Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

sanny228
6. apr 2014

@monca2013 ano prvé 🙂 preto sa tolko pytam 😀 este neviem všetko ako chodí 🙂 strasne by som to ale chcela stihnut koncom mája...dufam ze to do vtedy schvalia...a podla coho sa rozhoduje či bude krátky alebo dlhý ?

monca2013
6. apr 2014

@sanny228 ahoj tak v tom tiež velmi nerozumiem len podla toho som ti napisala že som mala kratky lebo to rychlo ubehlo injekcie a netrvalo dlho a šla som na vklad neviem ti presne povedat lebo to som ešte bola v auguste, ale tiež to chcem ešte stihnut toto leto mam ešte 5 mrazačikov. Noa čo sa tyka pani docentky tak ja som snou maximalne spokojna aj sestrička už len dufat že všetko dopadne ok. 😉

sanny228
6. apr 2014

@monca2013 tak to držím palce 🙂 ja tiez dufam že to rýchlo ubehne 🙂 ja som tiez s doktorkou zatiaľ spokojná 🙂 najhoršie je to čakanie....už aby to konečne bolo 🙂 a mala si pred tým aj nejaky pohovor s embriologičkou alebo take niečo ? 🙂 alebo kedy ti potom oznámili koľko si mala vajíčok a koľko sa oplodnilo a to všetko ?

monca2013
6. apr 2014

@sanny228 Tak ako si ja pametam išla som na vyšetrenie potom mi nastavila injekcie potom som išla na kontrolu a hned mi určila datum na odber vajičok neviem presne kolko tyždnov to trvalo ale to ubehlo rychlo.Mala som 22 vajičok z tych dievčat som mala asi najviac ja mala som silne bolesti asi 4 dni ale vysvetlila mi že to preto lebo som mala vela vajičok a dala mi kvapky od bolesti, v den ked som mala ist na vklad tak nas zavolala k sebe embryologička a všetko nam vysvetlila tak vkladali mi 2 embrya a ostalo ešte 5 Tak asi tak ak si dobre pametam . A potom 2 tyždne berieš tabletky neboj všetko dobre dopadne len treba verit 🙂

sanny228
6. apr 2014

@monca2013 fuuha zaujímavé 🙂 dufam že si to všetko zapamätám a nepopletiem to potom 😀 aj s tými injekciami 🙂 dala ti aspon nejaky papier kde ti napisala co kedy a ako pichať ? lebo sa sa bojim ze si to všetko nezapamätám 😀 tak to verím že to rýchlo ubehne 🙂 a to oni ti navrhli aby si si dala vloziť dve? alebo si si sama mohla vybrať či jedno alebo dve ? 🙂 ja neviem ako by som sa rozhodla :-/

monca2013
6. apr 2014

@sanny228 Pani Doktorka ti všetko napiše ako si maš pichat a 2 embrya so dala vložit lebo mi povedali že je vačšia šanca otehotniet podla mna je jedno kolko si daš vložit ide o to či sa to podari 😉

sanny228
6. apr 2014

@monca2013 no tak dobre potom 🙂 ja som zvedava koľko ich vobec my budeme mať 🙂

malicky
6. apr 2014

chcem sa opytata to uz vedia aj zistit ci uz embria chlapcek ci dievcatko

katy2
7. apr 2014

@malicky nevedia, teda, diagnostiku nerobia... a to ti na co bude dobre... ak sa koncne IVF podari, tak si najstastnejsia, ze VOBEC cakas babo... a je ti to srdecne jedno, ci ch alebo d.....

na zapade robia selekciu a vkladaju embrya podla priania rodicov.... a co s tymi nezelanymi?

nurili
7. apr 2014

@katy2 ahoooj, my tu staré splńáčky...už tu nikto nechodí... 😀 Nám ešte bocian za Hredziho priniesol drobca...teraz skúšam šťastie pri docentke. Som veľmi spokojná. Som čerstvo po KETe, klasika, bolí ma v podbrušku a kríže, tak dúfam že sa drobci uhniezďujú na celých 9 mesiačikov. Ako sa držia tvoje detúrence, pozerám že su už veľké...ako ten čas rýchlo letí.... 😵 😵 😵

pempusik
7. apr 2014

@nurili aaaale, ja sem obcas nakuknem, ci niekto pribudne ;). To uz budes pomaly tyzden po ket, nie? kedy testujes?

nurili
8. apr 2014

@pempusik ahoj tehuľa, v ktorej téme si? 😉

pempusik
8. apr 2014

@nurili noo, zatial iba v teme o hackovani 😀.

nurili
8. apr 2014

@pempusik 😀 😀 😀 hľadáš inšpiráciu? 😉

pempusik
8. apr 2014

@nurili zatial nacvicujem na mojich kamaratoch a krsniatkach 🙂

nurili
8. apr 2014

@pempusik šikovnica...ako sa cítiš? 😉

pempusik
8. apr 2014

@nurili no zatial v pohode, len musim udrziavat brusko plne, stale nieco papat, ale nie vela a nesmiem ani vyhladnut. inak je to ok 🙂

franina
8. apr 2014

@nurili ahojky, ako? testla si?

silverm
9. apr 2014

@sanny228 ahoj. Mne zavolala sestrička hneď ako im prišlo schválenie od poisťovne. Trvalo to cca. 2-3 týždne ak si dobre pamätám, lebo som bola zaskočená, že to schválili tak rýchlo, lenže mám Dôveru. Mne doktorka dala asi dlhý protokol, keďže som mala prísť až 19 DC a o 2 dni som začala pichať Decapeptyl, čiže skôr vôbec nechodíš, len ti sestrička povie, ktorý deň cyklu máš prísť. Teraz stimulujem na 2. IVF..

sanny228
9. apr 2014

@silverm aha takze sestricka ked mi zavola ze mame schvalenu ziadosť tak mi rovno aj povie ci mám krátky alebo dlhý protokol ? 🙂 aspon nemusim tam behať stále... 🙂 až potom po lieky....jooj dufam ze aj vo všeobecnej to takto rýchlo schvália 🙂 aj ked....no mohli by 😀

silverm
9. apr 2014

@sanny228 nooo.. sestrička mi nepovedala, aký mám protokol.. ani doktorka, len mi povedala, že mám prísť 19 DC a na 21 DC som začala pichať. Myslím, že krátky sa začína 2-3 DC, preto to bude asi dlhý...

sanny228
9. apr 2014

@silverm tak som zvedava ako to budem mať ja...ach a tie všetky injekcie...toho sa tak bojím ☹

silverm
9. apr 2014

@sanny228 🙂 no.. keď musíš, tak musíš... to máš pravdu, za celý život som nemala toľko injekcií, ako počas prípravy na ivf, ale všetko sa dá prežiť.. je to tvoje prvé IVF?

sanny228
9. apr 2014

@silverm ano prvé preto mám toľko otázok 😀 ani som si nemysela ze skončíme na IVF...stále som si myslela ze to dáme sami...no ten spermiogram nam otvoril oči... ☹ tak nic ine nam neostáva....a maš pravdu pre bábo všetko...aj tie injekcie prežijem 🙂 ja sa len bojim aby som veľmi neprestimulovala...bojim sa toho syndrómu...teraz neviem ako sa to presne volá

silverm
9. apr 2014

🙂 ja som pri stimulácii na prvé IVF ani nepočula o nejakom OHSS, až neskôr som zistila, že aj také niečo je možné... čiže keď nevieš.. nebojíš sa 😝 Tak držím palce, nech ti to rýchlo prejde aj schválenie žiadosti aj bezproblémová stimulácia a potom pozitívny test...

sipka87
9. apr 2014

ahojte zienky, tak pridávam sa teda k Vám.V pondelok som volala do splnu sestricke, aby posielali žiadost na IVF. My sme s manzelom ok, vsetky testy ok, ale 3 rok sa uz nedari-pričina neznama. Tiez mame VSZP, tak uvidime kedy pride schvalenie žiadosti. Musíme mysliet pozitívne a navzájom sa podporiť 🙂 tak hor sa do toho.

sanny228
10. apr 2014

@silverm dakujem dufam že to tak bude ako hovoríš 🙂
@sipka87 ahooj a kedy ste posielali žiadost ? 🙂

sipka87
10. apr 2014

@sanny228 ahoj v pondelok 7.4. som volala sestricke a mali poslat ziadost, tak dufam, ze do zajtra ju poslu, aspon tak mi povedala ze do piatku. ty si kedy posielala? a sama ci sestricka? tiez ides prvy krat na ivf? mate za sebou aj IUI?

malicky
10. apr 2014

Kolko sa cca plati za kratky protokol.

mo77
10. apr 2014

@nurili ahoj ja mam tiez drobca este za doktora ako ty, chcela by som sa opytat po kolkych rokoch si isla teraz na KET, lebo mi mame este 1 zmrazene.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre