Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

nelynka
10. feb 2012

@foryou25 ja si myslim ze ta fragmentacia je naozaj blbost, lebo ked pojdete o dva mesiace zase, moze to uz byt uplne vporiadku..
vies co..je to len informacia, ktora sa meni rovnako ako spermiogram..
a ci je DNA dobre alebo nie ti nezisti nikto..lenze co som citala, tak spermijky, ktore sa pohybuju tak ako maju a vyzeraju super, vecsinou maju DNA dobru..
a aj keby nasli len jednu jedinu, ver tomu ze sa chyti a porastie tak ako ma 😀
ja by som do toho sla...ale ja som neskutocny bojovnik v tychto veciach..idem hlava nehlava, ci mam alebo nemam peniaze, proste som schopna ist aj žobrat na Hlavnu, len aby som to skusila..

nurili
10. feb 2012

@nelynka tak ja mam stastie....ten mi brusko olejuje a nozky masiruje.... 😉 velmi sa tesi.... 😵

nelynka
10. feb 2012

@nurili jooj tak teraz sa musi mojkat dvojnasobne 😀

anika142
10. feb 2012

@foryou25 ahoj, u nas mame problem s katastrofalnym spermiogramom cize nic ine neostava ako ICSI alebo PICSI. Tiez som x krat citala ze existuje moznost si dat urobit DNA spermiam aby vybrali co najlepsie. No my sme to neriesili, lebo z druhej strany by to malo byt aj tak ak ma spermia normalny tvar tak by mala byt OK. No samozrejme nic nie je na 100%. My to zatial neriesime ale ak nahodou budem musiet postupit tretie IVF tak si dam PICSI. Zatial som mala len 2x ICSI. Dokonca to druhe s 10timi embryami co je dost slusne. Takze momentalne mam 8 ks mrazacikov.

anika142
10. feb 2012

Vie mi niektora povedat ci Hredzak vklada aj 3 ks embryi. Zatial som mala bud dve alebo 1 ale 3 este nie. Neviete ci on zvykne davat aj 3?

nurili
10. feb 2012

@nelynka tak tomu ver, nechavam sa rozmaznavat...prave som dostala naservirovane cerstve jahody ako to mam rada...mam taky vecerny ritual v poslednej dobe s jahodami.... 😉

foryou25
10. feb 2012

@anika142 ahoj a neskusite najprv KET, ked mate snehuliacikov? a prve IVF nevysli? ako aky zly ste mali spermiogriam, lebo my mame fakt zly.. ☹

anika142
10. feb 2012

@foryou25 ahoj, jasne ze skusime KET 14.2 idem na vklad 2ks.nasa diagnoza je oligoastenoteratozoospermia gravis: 1 spermia v zornom poli, pat. 95% a a mot. 5%

anika142
10. feb 2012

@foryou25 ja mam za sebou uz 1. IVF nevyslo tam sme mali 4 ks embryi a 2. IVF sme mali 10ks embryi. No teraz uz len 8 ks ktore su zamrazene. Cize ten druhy pokus bol o cosi uspesnejsi kedze mame viac embryi .

foryou25
10. feb 2012

@anika142 no my mate tiez tu OAT, ale viac ma trapi ta fragmentacia, citam ze sa s tym nieco da urobit, ale ked ten Bobak z tkanivovej banky ma tak zdeptal, ze od svojho muza nikdy nebudem mat deti, no uznajte ktora zena chce toto pocut

franina
10. feb 2012

@anika142 ahoj no mne nechcel dat len 2, a pritom som ho prosila o 3....

anika142
10. feb 2012

@foryou25 no my sme nedali robit DNA a asi ani nedame, kto vie aky vysledok by bol. No psychike to neprospeje ten vysledok, nic neostava len verit ja som sa teraz tak navnadila ako nikdy pred tym. Je to cele velmi tazke nikto nepochopi nikdy kto tym celym neprejde. Ja by som na tvojom mieste isla do PICSI. Nedaj sa zdeptat lekarom. Vela veci je nastavenych aj v hlave. Drzim palce mooooc

anika142
10. feb 2012

@franina aha, no ja som dakde inde citala uz neviem kde, ze ak sa chytia 3 tak zvyknu jedno vyberat. bez porusenia tamtych dvoch. Ja som dost nizka uz ledva mam splnam vysku pre dve embrya aspon podla toho co som citala, neviem ci by mi vobec bol ochotny dat 3 embrya co ak by sa ujali vsetky tri.

dafy
10. feb 2012

@anika142 ahoj mne tiez nechcel dať 3 ale na moju žiadosť mi dal 🙂

dafy
10. feb 2012

@franina ako to??ked si to ziadaš mal by ti dať 😎

milcsi
11. feb 2012

v minulosti davali viac embryi, lebo bola nizsia uspesnost ivf. Tym, ze uz je statisticky vyssia uspesnost, davaju maximalne dve embrya, mnohe centra po svete uz len jedno, lebo pri viacpocetnom tehotenstve je vysoke riziko komplikacii. A poviem vam, nam sa chytilo z dvoch embryi len jedno, ale zabrat mi da riadne 🙂 .Vobec si neviem predstavit mat naraz dvoch takychto sibalov...ale urcite sa da.

franina
11. feb 2012

@anika142 ahoj ja som vysoka, nemam problem s vyškou len neviem prečo mi nechcel dať 3, povedal,že nie a týmto diskusia skončila.

@dafy neviem fakt prečo mi nedal, rovno mi povedal,ze nie 😕

nurili
11. feb 2012

Ahojte splniecka zelam pekny vikendik..... 😉

mirkakn1
11. feb 2012

@nurili ahoj, aj tebe pekny vikend 😵

dafy
11. feb 2012

@franina no nechápem ...a to ja som bola na cisársky predtým to znamena ze viac embr...sa neodporuca dať lebo ked sa ujmu tak je to rizikové 🤐 ale ti vravím povedal mi ze mi da 2 ale ja som mu povedala ze chcem 3a hotovo 😀 tak mi ich napriek tomu dal ale je pravda ze som musela podpisat papiere ze ja som si to ziadala 😉

bique
12. feb 2012

@dafy počas prvych troch dni mozes ist hocikedy...do splnu rano od 8,30, doki urobi uzv a da ti lieky a povie, kedy kontrola 😉 a neboj, rozmrazia sa...preto tam na teba cakaju 😉 musis tomu verit 🙂

franina
12. feb 2012

@dafy a to je pravda, ze ked csa ujmu vsetky tri tak jedno zoberu???? 😕

bique
12. feb 2012

@franina nezoberu ti ho doslova...robi sa to nejakou ihlou vstreknutim nejakej latky priamo do srdca plodu, co srdiecko zastavi a dalej sa plod nevyvija...je to ale iba na poziadanie matky, ak viac plodov ohrozuje jej zdravie alebo zivot...len tak by si to asi nikto nedal, ja si myslim, ja by som sa nevedela rozhodnut, ktore zo svojich deti zabijem ☹ ale ano, je taka moznost

franina
12. feb 2012

@bique to je len moznost? nie pravidlo hej??? to by som nedokazala 😢

bique
12. feb 2012

@franina ano, je to len moznost a je len na tebe ci by si postupila riziko vynosit 3 deticky...nikto ta k tomu nemoze donutit k tomu, aby si sa rozhodla pre redukciu plodov...je s tym tiez spojene riziko potratu ostatnych deti...robi sa to vo velmi skorom stadiu tehotenstva...tu som nieco na nete nasla: V prípadoch kedy sa v maternici uchytilo viac ako 2 zárodky, ponúkame ženám tzv. fetocidu.tj. redukciu počtu zárodkov na dva alebo jeden. Fetocida sa robí cca v 10 týždni gravidity náhodným výberom a usmrtením jedného alebo aj viacerých zárodkov vnútrosrdečnou injekciou kalia. Tento výkon podlieha interrupčnému zákonu. Usmrtené zárodky sa behom pokračujúceho tehotenstva celkom vstrebú. Akokoľvek to znie drasticky, výrazne sa tým zvyšujú šance na pôrod zdravého jedinca. Riziko predčasného pôrodu napr. pri štvorčatách je takmer 100% a riziko že jeden alebo viac z predčasne narodených detí zomrie alebo bude poškodené je viac ako 50%. ..

franina
12. feb 2012

@bique usmrtením jedného alebo aj viacerých zárodkov 😢 😢 😢 😢
a ked ti vlozili 3? ani jedno sa ti neuchitilo?

jana2505
12. feb 2012

Ahojte,dufam ze vam nevadi ze vstupujem do temy,len som chcela povedat ze aj mne dr.Hredzak vlozil 3 embrijka,bolo to sice uz pred viac ako 2.rokmi,a neujalo sa mi ani jedno,a vtedy som si to sama nepytala doktor mi to takto naordinoval,mali sme len 3 oplodnene vajka tak vravel ze zbytocne zmrazovat.Teraz uz by som si 3 nedala radsej jedno a dve zmrazit aspon by som potom mala po neuspesnom pokuse aspon sancu na KET a tym mozno aj sancu na babo.No co uz,keby bolo keby,uz budem teraz zbytocne riesit.
@franina vela stastia nech uz sa rozhednes pre kolko chces embriok 🙂

dafy
12. feb 2012

@franina fuuha tak to teda neviem ale pokial je zena v poriadku ja si myslím ze nie ved kolko trojičiek sa rodí 🙂 mne neodporucal 3 preto lebo som uz mala cisarak to znamena ze ta maternica bola rezana a nemusela by vydržat to zväčsovanie pri trojkach keby že sa ujali všetky 3 ale mam kamošku ktorej vkladali 3 a sa všetky ujali a nechali jej bolo to v pohode 😎 mne aj pri prvom IVF vkladal 3 sám sa tak rozhodol este vtedy nebol sukromnikom a ujalo sa len jedno 😝

dafy
12. feb 2012

@bique dakujem..aj za povzbudenie ešte stále nie som rozhodnutá 😒

mirkakn1
12. feb 2012

ahojte splniecka, ako sa mate? ja som uz treti den po IVF a zatial je to v pohode, aj ked to cakanie zabija, stale len spim, vysadila som kavu, tak je to strasne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre