Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

bubca7
8. jún 2014

@franina a nezistovala si ci fakt moze byt v tom problem mne predpisala hematologicka a aj to by som si vobec nepichala keby som nezobrala niejake veci do ruk a zacala som chodit sama po vysetreniach a radsej si budem pichat injekcie nez by som mala nieco ohrozit 😉alebo niekoho

sanny228
8. jún 2014

@franina ahooj aj ja už picham fraxiparín ideme na 1 IVF 🙂 ale mne ho predpisala hematologička lebo ja mam hustú krv čo potvrdili geneticke testy u nej....takze ja ho nemam od doktorky v CAR ale myslim si ze mi tiez ho predpíše ked mi dôjde 🙂 picham tiež len 0,3ku 🙂 baby ale chcela som sa vás spýtať tie predoperačné vyšetrenia si musim dať urobiť iba v KE ? kedze niesom z KE tak viac by mi vyhovovalo si ich dať spraviť u nás doma....neviete ako to je ?

ostriezka
8. jún 2014

@franina ak neplanujete v blizkej buducnosti dalsi prenos, ta ja bysom si nepichala uz, mne 0,3 dala v den ked som bola na ket spolu s prednisonon vecer,pricom dva tyzdne pred ket a po ket nadalej 3x1 estrimax a 3x2 utrogestan, tot vsjo ohladom liecby, to mam po troch prenosoch, dva ivf, tretie ket, predosle bez uspechu, teraz uvidime, ale sa bojim trosku, lebo po predchadzajucich prenosoch ma nebolelo prave podbrusko, teraz pri vstavani alebo nejakom pohybe ma tam zaboli, dufam, ze mi tam nic neprepichla 😒

salomez
8. jún 2014

Ahojte...poradila by mi niektorá zvas ...som po 1 IUI žiaľ neúspešne ..teraz sme sa rozhodli o IVF povedali by ste mi otom nieco koľko to stojí ako dlho to trvá kedy sa co platí a ci pred zaslanim do poisťovne už budem brat nejaké lieky ,ďakujem veľmi pekne 🙂

milcsi
9. jún 2014

@sanny228 To je jedno kde si to das urobit, len to ma byt internista.

milcsi
9. jún 2014

@franina Nemyslim si, ze to suvisi s fraxiparinom, skor s hormonmi. Tie ovplyvnuju cyklus.Po kazdom zasahu hormonmi potrebuje organizmus cas, kym sa stabilizuje.Fraxiparin len riedi krv. Ja si ho tiez picham pocas tehotenstva, ale ja mam diagnozu od hematologicky, ku ktorej chodim pravidelne kazdy mesiac a podla vysledkov krvi nastavuje ake silne injekcie potrebujem. V ziadnom centre sa preventivne nedava fraxiparin, maximalne ked je vela neuspechov, ale to uz vacsinou maju baby za sebou vsetky mozne vysetrenia. Predtym o tom lekari nechceli ani pocut 😀 .

lubanka
9. jún 2014

@milcsi ahoj, čítam, že máš fraxík... aj ja, prosím ťa, kde si ho picháš? stále do bruška? ja áno, hematologička mi vravela, že vydržať čím dlhšie do bruška, lebo sa najlepšie vstrebáva... a nerobia sa ti také hrčky po ňom? z počiatku sa mi nerobili, ale poslednou dobou ich mám už dosť 😒 a často mi aj z vpichu ide poriadne krv... čo sa mi zo začiatku vôbec nestávalo... nechápem 😒

pempusik
9. jún 2014

@franina ja som si tiez pichala fraxi 0,3. Najprv pred ET, ked sa nezadarilo vysadila som vsetky lieky. Myslela som si, ze ked pojdem na KET, ze uz ho pichat nebudem musiet, ze mi ho davala len preto,ze som bola po stimulacii. Ale pred KET mi ho predpisala znova. Pichala som si ho ale iba do 8tt, potom mi urobila kontrolny odber a ked bolo vsekto ok, vysadila som ho. Medzi ET a KET som mala ms len raz a nezdala sa mi divna, ale to som bola po vsetkych tych hormonoch, takze aj keby bola, tak by som to extra neriesila.

pempusik
9. jún 2014

@lubanka ja som pichala len do ramena, do brucha som psychicky nezniesla. Ostatne injekcie bli fajn, ale toto nie. ale tiez s ami obcas robili hrcky. Ak bol vpich nebolestivy, bola hned modrina. ak to bolelo a stipalo, tak to bolo bez hrcky a bez modriny. ale nekrvacala som nikdy. mozno by bolo dobre povedat to doktorke, nie? mozno ti znizi davku, ci?

milcsi
9. jún 2014

@lubanka V podstate ja si picham fragmin 2500, fraxiparin som mala len docasne, ked nebol v lekarnach fragmin dostupny. Ale ja sa uz povazujem za "odbornicku" na pichanie. Picham si cely cas do bruska, tak mi doporucila moja hematologicka a uz som sa vycvicila, kde to boli najmenej. Picham striedavo, tak po bokoch nizsie a vzdy ked si prilozim ihlu uz citim, ci to bude boliet. Ak citim bolest, hladam ine miesto, a kde neboli vacsinou nemam ani modrinu a velakrat druhy den nevidim ani miesto vpichu. Sem tam sa stane, ze vidim trosku krvi, ale zriedka a uz vobec nie krvacanie.
A vidim, ze si pekne pokrocila. Tesim sa! A drzim palce. Bola si nakoniec v Brne? Ja som v septembri mala missed abortion po IVF v Brne. A tak som to uplne vzdala. A koncom januara som zistila, ze som tehotna. Spontanne. Zazraky sa deju 😉 .

lubanka
9. jún 2014

@milcsi áno boli sme nakoniec v Brne... ďakujem, dúfam, že to zvládneme až do TP... aj ja už skúšam hneď na začiatku, či to bolí alebo nie a tam pichám, ale tie hrčky nechápem... ja si pichám 0,4ml, tak neviem, či by nebolo dobré povedať dr., či je potrebná taká vysoká dávka... možno fakt znížiť, uvidíme, čo mi povie.
aj tebe super pokročili tt... super, držím palce, nech to pekne zvládate až do konca. a vďaka za odpoveď 😉

sipka87
9. jún 2014

@ostriezka ahoj ty si po ket u toporcerovej? Ja som po 1 ET a neuspesne. Dala ti znova pichat fraxiparin? A ako citam utogestan 3x2 a estrimax 3x1? Cakam ma cyklus a ideme na KET aj my.

milcsi
10. jún 2014

@lubanka Neviem, ci ti znizi. Mne kazdy mesiac berie krv a kontroluje skor to, ci netreba zvysit davku. Ale pri prvom tehotenstve sme cely cas mala rovnaku davku a asi to bude aj teraz. Nemam az taku vaznu mutaciu .
Neviem ako na tie hrcky, tiez sa mi par na zaciatku urobilo, ale teraz uz nie. Ako hlboko si pichas? Lebo ja si nadvihnem kozu a potom mi skoro cela ihla vojde dnu, aj ked ona je kratka.

ostriezka
10. jún 2014

@sipka87 áno u nej, pred ket mi nedávala pichať, len po ňom, jedno balenie mi dala.. a liečba pred ket a po ket, presne tak ako si čítala ...........

mirka7582
10. jún 2014

ahojte neviete nahodou ked chcem íst znova na ivf ,lebo som bola aj prví krát či potrebujem aj iné vyšetrenia alebo stačia tie čo sme boli prví krát

sipka87
10. jún 2014

ahojte a najde sa tu aj taka, co uz tehotnela pri Toporocerovej po ET alebo KET?

lubanka
10. jún 2014

@milcsi urobím riasu a celú ihlu ponorím do vnútra... tak mi vravela hematologička. no veď uvidím, čo mi na to povie dr., o 2 týždne mám kontrolu, tak som zvedavá.

rekira
10. jún 2014

@sipka87 ahoj, aj mňa poteší ak by sa ozvala nejaká úspešná tehulka od doc. Ďakujem.

sipka87
10. jún 2014

@rekira mne teraz jedna co si s nou pisem pisala, ze vie o jednej kt. je v 16tt a je od splnu. davala si vlozit 2 a jedno sa ujalo. tak ma to povzbudilo. a ty uz si po ET alebo KET?

rekira
10. jún 2014

@sipka87 ja som po 1 neuspesnom IUI a doc. ma tlači do IVF ( faktor vek august 39) čo hematológ absolútne neodporúča, vzhľadom na príznaky po stimulke pri IUI sme IVF s manželom absolútne vylúčili. Teraz neviem.

sipka87
10. jún 2014

@rekira my sme absolvovali 4IUI a neuspesne. tak sme sli do toho. ja som uplne zdrava, manzelovi velmi kolisal sperm. my sme vedlajsie priznaky nastastie nemali ziadne. len po odbere bolesti, ale to bolo relativne v poho. ak porozpravajte poriadne s doc. este. stoji to za to.

pempusik
10. jún 2014

@sipka87
@rekira nam prve et nevyslo, ale ket v dalsom kole uz ano. Davali sme vzdy len jedno ;)

sipka87
10. jún 2014

@pempusik tak to si ma velmi potesila 🙂 uz sa tesim na mrsku. A davali ste blastocystu? Ja mam zmrazenu 5 dnovu blast. Aj si testovala?

pempusik
10. jún 2014

@sipka87 ano, davali sme hatchujucu blastocystu. a testla som uz na 6. den po vklade ;).
A myslim, ze bude viac tehuliek od dr. Toporcerovej, akurat nechodia na kona. Pocula som uz viac telefonatov o pozitivnych testoch a videla niekolko tehuliek u nej 🙂

sipka87
10. jún 2014

@pempusik jaaaaaaj tak sa tesiiim 🙂 a 6 den si uz mala poz.test? A este otazka ten fraxiparin si pichala do ramena ako som sa docitala. To po dohode s doc?lebo ja mam uz ubolene brucho aj modriny.

pempusik
10. jún 2014

@sipka87 na 6. den tam bola jemna ciarocka, ale taka, ze aj manzel ju videl, nemuseli sme ju obzerat pod lupou. ale ja som vedela, ze je tam 🙂.
Tusim som skusila fraxi aj do bruska, ale velmi som z toho bola v strese, nedobre mi to robilo,t ak som doktorke rovno povedala, ze to tak nejde, ci mozeme aj do stehna, pripadne do ramena skusit. raz sme dali do stehna, ale asi sme trafili taku tu miniaturnu zilku, lebo som tam este dlho mala aj hrcu aj modrinu. tak potom sme uz len do ramena davali.

sipka87
10. jún 2014

@pempusik a este jedna otazka. Ty si mala zmrazenu hatchujucu blastocystu? Ci exp.a kym vlozili presla do stadia hatch. A kolky den si zacala znova s liekmi? Vdaka za trpezlivost 🙂

pempusik
10. jún 2014

@sipka87 myslim, ze sme mali AH, ale nie som si ista. oni mrazili vsetku na 4 den kultivacie a jednu na piaty, kedze som sa rozhodla pri et vlozit len jednu. no a pri ket som zacala s liekmi na 2DC, 3x1 estrimax, 3x2 utrogestan.

sipka87
11. jún 2014

@pempusik dakujem za odpovede 🙂 ja tiez premyslam nad AH. Skysim sa potom poradit este s embryolog. Ved uskodit to hadam nemoze len pomoze embryjku vyjst z obalu. Tak uvidime
. no a cyklus kedy u teba prisiel? Po kolkych dnoch od vysadenia? Ja este stale nic a som uz 3 den o vysadenia liekov.

pempusik
11. jún 2014

@sipka87 tiz som si myslela, ze to bude dlho trvat, ale myslim, ze v pondelok som prestala brat lieky a v piatok, ci v sobotu som uz nasadila dalsie 😀. Takze chvilku este pockaj, o dva-tri dnis a to urcite spusti 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre