Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

lenuliatko
20. okt 2009

Zajačik, to bolo zlaté 😵 Lenuliacikovia sa veľmi tešia a pozdravujú zajkov, aj Ixíkovcov 😵
No Ixi, skoro som, za necelý mesiac mám 30 😲 A vôbec sa na to necítim. Vždy som plánovala mať do tridsiatky prvé dieťa a teraz sa modlím, aby som tú škaredú hranicu prešla ako tehotná 😅

mirus25
20. okt 2009

ahojky. 😀 Všetky pozdravujem.
Kukulik je mi to fakt ľúto. ☹ Ale to je dobré že nevešiaš hlavu a už sa tešíš na ďalší pokus.
Ixi ako rátam tak rátam, ty nemáš dnes už 8.my deň ? 😉
Ja sa nemám nijak extra. Všetko po starom. Beriem poslušne lieky, k tomu vitamíny, takže môj deň pozostáva zo samých tabletiek. ale čo už. ešte to chvíľu vydržím. Nechávam tomu voľný priebeh, bude čo bude. cez víkend by som chcela skúsiť testnúť. tak uvidíme.

lenuliatko
20. okt 2009

Mimka, od ovulky sa odráta 14 dní a máš to, fiktívny začiatok cyklu.

lenuliatko
20. okt 2009

Ahoj Mirus, ja som tiež zdesená z toho množstva tabliet 😅 Predpísané 9ks denne, k tomu E-čko a listovka 1-2x denne, anppyrin a občas magne. Takže občas 15 tabliet denne 😝 A ten víkend by už mohli byť pekné paličky, držím palce, nech sú 😉

lauritka
20. okt 2009

leni ty mas macicku ako vidim, my sme nasli nedavno male maciatko, len neviem komu ho dat, trochu mam obavy, ci to nie je problem ked chce zena otehotniet aj pocas tehu. kazdy ma od toho odradza. ale zatial sme nenasli nikoho kto by si ju zobral 😔 tebe lekar nic nevravel?? alebo su to len povery, ja som pocula, pokial je macka v byte a je v poriadku, tak nic nehrozi hmmm???

lenuliatko
20. okt 2009

lauritka, jasné, že keď je zdravá nič nehrozí. Ide o toxoplazmózu, ale tou sa dá vraj skôr nakaziť konzumáciou zle umytej zeleniny, ako od mačky. Môžeš ju dať na veterine vyšetriť na toxo, alebo nechaj sebe vziať krv na protilátky. Ja som žiadnemu lekárovi nevravela, že mám mačky. Pred pár rokmi som si dala vyšetriť krv, keď sme mali ešte takú obyčajnú mačku, čo behala po vonku a neg. Odkedy máme tieto nie, už ma to napadlo, že by bolo treba.

mirus25
20. okt 2009

ahoj leni. 😀 my sa už môžme volať tabletkové kráľovné. si pripadám jak tý starší ľudia, keď majú tie krabičky (dávkovače) kde majú rozložené tabletky. 😀

a ozaj. Lauritka tu navodila dobrú tému. čo ty na to leni ?

mirus25
20. okt 2009

leni ozaj a ty sa ako máš ?

lauritka
20. okt 2009

leni na toxo mi brali krv minuleho roku, bola negtivna. tuto malu sme nasli vonku ( kuk lbum ), zrejme ju niekto vyhodil 😔
mna len vsetci strasia , ze to nie je dobre bla bla ked chceme babatko, ale okrem toxo tam uz o nic nejde nie ???

lenuliatko
20. okt 2009

A ja som tiež odmala počúvala od tety, že nehraj sa s mačkami, nebudeš mať deti! 😝 Alebo, že potratím. Ale fakt ide len o toxo a ak ju mačka nemá, nie je problém. A ešte menší problém je, nechať urobiť testy sebe, alebo tej mačke. Druhé riziko s mačkou je potom to, že by mohla dieťatko udusiť. Oni strašne radi vyhľadávajú teplúčke, príjemné miesta, ako kočiark, postieľku a ľahnú bábu na hrudníček,... Náš kocúr ma skoro 6kg, radšej ani nemyslím ďalej 😒 A potom som už aj také počula, že pri dieťati sa nemá mať žiadne zviera, lebo vraj nemôže byť pri ňom "nemá" tvár, že nebude rozprávať a podobné kraviny...

lenuliatko
20. okt 2009

Lauritka, nepoviem ti na 100% že či ešte niečo iné, ale som presvedčená, že nie. Čokoľvek som čítala ohľadne otehotnenia a mačiek, sa týkalo len toxoplazmózy. Skús sa ešte spýtať veterinára alebo gyndoša pre pokoj duše.

Mirus zatiaľ fajn. Stresy prídu, až začne prihorievať. Bruško prestáva bolieť, už len na dotyk bolia vaječníky a maternica a až na výkyvy nálad je to pohoda 😅 Ale veď vieš, o čom píšem 😉

lauritka
20. okt 2009

no tak ved je to hrozne, kolko sa toho narozprava, my sme milovnici zvierat a ked najdeme nieco opustene, nevieme to len tak nechat... 😔 ja som prave pocula, ze je dobre ak dieta vyrasta so psom, lebo si vybuduje dobru imunitu a nie je alergicke.

lauritka
20. okt 2009

dik leni z info 😉 🤐

lenuliatko
20. okt 2009

A dokonca sa mi zdá, že toxoplazmóza je pre plod nebezpečná vtedy, keď ju žena dostane počas tehotenstva. Ak má protilátky pri otehotnení, tak to nevadí, len sa sleduje.

lenuliatko
20. okt 2009

Presne tak, buduje si imunitu odmala a to, že sa dieťa odmala učí starať o zvieratko, ľúbiť ho, má vplyv na celý jeho život. Podľa mňa ľudia, ktorí majú radia zvieratá sú vo všeobecnosti lepší ľudia. Dúfam, že som sa nikoho nedotkla, jasné, že to neplatí pre každého, ale v drvivej väčšine určite. My sme tiež boli občas taký menší útulok 😀 JUa mám výčitky zabiť komára 😀

lenuliatko
20. okt 2009

No, vidím, že ste všetky nenápadne zdúchli, ta idem aj ja. Dobrú noc

lauritka
20. okt 2009

leni 🤐 😉 viem co hovoris... tak je to. a pes to velmi dobre vie vycitit kto je dobry a kto zly 😉 ja si bez zvierat zivot predstavit neviem a aspon to ma drzi, ked to babatko stale neprichadza... milujem a som milovana 😵
nikto ta neprivita tak a nikto ta nemiluje tak ako nema tvar--a a nikto na svete nie je taky verny a oddany ako pes 😵 napriek tomu kolko ludi ublizuje zvieratam, stale si chudacikovia uchovaju schopnost milovat.

ixi
autor
20. okt 2009

mirus veru 8 mne s tych tabletiek uz aj sibe 😀 😀 😀 a rozum odchadza 😎 majte sa dobru noc 😀

feja22
21. okt 2009

Dobré ránko splniečka 😉 😉 😉
Ešte spinkáte ? Mne sa nechce. Ani v noci som nemohla zaspať. Pred spaním ma ma chytá mierna panika, ale inak som v pohode. Už to mám za pár 😅 . Zatiaľ som netestikovala a ani nebudem.
Čítam,že Vás svrbia prstíky....
Momentálne som dosť tvrdo racionalisticky nastavená. Istý spôsob ochrany.
Tak vstávajte babuliatka.....Krásny deň je pred nami.....

katy2
21. okt 2009

Dobre ranko 🙂
Vsetkym prajem prijemny den.... Drzim palce 😵 😵 😵

steva
21. okt 2009

Dobre ranko. 🙂
Aj my prajeme pekny den a drzime palce.nestihame vsetko citat,ale myslime na vas stale 😵
Katy to prevalovanie na brusko poznam,Jakubko robil to iste,stale sa prevaloval,tiez sme ho museli brzdit vankusikmi,ale teraz ho to uz preslo.my mame sopliky a idu nam zevraj dole zubky a tak mame obdobie "chcem sa nosit na rukach"
Hanka je nadherna a tiez tak rychlo rastie.my by sme tiez chceli cim skor surodenca.
Prajeme krasny den 😵

kuspitka
21. okt 2009

Ahojte.
ixi ako sa mas po KET?uz si testovala?

ixi
autor
21. okt 2009

ahojte 😵 😵 😵 😵 😵
katy cavko ako hanicka?
stevka dufam ze bude aj surodencek 🙂
kuspit ahoj v pndelok idem na krv...

kuspitka
21. okt 2009

ixi a co citis nieco?alebo uz si testovala?

ixi
autor
21. okt 2009

vcera som testovala a negat a spinim...ako obvykle.........

kuspitka
21. okt 2009

ixi to este nieje nic stratene.este mozes byt tehu nestracaj nadej.

ixi
autor
21. okt 2009

ja nestracam 😉 a ty ako sa mas 😵

kuspitka
21. okt 2009

ixi ako kedy dnes uz lepsie vecer som mala v podbrusku bolesti velke,ale dnes je to lepsie.
drzime palce velmi

ixi
autor
21. okt 2009

dik 😎

kuspitka
21. okt 2009

ixi nemas zac.juj tesim sa na pondelok ako povies ,ze si v tehu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre