Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

haannka
10. máj 2012

@franina bola si na utz? kolko drobcov tam je 😉 ?

franina
10. máj 2012

@haannka ahojky ... jeden malý bojovník 🙂 ale sme este maličký, srdiecko este nebolo pocut, tak dúfam, ze dorastieme 🤐

a cítam tvoj príspevok.. to ako mohli stratit? nechápem... 😕

melisska
10. máj 2012

@haannka ahoj moja, drzim siiiiilne prsteky🙂 pozdravujem splnacky, niektore ma poznaju, ale vela je vas tu novych🙂)) drzim palce 😉 😵

nurili
10. máj 2012

@haannka moja nevesaj hlavu, vsetko zle je na nieco dobre a to najlepsie a najkrajsie kvitne ked je pekne teplucko.... 😉 drzim palce, skoro to ubehne ......

majka2205
10. máj 2012

@franina ďakujem, no som zvedavá kedy mi povie že mám prísť, manžel už nebude doma, povedala že nemusí prísť 🙂

franina
10. máj 2012

@majka2205 nie nemusí manžel, my sme isli spolu s manželom na ortiel 🙂 nebojkaj bude dobre... daj vediet potom ako...

majka2205
10. máj 2012

@franina určite dám vedieť, sama som zvedavá ako dopadneme, hádam to nebude až také zlé 🙂

franina
10. máj 2012

@majka2205 neboj bude dobre 😉

majka2205
10. máj 2012

musí byť, musíme bojovať...

nurili
11. máj 2012

Babenky a zase tu mame piatok....to len mne tak cas rychlo ubieha? A zase rozmyslat co varit..... 😝

nurili
11. máj 2012

Ale sa mi vlni brusko.....Neposednicek malinky.... 😵 😵 😵

milcsi
11. máj 2012

@nana123 ja tiez lovelu 🙂

melisska
12. máj 2012

dievcata nemate nahodu zvysny fostimon&&,,, ? potrebujem

katy2
13. máj 2012

@melisska vitaj 😉 strasne ti drzim palce a mysim na teba.... nech to konecne dobre dopadne 😵
bohuzial, ja nemam ziadne lieky ani injekcie ☹ s tym ti nepomozem.... ale budem na teba celkom zvlast mysliet a podporovat ta hlavne duchovne 🙂 som s tebou 😵

nurili
13. máj 2012

Babenky aku kozmetiku ste pouzivali pre mimi.....a mali ste aj odsavacku?
Zelam Vam krasnu nedelu..... 😵 😵 😵

deny3
13. máj 2012

@melisska ahoj, tiež ti nepomôžem, nemám, ale strašne veľmi ti držím palčeky 🙂 😵 🤐

@katy2 teba som tiež dlho nevidela, detičky ti rastú, už aj malý je chlapisko,onedlho ti bude behať 🙂

@nurili pre bábetko minimum kozmetiky, na riťku sa u nás osvedčila rybilka, možno trochu zabudnutá, ale naozaj je super, na telíčko po kúpeli krém nivea, najprv som používala olej, ale malý bol z neho suchý, tak radšej krém, ale aj to nie po každom kúpeli. A v podstate ti viac nič netreba, akurát od pediatričky si pri prvej návšteve pýtaj recept na oilatum, olej do kúpela, je super, bábetka sa zvyknú lúpať a z neho je krásnučka pokožka, ani netreba po kúpeli bábetko natierať.
a akú odsávačku máš na mysli, na sople alebo pre teba na mliečko? na soplíky isto, pre teba uvidíš po pôrode, nejakú si vytipuj, ale kupuj, až ked bude naozaj potrebná.
a na pranie som používala lovelu gél, mne sa páči jej vôňa, asi pred rokom som prešla na persil sensitiv, ale to len preto, aby som nemala dva rôzne prášky, jeden pre malého a jeden pre nás. A aviváž nepoužívam dodnes žiadnu.

nurili
13. máj 2012

@deny3 jeee, moja dakujem za vycerpavajucu odpoved....uz len take drobnosti mi treba ako je kozmetika a este neviem ake flasky na zaciatok, myslim jednu na cajik a druhu na mliecko.....nejake malicke....a aky cajik je pre novorodenca vhodny? alebo len vodicka na pitie?
a ty si mala odsavacku na mliecko?oplati sa to vobec?
Dakovaaaam....... 🙂 🙂 🙂

deny3
13. máj 2012

@nurili nemala som odsávačku, mliečka som mala ltt. Fľašky mám dodnes tommee tippee, len mením cumle, tie dierky sú podľa umelého mliečka, čím staršie dieťa, tým je mliečko hustejšie a je potrebná väčšia dierka. Malý bol od narodenia prikrmovaný umom, tak preto tie fľašky, oni sú aj tak riešené, akože majú tvar prsníka, neviem,možno na tom niečo je, lebo Kubko dokázal aj papať z prsníka, aj z fľašky. A čo sa týka čajíka či vody, netreba ani vodu, ani čaj, bábetko má všetko z mliečka, tým si uspokojí všetky svoje potreby, aj hlad, aj smäd, potrebuje priberať a rásť, nie zaplňať bruško vodou. Iba pri vysokých horúčavách stačí dať lyžičku vody, prevarenej alebo kojeneckej.
úplne ťa chápem, že si vo švungu nakupovať, tiež som nakupovala všetko možné aj nemožné, ono pri prvom dieťati človek nevie do čoho ide a dá sa zlákať všeličím. Isto si aj v téme spoločný termín, tam je kopec "skvleých" nápadov, aspoň u nás tak bolo, a teraz len krútim hlavou nad sebou. Daj si poradiť hlavne od mamy, ona vie, čo treba 🙂 😉

deni5
13. máj 2012

@nurili ak bude kojené dieťa a ak chceš kojiť,tak fľaše žiadne,pretože kazia techniku kojenia.Dojčené dieťa nepotrebuje ani čaj takže ani tam netreba fľašu.

nurili
13. máj 2012

@deni5 ja chcem kojit a velmi by som bola rada keby som mala dobre a kvalitne mliecko, ved aj cecky mam jak kravicka Milka..... 😀 😀 😀 tak hadam bude chutit..... 😵 😵 😵

melisska
13. máj 2012

@katy2
@deny3 dakujem dievcence budem to potrebovat 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

lenuliatko
13. máj 2012

@melisska aj ja ti strašne, strašne, strašne držím palce, myslím na teba 🙂

melisska
14. máj 2012

@lenuliatko dakujem moja🙂 😵

bique
14. máj 2012

ahojte splnky 😀 chcem sa opytat, ako to bude vlastne prebiehat, lebo z prveho ivf si uz nepamatam 😖 kazali mi prist v prve 3 dni cyklu, pichnu prvu injekciu a povedia, kedy zacat pichat menopur...v ktorom DC sa zacina pichat menopur? viete poradit? ja len tak informacne 😀

milcsi
14. máj 2012

@nurili ja som pouzivala kozmetiku weleda. Da sa kupit v DM. Ale naozaj len minimum kozmetiky. Weleda sa mi osvedcila aj na zadocek a tiez bepanthen (najma ked vyskocil problem a trebalo pupaciky riesit). A kupovala som aj take weleda mliecko do kupela, je take mastnejsie, vobec nevysusalo pokozku. A este rada, staci babetko kupat kazdy druhy den. A na dalsi len poumyvat vlhkou handrickou. Skusala som ja ine kremy napr sudocrem, nivea, ale nemam s nimi dobre skusenosti. Kazde dieta vsak inak reaguje, treba vyskusat.
Odsavacku sa odporucat kupovat az ked ju potrebujes. Nie je lacna a niektore ju nepotrebuju. Ja som nakoniec kupila manualnu od Avent Phillips. Bola dobra, a keby som vedela ze sa tolko napumpujem 😀 , tak kupim elektricku. Maly mi ako stvormesacny kvoli kolike zacal pri dojceni strajkovat a tak postupne som prechadzala na flasku s odsatym mlieckom plus dokrmovala Nutrilonom. A som rada, lebo do konca siedmeho mesiaca dostaval aj moje mliecko 😉 . Ta makacka stala zato.
Flasku sa tiez neodporuca kupit, lebo ta bude lakat pri prvom probleme pouzit ju. Tvoje mliecko mu bude stacit aj na uhasenie smadu. Keby nahodou na to doslo, ja dodnes pouzivam flasky avent phillips, imituju prsnik, tak sa nam nejaku dobu darilo kombinovat prsnik s flaskou.

majka_drobka
14. máj 2012

@bique injekcia sa picha az 17DC, prve tri dni cyklu mas prist kvoli ultrazvuku, kedze sa sleduje cely cyklus, tak prides tusim trikrat pocas toho cyklu. ten 17 DC pichnu a cakas na dalsiu ms. znova prides, podla odberu a usg ti urcia, kedy si zacnes pichat stimulky. ak si to nepamatam spravne, opravte, resp. doplnte ma kludne niekto 🙂

bique
14. máj 2012

@majka_drobka diky diky, ale ja som sa pytala sestricky, ze prvu injekciu, neviem aku, mi pichnu hned pri prvej kontrole...a ze potom sa pichaju tych 10...tak neviem, to mi nieco pichnu a potom zasa budem cakat cely cyklus na MS a az tak si zacnem pichat menopur? hm, takze to este akoby 2 cykly ☹ ci?

bique
14. máj 2012

@majka_drobka my sme to odlozili o mesiac, ale ked som mala ist pred poslednou ms, tak mi sestricka hovorila, lebo som sa aj pytala, kedy budem potrebovat peniazky na injekcie, ci hned tie prve 3 dni, tak povedala ze ano, ze hned mi aj pichne a potom sa dohodneme, kedy zacneme pichat menopur....tak ja neviem, mozno na druhy krat je to ine, lebo aj ja si tak pamatam ako pises, len presne toto ma zmiatlo, ze ma pichne hned pocas tych prvych 3 dni...vraj je to nejaky kratky protokol mi pisala ina baba

nurili
14. máj 2012

@milcsi uf, uf....dakujem pekne za vycerpavajuce info.... 😵 😵 😵

majka_drobka
15. máj 2012

@bique nechapem potom...mozno mala na mysli to, ze ti pichne ona prvu injekciu menopuru... lenze viem, ze to podla krvi zaviselo, ktory den cyklu mam zacat s menopurom... alebo mozno v tychto pripadoch pichaju tu istu injekciu, co nam pri prvom raze 17.DC... neviem... moze to byt ten kratky protokol

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre