Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

nelynka
30. mar 2012

@majka27 valstne hej, on to pri malo vajickach nedoporucuje vraj..
aj ked si myslim ze to je jedno ci je PK alebo nie.. 😀
drzim pacle

zuzlik7
30. mar 2012

@nelynka snazim sa...;) a urobim pre to vsetko....a ty sa ako citis? vidim, ze stale testujes pregnyl....juuuj prajem ti, aby si si nasla // ale tie silnejuuuuce ;)

majka27
30. mar 2012

@nelynka aj ja tebe, nech o par dni najdes vytuzene // 🙂

nelynka
30. mar 2012

@zuzlik7 no ja sa citim fajn, nic necitim 😀 😀
ale dneska opet zacali bolet ciciny.. 🙂
a nie som si uz tak ista ci to je pregnyl este..ked ciarocka zachla mam pocit ze je trosku tmavsia, ale ozaj len malinko..tak uvidime v nedelu ci ozja zosilnela alebo nie 😀

@majka27 sakujeeeeeeeeem 😀 😀 😀

smallyell
30. mar 2012

@milcsi Dakujem pekne. Obcas tu nakuknem, moc casto tu nechodim, ale ozvem sa zakazdym, ked budem mat nieco nove. Velmi Ti drzim palce aj ostatnym holkam, aby sa konecne dockali 🙂 Vela sil, urcite to vyslo 🙂

deni5
30. mar 2012

ahojte ja som teraz vstala po tom odbere,som nejaká unavená.Nám vyšlo 9 vajíčok a som tiež z toho smutná.PK neodporúčal ale ak sa majú ujať,tak stačí aj to málo.

mimusa4
30. mar 2012

ahojte hlásim sa, včera som bola ubolená, tak som nemala chuť písať..máme 7, nič moc ale lepšie ako nič a v pondelok vklad, takže nás tam bude za jeden húf, snáď nás nepomiešajú 😅 😀 vidíme sa 😉

@nelynka ej eeeeej noooo ako to vyzerá? 🙂 žeby žeby predsa? strašne silno držím palce...jasne že aj ostatným 🙂

a včera som bola s jednou dievčinou na izbe tak ak čítaš pozdravujem ťa a držím palce 🙂

mimusa4
30. mar 2012

@milcsi ešte vydrž do krvi budem na teba myslieť 🙂

mimusa4
30. mar 2012

@majka27
@zuzlik7
@deni5
a moja maličkosť sa tešíme alebo radšej netešíme ? (aby všetko dobre dopadlo), na vklad 😵 😵

ak som niekoho prehliadla tak sorrka 😎

nelynka
30. mar 2012

@mimusa4 super mojaaaaaa..
7 je stastne cislo, iste tam bude niekde sestricka pre M. 😀 😀 😀 😀
somnou to vyzera asi dobre, co ja viem..uvidime v nedelu 😀

zuzlik7
30. mar 2012

@mimusa4 ty ides na kolku v pondelok? urcite sa tesime...je to posledny krocik k tomu, aby sme mali babatka u seba a ja verim, ze z tych mojich troch aspon 2 do pondelka preziju a potom uz len vyckat na den porodu...aspon ja som sa takto rozhodla...ine si ani nepripustam... 😉

bambula27
30. mar 2012

Ahojte zienky. Som tu nova a rada by som sa opytala, ake skusenosti mate so SPLNOM? Zberam sa tam najblizsi cyklus, tak chcem vediet, co ma caka.

zuzlik7
30. mar 2012

@deni5 vidis a ja trikrat menej ☹ aaale nevadiii...sestricka ma upokojovala slovami, ze uz niekolkokrat mali iba jedno a to vyslo...takze silne tomu verim, ze nas caka uspech...a rovnako vsetky, ktore to caka... 😉 ja som bola sice unavena, ale vobec som nespala...aspon sa mi bude v noci dobre spat 😀

nelynka
30. mar 2012

@deni5 neboj nic moja, urcite sa aspon jedno ujde, ideme vsetky do tehu vlny.. 😀 😀 😀

nelynka
30. mar 2012

@bambula27 ahoj, v splne je fajn, sestricka je jeden anjel, doki je svojsky ale tak zvyknes si 😀 😀 😀

bambula27
30. mar 2012

@nelynka ty tam tiez chodis? Mne dala moja gynek. 3 kontakty, na SPLN, Gyncare a potom MUDr. Dankovcik..Unho nema teraz volne nic, cize az niekde na maj by som mohla, ale kedze nechcem dlho cakat, tak sa neviem rozhodnut. Co znamena, ze je dr svojsky?

nelynka
30. mar 2012

@bambula27 ano chodim...
ono zalezi co a ako chces riesit..
poviem ti to jednoducho..
v SPLNe to ide super ked vies co chces, najlepsie ist hned do IVF, doktor nema rad ked niekto rozhoduje inak ako si on povie..je malo zhovorcivy, stale akoby mal zlu naladu, ani sa neusmeje, ide ako robot, ale zase ked sa opytas pekne vsetko vysvetli..
v Gyncare platis nehorazne peniaze, ale vraj sa doktor snazi pomoct, pokial je nejaka nadej, aj inou cestou ako len IVF, ale priprav sa ze zaplatis..
a Dankovcik, neviem..o tom som nejako este nepocula, ten je kde? comu sa specializuje?

bambula27
30. mar 2012

@nelynka Dr Dankovcik je v centre prenatalnej diagnostiky, ale robi nielen 3D a 4D, ale aj gynekologicke ultrazvuky. A tohto mi moja gynek. odporucila ako na prvom mieste. No kedze k nemu sa dostat to trva, tak chcem skusit nieco ine. A citam v jednom fore, ze urcite radsej Gyncare ako Spln. Som z toho popletena...Nemusim taky pristup lekara, ako pises...neide o to, ze sa neusmeje, ale ... Sama som sestricka, po lekaroch som sa nachodila az-az a rada by som sa ocitla u niekoho, kto ma empaticky pristup....

nelynka
30. mar 2012

@bambula27 empaticky pristup tu nema ani jeden z lekarov..
pokial ale chces ist do CAR, tak predpokladam ze uz mat vsetky zakladne vysetrenia urobene..ako sledovanie ovulacie, spermiogram a urologicke vysetrenie manzela..hormonalny profil, stitnu zlazu..hematologia, eventualne aj imunologia, genetika..
na toto nepotrebujes ist do CAR..
a ako ti poviem, ze aj ja som sa rozhodovala presne tak ako ty..ale ako som sa bavila, ani Hredzak ani Herman nie su empaticky, obaja su rovnaky co som pocula..len je rozdiel v tom, ze v jednom centre zaplatis kopec penazi a dostanes sa defakto tam, kde aj v druhom centre..
ale rozhodnutie je len na tebe..ja som stastna ze som tam kde som, ze som do gycare nakoniec nesla..
este v maji som pisala maila aj do gyncare aj do splnu ako to u nich chodi..
a hadaj kto mi odpisal..spln.. a hadaj kto sa dodnes neozval? gyncare..
aj po telefone mi Herman prisiel divny, akoby som ho otravovala, lebo som sa chcela objednat na konzultaciu..
a za to aby mi urobil ultrazvuk a hormonalny profil zaplatit 150e, no..radsej ich dam inam..

bambula27
30. mar 2012

@nelynka to myslis vazne? 150€ uz pri 1 ultrazvuku a hormon. profil??? Jezis, to je nehorazne....

nelynka
30. mar 2012

@bambula27 ano prva konzultacia v gyncare stoji 150e
je v nej hormonalny profil (myslim ze 2 alebo 3 odbery pocas cyklu) a jeden UZV, myslim ze aj spermiogram a zaverecna konzultacia kde ti povie na com si..
v splne ti toto urobia zadarmo, vysledky mas do tyzdna, spermiogram uz druhy den a hned ti da navrh, ci sa oplati skusat inseminaciu alebo ist rovno na IVF

bambula27
30. mar 2012

@nelynka och, tak to je rozdiel teda 😠 Tam zadarmo a tam za 150 €. Ved to je hrozne. Tak urcite ked mozem mat nieco zadarmo, nebudem za to platit. Boze....

nelynka
30. mar 2012

@bambula27 takze asi tak..
my sme boli rozhodnuty ze ideme co najskorej do IVF, tak aj z tejto stranky mi skorej vyhovovla SPLN..
a som rada, ozaj sestricka je anjel a doktora co vidis tu chvilu, clovek prezije..
mna baby strasili, tiez mi hocico rozpravali, ale ku mne je celkom fajn..az jeden krat vybuchol ked som zabudla nieco prinies a sa ma opytal ze co potom tam robim, tak som mu odpovedala, ze co by som robila, som na kontrole 😀
ta sa zasmial aspon kus 😀 😀 😀

bambula27
30. mar 2012

@nelynka asi si ma presvedcila... 😀 A ako to vlastne chodi, ked tam pojdem 1.krat? Volala som tam a sestricka povedala, aby som proste prisla 1., 2. alebo 3DC rano o 7:30 tusim. Asi bude odber, co? Platim hned prvy krat nieco? A mam ist sama, alebo rovno s manzelom?

nelynka
30. mar 2012

@bambula27 hned ten den ti vezmu krv na hormonalny profil..
mozes ist s manzelom, urobia mu smermiogram alebo moze prist hociktory den potom na spermio..
potom pockas na UZV, ten je rychli a ides domov..

potom si zavolas, ked budes mat vysledky a pojdete na konzultaciu a vam povedia ze co dalej, v akom ste stave a co doporucuje lekar, ci rovno IVF alebo je moznost skusit aj IUI par krat..

neplatis nic cely cas..

bambula27
30. mar 2012

@nelynka no super....a ak by bola moznost podstupit IUI, kolko sa za to plati? Poznas ten ich cennik?

nelynka
30. mar 2012

no uplne presne cennik nepoznam, ale niečo z neho si pametam..
IUI je 50e myslim.. plus lieky na stmulaciu.. ale to je par euro len

bique
30. mar 2012

@bambula27 ja mam skusenosti iba dobre 😀 IVF nam vyslo prvykrat z dvoch vlozenych dve...v 26tt som vsak predcasne porodila, ale to uz s tym nema nic spolocne...teraz skusame z mrazenych...doki je trosku vazny, ale odbornik a sestricka jeden anjel...vela podpori, poradi., je prosto strasne zlata...kazdy ma iny nazor, toto je ten moj,...podstatne je doverovat dokimu ku ktoremu chodis a mysliet pozitivne a pripustat si iba pozitivny vysledok 😉 drzim palce 😉 😉 🙂

bambula27
30. mar 2012

@nelynka ale ved to je niekolko sto eurovy rozdiel oproti Gyncare...tak to je fakt ze sila. 50€ je popri ich cenam nic.

nelynka
30. mar 2012

@bambula27 neviem teda kolko si gyncare uctuje za IUI,alebo celkovo..
ale oni fakt za tu konzultaciu 150e, to mi pride prehnane a poriadne..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre