Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

pimma
22. jún 2010

vevericka.. nech ti to rychlo ubehne a ide sa na to 😵

teleranka
23. jún 2010

@pimma
ahojky, tak vidim, ze ides stimulovat aj ty...mna to caka az po lete, neikedsy na jesen. este sme len poslali ziadost do poistovne.
co ti predpisal doki? budes si pichat injekcie sama? ake mas z toho pocity?

pimma
23. jún 2010

teleranka.. ked ste teraz poslali ziadost, tak uz v auguste by si mohla zacat 🙂 ja idem stimulovat na KET, vtedy sa beru iba hormony v tabletkach 😉 no jasne ze sa tesim, lebo mam opat sancu na mimco 😵 😵

teleranka
23. jún 2010

@pimma
ahaaaaa, takze to znamena, ze ste uz boli na ET predtym...hmmm ako tak citam, dost casto sa nedari...nevies, preco vlastne zlyhava ET? co moze byt pricinou? viem nejako zvysit sancu na uspesne uchytenie embryjka? ideme na icsi....
a mam dilemu, kolko embryjok vlozit do bruska..... a po akom case od ET sa moze ist na KET?
drzim vam velmi palceky, aby to vyslo

pimma
24. jún 2010

teleranka.. preco sa embryo nechyti, to tazko povedat. moze tam byt nejaky problem, ale nemusi ,jednoducho to proste nevyjde vzdy 😒 ak to viac krat nevyjde, tak by bolo dobre patrat po pricine. ja uz tiez rozmyslam, ze sa objednam na par vysetreni. embryjka vacsinou vkladaju 1-2 , dohodnes sa s lekarom, on ti poradi. a na ket mozes ist az po druhej ms od neuspesneho ET. cize ked zistis ze to nevyslo a pride ti ms, tak si pockas este mesiac na dalsiu a potom ides 2-3 den cyklu na ultrazvuk a zacnes papat tablety na rast sliznice 🙂 🙂 tiez ti budem drzat prsty 😵

teleranka
24. jún 2010

@pimma
dakuujeeem...teraz som to pocitala, tak ak mi vychadza, ze az koncom septembra, zaciatkom oktobra vieme zacat stimulovat :(((((
skodaaaa, lebo som chcela ist na dovolenku prave v oktobri :(((((
co sa tyka poctu tych embryjok...hm....dilema....niezeby som nechcela mat dvojicky...je nejaka statistika, nejaky vacsi predpoklad, ze ak sa vlozia dve, zvyši sa miera uspesnosti? ked sa vlozi jedno, je mensia uspesnot gravidity?

vevericka80
26. jún 2010

ahojte ...prajem vam prijemny vikend

pimma
27. jún 2010

vevericka .. aj tebe pekny vikend 🙂 a uz by sa mohlo aj vycasit 😠 teleranka... urcite je vacsia sanca, ked sa vlozia 2 a je je tam aj nejaka sanca, ze by to mohli byt dvojicky 🙂 tak to by som ja brala 😵
cakam na mrsku a zatial nic.. da sa ist na prvy ultrazvuk aj 4ty DC? alebo to musi byt 2-3DC?

deni809
27. jún 2010

ahojte babulky 🙂 ako sa máte?Bohužial po pri robote nemám času sem chodit vela ale sem tam prídem.Zatial len čakáme na žiadost,strašne pomaly ide čas ☹ pekný zvyšok dna vám prajem papa 😵 😵 😵

pimma
27. jún 2010

deni.. ahoj 🙂

pimma
28. jún 2010

baby.. kde ste ?? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

teleranka
28. jún 2010

@pimma
tuuuuuuuuuuuuuuu 🙂
čo nové? ako sa máš?

teleranka
28. jún 2010

@deni809
ahojky, kedy ste podavali ziadost? vsimla si si, ake injekcie ti tam predpisal?

BABY, POCUJTE...AJ K VAM JE HREDZAK TAKY VSELIJAKY? NIJAKY? LEBO MNA SVOJIM PRISTUPOM DOST SKLAMAL....ANI BUUU ANI BEEEE, NEPORADI, NEVYSVETLI....

mima263
28. jún 2010

teleranka, na to si budeš musieť zvyknúť, Dr. toho veľa nenarozpráva.
Hlavne nech nemáš žiadne komplikácie a pekne vyčúraš //. Potom Ti to bude viacmenej jedno.

teleranka
28. jún 2010

@mima263
no dost mi to vadi, nie som na taky pristup zvyknuta....inak na margo modreho konika ,mi povedal, ze su to absolutne somariny a nemala by som to citat....heh :(

matakrok
28. jún 2010

ahojte zienky,
no musim sa ozvat ohladom toho pristupu. nechcela som sem moc chodit. Doky je naozaj taky vselijaky, ani buu, ani beee...ked som sa pytala,ake vysetrenia si mam dat pred IVF urobit, povedal, ze ziadne - 1.chyba.
ked som sa pytala na vedlajsie ucinky liekov, povedal z e nie su - 2.chyba. komunikacia o uspesnosti UO cez recepcnu sestricku mi prisla tiez divna a nakoniec po neuspechu si myslim, ze lekar by sa mal na pacientku pozriet cez usg, co ostalo vo vnutri a odporucit na dalsie vysetrenia,ked treba - 3.chyba. prvym dvom som sa vyvarovala, tu 3. som si vyzrala.
bola som tam, po 3 tyzdnoch po vklade embryi som potratila, dostala som zapal maternice.
ak st e tu niekto,kto st e mali podobny problem po vklade, budem rada,ked sa ozvete. mam strach.

matakrok
28. jún 2010

@teleranka ahoj, mne zase povedal, ze si mam prestudovat internet, tam je vsetko napisane...asi by sme tu neboli,keby nebolo tolko nezodpovedanych otazok. cela komunikacia bezi cez sestricku 😕

lauritka
28. jún 2010

🙂 ja som tam isla kompletne nastudovna z konika

ked som citala, ze inde sa pary bavia s embryologom,oznamkuju embry a niekde je dokonca muz pri vklade, vkladaju to tak, ze to vidite na obrazovke... dokonca vam dju fotku buniek...
no SCI:FI 😀

lauritka
28. jún 2010

@matakrok a co ti povedal na to ze si potratila ??

mne povedal, ze to sa stava... aj dvakrat po sebe..a netreba vysetrenia ??.. "NIE" 😀

NO COMMENT....

katy2
28. jún 2010

prepacte, ze sem skacem, ale pri tom vsetkom, cim som si aj ja preskakala stale tvrdim a budem tvrdit, ze je hr. ako clovek o nicom ale odbornik je dobry... rozumie sa tomu, co robi.....
hadat sa nechcem, uz sme to tu riesili mnoho stranok dozadu....

matakrok
28. jún 2010

@lauritka , nepovedal nic.lebo uz po ET so mnou nehovoril. oznamila mi len sestricka, ze tehotna nie som. ze mam prist v septembri,ked chcem. (to uz teraz viem,ze nechcem 🙂 )mala som bolesti cely cas po KETku, po tejto info som sla z a svojim gyndosom..emrijka boli este dnu. viac v IP. 😉

matakrok
28. jún 2010

@katy2 , isteze. nepochybujem a verim stale ze je taky velky odbornik ako malo ludsky je...robi to roky,je to rutina, pre mna pasova vyroba. ak vidi pri usg napr. ze mas vytok,o ktorom nevies, myslis, ze ti to povie? 😉

katy2
28. jún 2010

ale mas aj svojho gynekologa... nemoze riesit vsetko.... viem, o com vravim, co ma poznaju, vedia cim som si presla, ze moja dcera nie je len tak, hned na prvy pokus.....

katy2
28. jún 2010

on nenahradza normalneho gyndosa..... aj pocas tehu si uz potom v starostlivosti svojho gyn....

matakrok
28. jún 2010

@katy2 ,musim verit CARu, ale ked sa robi takato liecba,je fajn to nejako uzavriet serioznym sposobom. a samozrejme ze som hned na druhy den po tejto info nabehla ku gyndosovi.

katy2
28. jún 2010

@matakrok ved o tom to je.... a tvoj gyndos to potom riesil...
je mi luto, ze sa nedari a ze si tiez musis svoje preskakat...
prajem vela sily a hlavne, aby sa ti splnil sen..... my tiez chceme surodenca a nedari sa... uz mame len jeden pokus.....

matakrok
28. jún 2010

@katy2 , iste,ale keby si mala komplikacie s IVF a si v starostlivosti CARu, naco chodit za gyndosom? co on s tym ma pocas tohto obdobia? potom samozrejme.
j a len pisem v tom zmysle, ze ke d do teb a daco narvu, nech sa n a teba aspon 1x pozru,ako sa to z teba dostane von. ved treba znova prist...

matakrok
28. jún 2010

@katy2 , no kazda co sme tu sme si asi nieco preskakali. sorry,ze som impertinentna. no radsej asi treba 2x merat a raz rezat 😉
to mi je luto, ze len poslednu moznost mate...drzim palce na ten posledny pokus.

mima263
28. jún 2010

katy ja sa fakt nechcem hádať, len prostre nechápem odkiaľ berieš istotu, že je fakt taký veľký odborník.
Ja netvrdím, ani že je ani že nie je - nemám na to vzdelanie, nepoznám dokumentáciu jeho pacientiek ani štatistiky,
Takže?

matakrok
28. jún 2010

@mima263 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre