Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

nurili
13. feb 2014

@lubanka ďakujem za info...že na operačke, to som prekvapená. A kde sa leží, na izbe či na stole ? A ako je to s tabletami? Ty si absolvovala už KETko?

nurili
13. feb 2014

@franina a ako je to s tabletami? aj ja držím palce...dúfam, že nám to dobre dopadne a budeme čoskoro schizovať z tehotenstva... 🤐 🤐 🤐

franina
13. feb 2014

@nurili fuha vobec neviem ako je to s tabletkami, akurat viem, ze sa plati 120Eur, ale inak to je super, že takto pride embryolog a ti povie ako je to.... lebo predtym som nevedela na com som...

nurili
13. feb 2014

@franina mne dokina povedala že tablety až po transfere, aspoň čo pamätám...rozprávala som s embryologičku, veľmi milo a chápavo na mňa zapôsobila. Keďže máme ešte 9 tak chcela vedieť že koľko by sme vložili a akú mám predstavu. To sa mi tiež pred tým nestalo. Tak majú novoty také pre nás tak sa trocha čudujeme... 😀 😀 😀

franina
13. feb 2014

@nurili a kedy si rozpravala s embryologičkou? ja som sa len zatial objednala, vlastne neobjednala, ale ze mam prist druhy, treti den MS

lubanka
14. feb 2014

@nurili leží sa potom na izbe... presne ako pri OPU 😉 ja som pri novej dr. absolvovala už 3xKET... bola som "vybrať" zásoby, v decembri sme mali posledný vklad... momentálne sa cca za týždeň bude konať moje tretie OPU, ale už nie v KE 🙂
aké lieky myslíš?

nurili
14. feb 2014

@franina No začalo to tak, že mi poslala mail že máme tam materiál a čo s ním...tak ja som jej zavolala že chceme ísť na KETko a že prídem podpísať zmluvu na predĺženie tak sme dohodli termín a ona ma tam čakala. No pokecali sme dohodli že čo a ako....no to bolo. No a tiež som volala sestričke a že sa chcem zoznámiť s dokinou tak po rozhovore s embryologičkou som šla za dokinu a bolo.... 😉

nurili
14. feb 2014

@lubanka myslela so na nejakú tabletovú hormonálnu predprípravu na ket.... 🤐 a treba aj pyžamo?

franina
14. feb 2014

@nurili predpriprava podla mna nie je, len potom sa beru lieky.. (moj nazor)

pempusik
14. feb 2014

@franina
@nurili ja sa akurat pripravujem na ket po neuspesnom prvom kole et. hned 1dc som volala doktorke a od 2dc beriem estrimax 3x1 tabletu no a kontrola na 12dc. potom sa uvidi, co dalej. predpokladam, ze neskor nasadi doktorka este prednison, ten som zacala brat hned po opu.
a na vklad je treba aj pyzamko a prezuvky prave preto, ze sa to robi na operacke.

franina
14. feb 2014

@pempusik dakujem za info, drzim strasne palce 🙂 a je to tvoje prve IVF?

pempusik
14. feb 2014

@franina ano, to bolo nase prve a dlho som sa k tomu odjodlavala. bola som si ista,ze to vyjde,no nestalo sa ☹. ale som rada,ze hned mozeme ist do ket.

franina
14. feb 2014

@pempusik a kolko vam ostalo? mne tiez prve IVF nevyšlo, tak že nevešaj hlavu 😉 😉 😉 😉

pempusik
14. feb 2014

@franina este mame 11.

nurili
14. feb 2014

@franina to som chcela vedieť, ďakujem...

nurili
14. feb 2014

@pempusik ja sa dnes rozbieham a zajtra mi príde MS, mám volať v pondelok a ísť si pre recept? 😝

lubanka
14. feb 2014

@nurili presne ako písala pempusik... od 2DC sa berie 3x1 estrimax, ja som bola 11DC kontrolný ultz, nasadila mi ešte utroš (ale teraz neviem ako to bude, keď ho vraj nie je dostať 😒 ) a aj prednison a fraxík mne dala... ja som išla v decembri na KET a to akurát zaviedli "novinku" s vkladom na operačke, takže ja som nevedela, že si mám doniesť niečo so sebou, bola tam so mnou ešte jedna holka a tá tiež o tom nevedela, takže sme obstáli na rovnako 😀 ... na izbe sme v posteli ležali iba v tričkách a na operačku sme šli bosé... ale teraz by som si už zobrala pyžamo a papuče 😉

pempusik
14. feb 2014

@nurili jj, urcite zavolaj, pripadne ani nevolaj a rovno tam chod hned zrana, ak mozes. Ja som mala este lieky doma, takze sme sa s dokinou dohodli len po telefone.

nurili
15. feb 2014

@pempusik
@lubanka ďakujem kočeny, za infošky,ste báječné, ja pamätám že i pri Hredzimu mi to nejak takto vyšlo...tiež mi mohla dať recept či lieky keď som tam bola, prípadne ja trubka mohla pýtať.... 😝 hádam, sa s tým nič ne pototo...či? 🤐

lubanka
15. feb 2014

@nurili a ty si z KE? lebo ak nie, tak aj tvoj gynďák ti môže predpísať estrimax, takže by si max. brnkla do centra, že začínaš a povedali by ti kedy dojdeš na ultz 😉

nurili
15. feb 2014

@lubanka ešte nemám gyndoša lebo sme sa len nedávno presťahovali zo zahraničia. A kým to budem niekomu vysvetľovať tak to si zbehnem do KE, nemám to ďaleko...možno aj zoženiem lieky čo nie je dostať... 😉

lubanka
16. feb 2014

@nurili aha, tak to áno... myslela som, že do centra chodíš na odporúčanie svojho gynďáka, ako väčšina z nás, ale takto naozaj nie, načo komu zbytočne vešať na nos, čo a ako 😒 a keď to máš blízko, nie je ani dôvod 🙂

nurili
17. feb 2014

@lubanka
@pempusik no žienky, tak volala som dnes do centra a prichystaná že štartujem do splnu a nič. Dokina rozhodla že žiadne tablety mi nedá, že to nepotrebujem keď že mám pravidelný cyklus. Čo si o tom myslíte? Je tam šanca otehotnieť? A je to vôbec normálne? 🤐 😝

lubanka
18. feb 2014

@nurili no neviem... ja som takto ešte nešla ani jeden pokus, ale už som počula, že niektoré baby neužívajú estrimax, iba tesne pred vkladom vkladajú utroš... možno nie je od veci vyskúšať niečo iné... čo keď toto bude to pravé orechové 😀 držím palce 😉

pempusik
18. feb 2014

@nurili no ja som si citala prave o ket na stranke niektoreho z centier a presne o tomto sa tam pisalo, ze bud sa vyuziva pravidelny cyklus zeny, teda sa neuziva nic, akkurat sa pocka, kym dozreje prirodzene vajko a jak prebehne ovulka, tak sa ide na vklad, aby to bolo co najprirodzenejsie. V podstate ide o to, aby bola sliznica pripravena. Takze si myslim, ze je to v pohode 🙂

pempusik
18. feb 2014

@nurili aha, tu je ta linka, tam je to pekne napisane http://www.fertility-ivf.eu/cs/kryoembryotransf...

alisita
18. feb 2014

@lubanka Ahoj, kam idete na OPU ? pisala si, ze nie v KE ...

lubanka
18. feb 2014

@alisita ideme vyskúšať do Brna

alisita
18. feb 2014

@lubanka my sme boli 1x este u Hredzaka ... a teraz planujeme Iscare Martin ...

lubanka
19. feb 2014

@alisita 😵 Martin si nechávam ako zálohu, keď tento pokus nevýjde... čo sa dúfam nestane.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre