? dobre som to pochopila? nerobi sa predtym ziadna konzultacia? to je divne

pimma
5. nov 2009

katy, mam vseobecnu. inak musim mat aj ja geneticke vysetrenie, alebo nie? manzelovi uz robili a bolo v poriadku, aj hormony ma v poriadku, comu sa velmi tesime

katy2
5. nov 2009

pimma, nemusis volat, staci rovno prist rano a priniest si kondom.... kvoli uzv 😉 tam sa nahlasis sestricke, ze si nova, a pripadne ti vybavi stretnutie s dr., aby ti vypisal kartu...
ja som sla na konzultaciu skor, dr. mi vypisal kartu, anamnezu ale nie je to potrebne...

katy2
5. nov 2009

my sme boli na genetike obaja.... to s manzelovymi hormonmi mate super... moj nema hormony v poriadku....

marcelka82
5. nov 2009

Ahojte.
sobka je mi to ľúto. ☹
feja blahoželám k babuľke 😵
pimma vitaj

cavik
5. nov 2009

pekný deň

tak my sme si s Letom naozaj spolu pospinkali na jednej izbe ( ja trochu dlhšie, nevládala som rozlepiť oči 😉 )....neviem, koľko má folíkov ona, alemneich vybrali 10....tak už len čakať do pondelka......teraz som vstala, dosť ma bolí podbruško, akokeby ma močový mechúr aj črevá tlačili na dopichané vaječníky....trošku sa naplnia asom v predklone 😒 .....zajtra idem do práce, tak ma to musí prejsť 😠

sobka....mrzí maten výsledok ☹

feja....gratulujem k fazulke 🙂 🙂

pimma
5. nov 2009

marcelka , ahoj 🙂
katy, robi sa uzv ked mas mrsku? este mi ho nerobili, takze neviem.
ake maju v splne ordinacne hodiny?dnes nam hovorili, ze dr tam nie je stvrtok ,piatok. je to pravda?

feja22
5. nov 2009

dievčence ďakujem. Zobrala som si notebook k posteli.
Ahoj pimma. Držím prsty a prajem pevné nervy v nastávajúcom kolotoči.

gisel22
5. nov 2009

Ahojte splniecka 🙂
Sobka, je mi to velmi luto ☹
Feja, gratulujem 😉
Pimma vitaj medzi nami bojovnickami 😉

steva
5. nov 2009

ahojte.
Ano,Pimma,robi sa uzv aj ked mas mrsku.

steva
5. nov 2009

Sobka je mi to luto a prajem vela vela stastia do dalsieho boja.aj ja verim ze do tretice vsetko dobre.
Feja gratulujem 😵

gisel22
5. nov 2009

Cavik, prajem ti krasne embryjka, ktore sa silno zahryzkaju 🙂

lyndus
5. nov 2009

pimma vo vseobecnej je to jednoduchsie, skor schvalia ziadost a nechcu tolko vysledkov, ako napr. v dovere... ako pisala Katy, dojdes 3 den MS aj s kondomom, spravia 1UTZ+ zoberu krvicku, vypisu kartu... tie vysetrenia proste musis absolvovat, bez toho sa neda a na zaklade toho doki urci injekcie...mne sa to tiez strasne dlho tahalo, my sme predtym boli este na inseminaciu 2x, takze kym sme sa dopracovali ku IVF, presiel rok... takze to cakanie 1. mesacne je proti tomu malina, nebojaj, zbehne to 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre