Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

matakrok
28. jún 2010

hele, baby...som zvedava,kedy nam to tu adminka zavrie. uz sa tak stalo 2x pri tomto CARe 😀 😕

matakrok
28. jún 2010

ahoj @teleranka , reagujem na toho liecitela...vies ze i ja som uz nad tym rozmyslala? aj ked presne mi napadlo to co tebe. ze je to ako vysmech. moj muz to rezolutne zamietol. aj ja som racionalna osoba, ale zacinam sa uchylovat k tejto myslienke.
poznas nejakeho tu na vychode? 🙂

lauritka
29. jún 2010

@teleranka ty si hovorila Hredzimu o modrom konikovi ?? 😅

teleranka
29. jún 2010

@lauritka
ahojky, povedala slom mu akurat, ze citala som na internete v diskusii nepovedala som presne...on sam povedal, ze v diskusiach su same hlúposti a ze si tu vypisuju ustrachane zeny a nemam sa tym riadit ani to citat....

@matakrok
ahojky, no pomaly to zistujem....budem mudrejsia tak o par dni, dam vediet do IP , ok? a vy do ktoreho CARu chodite teraz?

lauritka
29. jún 2010

ustrachane?? 😠 skor by som povedala, ze zeny co hladaju info, ktore im lekar neposkytne 🙄

teleranka
29. jún 2010

@matakrok
ADMINKA ZAVRELA UŽ DVE TÉMY O SPLNE???? Prečo?
No ja som sa od včera dozvedela ďalsie info, ktoré ma len utvrdzujú v rozhodnutí odísť odtiaľ....
baby, ak máte ešte niečo, s čím si myslíte , že je dobré sa podeliť, píšte prosím...aj sem, aj do IP...predídeme tak ďalším sklamaniam, prípadne vážnym problémom spôsobených (bez urážky), ale u mňa neprofesionalitou....včera som čítala veľa zlých príbehov, prameniacich najmä v nedostatku komunikácie a záujmu zo strany lekára o pacientky...
mám jednu kamarátku, ktorá uvažuje nad CAR , takže dnes už viem, čo jej absolútne nedoporučím...len premýšľam, čo mám robiť teraz ja, kam mám ísť...veľa čítam o tom HELIOSE, škoda, že je tak ďaleko... :(((

matakrok
29. jún 2010

cau @teleranka ...no mne zase povedal,ze ked daco neviem, mam ist na internet... 😀
super. ja nemam tak e kontakty. len tu na modrom konovi 😀 diky, bude to od teba mile. ak napises...
nechodime do ziadneho CARu, ukoncila som telefonicky kontakt s tymto tu, o ktorom sa tu hovori 😒 a davam sa dokopy po zapale maternice po vklade vajicok 😠 som doma uz mesiac v bolestiach a vobec neviem,ci este nieco take mam chut podstupit. ta tak

teleranka
29. jún 2010

@lauritka
no povedz ty.....ja rada viem o tom, čím prechádzam, čo najviac,,,este aj ked som sa ucila na statnice o postmoderne, sla som do muzea, aby som rozumela , co sa ucim....
ach jaj, dobre ze som zacala premyslat nad tym, k&ym nie je neskoro..vy do ktoreho CAR chodite? tiez si mala zle skusenosti s hr...?

teleranka
29. jún 2010

@matakrok
to je uplne strasne.... a tvoj gynekolog na to co povedal???

matakrok
29. jún 2010

@teleranka , neviem preco zavrela 2x spln...ktovie 🙂 ...no asi si tu piseme hluposti alebo sm e uzkostne panikarky 😀
ak by som bola zdrava a rozhodnuta pre ivf opat, nevaham do Heliosu na tvojom mieste. ved pojdes vlakom, id e tam rychlik a uz aj dialnica az po Levocu je paradna. v piatok som sla. za hodinu KE-LE a potom PP-MT...to zvladnes. radsej obetuj cas a energiu al e budes spokojnejsia... teda dufam 🙂

lauritka
29. jún 2010

teleranka, co sa tyka vykonov, tak to bolo v pohode... len bol proste malo zhovorcivy a mala som blby pocit, sa vobec nieco opytat... a dve potraty vobec neriesil... ja som si potom vysetrenia pobehala sama...

dalsia vec, niektore vysetrenia by sa mali robit este pred IVF, aby tam clovek zbytocne nenechal peniaze a nervy-

matakrok
29. jún 2010

@teleranka , no moj gyndos je fajn, snazi s a mi pomoct, venuje s a mi.patrame po pricine. som doma, neviem od bolesti sediet. do prace nechodim...to des. stale sa to vracia. cakam este na vysledok krvi,lebo nic ine nenasiel pri diagnostike. 😢

teleranka
29. jún 2010

@matakrok
poradim sa domka so vsetkymi a uvidime...no parada, zasa som na zaciatku. premyslam, ako to stopnut na poistovni....
ak s amozem opytat, u vas bol problem pri pocati co? u nas , pomaly bojovnici mm :((

matakrok
29. jún 2010

@lauritka , vies co...my sme mozno aspon odvazne a opytame sa,aj ke d mame pocit z e otravujeme. na mna bol min. 2x vydrazdeny. ale co tie zienky,co su bojazlive, maju velky strach z lekarov ...verim,ze je vel a takych co sa nic neopytaju,zo strachu.

matakrok
29. jún 2010

@teleranka, no mozes zavolat do Heliosu,ochotne ti odpovedia. podla mna by sa mohla zmluva nejako prepisat n anich.
u nas ten isty problem, vela kvalitnych, ale lenivych borcov ☹

matakrok
29. jún 2010

musim ist varit obed. kym ako tak vladzem. esteze mozem stat 🙂 sa majte zatial.

teleranka
29. jún 2010

@lauritka
dva potraty nevysvetlene, to by som asi nepredychala..a aj toto, ze nerobia komplet vysetrenia...nie je pohovor s embryologom..toto vsetko som nevedela...naozaj, ja som tam komunikovala asi len so sestrickou, ta je mila..

teleranka
29. jún 2010

@matakrok
tak sa tu stretneme neskor, alebo piseme IP...prijemne varenie a dobru chut k obediku 🙂 idem studovat gyncare a helios 🙂

katy2
29. jún 2010

@mima263 pozri jeho uspechy... MK nie je smerodajny..... treba pozriet uspechy v jeho praxi... a tie su a velke.... to ti potvrdia aj porodnici a gynekologovia, co prichadzaju do styku s tehotnymi.... som z lekarskej rodiny, mame kontakty aj info.... len tolko....

teleranka
29. jún 2010

@katy2
ani ja na neho nenadavam, neutocim na jeho odbornost...len vychadzam z vlastnej skusenosti....citala si si tu pribehy, ako dievcata skoncili v nemocnici, lebo im dal vysoke dacky pocas stimulacie a vobec im to potom neznizil. aj ked videl, ze ich stav je kriticky? to iste ja....mam problemy s vajecnikmi velke, predpisal mi velke davky ked to videl moj gynekolog, tak len pokrutil hlavou, ze preboha!!!!! a ja som mu povedala o tom, jeho odpoved: ked budu problemy, budeme ich riesit...no prekrasne..tak radsej tym problemom predidem, ako budem pykat ....

mima263
29. jún 2010

OK katy, keď máš také info, tak to áno, beriem. Jasne, že MK nie je smerodatný.
Mńa trošku vytáčali vyjadrenia typu doki vie čo robí ... hmmm. Prišlo mi to ako hláška o báťuškovi cárovi.
Baby akokoľvek, kdekoľvek ale držte sa a veľa šťastia 😵

deny3
29. jún 2010

ahojte 🙂
aká búrlivá diskusia tu nabehla 😕
dievčatá, len nevyvolávajte paniku. Ak máte nejaké pochybnosti, či je SPLN tá správna voľba, tak prosím, každá si môže vybrať, je to slobodná voľba. Dr, je zvláštny, to je pravda, ale ja nemôžem povedať nič zlého na jeho adresu, pri vstupnom pohovore povedal v kocke všetko, ak som mala nejaké otázky, tak som mu ich dala a na každú odpovedal. Potom, keď sa nabehlo na stimulku, už nebol čas niečo ešte riešiť, veď to veľmi dobre poznáte, od rána tam to ide ako na páse, to už nie je priestor ešte niečo rozoberať. A mne jeho komunikácia až tak nevadila, načo zbytočné reči, ja som mu verila od samého začiatku. Možno ten názov SPLN nie je pre toto zariadenie úplne správny, vyvoláva dojem, že sa tu zaoberajú liečbou neplodnosti, no vskutočnosti je to fabrika na IUI a IVF. Ale ako som povedala na začiatku, každý si môže slobodne vybrať, či tu áno, alebo nie.
Držím palce každej z vás a je jedno, či sa rozhodnete pre SPLN alebo pre iné zariadenie, všetky máme rovnaký cieľ. 🙂 😉

matakrok
29. jún 2010

ahoj @deny3 , nik tu nevyvolava paniku. 😉 jasne,ze si vyberieme. sice moze byt doky odbornik,ale zabudla si na psychiku,ktora vie pekne zakyvat zdravotnym stavom. ty si mala mozno to stastie, ze si nemala komplikacie a vsetko ti slo ako po masle. to blahozelame a tisko zavidime 🙂
a pokial dievcata neveria, nemaju oporu, nemaju informacie, nie su zdravotnicky vzdelane, nevedia co sa maju pytat, co maju vediet, maju komplikacie a potom nasledky, treba sa rozhodnut inde. nie je to vobec jedno,ako pises, kam ideme. s tymto absolutne nesuhlasim. preto sme tu,aby sme si poradili a ked niekto urobil chybu,aby sme sa tomu vyhli.

matakrok
29. jún 2010

@katy2 prosim ta, posles mi info resp. nejaky dokaz o ich uspechoch? vyjadrenia na webe, to si mozem dopisat i ja. ..a propo: hladala som nejake ich vystupy a publikacie v SCI casopisoch,kedze sa roky venujem vedy a vyskumu. ja mam niekolko zahranicnych publikacii v karentoch a nepovazujem sa za odbornicku. ak su tam odbornici, odporuc ma prosim na nejake vedecky vystupy,prosim doveryhodne... 😉

teleranka
29. jún 2010

PREMYSLAM, KOLKO VIET DOKOPY SOM OD NEHO POCULA.... a to som tam bola viackrat...hmmm, asi tak 8viet??
na vstupnom pohovore : dobry den, spravime vam zakladne vysetrenia, potom vas oboznamim s ich vysledkom, dovidenia.
pocas samotnych vysetreni ani pol slova!!! ooo pardon, veta. doneste si nabuduce kodom.
po vsetkych vysetreniach. zle je to a to, vam nepomozu ziadne tabletky, len IVF. a ja slzy, emocie...on nic. ja otazky, on jednoslovne odpovede. potom odpovede dve po jednej vete : keby fungovali tabletky a vsetky rady, nebolo by tu v CAR tolko ludi. druha odpoved: diskusie necitajte, to su same blbosti. moja spust otazok, jedna odpoved: ked budu problemy, budeme ich riesit.
tu je vasa ziadost, dovidenia.
toť komunikácia.....

deny3
29. jún 2010

@matakrok neviem, čo je u teba ako po masle, ale ku Kubkovi nebola jednoduchá cesta, netrvala mesiac ani dva. O psychike viem svoje, behom roka som absolvovala dvakrát neúspešne IUI, potom hneď IVF, tak toho sajrantu som mala v sebe dosť plus tie neúspechy. Aj ja som mohla po prvom neúspechu zmeniť dr. , ale verila som práve tomuto. Myslíš si, že komplikácie po IVF majú dievčatá len v tomto centre? je mi ľúto, že u teba došlo k zápalu, ale myslíš, že inde by sa to stať nemohlo?
ak neverím dr., idem inde, to je môj názor. Oporu hľadám predovšetkým u mm a svojich najbližších, u dr. by ma ani nenapadlo. A načo mi je zdravotnícke vzdelanie, keď idem na IVF? aj zo zubárom rozoberáš, prečo ťahať, prečo blombovať, ako to robiť?
a ako to myslíš, že keď niekto urobil chybu, tak sa máme tomu vyhnúť? každý medicínsky zákrok má aj svoje riziká, niekto chce o nich vedieť dopredu, niekto nie. Mne to napríklad nechýbalo, načo sa trápiť ešte aj takýmito vecami? ale budem sa opakovať, je to môj názor, nikomu ho nevnucujem, každá má slobodnú voľbu výberu.

mima263
29. jún 2010

Deny máš pravdu, že komplikácie môžu byť v každom centre.
Ale zase povedať len pár viet a potom hodiť na podpis informovaný súhlas je dosť málo a minimálne by bolo vhodné informovať o tom, podpisujeme, že sme sa dozvedeli.
Božinku tieto debaty sa tu vedú periodicky a aj tak k ničomu nevedú

deny3
29. jún 2010

@mima263 presne tak, tieto debaty sa tu objavujú často. Ale ja to pripisujem depke z neúspechu, človek hľadá chybu a vinu všade. A pritom je to taká vec, čo sa nedá ovplyvniť, dnešná medicína dokáže niečo ovplyvniť, ale aj tak je to asi vec náhody.

horensky
29. jún 2010

@deny3
Ahoj, len tolko. Teba by som chcel mat ako pacienta. Uplne ukazkovy pacient pre doktora ..takeho,, typu.
Neutocim na teba, len konstatujem a mozno zacinam chapat preco su niektori doktori aki su. Sami si za to mozme.... 🙄

deny3
29. jún 2010

@horensky môj zlatý, myslíš? asi niečo iné by ti povedali v pôrodnici a v detskej nemocnici 😉 je rozdiel, chcieť byť informovaný o postupe liečby, a je rozdiel, určovať spôsob liečby pacientom.
a pekne sa schovávaš, prečo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre