Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

dorotka66
11. apr 2011

@uzlicek123 ahoj uzliček, nás hneď odporúčali na IVf, takže nemám šajnu ako to je s IUI. Ale asi kým máte šancu, tak môžete.

lauritka
11. apr 2011

@uzlicek123 pokial ti to lekar nenavrhol, tak skusaj, mate dobre spermio ??
kolko sa inac plati za IUi ?

katy2
11. apr 2011

@dorotka66 pred KET sa zacina s liekmi hned 1.den cyklu.... Berie sa estrimax a neskor sa pridava utrogestan....
ja som nad tebou rozmylsala, nechcem ta stresovat ale podla mna keby to vyslo 😔 asi by sa ti zhorsil OHSS - to sa totiz stava po uspesnom ET kvoli zvysujucemu sa hcg....
v kazdom pripade urcite sa dockas..... a drzim palce 🙂

dorotka66
11. apr 2011

@katy2 veď o to práve ide Katy...vzhľadom na to, že sa to zlepšovalo (aj keď až po 3 dňoch od vkladu) si myslím, že moje embryjka už len vegetujú ☹ mám skrátka rôzne reálne indície, že nie som tehu a preto pôjdem už zajtra na test. ak tam hormón je, aj keď v malom, tak pokračujem. ak nie volám do caru...a dohadujem nový termín 😉

uzlicek123
11. apr 2011

@dorotka66
@lauritka no ja ani neviem ci mame dobry spermio, moj drahy bol na spermiograme u Hrivnaka a ten povedal,ze nema dobre,ale v Splne povedali,ze je to ok, u mna je iba hormonalny problem,cize stimulujem.

lauritka
11. apr 2011

@uzlicek123 aha, zaujimave. no ale spg moze kolisat, takze ked ste boli v SPlne mohol vyjst dobre.

uzlicek123
11. apr 2011

no ano ,ale ked moze kolisat,ako mam istotu,ze ked ideme na IUI a rano doberu drahemu spermie,ze budu ok.....tak snad dufam,ze ked ich tam premyvaju tak urobia aj kontrolny spermiogram,nie?

lauritka
11. apr 2011

@uzlicek123 no istotu nemas, ale neboj, oni ich pred IUI premyvaju a vyberu najlepsie 🙂

este mi povedz kolko si platila.

lauritka
11. apr 2011

no spg nerobia, ale vyberaju 🙂

monikasun
11. apr 2011

@lauritka no nepamatam...ale jedny boli take beznejsie a tie druhe boli dost brutalne (co sa tyka vedlajsich ucinkov), ale vraj ucinne...ale k tym sme sa nedopracovali. Inac, aj mm sa bal vyteru, ale zase siel do toho (moj zlaty) ... nebolo to prijemne, par dni ho stipalo, ale inac sa to neda...nakoniec bol rad, ze sme sa dozvedeli pricinu zleho spg a ze sa s tym da nieco robit...lebo neliecene myko a urea plazmy a ine infekcie mozu narobit este vacsie skody (casto nezvratne) a navyse...ked ich zistia mm, tak je dost velka pravdepodobnost, ze ich mas aj ty...hoci laboratorne vysledky ti vyjdu pozitivne...Halagovec robi rozbor nejakou vlastnou metodou a pod mikroskopom, co v labakoch nerobia, maju na to ine parametre...

lauritka
11. apr 2011

@monikasun no prave na zaklade zlej morfologie by bol dobry vyter, ale mm sa nevie proste odhodlat. uvidime, ako vyjde dalsie spermio. vybral jedne cely femigard 😅
ale k Halagovcovi nepojde ani za milion korun. 😅

monikasun
11. apr 2011

@lauritka 😀 je to dost neprijemne, ale da sa to vydrzat!!! 😀

lauritka
11. apr 2011

keby to robili v narkoze, tak nie je problem 😀

dorotka66
11. apr 2011

@lauritka monika má pravdu, aj mne zistili v decembri mykoplazmu a musel sa preliečiť aj manžel. takže sme obaja brali tetracyklinové antibiotiká. našťastie, vyliečili sme sa. tú mykoplazmu zistiti mne na gynde, ale sú to špeci vyšetrenia, ktoré moja lekárka robí 1 x do týždňa. bežne sa nerobia, len pri podozrení, alebo ak sa chystáš na IVF a máš dobrého lekára.

uzlicek123
11. apr 2011

@lauritka za iui som platila 50 eur, ty si bola na ivf?

lauritka
11. apr 2011

@dorotka66 no ja som na stery na mykolazmy bola, ale to uz bolo davno. tiez pred IVF.

@uzlicek123 aha, tak to nie je zle. ano ja som bola aj na IVF aj na KET v Splne.

uzlicek123
11. apr 2011

@lauritka a ako si bola spokojna? Ako dlho to trva od schvalenia zakroku az pokial ta objednaju na zakrok?

lauritka
11. apr 2011

@uzlicek123 ako v podsate ja som mala vsetko nastudovane z netu, ale verim, ked niekto nevie do coho ide, tak moze mat z lekara zmiesany pocit, lebo je dost skupy na slovo 🙂
ale ako cele to prebiehalo rychlo a profesionalne. Na schvalenie som cakala asi mesiac, mam vseobecnu zdrav. posit.
a potom to uz ide raz dva, zalezi od protokolu , aky nasadi. 🙂

uzlicek123
11. apr 2011

@lauritka ja som v podstate spokojna v splne,uvidime ci sa nam dalsi pokus zadari,chceli by sme skusat tak do oktobra,potom by sme skusili ivf. Kolko sa plati pri ivf z vlastneho vrecka?

katy2
11. apr 2011

@uzlicek123 vitaj... vy ste sa s dr. o IVF nebavili? zvykne sa to aj tak robit, ze sa spise ziadost na IVF do poistovne a medzi tym sa skusa IUI (myslim, ze je to neobedzene) a schvalena ziadost myslim plati pol roka.... Takze je to v zalohe a netreba potom cakat.... a nemusi sa vyuzit....

katy2
11. apr 2011

@uzlicek123 IVF ako samoplatca s liekmi stoji vyse 2000 eur ☹

lauritka
11. apr 2011

@uzlicek123 cez poistovnu sme platili okolo 1000 EUR. ale mali sme aj ICSI, ak by ste mali dobre spermio a nebude robit ICSI, tak potom o 400 EUR menej, zalezi aj kolko vajok napichuje 🙂
dalsia vec, zalezi aj ake lieky ti da, ja som mala drahsie-puregon.

uzlicek123
11. apr 2011

@katy2 nie zatial sa s nami nerozpraval na temu ivf,inak ze vraj ta stimulacia na ivf je horsia.to si neviem ani predstavit,ked uz pri stimulacii na iui mi nie je dvakrat dobre a to mam 1 mac 2 folikuly....dost ma bolia pri tom vajecniky

uzlicek123
11. apr 2011

@lauritka aha tak to tiez nie je najlacnejsie.a bolelo to?

lauritka
11. apr 2011

@uzlicek123 nie nebolelo 🙂 mozno trosku brusko po odbere vajok, ale dali mi liek na bolest.
pichanie do brucha neboli, to je malaihlicka, ako pre cukrovkarov 🙂
no a samozrejeme som pocas stimulky citila vajecniky.

uzlicek123
11. apr 2011

@lauritka Tak to si ma troska ukludnila,dik uvidime co zajtra povie doki

katy2
11. apr 2011

@uzlicek123 stimulacia pri IVF je narocnejsia, je to dost hormonov.... ale da sa to prezit...
ja som mala 3xIVF

uzlicek123
11. apr 2011

@katy2 jeeej pozeram,ze uspesne to dopadlo.smiem sa spytat v akom casovom rozpati si mala ivf? Mali ste aj iui?

katy2
11. apr 2011

@uzlicek123 my sme IUI nemali, manzel nema spermie 😔 musel na chirurgicky zakrok....
1.IVF sme mali v januari 2008 - nebol transfer.... a KETka nam nevysli, 2.IVF v septembri 2008 - mame dcerku 😉 Potom nam dalsie KETka opat nevysli a teraz vo februari 2011 3.IVF (uz ako samoplatcovia) - cakame druhe babo.... A mrazene uz nemame nic - takze dalsie pokusy uz nebudu....

uzlicek123
11. apr 2011

To je krasne,druhe babo.drzim palce.inak sa tak blbo spytam,co je KET?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre