Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

cizana
25. feb 2010

ahoj silvia,
zatiaľ som bola 3x, ale rozdiel je aj v somotných vyšetreniach- netrvajú minútu, ale dlhšie, dokonca bola som prekvapená, keď mi brali stery.
Lekár sa aj ozve a usmeje. Zatiaľ nemám výsledky, ale z počutia, čo diktoval sestre- sú tam aj nejaké nálezy, na ktoré ma v predchádzajúcom centre nik neupozornil... a nestrápňujem sa s prezervatívom podávaným lekárovi (ešte keď mi v lekárni predali jahodový alebo banánovi... 😒
Ja som prestala dôverovať Hredzákovi už po 1. IVF, ale 2. ma len utvrdilo v mojom názore. Jediné, čo ľutujem je, že som to neurobila skôr.
Veď aj teraz od septembra (vtedy som bola ja) - len lenuliatku, zajačikovi a dalidke 😢 sa podarilo otehotnieť. Nie je to nejak málo????
Ani sa so mnou nebavil o nevydarenom pokuse (akoby ani nič nebolo, nehľadá dôvody a možnosti - viď príkladom je dalidka - to ho vôbec netrápi problém? a jej pocity?)

astrid55
25. feb 2010

caute baby,

hlavne dalida, citam ta cely cas, podla toho, co si pisala predtym, neodporucila ti hemato pichat si nejake injekcie? Kazdopadne, zdielame tu vsetky tvoje trapenie, nie je to fakt sranda, bola si pre nas nadej, ze sa to moze podarit. Drzime palce, aby si nasla silu bojovat, raz sa to musi podarit a potom uz stale...

Inak Cizana, zaujimave rozhodnutie, aj ked si myslim, ze IVF je dlhy boj.
V podstate ma len 30 % uspesnost, takze asi naozaj treba viac pokusov. Ale suhlasim s Tebou, ze viac konzultovania v Splne by nezaskodilo. Drzime place v Gyncare a urcite nas priebezne informuj, co vsetko tam robia. Cim viac budeme vediet a pytat sa, tym viac spatnej vazby sa nam dostane. Drzim palce vsetkym, tehulkam aj snazilkam.

mima263
25. feb 2010

ahojte,
astrid máš info o úspešnosti? nejaké seriózne?
kľudne aj IP

vevericka80
25. feb 2010

cizana...mas pravdu, ze viac konzultovania by nezaskodilo, ale s tym nesuhlasim, ze iba lenuliatku, zajacikovi a dalidke sa to podarilo....su zienky ktorym sa to podarilo, ale nechodia sem na net

mima263
25. feb 2010

ahoj vevericka, držím palce 😉

vevericka80
25. feb 2010

mima ahoj a dakujem

cizana
25. feb 2010

myslím z nás ...
Kiež by to vyšlo každej.. Modlím sa, aby sa splnili všetky túžby 😉

zajacik...
25. feb 2010

Dalidka a mate za sebou aspon imunologiu v tkanivovej banke u Dr. Bobaka? Strasne silno ti drzim palce aby tvoja tuzba po babatku bola cim skor naplnena 😵 A speco davka pre teba:
😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

zajacik...
25. feb 2010

Silvia jaaaj ja som nepostrehla ze je rec o KETe, ja som na tom nebola tak neviem, tie lieky som brala pri IVF.
Cizana tak drzim palce aby sa to v Gyncare podarilo a som rada ze sa ti tam paci ale hlavne ze si na nas nezabudla a ze ostanes nadalej kamoska aj s nami SPLNackami 🙂
Inak baby ja ked som bola v nemocke tak som tam stretla nasu SPLNacku sestricku, taka bola zlata ked sme sa videli, aj sme spolu pokecali trosku, zlata osobka 😵 😵 😵

pimma
25. feb 2010

dalidka.. ☹ je mi smutno. urcite sa to cochvila podari, otehotniet nemas problem, mozno bude v tej imunologii.zelam vela sil do dalsieho boja 🙂

silvia, brala som estrimax, duphaston aj utrogestan

rebeka33
25. feb 2010

Ahojte splniečka, nemala som 3 dni net a som šokovaná.
Dalilka- prežila som to, viem,že tomu tažko vôbec uveriť že ☹ , ale prajem ti , aby ti to dodalo ešte viac sily bojovať
ďalej. Až mi slzy vyhŕkli . Je mi to veľmi ľúto. ☹ ☹ ☹
gizel- ďakujem, prelieč sa čo najskôr, aby ste na to vleteli čo najskôr. 😵
mima niekde som dočítala , že chcete skúšať prirodzene. Aj ja som sa rozhodla a objednala pre- seed pozri témičku na MK.
A fakt to doktor berie podľa schém. Minule som mala usg 1s a sliznicu 7cm a/b . Ja robím s usg, za taký čas sa nedá pozrieť vôbec nič. Až som sa rozosmiala nahlas a oni sa rozosmiali zo mnou. Lenže som tam zbytočne strávila 1 hod.
Ja na sebe nič nepociťujem a pri týchto výsledkoch sa snažím veľmi netešiť. V nedeľu testnem ,tak sa ozvem
Prajem pekný večer.

lenuliatko
26. feb 2010

Dobré ránko babulky.
Dalida, tak predsa... 😔 Len to nevzdávaj, nech ti je aspoň malou útechou, že u teba sa plodík veľmi často aspoiň chytí, len to treba dotiahnuť do konca. K tomu inulog. vyšetreniu. Veľmi by som sa nespoliehala, že práve Hredzák ťa bude nejak extra podporovať v tom, aby si si to dala urobiť. Ale choď do toho z vlastnej iniciatívy. Ono je to veľmi dôležité vyšetrenie a ak by sa zistila príčina práve v tom, stačí ti brať tabletky na protilátky... Inak, tie protilátky proti embryjku sa dajú zistiť len nejaký čas po potrate, potom sa z tela stratia, takže nečakaj na nič, zavolaj si priamo do fakultnej, do tkanivovej banky, Dr. Bobák, on ti všetko ochotne vysvetlí a do mesiaca máš výsledky. A k tej hematológii... vieš, prišlo mi od teba trošku hazardné, že si po dohode s Hredzákom prestala pichať injekcie 😒 Myslím, že Dr. Hulíková je dosť veľká kapacita a odborníčka a Hredzák gynekológ. Aj keď si nemala nejak extra zlé výsledky v počiatkoch tehu je všetko veľmi krehučké a neisté, že treba urobiť maximum, aby to šlo... Kopa žien si pichaním injekcií na riedenie krvi zachránila tehotenstvo, stačí malá zrazeninka, zlé vyživovanie a je po všetkom. A ty dokážeš otehotnieť, tak si daj spraviť imuno, potom pichaj injekcie a výsedok sa určite dostaví 😉 Dúfam, že to nevezmeš zle, že tu poučujem a tak, ale fakt ti radím s najlepším vedomím, ako len viem. Drž sa 🙂
Cizana, tak si zdrhla ku konkurencii? 😀 Treba dať na vnútorný pocit, lekárovi proste musíš veriť. Dúfam, že tam to už vyjde, príď sa občas medzi nás pochváliť.
Veverička, Rebeka, snáď vám to vyjde, vééééľmi držím palce 🙂
A ostatné babulky, hor sa do ďalšieho boja, vojnu vyhráme všetky... 😵
Zajačik, drobec sa na UZv ešte neukázal?
My sme boli včera v nemocke na veľkom UZV, všetko ok, ale medzi nôžky sa doki nedostal ani jednej 😀 Buď sa zakrývali navzájom, alebo sa tak hemžili, že kým sa doki trošku zorientoval, už boli natočené úplne inak. Nedá sa to porovnať s tou šikovnosťou na UZV v KE. Len dúfam, že tam doki videl ozaj dobre, inak bude prekvapko 😅
Tak vám prajem krásny deň 🙂

lenuliatko
26. feb 2010

Monika, radšej menej vajíčok, ale pekných, kvalitných ako prehnane veľa 😉 Koľko kočiek tu malo zamrazených veľa embryjok a len chodia na Kety a chodia a výsledok akosi nikde... 😒
A ešte ste tu rátali komu to tu naposledy vyšlo, tak je pravda, že je to nič moc, ale ešte Feja vtedy s nami otehotnela naraz, len sa tu už dlho neukázala a Kkaty. Ale pomer úspech-neúspech je fakt obrovský.

dalida
26. feb 2010

Lenuliatko, dakujem. Viem, ze to myslis dobre 😉 A fraxik som nepichala asi dva dni, takze predsa len som nepodcenila rady Dr. Hulikovej. Mozno aj preto sa akymsi zazrakom podarilo hned zastavit krvacanie... no zial bolo to take krehunke, ze... 😔 Idem zistit cislo na Dr. Bobaka

dalida
26. feb 2010

Dovolala som sa Dr. Bobakovi, posle mi vsetky ziadanky mailom a postaci nam aj peciatocka od mojho gynekologa. Uvidime... ako to vsetko dopadne

lenuliatko
26. feb 2010

Dalida, super. V tvojom prípade ti asi radšej želať, nech tie protilátky radšej nájdu a dá sa to bez problémov poriešiť, ako nezistiť nič a zas to skúšať v neistote a strachu. To, že si fraxiparin zas začala pichať som nevedela, treba počúvať doktorov. A jasné, že ti stačí pečiatka od obvodného gyn, ani sa nenazdáš a budeš mať aj výsledky. Snáď ti je troška lepšie na dušičke, že sa to niekam pohlo a verím, že to všetko má zmysel a pomôže k bábätku.

astrid55
26. feb 2010

caute dalida, lenuliatko,

Dr. Bobak je velmi zlaty. Ja som si u neho davala toto vysetrenie este pred rokom. Na vysledky som cakala asi mesiac a pol. Ziadne protilatky nezistili. Aj ked nechapem ako to vedie len z krvi. Ked to ma byt vysetrenie na protilatky voci spermiam, nie je potrebne aj konkretne " spermie"? Sorky, ze sa tak hlupo pytam.
Myslite, ze okrem toho treba este ine imunologicke vysetrenie? Postrehla som, ze niekto chodi kvoli tomu do Prahy. Vdaka za info a drzte sa

silvia.v
26. feb 2010

Žienky, neviete aj mne poradiť či by som si mala robiť nekajé vyšetrenie keď mám neúspešné IVF a aj KETko?
Poradte mi. Ďakujem. 😵

dalida
26. feb 2010

Lenuliatko, no... aj ja si radsej zelam, aby mi vysvetlili preco... Astrid, hovorila som s Dr. Bobakom ci je potrebny na toto vysetrenie aj manzelik... hovoril cosi o vysetreni aj spermiogramu a vytvarani protilatok, ale pravdu povediac v tychto terminoch vobec nie som doma a ani sa mi to momentalne nechce studovat... 😒 Mozno sa na to viac pozriem cez vikend, ale v kazdom pripade, ak tam pojdeme jednoznacne chcem, aby isiel aj manzel, aby sme vsetko prekonzultovali a ak to bude mozne, nech poskytne vzorku ejakulatu... Z tych ziadaniek som mimo 😕 Neviem, ktore z nich by mali ist aj pre manzela... Snad sa z toho vysomarim 😎

lenuliatko
26. feb 2010

V Prahe sa robilo ešte jedno imunolog. vyšetrenie navyše, neviem teraz presne ktoré, ale v KE sa vtedy nerobilo. Či sa to od vtedy nezmenilo, neviem. My sme si vtedy dávali vyšetriť protilátky na všetko, čo sa dalo, teda aj voči spermijkám, no a jasné, že partner musel dať vzorku. Okrem toho sa hneď urobil jednym vrzom aj hĺbkový SPG, to si isto dajte urobiť tiež, ako na tom mužíci sú. Žena dá krv a muž spermie. Tie žiadanky sú trošku komplikované, teda ak sa odvtedy nezmenili a nie je to ešte horšie, ale dá sa z toho vyjsť. Dalida, ak nevieš, tak nech ti doki nezaškrtáva nič, len vypíše a potvrdí, u Bobáka to potom dokončíte. Keby ste ich aj zle vyplnili, dá ti náhradné na vypísanie a donesieš neskôr. Keď som bola ja, boli dva typy žiadaniek a jeden z tých druhov trebalo vytlačiť a vypísať dvakrát, raz pre ženu, raz pre muža, tie vyšetrenia sú tam spoločné na jednom papieriku. Druhý typ bol len pre jedného, teraz sa už nepamätám, či pre ženu, či muža. Dúfam, že nepíšem ako hotentot a chápeme sa 😅
Silvi, tieto vyšetrenia sú vhodné pre každú, ktorej sa nedarí, tak kľudne si to daj spraviť tiež. SPG a HP určite máte, daj si vyšetriť štítnu žľazu, krv na hematológii a tú imonológiu. Možno sa niečo zistí, možno nič. Nám neprišli na nič, a aj tak sa nedarilo prirodzene, našťastie IVF vyšlo.

astrid55
26. feb 2010

teda lenuliatko,

ty mas perfektny prehlad, vzdy vies "odborne" poradit, fakt vdaka, si velmi zlata, vidno, ze si sa velmi velmi snazila naprv vsetkemu porozumiet a ten hore Ta odmenil 🙂 drzim palce 🙂

silvia.v
26. feb 2010

Lenuliatko, ďakujeme za vyčerpávajúcu odpoveď. 😵

silvia.v
26. feb 2010

Astrid, ako sa máš? 🙂

astrid55
26. feb 2010

cau silvia,

mam sa ok, citam konika predbezne, ale zatial si davam od dalsich pokusov prestavku. Samozrejme, ze na to neprestavam mysliet, ale dajako sa do toho nehrniem. Chcem zajst do Splnu este na konzultaciu a mozno niekedy na jar, v lete na posledne KET. Ak sa to nepodari, tak skusim ine centrum. Takze taketo mam zatial plany 🙂 a co Ty? Dufam, ze posledne KETko beries hrdinsky ako vsetky ostatne snazilky na tomto fore 😀 Drzim palciska

rebeka33
26. feb 2010

Ahojte splniečka.
walle založila témičku, vyšetrenia ktoré pomôžu otehotnieť , tam sú celkom dobré rady a čísla.
Dalilka som rada ,že už si sa objednala k bobákovi. chceš vedieť prečo. Prajem ti nech na to prídeš. Ak to nevieš vyplniť, oni ti to tam pomôžu vyplniť.
Mne sa strašne vlečie čas, ale testnem až v nedeľu. Prajem všetkým pekný večer.

ixi
autor
26. feb 2010

ahojky splniecka 😵

matulka7
26. feb 2010

Ahojte dievčatá,

neviete mi povedať,.... môže sa brať anopyrín 100 polovica denne po vklade pri KET?niekde na nete som čítala, že nie, teraz som už dopletená,..... 😝

mravvcek
26. feb 2010

Dievcata,caka ma prva navsteva v centre uzv a odber krvi,prosim vas ked som dnes dostala mrsku,mozem tam ist aj v pondelok,kedy bude vlastne 4.den,aj ked mi lekar povedal,ze mam prist na 1-3.den?je to velky rozdiel?Ja viem hlupo sa pytam,ale neviem ci mam zase jeden mesiac cakat a ten cas ide tak pomaly ☹
dalidka,citam to tu dlho,odkedy som sa vam vtrela do temicky 🙂 a je mi to luto,tiez som to prezila.Ver tomu,ze pricinu najdu a potom budes pohodova tehulka v pohodovom tehotenstve.Drzim pasticky 😉

ixi
autor
26. feb 2010

mravcek jasnacka ked dostanes piatok ide sa v pondelok ja som tiez tak bola 😉
matulik ja som to nebrala tak neviem ale myslim ze kukulik brala

silvia.v
26. feb 2010

Ahoj Mravcvcek, v pondelok môžeš do splnu nabehnúť. Ten deň je ok i ja som to tak mala. Oni to tak povedia ale cez víkend tam nie sú. Ideš prvý raz?
Astrid, i ja sa chystám na jar alebo až v lete. Tiež si dávam pauzu. Veľa som pribrala a už mi začalo s tých hormónov šibať. 😀 😀 😀 Tak preto. To nepodarené ketko beriem po partizánsky. nevišlo. ☹ Ale v lete to klapne 🤐 , dúfam..... Aspoň sa mi ten môj inkubátor vyhreje pred ketkom 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre